Ostara-vakantiepark 't Strandheem officieel geopend "FOLKLOREDAG ZAANSE SCHANS" verder in deze Flitsen V akantie-misverstanden personeelsblad ahold n.v. Landschappelijke structuur gehandhaafd Nettomarkt Hoog-Catharijne onder Simon-vlag Amerikaanse legerorder voor Sterovita ass flitsen 00 SAH002000417 Flitsen Landelijk juli 1979 36ste-jaargang no. 6 - juli 1979 Sinds 23 mei jl. wappert vanaf het Ostara-vakantiepark 't Strandheem in het West-Groningse Opende de vlag van de gemeente Grootegast. Burgemeester J. Verbree van deze ge meente bood de vlag op die dag aan en hees hem vervolgens zelf in top. Vanaf dat moment was het vakantiepark officieel geopend. Een park dat een klein jaar daarvoor al aarzelend de eerste gasten had ontvan gen, maar dat nu al lijkt uit te groeien tot een vakantie-oord, waarvoor grote belangstelling bestaat. Reeds zo'n vijf tig gezinnen hebben er een vaste sei zoenplaats uitgezocht. De kampeer plaatsen voor doortrekkers en voor gasten die er hun vakantie willen door brengen staan ook flink in de belangstel ling. Bijna 40 procent is besproken, maar bedrijfsleider J.J. Roelfsing (31) verwacht met het meer bekend worden van zijn vakantiepark aanzienlijk meer besprekingen. Op de dag van de opening werkte het weer weliswaar niet mee, maar een grote schare genodigden - waaronder ook veel buurtbewoners - had de regen getrot seerd en was naar de Taveerne van 't Strandheem gekomen om er de officiële opening mee te maken. belangrijke aanwinst Ostara-directeur, de heer A.P.E. Nieu- wenhuis, noemde in zijn welkomst- speech 't Strandheem een belangrijke aanwinst. Niet alleen voor Ostara zelf, maar zeker ook voor de Nederlandse vakantieganger en voor de Nederlandse betalingsbalans. "Per jaar besteden de Nederlanders als toeristen zeven miljard gulden in het buitenland. Buitenlanders die hun vakantie in ons land doorbren gen, geven slechts drie miljard gulden uit. Niet voor niets dringt de regering er op aan om de vakantie in ons eigen land door te brengen om zo de negatieve betalingsbalans wat meer in evenwicht te brengen. We zullen het de vakantiegan gers dan wel naar hun zin moeten maken. De 3Vi miljoen Nederlandse kampeerders vragen kwaliteit en service op de camping. Wanneer overheid en bedrijfsleven op dat punt de handen ineen slaan, zullen méér Nederlanders hun vakantie in het eigen land willen doorbrengen. Een vakantiepark als 't Strandheem zal daartoe zeer zeker een positieve bijdrage leveren." toekomst De heer Nieuwenhuis benadrukte in zijn welkomstwoord verder de goede ver standhouding tussen met name plaatse lijke overheid en Ostara. En die goede band werd door Grootegast's eerste burger nog eens bevestigd. Burgemees ter Verbree liet het niet bij het over handigen en zelf hijsen van de gemeen- tevlag. Hij feliciteerde de initiatiefne mers met het eerste resultaat: een goed opgezet vakantiepark van vijftien hecta re grenzend aan een acht hectare grote waterplas. Dag-en verblijfsrecreatie zul len er ruim aan bod komen. En binnen twee jaar zal de waterplas maar liefst 35 hectare worden. (Voor vervolg zie pag. 10) Op 26 juni hield de Nettomarkt in het Utrechtse winkelcentrum Hoog Catharine op te bestaan. Onder de Simonvlag bleef dit Ahold-schip wel in de vaart. Over het waarom van deze koerswijzi ging praatten we met twee direc teuren die er vanuit hun discipli ne mee te maken hadden. De heer J. Bulthuis van Verbrumar B.V. blikt terug en van de heer Van Duimen, filialendirecteur van Simon, noteerden we een stukje toekomstvisie. Zie pag. 3. Sterovita Melkexport bv deel uitma kend van de Levensmiddelenindustrie Ahold bv.. heeft wederom, ondanks hevige concurrentie, de opdracht ver worven voor de levering van melk en melkprodukten aan de Amerikaanse en Canadese troepen in Europa. Het is voor het 30-ste jaar in successie, dat Sterovita deze order krijgt. De nieuwe leveringsperiode is 1 juli ingegaan en loopt tot en met 30 juni 1980. tt Ook dit jaar zal op de Zaanse Schans de traditionele Folkloredag worden gehou den en wel op zaterdag 18 augustus a.s. van 10.00 - 17.00 uur. Tegen de achtergrond van draaiende molens en groene huisjes zullen tiental len oude ambachten te zien zijn, zoals: mandenvlechter, siersmid, houtsnijders, glasblazer, pottenbakker, weven, het beschilderen van tegels, kantklossen, kaarsentonken etc.; de oude stoomspuit van Wormerveer is in bedrijf te zien en de boerenkapel zal vanuit de muziektent weer de vrolijke deuntjes ten gehore brengen. Op de Zaan zal een vlootschouw worden gehouden van rond- en platbodemvaar tuigen, afgewisseld door demonstraties 'windsurfing'. De draaiende molens zijn ook te bezich tigen. In molen "De Zoeker" b.v. kan men zien hoe olie geperst wordt uit pinda's, in molen "De Kat" wordt het verfmalen getoond. Klokken uit de 17e en 18e eeuw kunt u bewonderen in het uurwerkmuseum. In het oude kruide nierswinkeltje ziet men verrassende voorbeelden van service en hygiëne, waarmee de oprichter van Albert Heijn in Oostzaan zijn klanten trachtte te gerieven. Verder kan het bakkerijmu seum, het Stijlkamermuseum en een expositie over merklappen worden be zichtigd. Ook zijn er rondvluchten bo ven de Zaanstreek per NLM City Hop per, waarvoor u kunt reserveren via de Zaanse VVV, tel. 075 - 162221. Drs. L. Co ren licht in de COR de jaarcijfers toe en Ahold stort 2,1 miljoen voor de VUT-regeling pagina 2 Nettomarkt Hoog-Catharijne vaart verder onder Simon-vlag en Simon geeft een buis-aan-htiis krant uit voor de klanten pagina 3 Nederweert eerste wegrestaurant aan twee zijden van de weg pagina 4 Op Dninreil nu ook kikkers pagina 5 Foto-verslag van de jaarlijkse dagtocht gepensioneerde Aholders pagina's 6 en 7 Schakers in Stroe en Parijse modelijn in Miro pagina 9 AH Kanaleneiland Utrecht nog steeds anders dan anders pagina 10 Verona Vanessa zong in Schevenlngen en Charles Aznavour was in restaurant De Walvis pagina l! Laat er geen misverstand over bestaan: in sommige vakantielanden is het soms moeilgk voldoende benzine te krjjgen. Waar wel misverstand over kan bestaan gedurende de vakantie is wellicht de moeite waard om op te schrijven en aan de redactie van Flitsen te sturen. Zoals in het mei-nummer is aangekondigd, dingen de beste inzenders mee naar pryzen, waar in ieder geval geen misverstand over hoeft te bestaan.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 1