AH brengt nieuw assortiment Delicata chocolade Sparen bij de stichting spaarfonds Geslaagd Hoge rente W# FLITSEN pagina 7 In week 46 zal AH een gloednieuw assortiment Delicata choco lade op de markt brengen. Flitsen had hierover een ge sprek met de heer F. G. Wester marketing-manager van Mar- velo. Het kantoor van de heer Wester laat er geen twijfel over bestaan:hier wordt met chocolade gewerkt, aan chocolade ge dacht en misschien wel met chocolade (alleen Delicata natuurlijk)gepraat. In alle formaten, smaken en kleuren ligt zo ongeveer alles gesorteerd wat er op het gebied van deze lekkernij te koop is. "Wij houden uiteraard in het oog wat er op de chocolademarkt gaande is, alleen dan weet je wat er moet gaan veranderen in je eigen assortiment" sprak de heer Wester terwijl hij ons een keus liet maken uit een keur van Delicata sma ken. "Wij vonden het tijd worden onze Delicata chocolade aan te passen qua assortiment en verpakking, want de smaak is al zo goed dat de meest verwende chocoladekenner zelfs dik te vreden is." Na een uitgebreid landelijk onderzoek bij zowel AH-klanten als niet AH- klanten, is wederom onomstotelijk vast komen te staan dat Delicata chocolade een chocolade van topkwaliteit is. In de wereld heeft Nederland altijd al een goede naam gehad op het gebied van chocolade en binnen Nederland staat Delicata qua smaak en assortiment zeer hoog aangeschreven, terwijl de prijs aantrekkelijk genoemd mag worden. Niet zonder trots vermeldt de heer Wester dat AH al sinds 1923 (55 jaar!) haar eigen chocoladefabriek heeft en die ervaring heeft geleid tot een uitstekend constant produkt. Sinds een paar weken beschikt de fabriek over een hyper moderne machine, die de tabletten van 100 en 200 gram maakt en Flitsen aanvaardt dan ook graag de uitnodiging om voor een volgend artikel eens bij de chocolademakers zelf te gaan kijken. familieband Het nieuwe assortiment is omvangrijk en wordt verkocht in repen van 20, 40 en 80 gram, terwijl de tabletten Delicata ver krijgbaar zijn in 100 en 200 gram. Het assortiment is o.a. uitgebreid met de uitstekende combinatie van pepermunt en pure chocolade. De Delicata fijnproe ver kan nu ook vóór acht uur genieten... en de rest van het assortiment is zo uitgebreid dat letterlijk iedere chocola deliefhebber bij Delicata alle wensen in vervulling kan laten gaanl De heer Wester legt er de nadruk op dat het nieuwe assortiment Delicata een hechte "familieband", zal gaan vormen. Het is erg belangrijk dat de klant in één Zwaar verzilverde koffielepeltjes-aktie bij AHSM Op dit moment loopt bij AHSM een aktie waarbij men bij elk pak AH- koffie twee fraaie, verzilverde koffie- lepeltjes kan bemachtigen voor de aantrekkelijke prijs van f 5,95. Voor het model van de lepeltjes, die vervaardigd worden bij de Koninklijke Van Kempen en Begeer, heeft men een keuze gemaakt uit de kollektie van het Museum Goud en Zilver in Schoonhoven. Gekozen werd voor een biedermeier model, dat omstreeks 1860 werd ont worpen door de toen bij Van Kempen in dienst zijnde kunstenaar in dit vak, Gerard van Dokkum. De lepeltjes hebben bij normaal ge bruik een praktisch onbeperkte le vensduur, zoals het op de achterzijde ingeslagen garantieteken voor eerste klas- verzilverd werk aantoont. Eert bescheiden AH-merkteken geeft aan dat de lepeltjes exclusief voor Albert Heijn vervaardigd zijn. De lepeltjes kunnen wellicht een goed idee zijn als geschenkje voor de komende feestdagen. oogopslag het gehele assortiment kan overzien zonder onduidelijkheden en met die wens hebben wij gekozen voor zowel andere verpakkingen als een andere presentatie. De repen worden verpakt in een flat pack van zes of drie stuks. Dit is een geheel nieuwe verpakkingsvorm waarbij de repen in plaats van op elkaar, naast elkaar worden verpakt. Men noemt dit ook wel de horizontale presentatie. Deze flat-packs worden weer gepresenteerd in manden. Dit artikel is buitengewoon geschikt voor de kassawagen zowel qua verpakking als prijs. Om aan te geven dat Albert Heijn als chocolademaker niet van gisteren is, komt op iedere wikkel Delicata te staan: echte chocolade van A.H. sinds 1923. Voor de echte fijnproever natuurlijk al lang geen vraag meer, en voor de aspirant liefhebber een weet! Geslaagd voor de Simon Assistenten cursus op 31 augustus te Zaandam zijn: filiaal 309 filiaal 312 filiaal 610 H. v.d.Velden T. Visch A.W. v.Dansik S.J. Molenaar R.A. Enzlin F.P.M. Kraamer R.P.M. Kok T. Broekhuizen filiaal 704 filiaal 503 filiaal 719 filiaal 619 filiaal 714 .«F KIENAV ONDEN P.V.1978 s* Speciaal ten behoeve van de gepen sioneerden vermelden we, dat de jaar lijkse KIENAVONDEN zullen wor den gehouden op de vrijdagen 8 en 15 december a.s. in het Personeels- restaurant van ons Hoofdkantoor ANKERSMIDPLEIN 2 te Zaandam. Wilt u een van deze avonden bezoe ken, meldt u dan aan bij Mevr. J. H. Buntsma, Ankersmidplein 2, kamer 1123. Voor onze overige leden verwijzen wij naar de mededelingen op de borden. Bestuur P.V. Daar de mogelijkheid tot sparen bij het Spaarfonds met de hieraan verbonden voordelen vaak niet bij ieder perso neelslid van het Ahold-concern voldoende bekend is, geven wij hieronder een overzicht van de belangrijke in formatie. opening spaarrekening Ieder personeelslid van Ahold N.V. wordt in de gelegenheid gesteld bij onze stichting een spaarrekening te openen. Ook gepensioneerden, die tot hun pensioeningang bij het concern werk ten, kunnen een spaarrekening aan vragen. Hetzelfde geldt voor wedu wen. Bij aanmelding als spaarder wordt allereerst een "spaarnummer" toege wezen, waaronder de rekening te boek zal staan en welk nummer in het vervolg op alle stukken dient te worden vermeld. stortingen Na ontvangst van dit nummer is het mogelijk op deze rekening te storten. Stortingen kunnen geschieden door middel van een vaste inhouding op het salaris en via overmaking op postrekening 1918873 of op rekening nummer 48.60.75.982 bij de Amster dam-Rotterdam Bank N.V. te Zaan dam ten name van de Stichting. Het bedrag der vaste inhouding dient (indien uw salaris via de computer wordt verwerk t) te worden opgegeven via het W-formulier. opname Opnamen van de rekening kunnen plaatsvinden via inzending van een opname-formulier, waarna overma king op de gewenste bank- of girore kening zal geschieden. Dit gebeurt eenmaal per week. Verzoeken tot overmaking van gelden na de woens dag ontvangen, kunnen pas in de daaraan volgende week worden be handeld. Van iedere mutatie in uw tegoed wordt een afrekeningsbiljet afgege ven, waarop tevens het gewijzigde saldo staat aangegeven. rente 4,55% De vaste rentevergoeding over uw spaartegoed bedraagt 4,55% per jaar. De bijboeking van deze vaste rente vergoeding geschiedt jaarlijks per 31 december. rentetoeslag Op deze rentevergoeding wordt door Ahold N.V. een toeslag gegeven van 20%, voor elk geheel procent divi dend boven de 6% dat op de gewone aandelen Ahold N.V. wordt uitge keerd. Bovendien zal het aldus verkregen toeslagpercentage nog met 50 pro cent worden verhoogd. Bij een dividenduitkering van b.v. 28% (dividenduitkering 1978 is 28%) ontvangt u een toeslag van 22 (28-6) x 20% 50% 490% over het rentebedrag. Voor part-timers wordt de toeslag naar rato berekend. Het maximum bedrag dat aan toe slag kan worden uitgekeerd bedraagt 750,~ per jaar. De rentetoeslag wordt per 30 juni van elk jaar bijgeschreven. Daar de rentetoeslag het karakter heeft van een winstdeling is deze toeslag on derhevig aan inhoudingen inzake loonbelasting en premies sociale wet ten. Het is evenwel mogelijk de toeslag van deze inhoudingen fiscaal vrij te houden. De rentetoeslag moet dan overgebracht worden naar een hier voor te openen "Bijzondere spaarre kening". Over de hierop geboekte bedragen, welke belastingvrij zijn, kan dan gedurende 7Vi jaar niet worden beschikt, tenzij deze bedra gen worden aangewend voor doelen als omschreven in de winstdelings- spaarrekening artikel 6 a tot en met Tot uiterlijk 15 april van hetzelfde jaar waarin de rentetoeslag per 30 juni wordt geboekt, is er de gelegen heid te kiezen of men de toeslag geblokkeerd wil sparen of niet. Wan neer geen bericht is ontvangen, zal de toeslag op dezelfde wijze worden geboekt als het voorgaande jaar. Voor nadere bijzonderheden hierom trent verwijzen wij u naar het huis houdelijk reglement en winstdelings- spaarrekening. deposito-rente Over het laagste saldo in het kalen* deijaar voor zover dat boven het spaarbedrag ligt dat benodigd is voor het behalen van de maximale rente toeslag, (voor 1978 3.360,-) kan nog een extra rentevergoeding per 31 december gegeven worden. Het per centage is afhankelijk van het ver loop van de deposito-rente. Het wordt bepaald door het gemid delde rentetarief van de vier eerste kwartaalweken van de Amsterdam- Rotterdam Bank N.V. voor 100.000 op 1 jaar vast te verminde ren met de normale rente (4,55%). Wanneer b.v. bovenbedoeld gemid deld rentetarief 6% bedraagt, zal de deposito-rente worden vastgesteld op 6% - 4,55% is 1,45%. Ter verduidelijking van één en ander diene onderstaand voorbeeld: Gemiddeld uitstaand spaarbedrag gedurende een kalenderjaar Laagste stand van de rekening in dat kalenderjaar dividend uitkering Ahold N.V. 28% depositorente 1,45% (6-4,55) basisrente4,55%over/ 5.000,— depositorente 1,45% over 640, (4.000,3.360,—) rentetoeslag 490% (440 50) van 227,50 5.000,— 4.000,— 227,50 9.28 750,- (max.) 986,78 De gemiddeld te ontvangen rente bedraagt dan 19.74% Wanneer u tot opening van een spaarrekening wilt overgaan, kunt u bij de Spaar fondsadministratie te Zaandam, de benodigde bescheiden hiervoor aanvragen.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 7