De Simon thuiskrant van start "Een harde discounter hoort niet in Hoog Catharijne thuis" NETTOMARKT HOOG CATHARIJNE VERDER ONDER SIMON-VLAG Beëindiging J obby-activiteiten nu definitief Gemeente Wij he uit de brand ondernemingsraden in werking Huis-aan-huis krant voor de klanten van Simon Nieuwe wet FLITSEN pagina 3 De 1100 vierkante meters Nettomarkt in Hoog Catharijne zijn Simon geworden. En niet alleen de oppervlakte is hetzelfde gebleven, ook de voltallige bemanning is door Simon "over genomen Dat betreft een team van circa 20 personen. Simon-filialen directeur Th. van Dui men: "Hoog Catharijne was op zich een uitzondering in de Verbrumar organisa tie. De overkoepelende paraplu was daar de vleugel van een winkelcentrum. Alles zat in aparte winkeltjes, en toevallig was er ook nog een supermarkt. Dat is geen goede situatie. Dan kun je er beter een supermarkt in brengen die in Utrecht een bekende naam heeft. Simon is daar meer bekend dan de Nettomarkt. Simon heeft er een andere klank." Hij verwacht dus dat met name die bekendheid de basis kan zijn voor een succesvol opereren: "Het probleem waar je mee zit, is dat je in Hoog Catharijne geen buurtwinkel bent. Er wonen geen mensen. Die moeten van ver komen. En je krijgt er een zeer gemêleerde klanten kring. Voor het merendeel wonen ze niet in Utrecht. Ze werken er, en nemen bij ons de boodschappen mee. En voor die groep mensen moét je je winkel zo aantrekkelijk mogelijk maken." Nieuw reglement studiebijdragenfonds vastgesteld De COR had op 30 mei j.l. weinig moeite met de vaststelling van een nieuw reglement voor het Studie- büdragenfonds. Er werden nog twee aanvullende wijzigingen aangebracht. De kosten van op leidingen, waarbü deelcertifica ten behaald kunnen worden, zul len eveneens voor vergoeding in aanmerking kunnen komen [MAVO, HAVO enz.]. Daar naast werd ingevoegd de bepa ling, dat eventueel terug te beta len kosten worden kwjjtgescholen in geval van overlijden. drogmetica Dat denkt men te bereiken met een winkel waarin naast een groot assorti ment kruidenierswaren brood, kaas, diepvries, groente, bloemen, cosmetica vlees en vleeswaren te vinden zijn. De meest spectaculaire verandering vormt wel het grote aantal artikelen in de sector drogmetica: het zijn er zo'n 2000, terwijl de gemiddelde Simon er niet meer dan 200 heeft. Volgens de heer Van Duimen hebben ervaringen uitge wezen dat er een markt voor is. "Het grote voordeel van Hoog Catharij ne is dat je de klant naar buiten nogal wat de bieden hebt. Simon komt daar met een prijspeil dat voor dit type winkel, gezellig, aangenaam van sfeer, zeer laag is." De Raad van Bestuur heeft definitief besloten om de Jobby activiteiten te beëindigen. In het met de vakbonden en de ondernemingsraad gevoerde overleg zijn geen zwaarwegende nieuwe argu menten naar voren gekomen die een herziening van het voornemen t.a.v. Jobby zouden kunnen rechtvaardigen. Zowel de vakbonden als de onderne mingsraad hadden negatief geadviseerd t.a.v. een sluiting van de Jobby winkels. De directie van de Detailhandels Divisie Nederland heeft een beroep gedaan op de werknemersorganisaties en de onder nemingsraad om op zo constructief mogelijke wijze een bijdrage te leveren bij het afbouwproces. Inmiddels hebben deze hun bereidheid tot medewerking uitgesproken. Ahold's vleeswarenfabriek Meester Wij he fungeert sinds half mei als brand- meldingspunt voor de gemeente Wijhe. Eén van de twee brandmeldingspunten van deze gemeente kwam door omstan digheden te vervallen; men vond Mees ter Wijhe, alwaar een continu portiers- dienst is, bereid om deze open gevallen plaats in te nemen. De Ahold-vestiging zal tot eind volgend jaar als brandmeldingspunt dienst doen, want dan wordt de regio, waar Wijhe onder valt, aangesloten op de centrale meldkamer te Zwolle. Verbrumar-directeur Bulthuis legt uit waarom de Nettomarkt in het Utrechtse Hoog Catharijne verdwijnt. Daarbij stelt hij nog even voorop wat de Nettomarkt filosofie inhoudt: een ruimte huren, zelf Ik heb er erg veel tijd aan besteed, maar je moet natuurlijk niet tegen beter weten in door blijven zetten. Dan kun je beter je ongelijk bekennen en proberen een andere oplossing te vinden. Dat betekende dat men de beschikking kreeg over 5000 vierkante meter. Daarin werden twintig losstaande winkels on dergebracht. Men vond er assortimenten meubelen, textiel, lampen, baby artike len, juwelen, schoenen, foto-artikelen, drank, drogisterij-waren, brillen, speel goed en uiteraard de supermarkt zelf. Wij zijn daar met veel enthousiasme gestart, en we hebben er ook veel proble men gehad. Maar de formule heeft het gewoon niet gedaan. Het publiek er- vaarde het als aparte winkels. De supermarkt werd Nettomarkt genoemd, de rest niet. Men zag het niet als een eenheid." In de Nettomarkt verwachtte men twee soorten klanten: de oude klanten uit de Croeselaan die er bewust hun inkopen kwamen doen en de toevallige voorbij gangers. En in de supermarkt heeft men met name op die laatste groep vergeefs zitten wachten. De heer Bulthuis: "We zijn er nu wel achter dat een harde discounter in Hoog Catharijne niet thuis hoort. Daarom moet er een andere koers gevaren worden. Ik heb daar wel ver trouwen in. Hoog Catharijne is tenslotte het grootste overdekte winkelcentrum van Europa." daarin de droge levensmiddelen gaan verkopen en de rest verhuren aan concessionaires. Zo vormt men een soort middenstandswarenhuis. Men vindt ze vaak op locaties als industrieterreinen, dus niet op plaatsen die vanuit midden standsogen als "eerste stand" be schouwd worden. De eerste Nettomarkt werd in 1969 geopend aan de Croeselaan in Utrecht. Daar trok men in een oude loods van de Spoorwegen. In 1977 liep het met de NS overeengekomen huurcontract af, en moest men eruit. De heer Bulthuis: "Het liep daar goed. We hadden toen de keus tussen stoppen en uitzien naar een andere locatie. We kwamen in contact met Hoog Catharij ne, en hebben daar het gebied Gode- baldkwartier gehuurd." wijzigingen Hij baseert zijn vertrouwen overigens ook op een aantal wijzigingen die gaan plaats vinden: er komt naast de nieuwe Simon een postkantoor, een belangrijke publiekstrekker dus. En de mensen krijgen een beter zicht op de winkel. De Nettomarkt ging grotendeels verscholen achter een winkel-eilandje, dat binnen kort zal verdwijnen. Ook de assorti mentswijziging zal volgens hem een gunstige uitwerking hebben: "Er moet daar een in Utrecht bekende supermarkt komen die zowel op prijs als op assorti ment is gericht. Simon moet daar alle kans van slagen hebben. Er is een klimaat geschapen waardoor de zaak levensvatbaar moet ziin." Wat betreft de overschakeling op de herziene WOR [Wet Ondernemingsra den] deelde de heer Petra in de COR- vergadering op 30 mei j.l. mee, dat de gekozen COR-leden streven naar gelijk tijdigheid van overschakeling en wel per 1 mei 1980. De voorzitter sluit zich hier graag bij aan. De inmiddels vertrokken vertegenwoor diger van Albro Tilburg had als datum 1 januari 1980 genoemd. De heer P.J. van Dun merkte op, dat de bevoegdheden van de nieuwe wet on middellijk ingaan na de publicatie van deze wet in het Staatsblad. Wanneer dat gebeurt is niet precies te zeggen.*) De invoering van een nieuw reglement kan later volgen. De COR besloot voorts tot instelling van een vijftal werkgroepen, waarin de werk zaamheden van de commissies worden ondergebracht. De werkgroepen zijn: Funktioneren COR Arbeidsvoorwaarden Sociaal Beleid Financieel/Economisch Beleid Organisatie Kommunikatie. Inmiddels is bekend geworden dat dit op 1 september 1979 zal zijn. Redactie Flitsen Op 18, 19 en 20 juni jl. is in de buurt van de 110 Simon-filialen voor het eerst de Simon Thuiskrant in een oplaag van 500.000 exemplaren huis-aan-huls verspreid. In het vervolg zal de krant elke twee maanden verschijnen. Waarom wordt de Simon Thuiskrant uitgegeven? Simon wil zich niet alleen beperken tot een aantal activiteiten, die het nieuwe beeld van Simon (de goedkope en gezellige buurtwinkel) zonder woorden illustreren. Er moet ook mèt woorden verteld worden wie men is, wat men voorstaat en wat men doet. Als voorbeeld kan gelden dat de remodeling van de filialen beter begrepen en meer gewaardeerd zal worden, als men deze met woorden begeleidt. Het meest geschikte medium daartoe is een klantenkrant Inhoud gevarieerd De Simon Thuiskrant is een gezellige krant voor het gehele gezin, die wat betreft sfeer past bij het buurt- karakter en die met woorden het nagestreefde imago van Simon ondersteunt. Er wordt informatie gegeven over Simon in de ruimste zin, over de mensen die er werkeir, over produkten die door Simon verkocht worden, over bijzondere akties en wedstrijden en over allerhande onderwerpen waar de bewoners van de buurt baat bij kunnen hebben. Daarnaast wordt ongeveer 40% van de krant gevuld met advertenties, enkele van Simon zelf, de meeste van leveranciers van Simon. Bespreking in het filiaal Om de twee maanden zal de Simon Thuiskrant verschijnen. Voor 1979 zijn na het eerste nummer verschijningsdata gepland in de weken 32, 40 en 48. Enkele dagen voordat de krant bij de buurtbewoners in de bus valt, worden er aan de filialen één of meer exemplaren ter beschikking gesteld. Het is de bedoeling dat de krant dan op een geschikt moment door de bedrijfsleider en zijn medewerkers bespro ken wordt. Zij moeten zich bewust zijn wat er in de krant geschreven is en ook waarom. Zo is men voorbereid op de vragen, opmerkingen of zelfs de instelling waarmee de klant naar de winkel kan komen. Ten tweede kan de klant merken dat Simon een hechte organisatie is waar een. goede interne communicatie nagestreefd wordt. Ten derde moet de klant kunnen merken dat de medewerkers in hun doen en laten optreden zoals men dat uit de krant kan aflezen. Brieven van lezers Behalve dat het een goede zaak is dat een onderneming met zijn klanten "praat", is het evenzeer belangrijk dat die onderneming luistert naar wat zijn klanten te vertellen hebben. En wat daarbij gezegd wordt is vaak weer de moeite waard om weer door te geven aan andere klanten. Ook daarvoor leent een krant zich bij uitstek. Vanaf het tweede nummer zal er dan ook een rubriek met brieven van lezers opgenomen worden onder de titel "In en rond de winkel". Daartoe is een speciaal antwoordnummer in gebruik genomen. (Antwoordnummer 122, 1500 VC Zaandam). Verbrumar-directeur de heer Bulthuis:

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 3