VIJFTIGSTE GEREM0DELDE SIMON FEESTELIJK HEROPEND Eerder met pensioen kan op 1 juli flitsen COR-nieuwtjes AKKOORD MET VAKBONDEN FLITSEN pagina3 Personeelsblad Ahold N.V. Mei 1979 36ste jaargang no. 4 verschijnt 10x per jaar Oplage. 27.000 Redactiesecretariaat: Ankersmidplein 2, Kamer 1701 1506 CK ZAANDAM Tel. 075-593026 Hoofdredactie: Mevrouw T. Plooijer Redactieleden: J. Breeschoten W. Haeser Mej T. Harder J. G. Jager B. van der Knaap M Kohnstamm J. Kragten A W Kuipers H. Malag C. D. Menne A. de Roo D. Rövekamp Redactie en vormgeving in samen werking met PR Bureau Van Hulzen, Voorschoten De medewerkers tijdens de officiële opening. Bedrijfsleider H.J. Kaal [rechts]: "Tegen normaal drie dagen hadden we vanwege de officiële bijeen komsten nu maar twee dagen om de winkel "af" te krijgen. Tot in de kleine uurtjes hebben we met zijn allen ge werkt. Maar het enthousiasme heeft er niet onder geleden, integendeel". Ahold heeft voor haar medewerkers werkzaam by de concerndiensten en de gehele detailhandelsgroep, alsmede voor het hoger personeel een regeling ver vroegd uittreden mogelijk gemaakt. De regeling die per 1 juli a.s. effectief gaat worden zal voorlopig gelden tot eind 1982. Daarna zal worden bepaald op welke wijze de regeling zal worden voortgezet. voorwaarden Voor toepassing van de regeling komt in aanmerking de medewerker die op het moment van vervroegd uittreden: a. 62 jaar of ouder is, b. direct voorafgaand aan de vervroegde uittreding bij Ahold 10 (aaneengeslo ten) dienstjaren heeft en in die tijd minstens 32 uur per week werkzaam was. c. tenminste zes maanden voorafgaand aan de ingang van zijn/haar ver vroegd uittreden heeft aangekondigd de werkzaamheden te willen beëindi gen. Voor medewerkers die reeds per 1 juli kunnen en willen uittreden zal uiteraard een kortere termijn in acht worden genomen. Het verzoek om onder de regeling te vallen, dient uit te gaan van de mede werker zelf. uitkering Basis voor de uitkering is het vier weken-inkomen, dat voor de pensioen- De buurtwinkel beleefde toen zijn gou den tijden. Alles hing destijds af van de man achter de toonbank". Het is volgens de heer Heijn duidelijk dat dit bij "Simon anno 1979" ook het geval is. De medewerker straalt het imago uit en die uitstraling kan de onderneming maken of breken. "Maar die uitstraling is pas mogelijk als men optreedt met een gepast en terecht gevoel van eigenwaarde. U allen bent Ahold-medewerkers, die in een interes sante en gespecialiseerde sector van het bedrijf een kans geboden wordt een succesverhaal te schrijven". En daarin heeft de heer Heijn alle vertrouwen: "De plannen van Simon zijn goede plannen en zij vormen een uitdaging. Door die uitdaging op te pakken kunt U Uw collega's binnen Ahold alleen maar stimuleren". grondslag in aanmerking komt en op het moment van uitkering geldt, verminderd met de eigen bijdrage in de pensioen premie: Dit wordt de uitkeringsgrond slag genoemd. Tot een maximale uitkeringsgrondslag van 4285,- wordt 80% van de uitkering gedaan. Dit maximum wordt elk jaar door ons pensioenfonds vastgesteld. De hoogte is mede afhankelijk van de in sociale wetten aangegeven uitkeringsgrenzen. Is de uitkeringsgrondslag van een me dewerker hoger, dan wordt voor dat deel dat uitgaat boven 4285,-- een lager percentage uitgekeerd. Op basis van een schijvenprincipe wordt naar mate dat inkomen hoger is, 65% respectievelijk 50% betaald. Daarnaast wordt voor die hogere inko mens nog een gedeeltelijke korting toegepast voor gemiste dienstjaren in relatie tot het maximum ouderdomspen sioen. De minimumuitkering is gelijk aan een bedrag, waarbij het netto wettelijk mi nimumloon wordt bereikt en dat geldt op het moment van vervroegd uittreden. Jaarlijks per 1 januari worden de uitke ringen verhoogd met de prijscompensa tie echter met een maximum van 6% evenals nu reeds toegepast wordt op de ingegane pensioenen. De uitkering eindigt op de dag dat men echt pensioengerechtigd is of bij over lijden. De uitbetaling die wordt verzorgd door het Pensioenfonds, gebeurt in 13 ter mijnen van 4 weken. In mei de vakantietoeslag (8%) en in december de eindejaarsuitkering, zoals deze voor ge pensioneerden worden vastgesteld. bijkomende bepalingen Omdat het dienstverband wordt beëin digd, komt de medewerker bij vervroegd uittreden niet meer in aanmerking voor cadeaubonnen, doch wel voor een kerst pakket. De medewerker verbindt zich tot de pensioendatum in principe geen werk zaamheden tegen beloning bij of voor derden te verrichten, tenzij na overleg en met goedvinden van Ahold. De pensioenopbouw wordt bij vervroeg de uittreding normaal voortgezet. Er is echter geen pensioenbijdrage meer verschuldigd. Het is de bedoeling alle medewerkers van 60 jaar en ouder die binnen afzienbare tijd van de regeling gebruik kunnen maken, uitvoerig nader te informeren. G.J. Heijn: Het zijn de medewer kers die uiteindelijk het gewenste imago van Simon moeten uitstralen Herbenoeming commissarissen De COR deelde bij monde van de heer F.J. Petra in de vergadering van 14 maart mee geen bezwaren te hebben tegen de voorgenomen herbenoeming van de commissarissen de heren J. van der Velden en mr. H.N. Wakkie. Groepsondernemingsraad Enige tijd geleden is gesproken, aldus ue voorzitter in de COR vergadering op 14 maart, over de wenselijkheid van het al dan niet hebben van GOR'en en de vergadering is gevraagd nader van ge dachten te wisselen over het feit of hieraan verder gewerkt moet gaan wor den. Eén der leden informeert dat tijdens de voorvergadering dit punt besproken is; er is echter nog een aantal OR'en dat zich over de GOR uit dient te spreken. De COR zou dit punt dan ook graag aanhouden totdat de meningen van deze OR'en ontvangen zijn en verdere bespreking in de COR kan plaatsvinden. De voorzitter gaat hiermede akkoord en het punt zal als lopend punt opgenomen worden. Nieuw lid COR In de vergadering op 14 maart j.l. was voor het eerst de heer G.A. Tompoh aanwezig als vertegenwoordiger van de OR Wijhe. Op 4 april jl. vond de officiële heropening plaats van het ge- remodelde Simon-ftliaal aan de Jan van Galenstraat in Amsterdam. Tot in de kleine uurtjes van de vooraf gaande dagen had het personeel gewerkt om het filiaal een schitterende aanblik te geven voor een druk bezochte receptie ter gelegenheid van de heropening. Talloze Simon-leveranciers, vertegen woordigers van de gemeente en ook een aantal journalisten kwamen met eigen ogen zien wat die "nieuwe stijl" inhield. Daarover hield de heer drs J.J. van der Burg, algemeen directeur van Simon een toespraak. Hij verklaarde aan de aanwezigen o.a. het "hoe en waarom" van de nu voor bijna de helft gerealiseerde plannen. historische gronden "Simon ziet ook voor de toekomst een duidelijke taak liggen in het exploiteren van de buurtwinkel; de levensmiddelen zaak zowel in oudere buurten als in nieuwe buurten. Uit vele reacties van het kopende publiek hebben wij gemerkt dat de buurtwinkel "herontdekt" wordt. En wij menen dat Simon op grond van historie en ervaring - het bedrijf is met 115 jaar het oudste in zijn soort - bij uitstek geschikt is om aan de herbele ving van de buurtwinkel een belangrijke bijdrage te leveren". De tot nog toe bereikte resultaten hebben aangetoond, dat men daarmee op de goede weg is. De filialen, die de afgelopen maanden wat betreft inrich ting, assortiment en opzet aangepast zijn aan Simon-nieuwe-stijl blijken nu al een omzetverhoging te scoren van 10 - 20%. Simon heeft in de afgelopen jaren te lijden gehad van de ontvolking en sanering van de oudere stadswijken. Daarmee moest ook vaak de vertrouwde "winkel op de hoek", waar buurtbewo ners meerdere generaties lang vaste klant waren, verdwijnen. Men heeft dan ook een aantal kleinere filialen moeten sluiten, omdat daar een verantwoorde exploitatie niet meer mogelijk was. "Dit ondanks de hartekreten van talloze klanten" aldus de heer Van der Burg. "Des te verheugender is de nieuwe belangstelling voor de buurtwinkel waarbij we kunnen aansluiten bij het toenemende begrip van de overheid voor stadsvernieuwing. Uit inspraak van buurtbewoners blijkt, dat er ook veel aandacht moet worden besteed aan buurtvoorzieningen, waaronder winkels als de levensmiddelenzaak. Simon kan die funktie vervullen". "buurt" De heer Van der Burg: "De Simon-or- ganisatie, sinds 1972 deel uitmakend van Ahold N.V., omvat op dit moment 112 filialen, overwegend typische buurt - winkels. De tot dusverre vertrouwde rood-blauwe winkels, waarvan we nu kunnen zeggen dat ze behoorden tot "Simon-oude-stijl" werden gekenmerkt door een harde discount winkelsfeer, een beperkt assortiment, het ontbreken van bedieningspunten en een beperkte aan wezigheid van versgroepen! Deze formule stelde klanten van Simon in staat het alledaagse assortiment tegen een scherpe prijs te kopen in een winkel zonder franje. Maar de belangstelling van de consument, de huisvrouw, blijkt zich te wijzigen. De "lage prijs alleen" is niet voldoende meer. Er wordt ook gezocht naar gezelligheid, een menselijk element en een meer persoonlijke bena dering, het traditionele kenmerk van de buurtwinkel. De hedendaagse wensen van de consu ment zijn duidelijk anders geworden. "We zullen naar verwachting tegen het eind van het jaar vrijwel alle filialen aangepast hebben aan "Simon-nieuwe- stijl". Het assortiment zal met 200-600 artikelen zijn uitgebreid, de presentatie van de verse produkten zal zijn ver sterkt, de aankleding van de winkel zal gezelliger geworden zijn. Daarbij wordt het buurtwinkelkarakter versterkt door een op de lokale vestiging gericht verkoopbeleid. Bij dit alles wordt ge streefd naar een nadrukkelijk laag prijs peil", aldus de heer Van der Burg aan het slot van zijn toespraak. Daarmee was een einde gekomen aan de middagbijeenkomst, alhoewel velen nog bleven napraten. uitstraling image In het begin van de avond stroomde het filiaal weer vol, nu met personeelsleden, vergezeld van hun familie, en vertegen woordigers van andere Simon-filialen in Amsterdam. Bij deze tweede bijeen komst waren ook een aantal afgezanten van de collega-werkmaatschappijen van Ahold aanwezig om eens persoonlijk kennis te maken met de grootse "om buigingsoperatie". In dit gezelschap voerde de heer G.J. Heijn, president-di recteur van de Detailhandel Nederland het woord. Hij richtte zich in de eerste plaats tot de medewerkers van Simon, want bij hen ligt het werkelijke scharnierpunt voor het welslagen van de actie "Simon- nieuwe-stijl". De heer Heijn: "Simon gaat zich duidelijk profileren als de goedkope en gezellige buurtwinkel. En dat imago moet gebouwd worden door de mensen in de winkel zelf, zoals dat ook vroeger was.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 3