REMODEUNG SIMON IN VOLLE GANG pagina 4 FLITSEN Simon spiegelt zich aan de gezelligheid. eilandstelling geplaatst. Ook hier warme kleuren, decoratieve lijnen op de muur, rode harten en houten 'plafondrekken'. Doordat de TL-verlichting lager is ko men te hangen, wordt de indruk gewekt niet meer in een hoge kille ruimte te zijn, zoals voor de remodeling. Caissière Willy Falkenreck, al 5 jaar werkzaam bij Simon, is uiterst tevreden over de vernieuwde winkel. En de klanten? "Die ook, lijkt me. We zijn nu al weer een tijdje bezig en dezelfde mensen zijn blijven komen. Ook heb ik regelmatig veel nieuwe gezichten binnen zien komen." praatje Of dit Simon-filiaal de functie van de buurtwinkel kan vervullen? Volgens de heer Van Rietschoten is dat al het geval: "We zitten hier midden in de Jordaan. Daar komen vooral in de ochtenduren ai onze klanten vandaan. Het verschil is echter dat het nu een gezellige buurtwin kel is geworden. Alleen wat daar eigen lijk bij hoort, zoveel mogelijk een praatje met de klanten maken, schiet er wel eens bij in. De drukte in de zaak is vaak zo groot, dat we er helaas niet altijd tijd voor hebben." In deze rubriek kunnen dankbetui gingen, adreswijzigingen, vraag- en aanbod etc. etc. gratis geplaatst worden. Verzamelaar zoekt het volgende: Afbeeldingen op doek van bloemen, vlinders, sporten, vlaggen, enz. welke vroeger verpakt waren bij de Turmac sigaretten. Oude huisbellen. Gaarne berichten aan: M. Schoenmaker, afd. Personeelsregistratie 1405, Ankjersmidplein 2, Zaandam. Te huur: stacaravan van alle comfort voorzien, geyser-douche, radio-t.v., 4 slaapplaat sen. Te Hulshorst. Te huur vóór 1 juli of na 15 september. Telefoon: 075-161612, dhr.A. Vlieland. Willy Falkenreck bij de nieuwe, tot de "nok" toe gevulde eilandstelling. veel nieuwe gezichten, die we regelmatig binnen zien komen Bedrijfsleider Van Rietschoten: Het was al een buurtwinkel, nu is het een gezellige buurtwinkel..... De geremodelde voorgevel aan de Rozen gracht laat geen twijfel over: daar is een Simon-filiaal! Op het raam de resultaten van de kleurwedstrijd. De remodeling vandeSimon-filialen is in volle gang. Overal in het land wordt er eerst nog min of meer zichtbaar voor het winkelende pu bliek gewerkt, daarna achter de schermen. Tot op een goede morgen om 10.00 uur de vaak ook "gere modelde" deuren open gaan en men kan kennismaken met de rigoureus veranderde wereld van het Simon- filiaal. Warme kleuren, verlaagde plafonds, volumineus gevulde schappen, driedi mensionale harten, hier en daar nieuwe stellingen en zelfs geheel nieuwe afdelin gen. De eerste indruk is dat men volledig geslaagd is in het leggen van een basis voor de operatie "Simon nieuwe stijl". Het is wellicht nog te vroeg om te kunnen zeggen hoe alles op den duur zal uitpakken, maar de eerste kennisma king is een succes, getuige de reacties van de oude, maar verrassend vaak ook nieuwe klanten. En wat ook belangrijk is: vele perso neelsleden vinden het prettiger werken in de 'warmere' omgeving. Simon lijkt inderdaad op weg de functie te gaan vervullen van de buurtwinkel waar het gezellig en goedkoop winkelen is. Er is iets terug te vinden van de ouderwetse kruidenier op de hoek, waar men naast het doen van de boodschap pen ook elkaar kon ontmoeten om een praatje te maken. Naast alle positieve reacties wordt er slechts één klacht gehoord. Veel artike len staan niet meer op hun oude plaats. Maar dat went snel en als men ze gevonden heeft, blijkt dat ze vaak veel logischer en overzichtelijker staan opge steld. En het even zoeken in de winkel heeft het voordeel, dat het direct opvalt dat het assortiment veel uitgebreider is geworden en wat je noemt 'afgestemd is op de keukenkast'. Tot veler verrassing kan men naast de sterke merkartikelen nu ook in verschil lende artikelgroepen het Simon-merk aantreffen. Met het resultaat van de recente koffie-actie in gedachten, ligt er wat dit betreft wellicht ook succes in het verschiet. Simon-Den Haag Hoe nu de remodeling is 'uitgepakt', valt te zien wanneer men een kijkje neemt in twee pas heropende filialen. Allereerst Den Haag. Vanuit een weliswaar niet meer gladde, maar nog wel ijskoude Frederik Hendriklaan komt men via een warme stroom lucht en een 'poort van bloemen', de bloemenafdeling, terecht in het warme hart van een geremodelde Simon-supermarkt, welke na drie weken hard werken op 8 februari j.l. werd heropend. Bedrijfsleider D.C. Pronk: "De gehele remodeling was op papier keurig ge pland. Helaas waren er enkele tegenval lers, zodat het schema enigszins uitgelo pen is. Daardoor moest er 's avonds wel eens doorgewerkt worden. Maar niemand van het personeel zag eigenlijk reden tot klagen. De inzet was enorm". opnieuw ingedeeld en bieden een volu mineuze aanblik. Mevrouw Pronk, dikwijls te vinden achter de kassa, spreekt enthousiast over 'haar' nieuwe winkel. 'Ondanks het feit. dat we hier in een buurt zitten waar de mensen nogal kritisch zijn, hebben we erg positieve reacties gehad. Dat is ook in de omzet te merken. Die is gestegen met 15%. Dat is misschien niet maatgevend, omdat we op dit moment pas 3 weken weer open zijn, maar het geeft in ieder geval het idee niet voor niets zo hard gewerkt hebben." In één hoekje van de winkel lijkt de zaak nog niet helemaal geklaard. Bij de Ambachtsslagers legt een elektricien de laatste hand aan de leidingen. Maar daarna is het dan ook helemaal 'af'. Simon-Amsterdam Rozengracht Het eerste wat opvalt bij het bezoek aan een tweede Simon-filiaal, de Simon- zelfbediening aan de Rozengracht in Amsterdam, zijn de duidelijk door de kinderhand gekleurde platen aan de binnenkant van het raam. "Dat zijn de prijswinnaars van de kleurwedstrijd die met de heropening van onze winkel gehouden is", aldus bedrijfsleider J.D. van Rietschoten. Die wedstrijd - trou wens de hele heropening - was een succes. Toen wij op de ochtend van de 26ste januari om 10 uur de winkel die drie dagen gesloten was geweest, weer openden, stonden er niet eens zo veel mensen voor de deur. Waar ze daarna allemaal vandaan kwamen, ik weet het niet, maar even na tienen was het een gekkenhuis in de zaak". omzetstijging Ook daarna is de loop in de zaak goed gebleven. Er is sprake van een 25% omzetstijging, die weliswaar deels te danken zal zijn aan de actie van waardecouponnen, maar toch ook aan de uitbreiding van assortiment en het gezellige uiterlijk van de winkel. Bij de heer Van Rietschoten heeft de remodeling zich in twee en een halve week afgespeeld. Hij kreeg een enorme steun van iemand uit een kampwinkel, die eerder met dat bijltje gehakt had. Schap voor schap werd de winkel 'vakkundig' opnieuw ingedeeld, zonder dat de bedrijfsleider er veel omkijken naar had. In deze kleine zelfbedieningszaak was er niet veel speelruimte om de zaak groter te maken. Als ruimtewinner is een De heer Pronk is erg enthousiast over de uitbreiding van het assortiment. "We zijn nu veel completer. Om een voor beeld te noemen: we kunnen de klanten nu alle ingrediënten voor een fondue maaltijd bieden, inclusief de sausjes. Vroeger moest men daarvoor nog eens naar een delicatessenzaak". De grootste verandering in dit Simon-fi liaal is wel dat het brood in de bediening is gekomen. Vroeger was er alleen verpakt brood te krijgen. Een van de personeelsleden, Anja de Graaf, heeft een cursus gevolgd om de broodafdeling te gaan bemannen. Op verschillende plaatsen in de winkel zijn verlaagde plafonds aangebracht d.m.v. houten rekken. Op andere plaatsen hangen rode Simon-harten. Alle schappen zijn Bedrijfsleider Pronk: "...Ondanks een goede planning is het schema voor de remodeline wat uiteeloDen... Maar als deze elektricien klaar is, is het dan ook werkelijk 'af' De entree van het Haagse Simon-filiaal aan de Frederik Hendriklaan. Men komt binnen door een "bloemenpoort". Van verpakt brood naar brood in bediening.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 4