50 Simon filialen geremodeld Nieuwe regeling kinderbijslag AC medewerkers voor één dag filmster Bij wie ging het goed -maar wel gek - mis VAKANTIE-MISVERSTANDEN reclamecampagne op radio en tv Grote LAATSTE NIEUWS De heer AHeijn geridderd ■iniiniiiinii AH verkoopt tassen voor Unicef verder in deze Flitsen SAH002000415 Fliisen Landelijk mei 1979 Flitsen GO I®1*" De vakantieperiode is bij uitstek de tijd, waarin misverstanden voor het oprapen kunnen liggen. Het vakantiehuisje blijkt al bezet te zijn, het hotel meent begrepen te hebben dat de reservering was afgezegd, het vliegtuig wordt gemist, omdat de wegbrengers de vertrektijd niet duidelijk was. Op de camping moet de hele tent weer worden afgebroken, omdat de plaats al was toegewezen aan een ander. Allemaal minder leuke misverstanden, die het vakantieplezier kunnen vergallen. Er zijn echter ook leukere misverstanden denkbaar. In het buitenland kunnen die bijvoorbeeld voortvloeien uit taalproblemen. In een winkel krijgt men het verkeerde produkt, in een garage begint men de hele motor uit elkaar te halen, terwijl er alleen maar sprake is van een lekke band. Dit jaar zullen weer vele "Aholders" op vakantie gaan in binnen- en buitenland. Ook zij zullen waarschijnlijk wel stuiten op tenminste één misverstand met gevolgen. Die belevenissen wil de redactie van Flitsen wel eens van u horen. Heeft u een' grappig of misschien wel een droevig misverstand meegemaakt, schrijf het ons en/of stuur een foto (zwart-wit) vóór 30 augustus a.s. aan de Redactie Flitsen, Kamer 1701, Ankersmidplein 2. 1506 CK Zaandam. Over de prijzen voor de beste drie inzendingen hoeft geen misverstand te bestaan, die mogen er zijn! pltlMER Albert Heün Supermart zet zich dit jaar, het Jaar van het Kind, in voor Unicef, het kinderhulpfonds van de Verenigde Naties. In de filialen worden draagtassen ver kocht, waarvan de opbrengst be stemd is voor dit fonds. De prys van de tas is 0,25. Dit bedrag komt - na aftrek van de verschuldigde 18% BTW - geheel ten goede aan Unicef. Er komen dit jaar vier verschil lende tassen in de verkoop, elk kwartaal met een ander motief. De ontwerpen daarvan zijn van internationaal bekende kunste naars. AHSM bestelde voor het eerste kwartaal 300.000 van deze tassen en in het tweede kwartaal denkt men eenzelfde aantal aan de man (of vrouw) te kunnen brengen. AC Wegrestaurants Nederland start half mei met een groots opgezette reclame campagne op radio en tv. De aanleiding daartoe is dat het imago van de restau rants niet in overeenstemming is met de werkelijkheid. Uit marktonderzoeken is gebleken dat ruim vijf miljoen van de acht miljoen weggebruikers de AC Wegrestaurants niet bezoeken. Dit probleem is door het Reklamebu- reau MC Cann Erickson in kaart ge bracht waarna er o.a. een tv-spot is gemaakt van 30 seconden met 120 medewerkers die allen uit eigen gelede ren komen. Meer hierover op pagina 7. drs. J. J. van der Burg In de reeks remodelingen van Simon is een mijlpaal bereikt. Op 4 april jl. vond de 50ste heropening plaats en wel van het Simon-filiaal aan de Jan van Galenstraat in Amster dam. Tijdens twee druk bezocnte bijeenkom sten kwamen vele relaties van Simon, van binnen en van buiten Ahold, een kijkje nemen in dit voorbeeld van de "goedkope en gezellige buurtwinkel", die nu al een succes lijkt te gaan worden. Vijftig maal zijn inmiddels de deuren opengegaan om het kopende publiek de gelegenheid te geven kennis te maken met de gezellige sfeer, het uitgebreide assortiment met meer versgroepen en het nadrukkelijk lage prijspeil. En vijftig maal zijn ook nieuwe klanten blijven komen. Het hoe en waarom van "Simon-nieuwe- stijl" werd op 4 april in een toespraak toegelicht door de heer drs J.J. van der Burg, algemeen directeur van Simon. De heer G.J. Heijn, president-directeur van de Detailhandel Nederland onder streepte tijdens de tweede bijeenkomst het belang van de rol die de medewer kers van Simon bij de realisatie van de plannen spelen. Een verslag van de heropening treft men aan op pagina 3. COR wil eigen pagina in Flitsen pag. 2 Vervroegd uittreden pag. 3 Ahold introduceert nieuwe wijze van gegevensvastlegging pag. 4 Stand van zaken bij AC*Restaurants België pag. 6 AC medewerkers voor één dag filmsterren pag. 7 Miro-bevoorrading verhuist naar Veghel pag. 9 Vakantie in de Ardennen pag. 11 Voor het beoordelen van het recht op kinderbijslag van schoolgaande kinde ren wordt steeds uitgegaan van de toestand op de peildata 1 januari, 1 april, 1 juli en 1 oktober. 36ste-jaargang no. 4 - mei 1979 Als een schoolgaand kind in de loop van een kwartaal stage ging lopen of op een andere wijze eigen inkomsten kreeg, werd hiermede bij de beoordeling van het volgende kwartaal rekening gehou den. Thans is het zo, dat inkomsten in een kwartaal genoten, worden meegeteld voor het bepalen van het recht op kinderbijslag voor het zelfde kwartaal. Dit houdt in dat zodra een kind inkom sten krijgt, dit meteen aan de afdeling kinderbijslag (HK. 1405) moet worden doorgegeven. De bedragen van de kinderbijslag in gaande 1 januari 1979 zijn: 1 kind 164,58 O.V.K. 79,56 2kinderen 515,58 O.V.K. 116,22 3kinderen 866,58 O.V.K. 152,88 4 kinderen 1335,36 O.V.K. 152,88 5 kinderen 1804,14 O.V.K. 152,88 6 kinderen 2322,84 O.V.K. 152,88 7 kinderen 2841,54 O.V.K. 152,88 8 kinderen 3415,62 O.V.K. 152,88 9 kinderen 3989,70 O.V.K. 152,88 10 kinderen 4563,78 O.V.K. 152,88 O.V.K. Opslag Vervanging Kinder aftrek. H.M. de Koningin heeft de heer A. Heijn benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Op 27 april jl. ontving hij de bij deze on derscheiding behorende decoratie uit han den van de loco-burgemeester van Zaan stad, de heer Th. van Dam. De loco-burgemeester benadrukte in zijn toespraak de verdiensten van de heer A. Heijn als Zaanse ondernemer en zijn grote inbreng in vele economische en maatschappelijke organisaties in binnen - en buitenland. Behalve enkele familieleden, waren ook de president-commissaris, de leden van de Raad van Bestuur en een vertegen woordiger van de Centrale Ondernemings raad bij de bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis aanwezig. De Redactie van Flitsen vond het prettig dit bericht nog te kunnen opnemen en wenst de heer A. Heijn van harte geluk met deze hoge onderscheiding, ongetwij feld namens alle medewerk(st)ers.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 1