Toelichting jaarverslag druk bezocht Energiebesparing thuis korting op isolatie ELFDE MIRO GEOPEND personeelsblad ahold n.v. In Utrecht's congrescentrum Anoic op Hollandse toer Naam Adres Plaats verder in deze Flitsen Plitsen I DO 36ste-jaargang no. 5 - juni 1979 WHf Vergeleken met het financiële jaarverslag is er wat betreft kwantiteit en kwaliteit aan het sociale jaarverslag nog heel wat te verbeteren Dit was een opmerking van de Ondernemings raad van AHSM die vorige maand in het Utrechtse Congres centrum aan de orde kwam toen daar een toelichting werd gegeven op het financiële en het sociale jaarverslag van Ahold. Zenden aan: ENERGIEMANAGEMENT HK - W 309, Zaandam. our ue oank gei» jmen A 1Pn'euw gebruiken van Van 18 tot 22 april j.l. kreeg Ahold bezoek van enige collega's werkzaam bij Ahold Espaha. Dit was mogelijk omdat in Spanje de paasdagen vóór het weekend ge vierd worden. De heer M. Van- geel, directeur, bracht enige nieuwe stafleden mee met hun vrouwen om ze te laten kennis maken met Ahold in Nederland. Men was zeer geimponeerd door bezoeken aan supermarkten, Mi- ro's, de centrale slagerij en Mar- velo te Zaandam. Uiteraard moest de kennisma king met Holland ook iets verder gaan, hetgeen leidde tot deze in Volendam gemaakte foto. Ten slotte sprak het verhaal dat de Volendammers van de Spanjaar den afstammen zeer tot de ver beelding! Op deze wijze dus een groet van het Spaanse personeel aan hun Hollandse collega 's. Staande van links naar rechts: Mr. A. Urcelay, advocaat, Y. Hazevoet, secretaresse van de heer J. van Meer, de heer en mevrouw Vangeel, de heren Ri- cart en Zayas. mej. F. Fernandez, secretaresse en de heer Gomez. Zittend: de heer en mevr. Frago- la, Heras en de dames Ricart en Gomez. Woensdag 16 mei j.l. opende in Veenendaal de elfde Miro haar deuren. Op de druk be zochte receptie die daaraan vooraf ging voer den vier sprekers het woord, brachten para chutespringers de vlaggen en droegen de slagers nieuwe hoeden. Meer over deze fees telijke gebeurtenis op pagina 3. Telf. nr.: INFORMATIEAANVRAAG ISOLATIE Over bovenstaande opmerking zei de heer drs. P.J. van Dun, directeur Pérsoneelszaken: "Er gebeurt zoveel bij Ahold. Je kunt alleen de grote lijn aangeven. Een nadeel daarvan is dat dan de herkenbaarheid vanuit de eigen werksituatie niet zo groot is." Een ander probleem bij het maken van een sociaal jaarverslag is volgens de heer Van Dun dat het sociaal beleid zich nog zo moeilijk laat kwantificeren en becijfe- De heer G. J. Heijn benoemd tot vogr.:ïn_. i .G.L. Op woensdag, 23 mei j.l. is de heer G.J. Heijn, tijdens een in het Amstel Hotel te Amsterdam ge houden ledenvergadering van de Vereniging van Grootwinkelbe drijven in levensmiddelen, be noemd »ot voorziitei van deze vereniging. De heer G.J. Heijn volgde hier mee de heer E.J.M. Hettema [Edah] op. De vereniging heeft tot doel het behartigen van de economische en sociale belangen van de grootwinkelbedrijven in levensmiddelen ren: "Binnen het sociaal beleid zijn de zogenaamde kengetallen nog in ontwik keling. We hebben de juiste vorm nog niet gevonden, maar we werken er hard aan. Dit jaar zijn we daarmee weer een stapje verder gekomen. Aangezien deze ontwikkeling vrij nieuw is, heb je daar enboven niet de vergelijking met reek sen van voorafg'aande jaren. Ontwikke lingen zijn derhalve moeilijk aan te geven." Daarbij sprak hij de hoop uit dat de OR van AHSM met z'n kritiek niet gedoeld heeft op de "dikte" van het verslag. "Ik heb heel wat verslagen gezien die zeker dikker waren dan het onze, maar waarin u~ - jiadfr stond." Voor een volledig verslag van de toelichting-..!, pagina pag. COR behandelde Soc. Jaarverslag 2 Opening elfde Mlro te Veenendaal 3 Regiement klachtenprocedure4 Albro een groot bakker 5 Toelichting jaarverslag 7 Modelbouwer Van TueJ10 1 Simon remodeling 11 In één van de vorige Flitsen hebt u kunnen lezen over de activiteiten die in Ahold-verband worden ontplooid op het gebied van energiebesparing. Gezien de situatie op de energiemarkt is daar ook alle aanleiding toe. Dit geldt ook voor de situatie thuis, want in Nederland wordt ongeveer 25% van het totale energieverbruik veroorzaakt door de particuliere sector. Het leeu wendeel hiervan neemt de verwarming voor zijn rekening. Ook gezien de mogelijkheden die er zijn om hier te besparen, is het nuttig er bij stil te staan. U kunt door de thermostaat 2°C lager te zetten en 's nachts de temperatuur met nog eens 5°C te verlagen zo'n 20% op uw verbruik besparen. Door het dichten van kieren e.d. is ook het een en ander te bereiken. Daarnaast is het het overwe gen waard, de isolatie van het huis te verbeteren. Hiermee kan weer zo'n 20% bespaard worden. Vele woningbouwverenigingen en ge meenten zijn op dit gebied actief. Heeft u een eigen huis, dan is het nu een geschikt moment om u in deze materie te verdiepen. U kunt een uitgebreide brochure over het isoleren van woningen aanvragen bij SVEN, Postbus 503, 7300 AM APELDOORN. Voor Ahold-mede- werkers bestaat de mogelijkheid hun huis te laten .isoleren waarbij men een korting op de prijs kan krijgen (naast de subsidie). Deze korting bedraagt 10% op spouwmuur- en dakisolatie en 5% op dubbele beglazing. Deze kortingsregeling is van toepassing op een exclusief produkt van Shell voor spouwmuurisolatie. Door het invullen van onderstaande bon kunt u nadere informatie over deze regeling even tueel een vrijblijvende offerte) verkrij gen.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 1