Miro-bevoorradin S^verhuist naar \V X Administratie van Etos in de computer Afgestemd op specifieke wensen FLITSEN pagina 9 Het distributiecentrum van waaruit de nu (bijna) 11 Miro's hun kruidenierswaren krijgen geleverd gaat per juni van Zaandam naar Veghel (Nbr.). Een eigen eenheid, die inspeelt op de bin nen Ahold voorgestane verzelfstandiging van de werkmaat schappijen, kan zich dan richten op de specifieke wensen van het warenhuisgebeuren. Een investering van rond f 1 miljoen dient om de beschikbare 10.000 m2 in te richten voor de ver zending van tussen de zeven en twaalf duizend colli per dag; een aantal dat met 3.500 kan toenemen als ook Alberto - vol gens plan - de bevoorrading vanuit het Brabantse gaat op zetten. Over het hoe en waarom van Veghel vertelt de heer J.L. Griek (project manager) meer. "Tot nu toe had de bevoorrading van de Miro's, voor wat betreft de levensmidde len, plaats vanuit het Simon-distributie- centrum te Zaandam. Die situatie had - naast voordelen (goede service) - ook nadelen. Door de grote afname van Miro moesten de Simon-filialen nog al eens tegen de mededeling 'uitverkocht' aan kijken. Ook een uitbreiding van het assortiment bleek bezwaren op te le veren, omdat Miro in een andere richting wil groeien dan Simon." Daarnaast leverde een splitsing van de centrale inkoop twee aparte afdelingen op (merchandising Simon en inkoop Miro), die zich graag verantwoordelijk wisten voor de eigen voorraadbe- heersing. te klein De conclusie lag voor de hand: 'Zaan dam' was te klein geworden. In eerste instantie werd uitgekeken naar een mogelijkheid tot uitbreiding in de naaste omgeving en daarna naar een plaats bijvoorkeur in het centrum van het land. Dat het uiteindelijk Veghel is geworden noemt de heer Griek een gevolg van afweging van factoren. "Toen we op de, in eerste instantie gewenste, punten niet aan de slag konden komen, bleek in Veghel een industriehal van 20.000 m2 te huur. Omdat we toch niet van plan waren nieuwbouw voor eigen rekening te plegen hebben we hiervan de helft gepakt." In eerste instantie krijgt Miro de be schikking over een pand met een front breedte van 160 m met een diepte van 65 m en een (vrije) hoogte van 7 m. Het ligt op een industrieterrein, heeft goede weg- aansluitingen. De nadelen van de centrale ligging worden gecompenseerd door huurvoordelen in Veghel. Op basis van de wensen van Miro met betrekking tot de wijze van belevering is de indeling gemaakt en geschiedt de aanpassing van de hal, zij het dat de vooraf gemaakte kostenbegroting be grensd is. De heer Griek: "Wij zijn ons er echter van bewust, dat de wensen van Miro gebaseerd zijn op een streven naar een zo efficient en economisch mogelijke goederenstroom van leverancier via communicatie met betrekking tot bestel len, de doeltreffende benutting van de transportmiddelen en de gewenste ser vice voor aanlevering (tijdstip, fre quentie, servicepercentage e.d.). Tot de bouwkundige voorzieningen be horen een laad- en loskuil, 12 docks en de inrichting van kantoor en kantine. Het rond 20 man tellende magazijnper- soneel krijgt een bedrijfsbureau onder steuning van 5 man. start in juni In samenspel met het team van de heren Slinkert (EGV), Harteveld (Logistiek), Luyendijk (Organisatie) en Breeschoten (PZ) wordt er naar gestreefd in juni het DC operationeel op te starten. De heer Griek:"Veghel biedt ons de mogelijkheid "D' 80" op een aantal punten te testen. Een kleine organisatie, werkend in dagdienst, strevend naar een grotere wendbaarheid met een grotere betrokkenheid van de medewerkers staat ons in Veghel voor ogen. Als zou blijken dat een grotere verantwoorde lijkheid ten aanzien van orderver werking, voorraadbeheersing en trans port zo slagvaardiger kan worden aange pakt hebben we meer houvast bij de uitvoering van de mogelijke toekomstige opzet van DC's. Alberto Een, nog niet geheel vaststaand, element voegt de heer Griek aan zijn verhaal toe. De kans bestaat dat namelijk ook Alberto haar bevoorrading van Zaan dam gaat verplaatsen naar Veghel (daarbij speelt de mogelijkheid van een accijnsvrij depot een rol). Wat gaan deze verplaatsingen in de personele sfeer betekenen? Er zal een team van ongeveer 25 leidinggevende, administratieve en magazijn mede werkers gevormd moeten worden. Deze groep zal deels bestaan uit over te plaatsen medewerkers en deels uit nieuw aan te stellen personen, woonachtig in Veghel en omstreken. Momenteel heeft een en ander alle aandacht. Er is een projektleider aange steld, de heer H.J. Hoving, die geduren de het eerste jaar de nodige verande ringen nog zal begeleiden en de bedrijfs leidersfunctie waarneemt. De heer T. van 't Veer is benoemd tot magazijnchef. In nauw overleg met hen en de perso- neeldienst DC wordt vorm gegeven aan de structuur en bezetting van de perso nele organisatie. Noch in Zaandam, noch in Tilburg heeft de overplaatsing van het Miro assortiment consequenties voor de werkgelegenheid van de huidige medewerkers aldaar. OBBB By Etos heeft men de beschikking gekregen over een kleine computer van Burroughs, type B 800. Deze heeft voorlopig een plaats gekregen in het HK by de afdeling Elektronische Gegevens Verwerking. Met deze computer zal men de gehele distributie en administratie van Etos volledig zelfstandig verwerken. "Het computergebeuren kunnen we nu beter afstemmen op de specifieke wensen van Etos" vertelt de heer W. Kranenburg, "Deze wijken op diverse punten af van die in het supermarkt bedrijf en het was in het centrale computersysteem moeilijk om daarmee altijd rekening te houden." Men zal nu kunnen beginnen met het berekenen van de samenstelling van de marge-mix per filiaal, waardoor aanwe zige verschillen beter geanalyseerd kun nen worden. Dit resulteert in verbeterde mogelijkhe den tot beheersing en begeleiding. Ook de goederenstroom binnen Etos vanaf DC tot en met de winkels, wordt via de computer geregeld. De overzich ten die de mini-computer produceert zullen wel iets afwijken van de formu lieren die tot nu toe werden gebruikt. Marges en assortiment zullen straks gedetailleerd per filiaal kunnen worden bewaakt en naar verwachting zullen daar mogelijkheden uit naar voren komen die tot verdere verbetering van de resultaten zouden kunnen leiden. In de toekomst denkt men zelfs rekening te kunnen houden met bepaalde lokale aspecten die voor de filialen een rol spelen. mogelijkheden Kortom, ook voor Etos veel mogelijk heden via de computer. De basis van de computerprogrammatuur bestaat uit een pakket, dat in 1978 door EGV in samenwerking met de computerleveran cier is ontwikkeld. De voorbereidingen hebben al geruime tijd gevergd en het is te verwachten dat 1979 al voor een groot deel verstreken zal zijn voordat de computer goed zal worden benut. mui êm s f

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 9