ZOMAAR Jl VAN DE 678 FILIALEN Prettige vakantie De klanten vertrouwen je hier alles toe pagina 12 FLITSEN f Alberto-beheerder Wim van Haaf ten: Wim van Haaften (38) is niet meer weg te denken uit de vestiging van A hold in het Haagse winkelcentrum De Stede. Al ruim acht jaar voorziet hij de klanten daar op zijn eigen beleefde en humoristische wijze van deskundig advies en laat dagelijks vele flessen drank over de toonbank gaan. Een wijn en drank discount van Alberto aan de Hengelolaan in Den Haag waar jong en oud niet alleen voor een flesje binnen lopen, want het is zo langzamerhand ook een waar buurtcentrum geworden. Veel gezellige buurtpraat tussen de houten rekken in een van de eerste Alberto-filialen die geopend werden. Maar waar je ook een Alberto begint, je hebt altijd een aantal jaren nodig om bekend te worden en het vertrouwen van de klanten te winnen. Maar nu dat hier eenmaal zover is, heb je de hele dag door persoonlijk contact. Je kent de mensen na zo'n acht jaar erg goed en ze vertrouwen je alles toe. Je hoort alles, tot aan de huwelijksproblemen toe. Maar om zo'n relatie op te bouwen, moetje wel lange tijd op dezelfde plaats zitten". buurtzaak Wim van Haaften noemt het Alberto-filiaal in het winkelcentrum De Stede een echte "buurtzaak", gelegen in een gezellige omgeving waar voornamelijk arbeiders wonen, maar ook een aantal kantoren gevestigd zijn. De grote drukte maakt Van Haaften in de wintermaanden mee." 's-Zomers trekken veel mensen hier weg, naar bijvoorbeeld de camping en dan nemen ze echt niet veel flessen drank mee. Van pinksteren tot na de zomervakantie is flesjesklanten Wim van Haaften heeft aan het werk bij Alberto zijn handen overvol, waarbij meestal de rekken met jeneverflessen moeten worden aangevuld. "Ja, jenever wordt hier echt het meest verkocht. Wijn erg weinig en voor bier lopen ze naar buurman Albert Heijn. Je hebt hier veel te maken met echte "flesjesklanten", die elke dag terugkomen en dus nooit veel tegelijk inkopen." Gemiddeld besteedt de klant in het Alberto-filiaal Wim van Haaften voor zo'n 20, 21 gulden. In een hoekje naast de deur staat de kassa, waar Wim van Haaften nog lang op door wil ratelen. Hij heeft het gewoon naar zijn zin in De Stede, al blijft er wel weinig tijd over voor hobby's als schaatsen (op het nabijgelegen schaatscentrum De Uithof) en kamperen. "Doordat je altijd op zaterdag werkt kom je in de weekeinden niet aan kamperen toe en dat is echt wel een handicap, zeker nu mijn dochtertje al wat ouder is. In de grote vakantie trek ik er wel altijd op uit en dan liefst naar een camping waar het zo rustig mogelijk is. Al die andere 48 weken zie en hoor ik al genoeg mensen om me heen"'. het hier in de zaak dan ook vrij rustig, maar de rest van jaar is het hard aanpoten". Op zaterdag, donderdagavond en op de dinsdag- en woensdagochtend heeft Wim van Haaften voor enkele uurtjes de hulp van een part-time kracht. "Want naast de drukte in de zaak krijg je ook nog de goederen binnen en het is moeilijk om die van buiten naar binnen te halen en gelijktijdig ook nog op de kassa te ratelen". reklame Een gezellig praatje met filiaalhouder Wim van Haaften in "zijn" Albertozaak, wordt haast om de drie zinnen onderbroken door een binnenkomende klant. Een goedlopende Alberto wijn en drank discount dus in De Stede. Concurrentie is er echter toch wel. Maar als de klanten de prijzen van meerdere dranken gaan vergelijken en niet alleen van het artikel dat in de reklame is, komen ze toch vaak bij mij voordeliger uit". Waarbij dus ook de reklame een belang rijke plaats inneemt. Wim van Haaften: "Dit filiaal is erg gevoelig voor aanbiedingen. Men vergelijkt de prijzen in advertenties en komt daar dan op af." De eerste kennismaking met het zo "groot gegroeide" Ahold-concem dateert voor Wim van Haaften uit 1957. Een diensttermijn die alleen onderbroken werd door de militaire dienst en een periode van twee jaar bij een andere werkgever. Al ruim twintig jaar geleden dus, maar nog vers in het geheugen van Wim van Haaften. "Het werk begon voor mij in een zelfbedieningszaak in Uithoorn. Dagelijks reed ik er op de bakfiets de bestellingen rond. Een doffe ellende was dat. Je moest met de boodschappen vaak ver de polder in om ze bij de klanten te brengen". Na Uithoorn verzeilde Van Haaften in Amsterdam, waar hij drie zelfbedieningszaken van Albert Heijn doorliep, alvorens via Naarden de opening van het Haagse winkelcentrum De Stede mee te maken. Een slijterij in Den Haag, gelegen naast een grote supermart van AH, met een erg moeilijke start. Wim van Haaften hierover: "De zaak hier draait pas zo'n vijf jaar goed. In het begin was het echt klungelen, dat mag je rustig weten. In die beginperiode had ik echt een bruin leventje, met maar een kleine omzet. De redactie van Flitsen wenst alle medewerkers van A hold een prettige en zonnige vakantie. Mocht het er voor u weer op zitten, dan bent u waarschijnlijk de jile misgelopen waarin onze cartoonist terecht kwam en dat is ook wat waard.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 12