Miro-Purmerend - goede start na remodeling Vakantie in de Ardennen Alberto een "schnaps-winkel" Eerste Etos vestiging in Noord-Limburg HK'ERS HALEN UIT Waarom? Alberto en Etos in Venlo onder één dak Zaalvoetbal FLITSEN pagina 11 SANS SOUCIS "Zeker zestig procent van de mensen die hier binnenkomen, is Duits. Eigenlijk ben ik ervan overtuigd dat het nog meer is." De heer H.Th. Oosterbaan, sinds 22 februari beheerder van het Alberto-fill- Aan de Vleesstraat in Venlo, de drukste winkelstraat in deze Noordlimburgse stad, hebben dit voorjaar twee filialen uit de Ahold-familie een vestiging ge kregen. In het pand dat voorheen een Simon-winkel huisvestte, vindt men nu ETOS en Alberto terug. Er kwam een tussenmuur, er werd flink verbouwd en gemo derniseerd, en toen konden de deuren open voor de vele bezoe kers die Venlo als streekcentrum pleegt te trekken. We gingen een kijkje nemen in beide zaken, en maakten een praatje met de twee bedrijfsleiders. Zoals gezegd ging zijn winkel op 22 februari open, en die datum maakte het mogelijk om Prins Carnaval bij het feest te betrekken. Dat betekent in een Limburgse plaats natuurlijk dat succes verzekerd is. Dat sindsdien de omzet wat traag op gang kwam, wijt de heer Oosterbaan aan het slechte weer: "Als het regent, komen de mensen niet. En je merkt het direkt als het een beetje zonniger wordt." Zijn winkel is 85 vierkante meter groot, en hij werkt er met twee part-timers in. Een aantal artikelen in het assortiment, Voor Ahold-medewerkers en gepensioneerden bestaat nog steeds de gelegenheid om tegen een gereduceerd tarief buiten het hoogseizoen vakantie te vieren in een vakantiebungalow in de Belgische Ardennen, naby het dorpje Blaimont, op 10 km. ten zuiden van Dinant. Geïnteresseerden kunnen rechtstreeks contact opnemen met de Gestion du Bonsoy, 5542 Blaimont, België, telefoon 082 - 644021. Voor meer gegevens over dit vakantiepark, zie voorpagina van Flitsen no. 3. is twee keer geprijsd: in Nederlands geld en in Duitse Marken. "Dat zijn de artikelen die veel door Duitsers gekocht worden," zegt de heer Oosterbaan. "Duits geld is trouwens een gewoon betaalmiddel in Venlo. Ik draai ook met een dubbele kassa." bessenjenever Wat zijn de dranken waar de Duitser vooral naar vraagt? "Dat zijn een paar dingen. Om te beginnen alle jenevers en speciaal oude jenever is een heilige naam in Duitsland. En bessenjenever, daar zijn ze wild op. Dat kennen ze daar helemaal niet." Met name op zaterdag trekt Venlo veel Duitsers, omdat in Duitsland de winkels dan gesloten zijn. De heer Oosterbaan, die in zijn vorige loopbaan als lasser de halve wereld doortrok, kan z'n toen opgedane talenkennis ook gebruiken voor de vele Engelse en Franse bezoekers die uit Duitse garnizoenvestigingen ko men. Hij verwacht een stijgend bezoek aan zijn winkel, als die eenmaal door de mensen ontdekt is. "Veel Duitsers ko men eens in de twee of drie maanden, met bussen vaak, en ze moeten eerst weten dat hier een Schnaps-winkel is". De Venlose vestiging van ETOS is de eerste in Noord-Limburg. Men beschikt er over een winkeloppervlakte van 170 vierkante meter, wat betekent dat dit Op dinsdag, 13 maart j.l. werd in sporthal "Wormer" Spatterstraat 22 te Wormer, een zaal voetbalwedstrijd ge speeld door een team van de Personeels registratie van het Hoofdkantoor te Zaandam en een team van het Distribu tiecentrum Vredeweg te Zaandam. Het team van het Distributiecentrum liep rond in nieuwe tenues, welke op zeer "goedkope" wijze waren verkregen. Waarvoor onze dank aan de mensen, die dit mogelijk maakten. Het DC-Team begon goed, want na 10 minuten stond het 3-0. Totdat de heren HK'ers het op de heupen kregen en er zelfs een schepje bovenop gooiden. Al gauw stonden ze gelijk; het DC-Team liet de moed zakken en een achterstand van 3-7 was het resultaat. Als excuus mag misschien gelden, dat de heren HK'ers al ruim 2 jaar met elkaar samenspelen, terwijl het DC-Team vorig jaar september pas gestart is. Maar de HK'ers hadden nog niet genoeg en liepen uit tot 3-9. Toen kwam er even een opleving in het DC-Team, men kwam terug tot 4-9, wat ook gelijk de eindstand was. De keeper van het DC-Team was zonder meer de ster van de wedstrijd, want hij heeft zijn team voor een nog grotere nederlaag behoed, door vele onmogelijke ballen er uit te ranselen. De wedstrijd had al met al een zeer sportief verloop. een gemiddeld filiaal is in de ETOS- reeks. Beheerder Huberts trok er op 7 maart in met zes mensen, van wie de helft part-time werkt. In totaal zit hij al zo'n twintig jaar in de detailhandel, waarvan twaalf in de drogisterij. Als we half maart ons gesprek hebben, kan de lieer Huberts al tevreden vaststellen dat z'n winkel prima loopt: "De omzetten liggen nu al hoger dan de planning." Venlo trekt erg veel Duitse bezoekers. Huberts: "We zijn duidelijk het koop centrum voor het Rheinische gebied. De mensen vinden het hier hartstikke gezel lig. Daar houdt de Duitser van." Hij heeft ook vastgesteld dat die Duit sers erg prijsbewust zijn: "Dat merk je vooral bij aanbiedingen. Dan gaan ze inslaan. Maar datzelfde doet de Hollan der ook hoor." aal aan de Vleesstraat in Venlo, moet in het uurtje dat we by hem op bezoek zjjn, inderdaad vaker de Duitse taal hanteren dan de Nederlandse. Het gaat hem overigens prima af, maar dat is niets byzonders, verzekert hy ons; "Iedereen spreekt hier Duits. De kinderen ook. Ze hebben drie Duitse netten op de televi sie...." Het HfaaK(aa) is 't hoofdkantoor, Heel grijs van acht 'ren en van voor', Waar mensjes in- en uit ook gaan, Die ploet'ren voor 't daags bestaan In 'tsamenwerkingskoor. Wat doen daar al die mensjes nou. Waarom zijn zij toch steeds in touw? Verwerven zij hun daag'lijks maal. Vervullen zij hun ideaal, Of staan zij in de kou? Dat vraagt wellicht zich niemand af, En ach, wie is er ook zo maf Om na te gaan, wat doe ik nou, Is het dan DIT nu wat ik wou. Het lid zijn van een staf? Of, ik ben reuze arrivée, Ik heb hier nu mijn eigen plee. En waar is waar en dat is waar, Voor mij is het een urienwaar, Het zit mij reuze mee. Of, ik ben eig 'nlijk een schlemiel, Die vroeg reeds van de ladder viel, Ik tel hier helemaal niet mee, Voor mij is het nog steeds een plee. Ik ben een arme ziel. Of, oh wat heb ik reuze gein Om altijd maar weer hier te zijn, Ik heb plezier steeds ied're dag. Dat ik weer heerlijk zwoegen mag Voor onze Appie Heijn. Of, wie dan ook denkt: "Ik ben hoog. Omdat ik over mezelf loog, Nu kom ik met mijn billen bloot, Omdat de baas m 'een auto bood. Zo zonder mededoog. "Want 'n ieder kan nu zeker zien In welke groep ik 'hetverdien, Dat kost mijn immidzj denk ik want Nu ben ik niet meer important, Ik tel niet meer voor tien. Maar de bank moet ook bestaan, Een lening is gauw aangegaan, Ik koop een dure sjeevroolet, 't Imaagoo is dan weer gered, Ik laat mijn lunch wel staan. Of, ik ben in het filiaal Slechts goed'ren-doorschuif-geef-kanaal. Het werk is nogal monotoon Voor minimaal 't miniumloon, Waarom toch allemaal? Of, ik ben wel meneer Bee-EI, Dus reken dat ik medetel. Mijn zestig UREN maak 'k gestaag, Resteert mij slechts die ene vraag: 'Haal ik zin JA REN wel? Of, ik bak brood in de fabriek, In ploegen en dat maakt mij ziek. Ik sta daar aan de brood-bak-lijn Een stukkie robot-mens te zijn, 's Dat bakkersromantiek? Of, waar verdien 'k mijn boot'rham mee. Met orders pikken in DeeCee. Het moet. Daarom dat ik het doe, Maar 't collie-jagen maakt zo moe, 'k Draag water naar de zee. Ach, waarom doen wij toch zo dom Bij 't verwerven van de kuit en hom? Wel vrienden, dat is niet extreem, De MENS creëert steeds het systeem. Dus deugt het nooit. DA A ROM I Heintje Rozijntje Op woensdag 21 maart startte de Miro in Purmerend met een nieuwe indeling en een nieuw assortiment. Sommige groepen verdwenen, andere werden uitgebreid. Dit laatste was het geval b.v. bij de afdelingen geluidsappa ratuur, grammofoonplaten/cassettes, de uitstekende omzetten. Boeken, tijd schriften, grammofoonplaten, maar ook fietsen en textiel hadden veel belangstel ling. En om een enkel getal te noemen, de eerste week passeerden 10.000 taarten de kassa's. boeken en tijdschriften, dames-, heren- en kinderconfectie, tuinartikelen, foto/ film, goud en zilver. In de levensmidde lenafdeling zijn de vers-groepen uitge breid. Opgeheven zijn de afdelingen witgoed (koelkasten, gasfornuizen e.d.) en ver lichting. Dat de remodeling een goede zaak is geweest, bleek reeds de eerste week aan een vooral op vrijdag en zaterdag veeltallig publiek. Dat de nieuwe presentatie ook tot kopen uitnodigde was duidelijk merkbaar aan

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 11