Basis wordt in eerste negen maanden 1979 gelegd AHuispost op kringlooppapier Signalement Simon nieuwe stijl Klus op grote hoogte Directeuren over 1978 en 1979 Goedkope kwaliteits kruidenier Jaarverslag 1978 op aanvraag iuiuiiiiiihhii personeelsblad ahold n.v. verder in deze Flitsen Flitsen DO SAH002000412 Flitsen Landelijk januari 1979 36-ste jaargang no. 1 - januari 1979 Het is langzamerhand een tradi tie geworden dat in het eerste nummer van FLITSEN in het nieuwe jaar een reeks interviews met directeuren wordt gepubli ceerd, waarin zy iets vertellen over de gang van zaken in het afgelopen jaar en over de plannen en verwachtingen voor het zojuist begonnen jaar. Welnu, ook in deze FLITSEN is dat het geval. Een journalistieke medewerker van ons personeels blad had gesprekken met de heren: F.I. Ahlqvist [pagina 5] K.J.L. Alberdingk Thym [pagina 4] Drs.J.J. van der Burg [pagi na 61 Ors.L. Cl [volgt], Drs.P.J. van Dun [pagina 7| G.J. Heyn [pagina 4] F.W.I. Lachotzki [pagina 5] P. Ligtenstein [pagina 7] J.M.K. Niks [pagina 6] W.A. Scholte [pagina 4] R. Zwartendijk [pagina 5]. Volgens de plannen zal uiterlijk september 1979 de basis vol tooid zijn voor de operatie Simon nieuwe stijl". Simon nieuwe stijl houdt o.m. een programma in, waarvan de kern ligt in de opbouw van een nieuwe bedrijfsidentiteit. Een be- drijfsidentiteit, die het uitgangspunt gaat vormen voor het her winnen van een sterke concurrentiepositie in de levens middelenmarkt. UitdeCOR pag. 2 Simon nieuwe stijl pag. 3 1 Beoordelingskalender voor AHSM-personeei pag. 7 Enige tijd geleden hebben de Simon bedrijfsleiders details over deze operatie op een bijeenkomst in Utrecht gehoord. Op dit moment al wordt in den lande druk overlegd en zijn de voorbereidingen getroffen voor de eerste remodelingsope- raties, die in januari zijn begonnen. 100 filialen Aan het eind van die maand zijn er 4 filialen nieuwe stijl gereed. Daarna komen er ongeveer 4 per week bij. Eind september zal het hele remodeling- projekt naar alle waarschijnlijkheid ge reed zijn en dat betekent dan dat er een vernieuwd Simon-bedrijf staat met ruim 100 filialen, verdeeld over kleine en grote ZB's en over kleine en grote SM's. Een bedrijf, dat zich, wat assortiment en uiterlijk betreft, duidelijk manifesteert Idee werd rijkelijk beloond pag. 8 Feestelijk besluit van Simons koffie-aktie Exporteren is markten vinden 1 Heintje Rozijntje 1 AHSM in Baarn pag. 9 pag. 10 pag.11 pag.12 en daardoor makkelijk herkenbaar is voor de consument. Een bedrijf dat men op simpele wijze kan omschrijven als de goedkope kwaliteitskruidenier in de buurt. De eerste 9 maanden van 1979 worden gemarkeerd door heropeningen aan de lopende band; de een na de ander. De consument zal met advertenties in de regionale en plaatselijke bladen op de hoogte gehouden worden van het nieuwe gezicht van Simon. reklame Het verbouwingsprogramma is zodanig ingedeeld, dat de heropeningen goed afgestemd zijn op de publicitaire moge lijkheden van deze media. Niet alleen advertenties, maar ook eve nementen en huis-aan-huis foldermate riaal zullen de klanten op de hoogte brengen van de nieuwe Simon-aanpak. [vervolg op pag 3] AHuispost, het bulletin voor de klanten van Albert Heijn zal voortaan op kring looppapier gedrukt worden. Reeds bij de start van AHuispost is het gebruik van dit papier overwogen, maar de mogelijkheid was er toen niet. Elke veertien dagen verschijnt AHuis post in een oplage van 375.000 exempla ren. Dat is heel wat papier. Daarom is het belangrijk dat voor dit papier geen bomen gekapt behoeven te worden. Om kringlooppapier te maken, maakt men gebruik van oud papier. Dat is eigenlijk niets nieuws, want al heel lang gebruikt men dit papier voor het maken van pakpapier en karton. De papierfa brieken beschikken nu echter over een 100% kringlooppapier, dat ook goed bedrukt kan worden. Het is begrijpelijk dat, nu de mogelijk heden er zijn, Albert Heijn er graag gebruik van maakt om een steentje bij te dragen lot bescherming van het milieu. Op 22 en 23 november j. I. zijn door een ruim 100 meter hoge kraan diverse onderdelen ten behoeve van de verbetering van de koelinstallatie op het dak van het HK '71 gezet. Tevens werd van de gelegenh gebruik gemaakt om op het 66 meter boven straatniveau gelegen dak, on derdelen van de vuilverbrandingsin stallatie te vervangen. Een en ander vroeg van de technische dienst de nodige voorzorgen en plan ning. Bij de uitvoering van het karwei waren de politie en de gemeentelijke verkeersdienst ingeschakeld. Ook de bedrijfsbrandweer had een taak bij deze omvangrijke klus. De omwonenden die ruim twee da gen het ongerief van de hijswerk zaamheden moesten verdragen [het hele Rustenburg was afgesloten hebben laten blijken goede buren te zijn. Ook dit jaar zal het intern sociaal en financieel-economisch jaarverslag van Ahold over 1978, dat speciaal bestemd is voor het personeel als extra editie van Flitsen aan iedereen worden toegezonden. Hierin worden de belangrijkste gegevens uit de jaarverslagen opgenomen. Het officiële jaarverslag zal, evenals vorig jaar niet in één band verschijnen, maar zal worden uitgegeven in een apart sociaal en financieel-ecoypmisch jaarverslag. Met nadruk wordt er op gewezen, dat deze laatste verslagen alleen te verkrijgen zullen zijn door middel van het invullen van onderstaande bon, die vóór 31 januari 1979 (sluitingsdatum) dient te worden opgezonden aan: Ahold N.V., afdeling Public Relations, kamer 1701, Ankersmidplein 2, Zaandam. Ondergetekende: Werkmaatschappij: Afdeling/filiaal: Adres hiervan: verzoekt voor hem/haar te reserveren: O Financieel-economisch jaarverslag 1978 O Sociaal jaarverslag 1978 Handtekening: De 50 personeelsleden van Ahead Advertising B. V., het reclamebureau van Ahold, hebben begin januari het hoofdkantoor verlaten om hun intrek te nemen in de Klampersstraat te Zaandam, in het geheel verbouwde voormalige ontspanningsgebouw van Albert Heijn.

Personeelsbladen | 1979 | | pagina 1