'Het is 's zat best gezellig in de winkel Vier jubilarissen in één filiaal Waterpret in Lochem Miro Veenendaal bijna gereed ZAANS MENU gssssss; J 9 Twee Etos drogisterijen geopend Dievegge gesnapt Inbraker FLITSEN pagina 11 WIM REYS, STUDENT THEOLOGIE: Op 24 maart is Wim Reys 12Va jaar als part-timer werkzaam in het AHSM-filiaal aan de Westermarkt in Tilburg. Normaal geen jubileum om een interview aan te spenderen, maar Wim is niet zo maar een part-timer die op zaterdag by Albert Heyn lege flessen in onvangst neemt. Toen hij in 1966 dit baantje nam, Op woensdag 7 maart j.l. werden om klokslag 10.00 uur twee ETOS Drogiste rijen geopend, in Deventer en Venlo. De ETOS vestiging in Deventer aan de L. Bisschopsstraat 72, zal worden beheerd door mevrouw G. te Selle. In de ETOS drogisterij aan de Vlees straat 4 te Venlo zwaait bedrijfsleider K.J. Huberts de scepter. Mevrouw Te Selle en de heef Huberts worden beiden geassisteerd door vier personeelsleden. (Vervolg van pag. 1) Half mei, Veenendaal krijgt in ieder geval z'n Miro met een bebouwde oppervlakte van in totaal 6600 m2 en een nuttig verkoopoppervlak van ruim 4500 m2. Het zelfbedienings- warenhuis vormt het middelpunt van een nieuw winkelcentrum in het hart van de Gelderse stad; het wordt aangevuld door een keten van 48 - via een overdekte galerij bereikbare - winkels waarvan Etos er één is. De opzet van deze 11e Miro wijkt in zoverre af van de andere, dat met een nabij gelegen parkeergarage reke ning kon worden gehouden. verse vis Ook het assortiment verschilt in enkele opzichten van het gebruikelij ke. Zo is - omdat de beschikbare ruimte wat kleiner is - de non food sector enigszins beperkt. Be langrijke groepen die de klant in Veenendaal wel aantreft: doe-het- zelf artikelen, huishoudelijke artike len (bestek, serviesgoed en keuken uitrustingen), boeken en tijdschrif ten, grammofoonplaten, sportartike len, een mode-afdeling met dames-, heren- en kinderkleding en seizoen afdelingen zoals speelgoed, camping- en tuinartikelen. In de levensmidde lensector zal de aanpak getuigen van een - wat de heer Moerman noemt - "erg agressief prijsbeleid". Nieuwe elementen zullen zijn: bedie ningsverkoop van verse vis, warme kippen van de grill en eigen gebak en klein-brood uit een in de Miro ambachtelijk opgezette bakkerij. Miro Veenendaal mikt op een auto afstand van 10 a 15 minuten, waarbinnen plaatsen als Ede/Wage- ningen, Bennekom, Leersum en Rhenen liggen. Een gebied met in totaal circa 145.000 inwoners, waar bij 's zomers nog ettelijke duizenden vakantiegangers kunnen worden ge rekend. Per week denkt men gemid deld rond 20.000 klanten aan de kassa's te krijgen. begon hij ook aan een studie theolo gie, en dat is geen alledaagse combi natie. "We woonden toen met een groep mensen in een huis," vertelt hij, "van wie een deel werkte en een deel studeerde. Ik wou toen ook wel wat verdienen." In de loop der jaren heeft hij er nog een paar baantjes bijgenomen. Een jaar of zes geleden nam hij het vervoeren van kinderen naar en van een dagverblijf voor gees telijk gehandicapte kinderen op zich. En sinds anderhalf jaar werkt hij in "Huize Poels", een opvangcentrum in de breedste zin van het woord. Hij is daar betrokken bij het opvangen van mensen met allerlei soorten moeilijkheden, een vorm van maat schappelijk werk dus, maar hij doet er ook minstens zoveel huishoudelijk werk. scriptie Zijn studie theologie heeft Wim in 1972 gestaakt. Hij had toen wel alle examens en tentamens met succes achter de rug. Het ontbrak nog slechts aan een scriptie. "Ik ben daar nog steeds niet echt aan begon nen," zegt hij, "maar ik wil toch wel een keer kwijt wat ik allemaal denk. Ik heb bij het stage lopen een heleboel meegemaakt. Ik zit nu niet meer op één kamer, en misschien kom ik er nu toe om het een keer af te maken. Ik heb dat nog steeds niet helemaal uit m'n hoofd gezet." Mocht het er ooit van komen, dan kan Wim zich begeven in het pasto raal werk, een aktiviteit die zich bepaald niet beperkt tot de kerk. Zoals Wim het nu bekijkt, zou hij zich dan kunnen bezig houden met dingen die op hetzelfde vlak liggen als wat hij nu in Huize Poels doet. rust Maar voorlopig is het nog niet zo ver, en zal men hem elke zaterdag aantreffen in het flessenhok aan de Westermarkt. Hoe heeft hij dat zo lang kunnen volhouden? Wim: "Ik heb daar nooit zo over nagedacht. Ik besef eigenlijk nu pas dat ik het al zo lang doe. Misschien stop ik er wel een keer mee. Ik zou liever één baan hebben. Nu ben ik nooit echt vrij. Zelfs één op de drie zondagen moet ik werken." Het is niet zo dat hij baalt van z'n werk bij Albert Heijn: "Bij die flessen heb ik veel tijd gehad om na te denken. Je laat alles van je af vallen. Er komt een soort rust over je. En het is 's zaterdags best gezellig in de winkel." Jn het Flitsen nummer van december schreven we over AC menu's. Hoe een Zaans menu luidt lazen we in "de Kraaiin de Zaanse Schans. wet je Allegaar te ete kraige ken qp.de broileft van Dirrek en Fried Skippers as me zaterdag haileg hebbe in eetskuur de kraai Vooraffie van verskillende soorte ham met brokkies meloen. De ham hebbe ze nag erookt ok Soep gien troet, maar van die dunne kippesoep waar je dwars doorheen kaike ken. En deer draive den stukkies prai, sampejons en repies kallefstong in. En nou kenne me oitkieze oit puur wet mogelekhedes: Fezante, op deouwerwesse opoemenier vanzellef Hazeboute in een sauste van jeneverbesse Knaine (in de doine evonge) in kejaktroetje Kasseier rib met plussel van abrekoze Runderrollade met van die petieterege witte oitjes Boerekool, meterepels deur mekaar estampt Zuurkool met espoge speken rezaine Huspot zoas ze die allieneg op de Koog klaarmake kenne Varse vienbesse, ekookt en oppestaifd Edroogde zoete appeltjes Allegaar vruchies in ien troet deur mekaar emonge Appelepent Ouwerwesse tuttifrutti (proime en are zoeteghedes) Stoofpeertjes met kneel Harstikke fain eprokte erepels Toetjes Teert met vruchies Teert met kwarrek (een soortement mellek die ze hebbe hotte lete) Poddingkie met froit Lidderpoddingkie Rutteltje koffie met een cent van blad Ajje bai de koffie nag wet pittegers hebbe wul ken dat ok. Het gebeurt niet zo vaak dat in één filiaal vier mensen [byna] tegelyk jubileren. Voor AHSM-filiaal 1059 was het de eerste keer. Dat kan ook moeilyk anders, want men zetelt nauwelyks langer dan 12Vi jaar aan de Deventerstraat. huldiging De feestcommissie had het goed bekeken: één centrale huldiging op carnavalszaterdag. Geen wonder dat het een dolgezellige boel werd. Tijdens het officiële gedeelte heeft bedrijfsleider A.G.M. Beekman - in feite jubileerde hij zelf ook - aan ieder van de jubilarissen recht ge daan. Het ging in dit geval om magazijnchef A. Ruiters, admini stratrice mevrouw B. W. ter Mors- Bredenoord, delicatessen-specialiste mevrouw N. Schol ten - Verhoef en mevrouw P. Roth -Kaasjager, die laatstelijk "achter het gebak" stond, maar nu al enige tijd op non-actief is. De heer Beekman speldde de heer Ruiters het zilveren insigne op de revers. De dames zullen inmiddels hun gouden hangertje ook hebben ontvangen. Ze hadden er op de 24e februari eigenlijk ook nog niet hele maal recht op, omdat de feitelijke jubileumdata in maart lagen. smulpartij Na het uitreiken van vele leuke cadeaus in de afdelings- en persoon lijke sfeer was het hoog tijd om te snoepen van de vele lekkernijen, die in de keuken van kantinebeheerster mevrouw Zeegers waren klaarge maakt. Een complete smulpartij Het natje en droogje was rijkelijk aanwezig en muziek om nog vrolijker te worden eveneens. Een lekker ontspannen avondje tijdens welke de onderlinge banden flink werden ver stevigd. Bovendien waren er een aantal gasten, onder meer van het filiaal Talingweg, en oud-personeels leden. Een toffe avond, waarvoor de jubileumcommissie alle eer toekomt. "In onze (ver)nieuw(d)e supermart zullen we het ondanks de geweldige concurrentie helemaal gaan maken", aldus BL Beekman, die het niet nalaten kon om even een zakelijk aspect in de feestvreugde te mengen. Onderstaand berichtje stond in de Zaan- lander van 22 januari j.l.: ZAANDAM In dr «upmlurkr T. ui Ah"l<l <1. Vi-rnnlji- nw. k In Lochem staat een klein maar fijn filiaal van AH. Ik ben'daar caissière A en werk er bijna 4 jaar, als full-timer. Zoals in alle filialen hebben wij de strenge winter behoorlijk veilig en droog doorstaan. Tot de bewuste maandagmorgen (8-l-'79). Toen we vol frisse moed in de winkel aankwamen, bleek het een zeer natte bedoening te zijn. Het achterste, lager gelegen ge deelte van de winkel bleek een overdekt zwembad te zijn met ongeveer 10 a 15 cm water. Dus weinig gepraat: aan het werk. Wat een waterpret! We begonnen om 8 uur en waren 1 uur 's middags klaar net voor de ope ning. Ook de bedrijfsleider de heer H. de Ruiter heeft zijn steentje bij gedragen en zo te zien heeft hij géén bezwaar tegen vuile handen. Een caissière. R. Groenouwe, fil. 1179.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 11