AHSM Juniorclub van start Nederweert eerste wegrestaurant in Nederland met gróte vestigingen aan twee zijden van de weg Sinds half juni open Open dag in wegrestaurant Nederweert pagina 4 FLITSEN De zaak wordt bemand met een team van 15 mensen: 7 in de bediening, 3 in algemene dienst en 5 in de keuken. Een belangrijke man in dat team is uiteraard de chef-kok, en dat is Peter Blans. Hij werkt al twee jaar in Nederweert, en is wel gelukkig met zijn "overplaatsing" van noord naar zuid: "Je komt hier meer op "eigen benen" te staan, je gaat zelfstandiger opereren. aerosteamer De indeling in deze zaak maakt het ook mogelijk om bruiloften, partijen en soortgelijke evenementen in huis te halen, en dat is voor Peter Blans en z'n mensen een vrij nieuwe ervaring: aan de overkant wjs daar praktisch geen ruimte voor. Zijn keuken -i^ volgens de modernste eisen ingericht. Men vindt er o.m. een aerosteamer, een apparaat dat zeer snel braadt, bakt en kookt, en een groot aantal produkten tegelijk. Een gezel schap dat in één keer zestig karbonaad- jes wil, kan prompt geholpen worden. Nieuw in dit AC Restaurant is het feit dat de self-servicelijn in de keukenwand is ingebouwd, wat het aanvullen een stuk gemakkelijker maakt, en direct kontakt tot stand brengt tussen de koks Het nieuwe wegrestaurant Neder weert Zuid beschikt over een zalen - accommodatie die geknipt is voor bruiloften en partüen. "Daar is in deze streek veel vraag naar," weet manager Dick Horrée. Voor de jeugd was er bovendien een carrousel, en het geheel kreeg muzi kale opluistering van het fraaie orgel "De Ruth van Korten", een instru ment dat rond de eerste wereldoor log werd gebouwd. Door extra begeleiding snellere doorstroming Een bijdrage leveren tot de oplossing van de kaderproblematiek op de lange termijn. Dat is in het kort gezegd de doelstelling van de Juniorclub, die dit seizoen bü AHSM is gaan draaien. Begeleider A. Albers: "Vorig jaar is er voor het eerst over een dergelijke club gesproken. Door extra begeleiding te geven aan bepaalde jonge mensen die reeds bij ons in dienst zijn ("eigen kweek"), zou je tot een snellere door stroming kunnen komen, zo was de redenering". De gerichte bijscholing is bedoeld voor twee categorieën binnen de SM's te weten: de eerste verkopers en de sector chefs. Het is niet zo, dat het doorlopen van de Juniorclub een garantie is voor promotie. De extra aandacht, die aan de jonge personeelsleden wordt gegeven kan ook leiden tot een beter functione ren in hun huidige functie. Als de mogelijkheden er zijn, kan iemand versneld doorstromen naar een hogere trede op de hiërarchieke ladder. Dat houdt in dat een eerste-verkoper sector chef in opleiding kan worden en een huidige sectorchef bedrijfsleider in op leiding. De Juniorclub I (eerste verkopers) draait op het ogenblik en bestaat uit een groep van 14 man. Eén dag in de vier weken komen ze bij elkaar om zich te verdiepen in zaken als: het verkoopplan en de filosofie die er achter zit, groente en zijn achtergronden, elementaire marketing, maatschappij-oriëntatie enz. extra De cursisten bleken zonder uitzondering zeer enthousiast over de extra aandacht die ze kregen. Hun begeleider: "Ik kreeg de indruk, dat ze het bijzonder op prijs stellen dat het bedrijf deze activiteit op touw heeft gezet. Voor mij is het daarnaast erg prettig te ervaren, dat er in Zaandam veel animo onder collega's is om als inleider op te treden voor de Juniorclub. Dat maakt mijn taak een stuk gemakkelijker. Kijk, als wij gaan'praten over elemen taire marketing, dan is dat uiteraard toegepast op de AH-marketing. Dan is bet geweldig dat onze eigen marketing- specialisten dit onderdeel verzorgen." Naast de centrale activiteiten krijgt ieder "lid" van de Juniorclub een persoon lijke opdracht, die in overleg met zijn chef wordt opgesteld. Deze opdracht dient in het filiaal te worden uitge voerd. De ZPOF (de zone-personeels- en Om het publiek in de regio daarop te attenderen, werd woensdag 20 juni een "open dag" georganiseerd. De mensen uit de streek werden uitge nodigd om tussen vier uur 's middags en negen uur 's avonds naar de nieuwe zaak aan de E9 te komen. Ze werden daar getracteerd op diver se lekkernijen (poffertjes, krente- brood, frisdranken), terwijl er ook een soort braderie was ingericht. Daar zag men oude ambachten beoefenen (wol spinnen, klompen maken, riet vlechten, potten bak ken terwijl in een aantal kramen kunst bedreven werd schilderen, sneltekenen). Sinds half juni kan het wegrestaurant Nederweert [vallend onder AC-management] z'n gasten aan beide kanten van de snelweg tussen Eindhoven en Maastricht ontvangen. Het is daarmee het eerste wegrestaurant in Nederland met grote vestigingen aan twee zijden van de weg, een formule die men in andere landen wel vaker tegenkomt. "Het was aan de noordkant gewoon te klein geworden," zegt manager Dick Horreé. "We hadden al een paar keer uitgebreid, maar dat was nu niet meer mogelijk. Dat zou zo ingrijpend geweest zijn, dat we vier, vijf maanden dicht hadden gemoeten." Door een te krappe accommodatie moest men te vaak "nee" verkopen tegen grote gezelschappen. Nu beschikt- men in restaurant Nederweert Zuid over voldoende ruimte om drie bussen tege lijk te ontvangen. In totaal zijn er 210 zitplaatsen. De zaak kan desgewenst in kleinere zaaltjes worden opgesplitst. klanten Juniorclub II In september zal de Juniorclub II van start gaan. We proberen ook hier te komen tot een selectie van 15 jonge ambitieuze mensen rond de 25 jaar waarbij we de volgende criteria hanteren: goede opleiding en beoordeling, brede vaktechnische, maatschappelijke be langstelling, goed cijfermatig inzicht, analytisch vermogen en abstractie ver mogen. Bovendien persoonlijk gemotiveerd en redelijk mobiel zijn. Ook voor de leden van Junior club II zal in gezarnenlijk overleg weer een persoon lijke opdracht worden geformuleerd. De heer Albers "De bedoeling is dat dit alles dus in overleg met en ten behoeve van het filiaal en betrokkene tot stand komt. Ook is het mogelijk dat van de zijde van de begeleiding iemand het advies krijgt om een bepaalde studie te gaan volgen, die voor hem geschikt is." Om de nieuwe mogelijkheden onder de ogen van potentiële klanten te brengen is een intensieve reclamecampagne ge voerd bij busondernemingen. Ook in Duitsland ging men de boer op, zowel bij reisbureaus als bij busondernemin gen. Een premiesysteem moet het voor de buschauffeurs aantrekkelijk maken om in Nederweert koffie- of lunch pauzes te plannen (Het in de toering- carbusiness zeer bekende "AC service- passysteem") Een belangrijke doelgroep vormden ook de voetbalclubs in eredivisie, eerste divisie en hoogste amateurklasse: die komen hier bij uitwedstrijden vaak langs, en hebben dan zowel vóór als na de wedstrijd behoefte aan een pleister plaats. De nieuwe vestiging beschikt alleen over een self-service restaurant; busgezel schappen worden echter wel bediend in de twee zalen:- Voor het specialiteiten restaurant zal men dus even de tunnel doör moeten. en de gasten, hetgeen zeer goed over komt. Nederweert Zuid had al in april open moeten gaan, maar de barre winter vertraagde de zaak. Vóór kerstmis had de eerste paal geheid moeten worden, en dat werd half februari. Om toch nog van het voorseizoen te kunnen profiteren, moest de hele planning aangescherpt worden. Door intensieve medewerking van alle bouwers en installateurs gelukte het om in 3Vi maand een compleet restaurant op te leveren! Daarvoor zorgden Schokbeton Bouwbe drijf uit Zeist, Croon Co uit Rotter dam (electriciteit). Winkelhorst uit Nij megen (verwarming en ventilatie), Tromp uit Zaandam (betimmeringen) en Frijado uit Prinsenbeek (keukenap- paratuur), en bovenal het A.C. bouw- coördinatie systeem o.l.v. Leo Hagens. opleidingsfunctionaris) is speciaal belast met de voortgangscontrole op de op drachten. De heer Albers: "Het doel daarvan is om goed in de gaten te houden of de specifieke afspraken, die met een medewerker zijn gemaakt gelij ke tred houden met zijn persoonlijke ontwikkeling. Naar alle facetten moet worden gekeken. Zo moet er op gelet worden, dat iemand niet te veel wordt belast". Zelf neemt de begeleider van de Juniorclub ook wel eens een kijkje in de* filialen waarin de junioren actief zijn. Hij vindt het van belang om contact-met de chefs van de, betrokkenen te houden over b.v. het functioneren van iemand in een filiaal.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 4