'in Duinrell is het meer dan alleen kruidenier zijn" Verbouwen is niets nieuws op Duinrell Een brutaal mens Duinrell introduceert Kikkershow TOKO-beheerder Rinus Pasman: Beveiliging van het hoofdkantoor FLITSENpagina 5 Flitsen juni was nog maar net verzonden of de reacties op de noodkreet kwamen binnen. Wij hebben de wapenlepeltjes en de con sumptiebonnen inmiddels in ons bezit. Hartelijk dank Een brutaal mens heeft de halve wereld en daarom gaan we door met vragen. Wie kan ons nog helpen aan het theeschepje dat bij de lepeltjes hoorde? Ook zitten we dringend verlegen om oude Albert Heijn verpakkingen, winkelzakken e.d. Wie, o wie? Graag een berichtje naar Mw.T. Plooijer, Stichting Museumwinkel, Anker- smidplein 2, 1506 CK Zaandam (tel. 075- 593026). Verscholen tussen de stacaravans, de tenten en de zo bosrijke omgeving, vind je in het Wassenaarse recreatiepark Duinrell de TOKO-kampwinkel en het Praethuys, waar de bezoekers van Duinrell elkaar ontmoeten in bar en restaurant. Centrale flguur in beide vestigingen, die deel uitmaken van het Ahold- concern, is beheerder Rinus Pasman (39). Hij is al 16 jaar in deze functie werkzaam op Duinrell en is dus als het ware met het recreatiecentrum mee gegroeid. De laatste verbouwing aan de zogenaamde TOKO-kampwinkel da teert van de afgelopen winter, toen er een stuk werd aangebouwd. "Toen ik hier voor het eerst in Duinrell kwam, stelde alles nog niet veel voor. Maar nu is onze kampwinkel één van de grootste van de 47 die er in Nederland zijn", aldus R. Pasman. grote drukte In Duinrell werken in het hoogseizoen 30 medewerkers, waarvan er echter maar 5 in vaste dienst zijn. De grote drukte op Duinrell begon met Pinkste ren, toen er al zo'n 5500 bezoekers waren. De COR sprak op 30 mei j.l. geruime tijd over bevoegdheden rondom de bevei liging van en de veiligheid in het hoofd kantoor te Zaandam. In dit gebouw werken mensen van verschillende be drijven en zij vallen dus ook onder verschillende OR'en. Wie er allemaal ingeschakeld moeten worden om over bepaalde maatregelen advies uit te brengen was al eens een probleem geweest. Via de publicatieborden op het HK is dit onlangs op een ongebruike lijke wijze naar voren gekomen. "Ik hoop niet, dat men hier nu een groot punt van maakt," aldus de heer Heijn. Helaas blijkt het noodzakelijk maatrege len te nemen waaraan een aantal jaren geleden nauwelijks is gedacht. De OR'en die hiermee het meest te maken hebben zijn hierbij betrokken geweest en hebben hun instemming betuigd. Geza menlijk moet nu gezocht worden naar een procedure waardoor alle betrokken OR'en een stuk inspraak kunnen heb ben, maar het zou niet goed zijn de veiligheid van het H K-personeel in gevaar te brengen door nu - omdat een en ander nog niet geregeld is - de beslissing uit te stellen. "Dat kan ik ook niet voor mijn verantwoording nemen." aldus de heer Heijn. Om alle klanten van de gewenste goede ren te voorzien is de TOKO-kampwinkel elke dag geopend, ook op zondag dus, en in het hoogseizoen ook elke avond tot negen uur. goedkoper Het is echter zeker niet zo dat alle bezoekers van Duinrell ook in de TOKO kopen. "De vaste bezoeker die hier van april tot september komt, zal ook wel elders in Wassenaar inkopen doen. Met particuliere zaken vergeleken zijn we echter wel goedkoper. Naast het werk in de TOKO-kampwin kel brengt Rinus Pasman ook veel tijd door in het Praethuys. Een groot houten gebouw naast de kampwinkel, voorzien van airconditioning, waarin een bar en restaurant (met toeristenmenu) zijn ge vestigd. amusement Het Praethuys neemt een centrale plaats in bij het amusement op Duinrell. Er zijn feestavonden, er wordt geklaverjast en er is bingo, dansen en in het hoogseizoen het optreden van talrijke artiesten. "En dat allemaal drukt de veelzijdigheid uit van het werk hier. Je .moet overal in kunnen springen en je speelt echt niet alleen de kruidenier." wintermaanden Ook in de wintermaanden gaan de activiteiten in de Aholdvestiging op Duinrell gewoon door. De kampwinkel is dan wel gesloten, daar is dan een skischool in gevestigd, maar in het Praethuys gebeurt er nog genoeg. "Er zijn daar après-skiavonden en meer van dat soort dingen, waarbij de skieër helemaal in de wintersportsfeer wordt gebracht met glühwein, films en dia's". De spaarzame vrije tijd die Rinus Pasman heeft brengt hij gedeeltelijke door in zijn stacaravan op Duinrell. "Maar zelfs thuis komen de mensen nog langs voor een pakje sigaretten of een biertje als de winkel gesloten is. En daar krijg je echt wel eens genoeg van". Een nieuwe attractie in het Was senaarse recreatiecentrum Duin rell vormt de Kikkershow, waar van op 21 mei de eerste voorstel ling werd gegeven. Het betekent opnieuw een uitbreiding van de vele activiteiten op Duinrell, dat dit jaar voor het eerst is opgeno men in het pakket van 40 dag tochten van de Nederlandse Spoorwegen. Om de twintig minuten begint er in Duinrell een nieuwe voorstel ling van de Kikkershow, die op het water wordt gegeven en vanaf de banken in een klein open luchttheater kan worden beke ken. Het idee voor een Kikkershow is ontstaan tijdens een aantal reizen van de directeur van Duinrell naar Amerika, waar onder ande re de beide Disneyparken werden bekeken. De "animated"-show in Duinrell is de eerste in zijn soort in Nederland en de derde in Europa. Hoofdfiguren in de Kikkershow zijn Diederick van Driel tot Slo- tekroos("Noem mij maar gewoon Diederick"), de gastheer in het kikkertheater, de Hoelakikkers, tezamen vormend het trio de "Kikerettes' met Sensuela, Hip- parita, en de mooie en lieve Tiet-ia. Daarnaast het interna tionale orkest "Ritmo Kikkero" met de Amerikaanse negerkikker Louis, de Spaanse Juan met de rumbaballen en de Franse Lucien Decadence. En verder ook nog in het theater Herbert von Kikkera- jan, de dirigent van het wateror- gel-symphonie-orkest-fontein. Een fraai stel kikkers bij elkaar, die garant staan voor een werve lende show, die ritmisch, tech nisch en visueel erg goed is en nog nooit eerder in Nederland werd vertoond. SCHAAPSKOOI-BEHEERDER DUYVEKAM: By een bezoek aan het Wassenaarse recreatiepark Duinrell kan je gewoon niet om de Schaapskooi heen. Temidden van duinen, bossen, de camping en vele vormen van ontspanning en vertier staat er de oude boerderij, die de afgelopen jaren vele malen het middelpunt van verbouwingen is geweest. Gewoon noodzakelijke verbouwingen om de toenemende stroom bezoekers aan Duinrell goed op te kunnen vangen. Beheerder Duyvekam en zijn perso neel hebben ook de afgelopen winter weer een verbouwing achter de rug in De Schaapskooi, welke deel uitmaakt van de TOKO-campingexploitatie op Duinrell. Er is veel veranderd. Beheerder Duyve kam laat het trots zien. Het selfservice restaurant werd met "de grond gelijk gemaakt" en onderging een grote, mo derne uitbreiding. Veel koelvitrines en genoeg ruimte om rustig een keuze te maken uit de aangeboden hoeveelheid eten en drinken. Daarnaast werd de De leden van het trio "Ritmo- Kikkero", het internationale or kest in de nieuwe Kikkershow op Duinrell. Van links naar rechts: Lucien Decadence, Juan met de rumbaballen en Louis uit Ameri ka. keuken uitgebreid, gemoderniseerd en efficiënter ingericht; er kwam een nieuw magazijn en ook douches en toiletruim ten voor het personeel zijn nieuw. Met boven de keuken ook nog een kleine ruimte, die tot personeelskantine wordt omgebouwd. "Het is jiiet in vergelijking met wat het was. Alles is veel professioneler gewor den. Maar de verbouwing was wel nodig ook, want we zaten gewoon tegen het plafond aan", zegt schaapskooibeheer der Duyvekam. Verbouwen, niets nieuws op Duinrell. "Ik zit hier nu acht jaar, waarvan al vier jaar in de verbouwing. En met de laatste verandering zijn we er nog niet. Er staat nu weer de bouw van een derde zaal op stapel", aldus de heer Duyvekam. Nu zijn er twee zalen bij de Schaapskooi. De grote bij het selfservicerestaurant en de kleinere zaal, die een groot gedeelte van het jaar wordt gebruikt voor bruilof ten en partijen en in het hoogseizoen wordt omgetoverd tot k la carte restau rant. Vooral de jongere bezoekers op Duinrell zijn op De Schaapskooi aangewezen waar 's avonds ook een disco is. Voor de wat ouderen is er het Praethuys, zo'n honderd meter van de Schaapskooi af gelegen. De drukste tijd van het jaar is voor beheerder Duyvekam en zijn voorna melijk uit seizoenwerkers bestaande per soneel weer aangebroken. De vele schoolreisjes zijn al weer achter de rug en de kampeerders en dagjesmensen komen nu in grote getalen naar Duin rell. "Van 1 april tot 1 oktober is De Schaapskooi zeven dagen in de week geopend. En we vullen deze tijd, en ook de wintermaanden met veel skiërs en trimmers, met gevarieerd werk. Je moet hier dan ook van alle markten thuis zijn. 's Morgens loop je in je spijkerbroek en in de avonduren ben je de gerant in het restaurant. Maar juist dat is het interes sante van mijn werk op Duinrell. Je kunt hier gewoon alle kanten op".

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 5