Parijse modelijnen te herkennen I I t i bij Miro Schakers te gast in AC Restaurant Stroe KWARTAALDAG MIRO MODE-VERKOOPSTAF FLITSEN pagina 9 In het AC Restaurant Stroe worden de gasten de laatste tijd regelmatig geconfronteerd met demonstraties van oude ambachten en kunstnijver heid. Zo zag men erop 16 en 17 juni een dame die zich bezig hield met het steeds populairder wordende volks schilderen, terwijl een andere kun stenares sieraden zat te maken. Begin mei kwam volksschilderes mevr. Wil Dahrs demonstreren hoe ze wérkt, en ze had toen gezelschap van-een poppenmaakster. Voor deze demonstraties wordt op een aantal plaatsen in de omgeving reclame gemaakt en de heer Van Nunspeet, manager van AC Restau rant Stroe heeft gemerkt dat dat effect heeft: men komt met de uitgedeelde folders naar het restau rant om te kijken wat er aan de hand is. Succes voor de manager dus, maar ook de demonstrerende dames hebben niet te klagen: ze verkopen hun artikelen goed. Op zaterdagmiddag 19 mei waren in het AC Restaurant Stroe, aan de E8 tussen Apeldoorn en Amersfoort, 112 schakers byeen. Zij streden daar, verdeeld over acht ploegen, om een fraai wisselschild. Uiteindelyk was het de ploeg van Hilversum die zich winnaar van dit eerste AC stedentoemooi mocht noemen. De andere deelnemende ploegen waren Apeldoorn, Arnhem, Amersfoort, ^wolle, Deventer, Nymegen en Veluwezoom [Nunspeet, Ede, Ermelo]. Mode, dynamisch, haast agressief. Wervelende beelden, soms lijkend te komen uit een andere wereld'. Muziek, dramatisch, frivool maar altijd trefzeker ondersteunendEn dan gaan de lichten weer aan, de spanning is gebroken. De twintig ver koopchefs en afdelingschefs van Miro's kledingsector zijn terug uit het onstuimig kloppend modehart van Parijs, waar heen een sterke dia-presentatie hen voerde. Initiatiefnemer van dit grootseheepse schaakevenement was Hans van Nuns peet, manager van dit AC Restaurant, zelf een liefhebber van de schaaksport. "Ik schaak erg graag," zegt hij, "maar ik doe het weinig. Het gebeurt zo eens in de twee maanden dat de buurman tegen zaak een stuk promotie van uitgaan. De mensen die binnen komen, moeten zeggen: Hé, wat is daar aan de hand? Dat kan voor de spelers storend zijn, maar dat wisten ze van tevoren. En zo kregen we een gezellig sfeertje, de gasten reageerden leuk en de spelers waren ook enthousiast. Ze willen allemaal nog een keer terugkomen." Wedstrijdleider Diekmann opperde zelfs een nog ingrijpender aanpak: het organi seren van soortgelijke toernooien in alle AC Restaurants, met een landelijke finale in Stroe. Of het zo ver komt, valt moeilijk te voorspellen, maar de eerste proefneming in Stroe is in ieder geval volledig geslaagd. Zoals gezegd werd Hilversum winnaar. De verdere uitslag: 2. Arnhem, 3. Zwolle, 4. Apeldoorn, 5. Nijmegen, 6. Deventer, 7. Amersfoort, 8. Veluwe zoom. "Het modebeeld voor komende herfst en winter hebben wij vertaald in commer ciële artikelen. Maar de kenmerken van de Parijse modelijnen zult u ook bij ons herkennen", belooft de heer H. Vermeu len, inkoper van de afdeling damescon- fectie. En inderdaad, uit zijn vlotte grepen uit de rekken van japonnen, pantalons, rokken en blouses komt de Parijse trend duidelijk naar voren. Bre de schouderpartijen, sterke betoning van de taille, langachtige jasjes, nauwe belijning van de rok, veel gebreide stoffen, ratiné's, bouclé's, kleuren in lila tot purperachtig. communicatie "We houden deze kwartaaldagen voor onze modemensen nu 2 jaar en zijn over het resultaat ervan best te spreken. Er is duidelijk sprake van een twee-richting- verkeer: de inkopers krijgen gelegenheid hun beleid toe te lichten en de consu ment komt aan het woord via de ervaringen van onze verkoopstaf." De heer W. Tuyl, die dit zegt, is sales promotor voor soft goods ("alles wat op het lichaam wordt gedragen"). Belang rijke elementen van deze bijeenkomst noemt hij ook de commerciële terugblik op het voorbije kwartaal en de vast stelling van het verkoopbudget voor de vergelijkbare periode van het volgend jaar. Hilversum nam het schild mee, een wisselprijs. Alle spelers van dit team kregen bovendien een gastenservice- cheque, te besteden in één van de AC Restaurants. De ploegen die 2 en 3 werden, kregen voor hun prestatie een medaille. modekennis Mevrouw M.B.G. Lampe (inkoopleid ster softgoods): "Dat vooruitdenken vereist natuurlijk de nodige modekennis eneen dosis intuïtie en durf. Je moet nu beslissingen nemen bij het inkopen. me zegt: Nou moeten we weer eens een partijtje spelen. Ik heb nu eenmaal een intensief beroep, waarmee ik niet aan de uren van negen tot vijf gebonden ben. Ik kom vaak laat thuis, dan zitten vrouw en kinderen op me te wachten, en heb ik ook nog m'n andere bezigheden. Wanneer je gaat schaken, ben je wel een paar uur bezig, dan sluit je je voor je omgeving af. Maar als ik het doe, vind ik het een heerlijke ontspanning." Via die buurman is het idee voor het Stedentoemooi geboren. Hans van Nun speet: "Je zit dan wel eens te praten, over dingen die je wilt organiseren en zo kwamen we op dit idee." Er werd contact gezocht met mensen die op dit gebied over de nodige deskundig heid beschikten. Zo gebeurde het dat alle grote steden rondom Stroe werden uitgenodigd om met een team deel te nemen. In enkele gevallen betekende dit dat een aantal verenigingen samen een ploeg op de been bracht. Schaken vraagt de nodige stilte. Is een wegrestaurant dan wel een geschikte omgeving voor een schaaktoernooi? Van Nunspeet: "Ik heb het eens willen aankijken. Want ik wilde het tournooi niet in een besloten ruimte laten plaats vinden. Tenslotte moet er voor mijn waarvan je pas over driekwart jaar kunt constateren of je goed hebt gezeten." Parijs De kwartaaldagen zijn gesplitst per vak. Voor dames-, heren- en kinderkleding zijn drie dagen uitgetrokken. Dinsdag 5 juni maakte de Flitsenredactie een deel van de 'dames-dag' in het Zaandamse restaurant "De Zaanse Werf" mee. Nadat 's morgens de cijfers waren besproken stond de middag in het teken van de mode. Om in de stemming te komen was er die kostelijke dia-show "Paris, fashion impression" van The Fruit. Ontwerpen van Annemarie Beret- ta, Thiery Mugler, Ecriture, Claude Montana, Jean Paul Gaultier, Jean Claude de Luca, Daniel Hechter en de Japanners Myaka en Yamamoto toon- den hun visie op de mode voor herfst en winter. De inkopers van Miro hebben een aantal kenmerken van de trend durven volgen. Jacks (15 modellen), japonnen (22), pantalons (12), rokken (24), blouses (25), en bonnetterie (53 modellen) zijn er voorbeeld van. agrarisch "Is, wat u nu getoond heeft, ook geschikt voor-mijn - laat ik zeggen - agrarische omgeving? vraagt een be zorgde verkoper z,ich af. De inkoper stelt hem gerust: "Dat zal in de praktijk best meevallen. Door de opbouw in uni- materialen is er veel tot een voor ieder aantrekkelijk geheel te combineren." Of de Miro-inkopers erin zijn geslaagd de mode in commercieel aantrekkelijke produkten te vertalen? Dat kan alleen de praktijk aantonen, maar naar onze mening zitten ze - ook qua prijsstelling - op de goede weg. combineren Modeverkopèrs zijn kritisch, dat bleek uit de reacties op de show van inkoper Vermeulen. "Heeft u niet te hoog -gegrepen, is het nieuwe modebeeld wel haalbaar in onze. zaken?" De heren Vermeulen en Tuyl hadden daar geen zorgen over. "We hebben tot nu toe goed gezeten met onze keuzebepaling, dat wijzen de omzetten wel uit. Boven dien bepalen wij nu eenmaal niet het modebeeld, dat doen ontwerpers en daaraan heeft de inkoper zich aan te passen." Beiden benadrukken, dat een goede promotie in de filialen van het grootste belang is. Vooral het wijzen op de uitstekende combinatiemogelijkhe den is noodzakelijk. De heer Vermeulen laat alvast weten, dat vooral de hiode van zomer 1980 een kleurengebeuren gaat worden. "Combineren en nog eens combineren."

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 9