Compliment voor Simon koffie Simons koffieaktie De winkelwedstrijd slaat aan bij de medewerkers De koffie bij de consument m MctORMtCK Uitslag Prijswinnaars Simon koffiewedstrijd iL pagina 4 FLITSEN ZB: no 1Laan v. Nieuw Guinea 59-61 Utrecht 2. Voorthuizenstraat 1% Den Haag 3. Thomas a Kempisstraat 31 Zwolle 4. Schieweg 158-160 Rotterdam 5. Bilt straat Utrecht SM: no 1Goudse Rijweg 203 Rotterdam 2. Kouvenderst raat 50 Hoensbroek 3. Verl. Hereweg 85 Groningen 4. Kooilaan 45 Leiden 5. Dorpsstraat 4-6 Castricum S-Discount: no 1Past. Spieringstraat 9-11 Uden i elk Simon-filiaal hangt deze poster, aarop omzetcijfers ingevuld kunnen orden. Simon filiaal 193 te Rotterdam In één van de jongste Simon vestigingen, de Supermarkt aan de Goudse Rijweg aan de rand van het oude Rotterdamse Crooswijk, nodigen de goed ogende koffiepresentatie en de koffie- en thee schappen uit tot het "direkt maar kopen" van de niet minder goed uitzien de Simon-koffie. Volgens bedrijfsleider C.W. de Ruijter is dat echter niet voldoende. "Vooral niet in een stad als Rotterdam. We leven hier in de tweede koffiestad. Ik hoef dacht ik het merk niet te noemen." In zijn kantoortje, uitkijkend op en proevend van de nieuwe Simon-koffie, zet de heer de Ruijter zijn koffiewedstrijdfilosofie uit een: "Crooswijkers, waar we het vooral van moeten hebben, zijn behoudend in Dat niet alleen de filialen warm lopen voor Simon-koffie, bewezen wel de bewoners van Bejaardenhuis "Groot Rulroek" te Rotterdam-Crooswijk. Bijna alle 520 bewoners spraken unaniem vol lof over de kwaliteit van Simon-koffie. Op hun maandelijkse bejaardenmiddag d.d. 12 november j.l. sprak hun voorzitter, de heer M.H. Deutz over de "weergaloze" geur en smaak, hetgeen met luid applaus door de vele aanwezigen werd bevestigd. Natuurlijk was er aan de bar volop de gelegenheid om van de Simon-koffie te genieten. Kortom een oergezellige Simon-koffiemiddag, die de heer Deutz besloot met de door hem zelf geschreven lofzang op Simon-Koffie: "Vandaag is het voor allen een boffie Want er wordt geschonken Simon koffie Deze koffie is echt heel goed van smaak Dat is toch wel een uitgemaakte zaak Ja, Simon koffie is werkelijk goed Werkt verhelderend op ieders gemoed Daarom bevelen we dringend aan Gebruik alleen Simon koffie voortaan En natuurlek straks met de Sinterklaas Simon koffie met Simon speculaas. Si,Si,Si,Si Simon Koffie De geur is goed en 't smaakt zo fijn Si,Si,Si,Si Simon koffie Ook goed voor de slanke lijn." hun koopgedrag en vandaar uit sterk merkentrouw. Het vaste merk is heilig, maar ook het koffieuurtje. Dan is er een moment van rust, een sfeervolle onder breking van het werk." sfeervol proeven "Er waren dus voor ons twee dingen belangrijk: een absoluut tot niets ver plichtende kennismaking met de nieuwe koffie en het creëren van dat moment van rust en sfeer tijdens die kennisma king. Daarom hebben we tot nog toe extra veel aandacht geschonken aan het laten proeven van de koffie, meer dan aan het direct maar proberen zoveel mogelijk koffie te verkopen. Dit laatste is naast alle andere meetellende punten, natuurlijk wel van belang voor ons eindresultaat in de wedstrijd", voegt de heer de Ruijter eraan toe. Hem zit echter het demonstreren in het bloed. Voor hij bij Simon kwam. demonstreer de hij al op de levensmiddelenafdeling van een bekend grootwinkelbedrijf. "Om nog een extra feestelijk tinje aan het proeven te geven, serveren we bij de koffie geen suiker maar ouderwetse kandij. Daarbij bieden we onze klanten ook nog een stuk banket aan. Bij het organiseren van de koffieproeverij tij dens de winkeluren bleek wel het grote enthousiasme van het personeel. We hebben hier maar een vaste bezetting Bedrijfsleider C.W. de Ruijter en "koffiedame" Carla Bakker laten twee Crooswijkers proeven. In de Interviews wordt ge sproken over omzetstijgin gen. Stellen we de omzet koffie vóór de introductie van de nieuwe Simon kof fie op 100, dan is de omzet over de eerste 4 weken na de introductie 3141 van 6 medewerkers, zodat er vooral in het begin van de week overgewerkt moet worden om iemand vrij te maken voor het bemannen van de "proeftafel". Geen enkel probleem, iedereen werkt maar al te graag mee, ondanks die extra belasting. Daarom zou het leuk zijn om wat te winnen!" Maar ja, wie vindt dat niet met zulke prijzen in het vooruitzicht. Ondanks het grote accent op het laten proeven of wellicht dankzij dat accent heeft men daar aan de Goudse Rijweg helemaal niet te klagen over een stijging in de omzet van Simon koffie: 1900% in de eerste twee weken van de aktie! "Er waren bijvoorbeeld mensen die een overdoos kottie kwamen halen, 32 pak ken. Dat is voor mij het bewijs dat de Bedrijfsleider C. de Vries bij de koffie display, waaruit op onverwachte momenten een pak "Santos" oprijst koffie blijvend aanslaat, ook bij het zo belangrijke thuisfront!", aldus de heer De Ruijter. Je zou hem en zijn medewer kers de prijs nu al willen uitreiken. Simon filiaal 326 te Leiden Maar ook in Leiden, weliswaar geen koffiestad, kan er in de Simon Super markt aan de Kooilaan geen twijfel over bestaan dat ook daar hard aan de koffie- aktie gewerkt wordt. De ramen dicht beplakt met posters, aan het plafond talloze mobiles en bij de kassa's nog een extra display waaruit de caissières menig pak Simon-koffie "plukken" voor de klant die op het laatste moment wil ruilen. Als je als argeloze klant langs de koffiepresentatie loopt, kan het je ge beuren dat op dat moment ineens, schijnbaar uit zichzelf een pak koffie naar het plafond stijgt. "Dat ideetje voor een aandachttrekker kwam van één van de personeelsleden", vertelt de bedrijfsleider, de heer C. de Vries, die tevens lid is van de commissie die de winkelwedstrijd organiseert. "We hebben via een bijna onzichtbaar dun lijntje en wat katrolleljes een konstruktie gemaakt, zodat iedere keer dat de winkeldeur opengaat, een pak koffie oprijst uit de koffiedisplay." onverwacht Enthousiasme bij het personeel, ook in Leiden en niet alleen voor de koffie, maar eveneens voor het tweede aspekt van de winkelwedstrijd, waarbij de Simon-filialen twee keer op een onver wacht moment beoordeeld worden op tevoren onbekende punten, die niet direkt met de koffie-aktie te maken hebben. "De districtsleider heeft de eerste van twee verzegelde enveloppen geopend en het daaruit te voorschijn gekomen be oordelingsformulier ingevuld. Hoe de zaken rond de koffie geregeld waren, hoe de winkel er voor de rest uitzag en of het personeel er verzorgd bij liep, voor al deze punten haalden we het maximale puntenaantal", verklaart een tevreden heer De Vries, die ook op het wedstrijd formulier een flinke omzetstijging voor de Simon-koffie kon aanwijzen. Hoewel bij het verschijnen van dit nummer van Flitsen de definitieve uit slag van de wedstrijd al bekend zal zijn (zie elders in dit nummer), lijken zich in ieder geval op dit moment al twee potentiële kandidaten voor een prijs aangemeld te hebben! Voor elf Simon-filialen was het op dinsdag 28 november feest in De Kloosterhoeve in Harmeien. Ze waren de winnaars van de koffieverkoopwedstrijd die van week 42 tot en met week 46 was gehouden, en in Harme ien werden de prijzen uitgereikt. Op de foto de bedrijfsleiders van de filialen die een eerste prijs behaalden, met tweede van links de heer Th. van Duimen, directeur Operations bij Simon, van wie ze een oorkonde kregen. Links de heer A. Boonaerts van deS-discount in Uden, derde van links de heer C. W. de Ruijter van de Simon Supermarkt aan de Goudse Rijweg in Rotterdam en geheel rechts de heer A. F. van Ginkel van de Simon ZB aan de Laan van Nieuw Guinea in Utrecht. Meer over deze wedstrijd en over het feest in de Flitsen van januari. De aktie die Simon voert ter introduktie van het nieuwe assor timent koffie is over het algemeen enthousiast ontvangen. Zo wel door de medewerkers in de filialen voor zover het de win kelwedstrijd betreft, maar ook door de consument, die uit eindelijk de koffie moet gaan en blijven kopen. Bij twee filialen zomaar eens een steekproefnaar het verloop van de aktie.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 4