1979: HET EERSTE ENERGIEJAAR BIJ AH Pensioen uitkeringen verhoogd Dagtochten gepensioneerden Toelichting jaarverslag te Utrecht Zend tijdig uw vragen in IIIIIIIIIIIBIII personeelsblad ahold n.v. Een vroege en zeer zeker ongewone klant verder in deze Flitsen IJzel en sneeuw kon ze niet weerhouden flitsen I DO 36ste-jaargang no. 2 - februari 1979 [Selfservice Hiermede willen wij u nu ai op de hoogte stellen van de juiste data der tochten die zullen worden gehouden in de maand mei 1979. Deze data zijn: Dinsdag 8 mei 1979: gepensioneerden Produktiebedrijven Zaandam (thans Marvelo), Distributiecentrum Zaandam, Centrale Slagerij Zaandam en Hoofdkantoor. Dinsdag 29 mei 1979: gepensioneerden filialen AHSM, Miro en Etos. Dinsdag 15 mei 1979: gepensioneerden uit alle niet hierboven genoemde bedrijfs onderdelen. Mocht u van een andere datum gebruik willen maken dan bovenstaande indeling aan geeft dan zullen wij dit graag tijdig van u vernemen. Wij hopen u straks weer een prettige dag te kunnen bezorgen. U zult tijdig van ons een uitnodiging hiervoor ontvangen. Eventuele verdere informatie kunt u verkrijgen bij: de heer J. Keijzer (tel. 075-592857) kamer W. 514. Op dinsdagavond 24 april a.s. om 19.30 uur, zal evenals vorig jaar, in het Jaarbeurs Congrescentrum te Utrecht de toelichting op het jaarverslag worden gegeven door de heren L. Coren (finandeel-economisch) en P. J. van Dun (sociaal). De toelichting zai worden gehouden aan de hand van vragen, die men vóór 17 april a.s. dient op te sturen naar de afdeling Public Relations te Zaandam. Deze bijeenkomst is in de eerste plaats bedoeld voor alle ondernemingsraadleden, maar is ook toegankelijk voor andere personeelsleden, die belangstelling hebben voor het financiële en sociale wel en wee van Ahold. Zij moeten dan echter wel onder staande coupon invullen en opsturen naar: Ahold N.V. afd. public relations Mevrouw T. Plooijer Ankersmidplein 2 1506 CK Zaandam. Iedereen, die zich opgeeft, krijgt automatisch het jaarverslag thuis gestuurd. Dit wordt 2 april verzonden, zodat men ruim in de gelegenheid is om vóór 17 april de vragen in te dienen. Ondergetekende heeft het voornemen de toelichting op het jaarverslag, die op dinsdag, 24 april a.s. in het Jaarbeurs Congrescentrum gegeven zal worden, bij te wonen. Ondergetekende: Afdeling/filiaal: Adres hiervan: Heeft u al eerder het jaarverslag aangevraagd ja/neen 3 januari, 's morgens 7.00 uur. IJzige kou, sneeuwoverlast voor mens en dier. Vroege bevoorrading. Vroege klant: een losgebroken pony, die zich bij het magazijn meldt. Als gastvrij filiaal werd 'pony' ge trakteerd. Gelukkig door bemidde ling van de politie werden de eige naartjes snel opgespoord. Het bleek een pony van de Familie Den Broeder te zijn, dat zij Marja heette en hoog zwanger was. Onder dank voor de goede zorgen werd Marja afgehaald en wie weet, wordt het veulentje, wanneer die zich aankondigt, door ons symbolisch geadopteerd. AHSM 1181 Putten. Op 23 januari j.l. bezocht de heer Holkenbrink (rechts op de foto), Minister van Economie en Verkeer in Rijnland-Westfalen, in gezelschap van wijnkoningin Bernadette Rossi, AC Restaurant Meerkerk. Hiermee ging een promotiecampagne in alle AC Restaurants in Nederland en Bel gië van start, waarbij het gebied van Rijn tot Ahr als "verlokkend" va- kant iedoel wordt aangeprezen. AC Brohltal is ook in dit gebied ge situeerd. De heren G. J. Heijn en F. W. I. Lachotzki waren aanwezig om het Duitse gezelschap te verwelkomen. Strijd om energiebesparing pag. 3 4 Miljoen chocoladeletters pag. 4 Ahead in nieuw onderkomen pag. 5 Grootverbruik, de olifant binnen het Ahoid-concem pag. 6/7 Vakantiespreiding pag. 10 Diepvriesgebak komt er steeds meer in pag. 11 Bij AHSM is het jaar 1979 uitgeroepen tot Energie jaarOp velerlei manieren zal worden getracht het energieverbruik in deze werkmaatschappij te ver minderen. Daar zijn talrijke mogelijkheden voor, zegt de heer Th. J. Kruijver van de nieuwe afdeling Energiemanagement. "Wanneer iedereen - op welke plaats en in welke functie dan ook - meewerkt, dan denk ik, dat we heel wat energie (en dus geld) kun nen besparen. (Voor vervolg zie pag. 2) Dit keer vindt u op pagina 12 geen aflevering van de succesvolle serie „1 van de 678 filialen'maar een eresaluut aan „de ridders van de weg". De redactie van Flitsen meen de er goed aan te doen de mannen, die de afgelopen januari-maand han den en wielen tekort kwamen om alle filialen op tijd te bevoorraden, eens in het zonnetje te zetten. Aan die medewerking twijfelt hij overigens niet, want uit de reacties die sinds het op stapel zetten van de actie zijn losgekomen valt overduidelijk af te leiden, dat iedereen er van overtuigd is, dat er bij AHSM heel wat energie kan worden bespaard. "Daar zullen we met veel energie aan werken," lacht de heer Kruijver. Energiebesparing, energiebeheer, het zijn zaken waar men bij AHSM natuurlijk al lan ger mee bezig is dan 1 januari. Kruijver: "Bij veel investeringsbeslissingen wordt wel degelijk rekening gehouden met de energie kosten, die er uit voortvloeien. Men zal dan kiezen voor de meest gunstige oplossing. Er is dus beslist al het een en ander aan ge daan." In gevolge besluit van het Dagelijks Bestuur van het Pensioenfonds zijn de ingegane pen sioenen van de niet voortijdig vertrokken gepensioneerden ingaande 1 januari 1979 verhoogd. actie Op verzoek van de leiding van AHSM zijn we nu gestart met een energie-besparings actie. "In de eerste plaats willen we het energiebegrip beter hanteerbaar maken bij de diverse lagen van de concernbevolking," stelt energiemanager Kruijver, "Een belang rijk onderdeel hiervan is de voorlichting aan de mensen in de filialen. Het is ook een men taliteitskwestie, men moet energiebewust zijn." Een tweede punt in de energiebespa ring is door het aanbrengen van extra tech nische middelen in een bepaalde gang van zaken het energieverbruik zo laag mogelijk te maken. Daarbij is het natuurlijk wel zo, dat men ook bij de op een doelmatig energieverbruik af gestemde installaties nog kan werken in de richting van een zuinig omgaan met energie, door deze zo goed mogelijk te gebruiken. Op de begeleiding van de medewerkers in de filialen om dit te bereiken is deze actie met name gericht. Een wezenlijk onderdeel wordt daarbij ge vormd door het op de juiste wijze opzetten en gebruiken van een "energieboekhou ding", waaruit de filialen een beter inzicht in het gebruik van energie (gas, electriciteit en ook water) moeten putten. Deze verhoging bedraagt voor hen wier pen sioen is ingegaan vóór 1 juli 1978 3,36% en indien het pensioen is ingegaan na 1 juli 1978 bedraagt de verhoging 2,21%. In afwijking van het gestelde in artikel 14 lid 2 van het pensioenreglement betreft het hier dus geen voorwaardelijke toeslag, wat zou betekenen dat de toeslag bij een minder gunstige gang van zaken bij het fonds zou vervallen, doch een onvoorwaardelijke toeslag welke dus niet afhankelijk is van de resultaten van het fonds. Van het reglementaire recht (artikel 14 lid 1) tot aftrek van de structurele A.O.W.-verhoging zal ook deze keer geen gebruik worden gemaakt.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 1