AH KANALENEILAND UTRECHT NOG STEEDS ANDERS \DAN ANDERS/ Vakantiepark 't Strandheem geopend DANKBETUIGINGEN Tien bewakingsbeambten gediplomeerd pagina 10 FLITSEN Het is precies driejaar geleden dat men in filiaal 1030, Kanaleneiland te Utrecht bij w^jze van proef van start ging met een nieuwe indeling van de supermart. Het ging om het systeem van de winkel in de winkel. Filiaal 1030 werd in zeven winkels onderverdeeld en week toen duidelijk af van alle andere AHSM-filialen. Nu, 3 jaar later, is dat qua vorm niet meer het geval. Bijna alle AHSM-filialen zijn omgetoverd in winkels vol winkeltjes. De proef is dus geslaagd, zou men kunnen zeggen. Echter het experiment in Utrecht is ook net decoratieve onderscheid van de winkeltjes en de assortimentssamenstelling. Maar toch is het filiaal op het Kanalenei land nog steeds een proeftuin voor de winkel-in-de-winkel. Op het waarom hiervan geeft de heer H.M. Janssen, die tezamen met de heer A.S.P. van Trot- senburg de leiding heeft over dit AHSM- projekt, een toelichting: "We leveren een "klus" af en bij het einde daarvan, de heropening of opening van het filiaal, krijgen we normaal gesproken weer "verse" opdrachten, dat wil zeggen dat er van begeleiding of het meten van re sultaten van de veranderde situatie, dan weinig terecht komt. Maar omdat "1030" toch meer was dan een normale zaak, kregen we van onze directie een nieuwe opdracht om, met de daarvoor benodigde tijd, budgetten en bevoegd heden, de resultaten van de proefneming met het "winkel-in-de-winkel"-systeem te onderzoeken". korte terugblik Men vergeleek in eerste instantie de omzettoename van filiaal 1030 met de omzetten van alle soortgelijke, in 1976 geremodelde filialen. De uitslag: posi tief. Daarna werden de kosten en speciaal de loonsom onder de loep genomen. Uitslag: minder positief. De heer van Trotsenburg: "De nieuwe - hergeformuleerde - opdracht omvatte dan ook het zoeken naar een manier om bij deze gunstige omzetontwikkeling de kosten in een zodanige relatie te bren gen, dat van een commercieel succes gesproken zou kunnen worden". De eerste twee belangrijke stappen, die men hiervoor nam, waren: 1. het ontwikkelen van een nieuw be stelsysteem; 2. het aanleveren van dagomzet en klanteninformatie. Beide noodzakelijke hulpmiddelen wer den in de loop van 1978 operationeel. bestelsysteem Volgens de heer van Trotsenburg func tioneert het nieuwe bestelsysteem, dat eruit bestaat dat elk winkeltje apart bestelt bij het D.C. te Tilburg, goed. "Het decentraal bestellen heeft als groot voordeel, dat de betrokken personen, die de bestellingen doen (in Utrecht zijn dat le verkopers), precies weten wat en hoeveel ze moeten bestellen, daar ze dagelijks contact met de klanten heb ben. Daarnaast is gebleken, dat de verantwoordelijkheid van het eigenhan dig bestellen door "de chefs" niet alleen op prijs wordt gesteld, maar zeker niet in de laatste plaats ook motiverend werkt". De bestellingen van de winkel tjes samen vormen weer de totale 1030- bestelling-D.C.T. nieuwe kassa's Om de gewenste omzet en klanteninfor matie te verkrijgen, maakt men in Utrecht gebruik van twee nieuwe types kasregisters, n.l. de Sweda 455 en de DTS 441, beide met 10 hoofdgroepen- toetsen. "Omzet, kassatransacties, omzet per klant en nog veel meer zijn hierdoor per uur en/of per dag per winkeltje te berekenen", aldus de heer Janssen. De derde belangrijke stap was het aanpassen van de organisatiestructuur van het filiaal aan het nieuwe winkel-in de-winkel systeem. De heer van Trotsen burg: "Wil je jezelf door middel van winkelassortiment en klantenbenade ring onderscheiden ten opzichte van de concurrent, dan dien je natuurlijk ook de organisatie aan te passen". De experimentele organisatie van filiaal 1030 is platter dan de huidige en bestaat uit bedrijfsleider, assistent van de be drijfsleider en 6 le verkopers. Vanuit de zes winkeltjes ontstonden, op basis van omzet en werk, overzichtelijke, beheers bare verantwoordelijkheidsgebieden voor de le verkopers. Vers vlees bleef echter het terrein van de chef-slager en het kassapark, administratie en cantine, kort gezegd de dienstensector, werden onder de directe leiding van de assistent van de bedrijfsleider gebracht. De bedrijfsleider geeft direct leiding aan de le verkopers. Hierdoor ontstaan korte communicatielijnen, waardoor snel beslissingen kunnen worden geno men. klantengericht De heer Janssen: "Essentieel voor dit alles is dat het personeel klantengericht denkt en handelt. De overzichtelijke winkeltjes geven de le verkoper en zijn team - samen zijn ze verantwoordelijk voor hun "winkel" - daartoe alle gele genheid." De heer van Trotsenburg licht dit met een voorbeeld toe. "Wanneer een klant bij de broodafdeling om b.v. een Weense snijder vraagt en deze uit verkocht is, dan zou het zo moeten zijn dat de desbetreffende verkopei<-ster) niet alleen nee verkoopt, maar de klant vertelt dat "ze" weggevlogen zijn, wan neer de Weense snijders weer verkrijg baar zijn en de klant vervolgens een ver vangend artikel aanbiedt". opleiding De le verkopers van filiaal 1030 hebben, om aan de aangepaste taakbeschrijvin gen te kunnen voldoen, een aanvullende opleiding gevolgd, die zij zelf groten deels hebben aangegeven. De heer van Mede namens mijn vrouw en kinderen wil ik u allen hartelijk danken voor de vele blijken van belangstelling in de vorm van felicitaties, geschenken en bloemen, die ik ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum van u heb mogen ontvangen. Het heeft er toe bijgedragen dat het voor ons een onvergetelijke dag is geworden. J. Vermeer Onderhoudsdienst Marvelo De belangstelling en vele bloemstukken die we ter gelegenheid van ons 40 jarig huwelijk mochten ontvangen, hebben ons zeer verheugd. Directie Ahold, alle medewerkers Cen trale Slagerij Rijswijk en vrienden harte lijk dank! Fam. C. Beukers Langs deze weg wilden wij Albro Zwa nenburg, Tilburg, directie en Personeel- fonds, hartelijk dankzeggen voor de belangstelling, de gelukwensen, bloe men en de mooie cadeaus, welke wij mochten ontvangen bij de geboorte van onze zoon Danny. Cor en Maijan van Teeffelen Zwanenburg Trotsenburg zegt: "De opleiding bleek tevens een effectieve methode voor de relatieverbetering en waar de problema tiek zakelijk aan de orde werd gesteld, leerde men eikaars problemen kennen en oplossen". AH Kanaleneiland blijft tot en met september een proeftuin, want dan beëindigt men deze testfase. Of er met soortgelijke marketing con cepten en organisatievormen op grotere schaal verder gegaan kan worden hangt af van een aantal voorwaarden en de evaluatie van dit project. Filiaalopper vlakte, assortiment en formatieplaatsen kunnen daarbij een rol soelen". aldus de heer Janssen. Gaarne wil ik, mede namens mijn vrouw, directie, personeelfonds en colle ga's hartelijk bedanken voor de felicita ties en prachtige bloemen, die wij mochten ontvangen t.g.v. ons 12V2 huwelijk. W. Roelofs CS Zaandam Dank, dank, dank voor al die 25 jaren, die ik zo prettig met u allen heb samengewerkt. Mijn jubileumviering is zo geweldig geweest dat ik u allen hiervoor bedank. Vooral mijn collega's, vrienden en vrien dinnen. de directie, personeelzaken, ondernemingsraad, personeelfonds, klaveijasclub, de bond A.V.G. afd. Zaandam, voor de felicitaties, cadeaus en bloemen. En ik hoop nog vele jaren op deze voet door te gaan. W. Doorn Marvelo Onvergetelijk werd mijn 25-jarige jubi leumdag. De vele cadeaus, bloemen en felicitaties, gevoegd bij de originele "verpakkingen" van collega-bedrijfslei ders en niet te vergeten mijn medewer kers van filiaal Sittard zorgden voor een onvergetelijke dag, avond en nacht. Mede namens mijn vrouw en kinderen hartelijk dank. Graag gedaan! J.Houben Sittard Hierbij dank ik mede namens mijn vrouw en kinderen directie, personeel fonds en collega's voor de prachtige bloemstukjes en de enveloppe met in houd t.g.v. ons 25-jarig huwelijksfeest. L.Verschraagen Amsterdam Hartelijk dank voor de belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. W. J. Visser J. Visser - v.d. Leij Zaandam (Vervolg van pagina 1) "En toch zal de landschappelijke struc tuur van dit gebied geen geweld worden aangedaan. In tegendeel, uw park sluit daar bijzonder goed op aan. Ook rond het water is en wordt op grote schaal een "streek-eigen" beplanting aangebracht. De rust die dit gebied eigen is zal zoveel mogelijk gehandhaafd blijven." Gerust stellende woorden van burgemeester Verb ree, die eerlijk opbiechtte .dat de plannen Grootegast aanvankelijk zorgen hadden gebaard. "Er waren problemen, maar we zijn er trots op dat u zo snel een dergelijk vakantiepark van de grond wist te brengen. Het betekent, een aanwinst voor onze gemeente en onze regio." De burgemeester loofde tenslotte de keuze van Ostara om in het middel punt van de drie noordelijke provincies te gaan zitten. "Vandaaruit zullen uw gasten het hele Noorden kunnen ont dekken." De heer Nieuwenhuis bood de gemeente Grootegast namens Ostara twee zeef drukken aan. Burgemeester Verbree zei van harte toe, dat ze beide een mooie plaats zullen krijgen in het gemeente huis. voorzieningen Bedrijfsleider, de heer Roelfsing, kwam per 1 maart vorig jaar naar Opende toe. Een jaar daarvoor lagen op de plaats van het vakantiepark nog de weilanden met een enkele houtwal. De Grontmij nv was nauw betrokken bij het ontwerp en de aanleg van het complex, terwijl de M.A.W. bv uit Groningen de verschil lende bouwwerken op het terrein heeft gerealiseerd: het hoofdgebouw met re ceptie, het sanitair-gebouw en de Ta veerne aan de waterkant. Vooral het sanitair-gebouw vervult de heer Roelf sing met trots: "Zonder twijfel behoort dit tot het a:llerbeste wat er in Nederland te vinden is!" Een grote karakteristieke boerenschuur werd gerestaureerd (com pleet met rieten kap en "uilenborden") en ingericht als Toko kampwinkel. de waterplas De waterplas, nu nog acht hectare groot maar na de zomervakantie wordt met de uitbreiding ervan begonnen, ontstond doordat er heel veel zand voor de verdubbeling van de rijksweg 43 van Groningen naar Drachten nodig was en nog is. Een uitstekende samenloop van omstandigheden, waarbij overheid en bedrijfsleven elkaar de hand hebben kunnen reiken. De heer Roelfsing ziet er goede mogelijkheden in voor het opzet ten van roeibotenverhuur ten behoeve van bijvoorbeeld de hengelsport. Op dit moment wordt er al volop de populaire sport windsurfing bedreven. Samen met zijn vrouw, zoon en dochter tje, woont hij al weer ruim een jaar in Opende en hij is vast van plan om van 't Strandheem een machtig mooi vakan tiepark te maken. Ervaring deed hij al in ruime mate op, toen hij vijf jaar als assistent bedrijfsleider werkzaam was bij het Ostara vakantiepark in het West- duitse Wilsum even ten zuidoosten van Coevorden. En werken in Wilsum bete kent ondermeer bijgedragen hebben aan een onderschèiding, die het vakantie- park in 1976 kreeg toegekend: de Wilsumer Berge mocht zich vanaf dat jaar rekenen tot dè drie 'beste aan het landschap aangepaste en milieuvriende lijkste' campings in de Bondsrepubliek. Wat dat betreft maakt burgemeester Verbree van Grootegast zich dus terecht geen zorgen over de eventuele aantasting van de landschappelijke structuur door het vakantiepark 't Sj^andheem! Tien bewakingsbeambten van Ahold N.V. bezitten sinds kort het voor deze functie ingestelde diploma. Na 8 cursusdagen, ver deeld over 8 maanden, legden zy tot tevredenheid van hun exami natoren hiertoe een schriftelijk en mondeling examen af. De oplei ding werd voor het eerst gegeven; er zijn plannen voor een vervolg waarvoor in totaal nog 30 Ahold- medewerkers, gezien hun functie, in aanmerking komen. Waarom deze cursus? De heer J. Joustra, hoofd beheer Dienst Bedrijfsbeveiliging Ahold: "Ook in de functies van portier en bewakingsbeambte zijn de laatste jaren de accenten verlegd en de eisen verzwaard. Deze mensen dragen in wezen een eerste ver antwoordelijkheid bij de beveili ging van mensen en gebouwen. Zij moeten op alles zijn voorbe reid en dan weten hoe te hande len." Om aan die eisen te kunnen voldoen omvatte de opleiding o.a. een algemene studie van doel en taak van de beveiliging, organisa tie van politie en rechterlijke macht, het maken en uitbrengen van rapporten, opsporingsleer, brandbestrijding en -beveiliging en kennis van staatsinrichting en wetgeving. Docenten waren de heren F. Brandsma, H. Eijben, P. Helder en J. Joustra. Laatstgenoemde: "Er is door de 14 cursisten flink gewerkt, 8 dagen van 's morgens 9 tot 's middags 5. De oudste geslaagde was 60, de jongste 24 jaar. Jammer, dat 4 kandidaten moesten worden afgewezen." In de examencommissie had - op verzoek - ook de heer J. Nijssen, lid van de Centrale On dernemingsraad, zitting. Dit om de beoordeling zo objectief moge lijk te doen verlopen. De heer M. Neijhof (Distributie centrum Zaandam) kwam als beste kandidaat uit de bus met een totaal van 159,5 (van maxi maal 162) punten. De andere geslaagden zijn: S. van den Berg (DCZ), J. van Breugel (DCT), J. Climan (PBZ), W. Eschweiler (HK), J. Koper (DCB), B. Laffra(HK), J. Poulen (HK), F. Slagt (DCZ) en B. Wagter (DCT). Langs deze weg dank ik, mede namens mijn vrouw, directie en personeelfonds voor de enveloppe met inhoud en bloem stukjes. Verder allen bedankt voor de belangstel ling, beste wensen, bloemen en cadeaus, welke ik bij mijn afscheid heb mogen ontvangen. Het was een fijne middag. A. Stens Zaandam Gaarne wil ik, mede namens mijn vrouw en zoon, de directie, collega's, oud-col lega's, personeelfonds en alle andere belangstellenden hartelijk dank zeggen voor de vele cadeaus, bloemen en gelukwensen, ontvangen ter gelegenheid van mijn 25-jarig zakenjubileum. F.J. Storms Geleen Hierbij wil ik iedereen bedanken die mijn 12Vi jarig zakenjubileum tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt, en ook voor de mooie cadeaus die ik mocht ontvangen; nogmaals allemaal hartelijk bedankt. C. de Kreij filiaal 1061 Capelle a/d IJssel Graag wil ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, directie en medewerkers hartelijk danken voor de cadeaus en bloemen die ik ter gelegenheid van mijn 25-jarig zakenjubileum heb ontvangen. C.J. v.d. Laan Marvelo Zaandam Voor nog meer dankbetuigingen zie pag. 11

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 10