AHOLD-MEDEWERKERS BUITENKANS VOOR Ahold sluit 1978 positief af Vakantie 79 Miro Veenendaal bijna gereed verder in deze Flitsen Ilil Ml ml.Ill 11.11.1111 III il ll IL SAH002000414 Flilsen Landelijk maart I apil 1979 flitsen 00 Principe-akkoord Ahold en Dienstenbonden pag. 2 Meereigen merken in de Simon-winkel pag. 3 AH-Grootverbruik groeit uit zijn jas pag. 6 Drop is in pag. 7 Heintje Rozijntje pag.10 36ste-jaargang no. 3 - maart/april 1979 Dividend Het bestuur van Ahold N.V. zal aan de op 18 april 1979 te houden algemene vergadering van aandeelhouders voor stellen het dividend per gewoon aandeel van 20 nominaal over het boekjaar 1978 vast te stellen op 6,40, waarvan 4,40 in contanten en 2,00 in aandelen ten laste van de fiscaal vrye agioreserve [vorig jaar 5,60, waarvan 3,60 in contanten en 2,00 in aandelen ten laste van de fiscaal vrye agioreserve]. Het bestuur van de Stichting Ahold Internationaal heeft meegedeeld dat de direct onder de stichting ressorterende vennootschappen over 1978 geen divi dend zullen declareren wegens de nodig geachte versterking van het eigen ver mogen. Als gevolg hiervan vindt geen uitkering plaats op de met het aandeel Ahold verbonden participatie in de Stichting Ahold Internationaal. Omzetten De totale omzet over 1978, inclusief Bi-Lo (U.S.A.), bedroeg 4.938 miljoen (vorig jaar 4.138 miljoen, waarvan Bi-Lo gedurende 19 weken). De omzet aan derden, exclusief Bi-Lo, bedroeg over 1978 4.032 miljoen tegenover 3.798 miljoen vorig jaar. Een stijging derhalve van ruim 6%. Hierbij dient te worden opgemerkt dat in 1978 de prijsstijging van het gevoerde assorti ment relatief zeer laag was. Bedrijfsresultaat Het totale bedrijfsresultaat over 1978 bedraagt 100,4 miljoen, tegenover 74,9 miljoen over 1977. Exclusief Bi-Lo is het vergelijkbare bedrijfsresul taat 76,0 miljoen tegenover 64,5 miljoen over 1977. In procenten van de totale omzet is het bedrijfsresultaat gestegen tot 2.03% (vorig jaar 1.81%). Nettowinst De gecombineerde nettowinst bedraagt 48,6 miljoen (vorig jaar 36,8 miljoen). Exclusief de invloed van de Bi-Lo transactie is de vergelijkbare nettowinst 42,1 miljoen (vorig jaar 34.2 miljoen). De nettowinst is mede gunstig beïnvloed door het effect van de (tijdelijke) belas tingverlichting 1978 1,7 miljoen). In procenten van de totale omzet is de nettowinst 0,98% (vorig jaar 0.89%). Winst per aandeel De winst per aandeel met de daarmede verbonden participatie in de Stichting Ahold Internationaal bedraagt 21,55 (vorig jaar 17,91, gecorrigeerd voor agiostockdividend 16,60). Het jaarverslag verschijnt op 2 april 1979. Veenendaal. De aanhou dende vorst is een uitglijder voor talloze bouwschema 's. Daar weet de heer P. F. Moerman, filialendirecteur Miro, over mee te praten. Het plan was de nieuwe Miro te Veenendaal 15 mei te openen, maar daar dreigt nu een forse kink in te ko men. "Nu, eind februari, kunnen we nog hopen op half mei, maar de weten schap dat de vorst nu al 60 cm in de grond zit, brengt grote twijfels met zich. En dan te bedenken dat het gebouw zelf al bijna klaar was toen de kou inviel en alleen het buitengebeu- ren ons nu nog dwars zit", vertelt de heer Moerman. (Voor vervolg zie pag. 11) Voor Ahold-medewerkers en gepensioneerden bestaat de ge legenheid om tegen sterk gereduceerd tarief buiten het hoog seizoen met vakantie te gaan. Een hele week of een paar door- de-weekse dagen. En wel op twee plaatsen: in de Belgische Ardennen en in Brabant. Dit jaar voert de Gestion du Bonsoy een actie om het bezoek aan het vakantie park te bevorderen en heeft dankzij de goede contacten met Ahold twee specia le, gereduceerde arrangementen in het vóór- en naseizoen ontwikkeld. Namelyk een midweek-door-de-weeks arrangement, dat loopt van maandag middag na 16 uur tot vrijdagochtend vóór 10 uur - en een wcekarrangement dat duurt van vrijdag na 16 uur tot de volgende vrijdag vóór 10 uur. Het park ligt in een heuvelachtige gebied, waardoor het niet geschikt is voor hen die slecht ter been zijn. Ook moet men over eigen vervoer beschikken om er te kunnen komen. hoe te boeken Degenen die daarmee geen problemen hebben en van de aanbieding gebruik willen maken, moeten rechtstreeks con tact opnemen met de Gestion du Bon soy, 5542 Blaimont, België; telefoon 082-64 40 21. Dat kan in het Neder lands. Wel moet dan tegelijk worden bekend gemaakt dat men personeelslid van Ahold is. Vanuit België worden een bevestiging en een boekingsformulier toegezonden. Op dat formulier moet dan wéér worden vermeld, dat men bij Ahold in dienst is. middel van een postwissel. Eén Belgi sche franc komt neer op zeven cent. Bij aankomst wordt een waarborgsom ge vraagd. Deze bedraagt voor een week- verblijf: 1500 Bfrs en voor een mid weekarrangement: 1000 Bfrs. Wanneer tijdens het verblijf niets wordt gebroken, wordt dit bedrag bij vertrek volledig terugbetaald. faciliteiten Het bungalowpark, dat bereikbaar is via de autoweg Hastière - Beauraing, ligt op een beboste helling aan de Maas en is 70 ha groot. Er zijn tennisbanen, speelge- legenheden voor kinderen en visvijvers. In de zomermaanden is het zwembad ge opend en kan watersport worden beoe fend. Verder zijn er een mini-supermarkt en het restaurant "Auberge du Bonsoy". In de Belgische Ardennen ligt het vakantiepark "Domaine de Bonsoy" bij Blaimont, een klein dorpje aan de Maas op 10 km ten zuiden van Dinant. Daar bezit het Pensioenfonds 38 vakantiebun galows, die verpacht zijn aan de Gestion du Bonsoy. Het fonds heeft dus zelf niets met de verhuur ervan te maken. Binnen een week moet 50 procent van de huurprijs in Belgische francs worden overgemaakt. Dat kan door middel van een doorgehaalde Eurocheque of door

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 1