Opleidingsdagen buitenlandse kaas een succes Nieuw opleidingsprogramma AC Restaurants van start De tentoonstelling van buitenlandse kaasprodukten die door de fa. Boering was opgesteld en als basis diende voor de produktinformatie. De onderstaande personen (29) hebben het examen "Buitenlandse kaasspecialist" foutloos afgelegd. Zij zijn geslaagd met het cijfer 10. Naam geslaagden P. Dört J. Kalfsbeek J. Versluis L. Barendse Y. Damen P. Konendijk R. Weyers C. Siezenga T. Verhoeven-Busser E. Cremers G. Dirckx M. v. Wulfen P. Strijbos S. Samsma H. Nieuwenhuis S. Dootjes G. Beumer W. Warwijk P. van Gils L. Zeilstra A. Burgers H. Prins P.Muys R. v. d. Ridder F. Tenten A. Borg JBiiderbeek J. Veldmeijer W. Huislede Filiaalnr. Plaats 1171 Hellevoetsluis 1180 Alphen a/d Rijn 1068 Waddinxveen 1147 Delft 1123 Heemskerk 1088 Beverwijk 1027 Amsterdam 1040 Heemstede 1142 Gorinchem 1058 Heerlen 1145 Eindhoven 1198 Rosmalen 1223 Eindhoven 1172 Heerenveen 1073 Sneek 1121 Drachten 1024 Velp 5556 Eist HK814 HK1423 1177 Doorn 1220 Zwolle 1141 Epe 1114 Ermelo 5575 Winterswijk 1181 Putten 1211 Harderwijk 1057 Hilversum 1031 Deventer In Eindhoven, Zwolle en Rotterdam werden de filiaalmedewerkers die ver antwoordelijk zijn voor de buitenlandse kaasverkoop ontvangen en op een com pleet voorlichtingsprogramma onthaald. De heer J.F. Sander, directeur van de fa. Boering, schetste een beeld van de ontwikkeling van buitenlandse kaas op de Nederlandse markt. Een ontwikke ling die nog veel mogelijkheden biedt voor deze produktgroep. Vervolgens gaf de heer B.P. Velema, verkoopleider Kruidenierswaren vers en gastheer op deze dagen, een overzicht van de situatie bij Albert Heijn voorzo ver het deze produktgroep betreft. film Deze presentaties, die stof genoeg bevat ten, zoals duidelijk op alle dagen bleek, om in ruime male gebruik te maken van de mogelijkheden om er over te discus siëren, werden gevolgd door een film over opslag en presentatie van produk- ten. Na de lunch, die deels in het teken van deze dagen stond, werd door de heer F. Strating, public relations manager van de fa. Boering, een presentatie gehou den die veel praktische en produktinfor- matieve informatie bevatte. De deelnemers konden ook met alle technische vragen bij de heer Strating terecht. De heer T.D.H. den Hertog, opvolger van de heer Velema voor de produkt- groepen zuivel en diepvries, vervolgde hierna met een overzicht van de activi teiten die bij Albert Heijn op het programma staan op kortere en lange termijn. Na vertoning van een informa tieve film over de fabricage van de bekende Roquefortkaas werd de dag besloten met het afnemen van een examen. examen Aan de deelnemers werden 10 vragen van het multiple choise type voorgelegd waarop ze schriftelijk antwoord dienden te geven. Aan die deelnemers die 6 of meer vragen goed hadden beantwoord, wordt via het filiaal, een diploma "Buitenlandse kaasspecialist" toegezon den. Met een informatiemap en een kaas plank ter herinnering aan de dag keer den de deelnemers tenslotte huiswaarts. Uit de reacties is gebleken dat deze dag in een behoefte voorzag. De informatie overdracht ook op kleinere schaal zal ook in de toekomst worden voortgezet. De heer Strating van de fa. Boering geeft praktische produktinformatie aan de deelnemers en beantwoordt de gestelde vragen. De afdeling opleidingen van AC Restaurants heeft voor het nieuwe seizoen weer diverse potjes op het vuur staan. Er is de laatste maanden al heel wat klaargestoomd voor de mensen, die by dit onderdeel van ons bedryf werkzaam zyn. Voor een belangryk deel wordt voortgeborduurd op het succesvolle opleidingsprogramma van het afgelopen jaar op het gebied van algemene vorming. blijkt gezien het onderwerp zeer nuttig te zijn. In deze cursus behandelt men onderlinge relaties, samenwerking in groepen, factoren die bij de betrokkenen zelf en in groepen een rol spelen enz. Deelname aan alle cursussen geschiedt op basis van vrijwilligheid. Aan de mensen wordt veel voorinformatie ver strekt, zodat men weet wat er in een cursus aan de orde komt en op welke wijze dat gebeurt. Van de deelnemers wordt ook veel "zelfwerkzaamheid" gevraagd, men moet actief meedoen. Een cursus "Gastenkontakten" wordt gemiddeld vier keer in het vooijaar en vier keer in het najaar gegeven, de andere cursussen komen in voor- en najaar elk minimaal één keer aan bod. "Het zijn beslist geen introductiecursus sen en zij gaan ook niet over vaktech nische onderwerpen, "zegt mevr. J.M.J. van der Sar, sinds 1 juli j.l. als opleidingsfunctionaris werkzaam voor AC Restaurants. "Het gaat vooral om sociale aspecten van het werken in de restaurant sector. Onze opleidingen zijn daar al sinds vorig jaar op afgestemd, al vinden natuurlijk altijd aanpassingen en verbeteringen plaats." De leiding van AC Restaurants, het management, werkt daarbij stimulerend op het streven van de afdeling Opleidingen om diverse problematieken via cursussen aan het personeel te verduidelijken. Ook de in de UPB (Uitgangspunten Personeels beleid) neergelegde richtlijnen spelen daarbij een niet onbelangrijke rol. 'gastenkontakten' "De behoefte aan een meer geregeld opleidingsprogramma voor alle geledin gen van het bedrijf is ontstaan, doordat in onze vestigingen bepaalde onderwer pen onvoldoende konden worden belicht voor de mensen die daarvoor in aanmer king kwamen", aldus mevr. Van der Sar. Voor het bedienend en uitvoerend per soneel heeft men de cursus "Gasten kontakten," waarvoor men drie dagen in een conferentie-oord bijeenkomt. In zo'n cursus wordt een inzicht gegeven in alle mogelijke soorten gasten die men in een restaurant kan verwachten. Door middel van spelsituaties en rollen spel wordt het een en ander aanschou welijk voorgesteld, terwijl de leiding van het bedrijf - alle cursussen worden door eigen mensen gegeven - bepaalde onder werpen uitvoerig onder de loep neemt. Ook worden instructiefilms vertoond. Na afloop van de cursus weten de deelnemers wel zo ongeveer op welke wijze zij een gast moeten benaderen wanneer deze met bepaalde opmer kingen of wensen komt. 'leiding geven' Een tweedaagse cursus is die op het gebied van leiding geven. Daarin komen de verschillende stijlen van leiderschap aan de orde, alsmede de eigen situatie in een tijd van veranderende opvattingen in de maatschappij om ons heen. De deelnemers aan deze cursus zijn func tionarissen als chefs-kok, assistent- managers. Elke cursus wordt begeleid door twee managers plus de opleidings functionaris of iemand van personeels zaken. 'samenwerken' Bij de cursus "samenwerken" voor middenkader en andere leidinggevenden - komt daar nog een psycholoog bij. Dit aanpassingen Mevr. Van der Sar vindt het plezierig, dat er altijd iemand van de afdeling Opleidingen of Personeelszaken bij een cursus aanwezig is, want daardoor blijft men op de hoogte van de wensen die bij de cursisten zelf leven. Aanpassing van een cursusprogramma kan daardoor tijdig gebeuren, ook al omdat de af deling Opleidingen de managers - die als docenten optreden - zelf "intraint". Ook van die zijde komen uiteraard wel eens nuttige aanwijzingen. "Daarnaast leggen we ons oor te luis teren "in 't veldt" in de restaurants zelf", zegt mevr. Van der Sar, "Op die manier krijg je een cursusprogramma, dat op de behoeften is afgestemd." Op het ogenblik wordt nog gewerkt aan een pak cassettes voor de "Teletrip" om te gebruiken in de vestigingen. Daarvoor moet nog een "gebruiksaanwijzing" voor het hoe en waarom worden ge schreven. studieadviezen Voorts is in onderzoek of er wellicht behoefte is aan andere cursussen, bijv. op het gebied van gesprekstechniek. Er bestaat reeds een management-leergang waarbij het managementteam van AC Restaurants inleidingen houdt om bij de mensen het inzicht in allerlei onder werpen waarmee men te maken heeft te verbreden. Tenslotte wijst mevr. Van der Sar er op, dat men ook menigmaal gebruik maakt van de algemene Ahold- cursussen, zoals Voortgezette Kader- Vorming (VKV). Menselijk Gedrag in organisaties e.d.. Voor elk personeelslid van AC Restaurants maakt men desge wenst een individueel studie-advies, het geen het succesvol verloop van een bepaalde studie zeker verhoogt. Al met al lijkt het er op dat bij AC Restaurants bijna iedereen op een bepaald moment wel een studie of cursus krijgt voorge schoteld. "Je zou het bijna zeggen" vindt mevr. Van der Sar, "En er zit nog een kern van waarheid in ook!" pagina 6FLITSEN Op 2, 3 en 4 oktober is door de afdeling Ver koop Kruidenierswaren vers, in samenwer king met de belangrijkste leverancier van buitenlandse kaas, de fa. Boering te Diemen, een aantal opleidingsdagen buitenlandse kaas georganiseerd. De deelnemers aan de opleidingsdagen buitenlandse Kaas legden aan het eind van de dag een kar, examen af. De geslaagden komen in aanmer king voor hei diploma Buitenlandse kaasspecialislOp de foto de deelnemers aan het werk.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 6