Uitvoering renovatieplan Marvelo vordert gestaag t T Marvelo-restaurant geopend FLITSEN pagina 5 Het produktiebedrijf Marvelo - gevestigd aan de Zaandamse Oostzijde - zit momenteel midden in de uitvoering van een rond 4 jaar durend en ca. 40 miljoen vergend renovatieplan. Hierin is ook de verbetering van de personeelsaccomodatie begrepen. Zo stond de inrichting van een nieuw personeelsrestaurant op de nominatie voor 1980. Steeds nijpender ruimtege brek in Aholds hoofdkantoor heeft echter voor een stroomversnelling ge zorgd. In het zogeheten Ontspannings gebouw. waarin ook de bedrijfskantine voor Marvelo was gevestigd, werd ruimte gevonden voor Ahead Advertising en dat betekende, dat de restaurantplannen naar voren moesten worden gehaald. Toen deze beslissing eenmaal was genomen werd een procedure op gang gebracht waarin het personeel een stuk inspraak werd toebedeeld. Onder lei ding van de heer W. Haeser, hoofd afdeling "speciale projecten" van de B.V. Levensmiddelenindustrie Ahold (LIA) en belast met de coördinatie van de bouw van het Marvelorestaurant, werd daartoe een commissie gevormd. Hierin namen zitting de heer K. Keune (hoofd huishoudelijke dienst), mevrouw Tini Paur-Arends (plaatsvervangend leidster van de kantine), mej. Maijo Meis (namens personeel en onderne mingsraad), de heren A. de Castro en P.C. Cesen (namens de buitenlandse werknemers), mej. Tini van der Oord (namens de ondernemingsraad) en de heer J. Velt (voor de kantoren). enquête Houvast had dit team aan een onder het personeel gehouden enquête waarin was gevraagd naar het gebruik van het restaurant en wensen ten aanzien van inrichting, gerechten etc.. Er kwamen 239 inzendingen hierop binnen waaruit bleek dat 79% graag van de diensten van het restaurant gebruik zou maken, 10% thuis ging eten en 11% geen belangstelling voor het restaurant had omdat doorgaans het "twaalf-uurtje" in de pauzeruimten in de fabriek wordt genuttigd. Omdat dit onderzoek tijdig werd ingesteld kon met zoveel mogelijk wensen worden rekening gehouden. De met eigen mensen gemaakte schetsont werpen werden door architect Kurt Frinke overgenomen en tot een werk baar geheel aaneengesmeed. stoeien "Als je dat zo zegt lijkt het of alles van het bekende leien dakje is gegaan, maar dat is beslist niet zo. We hebben heel wat over allerlei onderdelen met elkaar gestoeid en de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat we niet op alle punten overeenstemming hebben bereikt. "De heer Haeser krijgt bij deze uitspraak bijval van zijn commissie-genotes Tini Paur en Tini van der Oord. Laatstge noemde zegt: "Het was het eerste grote project waarin we hebben kunnen mee praten en -denken en waarin we zelf initiatieven hebben kunnen ontplooien. Achteraf gezien hebben we ons mis schien teveel bezig gehouden met de tails, maar dat kwam ook omdat het allemaal zo op ons af kwam. We moesten het te vaak hebben van ons toegespeelde informatie in plaats van zelfbij de bron te staan. Daarbij komt, dat we zoveel mogelijk met de wensen van de achterban - het personeel dus - rekening wilden houden en dat lukt in de praktijk niet altijd. Maar we hebben van de overlegsituatie veel geleerd." Tini Paur: "Namens het restaurantper- soneel heb ik in de commissie een aantal - naar ons idee belangrijke - zaken naar voren gebracht. Die zijn voor een deel overgenomen en voor een deel niet. Dat '.'aatste is dan jammer, maar daar moet je toch ook weer niet te lang over zeuren. Van het tenslotte bereikte resultaat kan ik zeggen, dat we ermee tevreden zijn." De heer Haeser: "Je zit nu eenmaal met verschillende uitgangspunten. Het res- taurantpersoneel wil bijvoorbeeld een stoel die gemakkelijk stapelbaar is, terwijl de bezoekers natuurlijk in de eerste plaats denken aan een stoel die lekker zit. En zo zijn er veel meer voorbeelden te geven." speels Het resultaat van plannenmakers en bouwers mag gezien worden. Op de derde van het vijf etages tellende pand "56" is 400 m2 ingericht tot een modern geoutilleerd restaurant met een plezie rige - van veel planten voorziene - entourage. De kleuren zijn overwegend groen en geel en accentueren de speelse opzet van de verschillende elementen, waarvan met name de houtconstructie van het plafond moet worden genoemd. Een aantal 2. 4, 6 en 8 persoons tafels biedt plaats aan 140 man, die op prettig zittende stoelen kunnen plaats nemen. Wie vuil werk heeft kan gebruik maken van een stoelhoes, zodat hij overal kan gaan zitten. Er zijn verder een aantal rookvrije tafels, kenbaar aan een sticker. Het 5 dames en 1 heer tellende restaurantpersoneel (ze verbieden om nog langer "kantine" te zeggen) be schikt over moderne keukenapparatuur. Tijdens de lunchpauze wordt het Marvelo-personeel tegen kostprijs voor zien van belegde broodjes, snacks, dran ken, fruit etc. Voor rond 1,25 komt de normale eter ruimschoots aan zijn trek ken. Het van huis meegenomen brood trommeltje wordt dan ook steeds zeldza mer. Voor het personeel van ploegendienst en overwerk wordt 's avonds een (gratis) warme maaltijd opgediend volgens het Hollandse potrecept. Ook de buiten landse werknemers eten met smaak mee, ook al omdat zij de garantie hebben, dat er geen varkensvlees in wordt verwerkt. Zij krijgen bovendien tijdens de Mohammedaanse vastentijd - Ramadan - op de voor hen toegestane etenstijden een extra hapje. terras Het restaurant heeft een extra- aantrekkelijk accent gekregen door het aan de Zaan gelegen terras (ca. 100 m2), dat via openslaande deuren bereikbaar is en waarop een aantal tuinbanken zal worden geplaatst. Met de bouw van het restaurant is ook de inrichting van de z.g. video-ruimte "meegelopen". Deze dient als vergader zaal voor o.a. ondernemingsraad en managementteam en zal ook worden gebruikt voor opleidingen. Hiertoe is zij voorzien van o.a. band- en videofilmap- paratuur. automaten Het ligt in de bedoeling de z.g. pauze ruimten in de fabriek in de toekomst te voorzien van automaten voor verse kof fie, thee en eventueel chocoladedrank. OR-lid Tini van der Oord is erg enthousiast over deze apparatuur die op haar afdeling proefdraait en die duide lijk in een behoefte voorziet. Om een zo goed mogelijke keus te kunnen doen worden automaten van verschillende merken getest. Opmerkelijk gegeven: Van de gebruikte koffie gaf die van Ahold het smakelijkste resultaat. Benoemingen Studie- bijdragenfonds De Centrale Ondernemingsraad heeft op 20 september de heren C. Schoon en M. Toet benoemd in het bestuur van het Studiebij- dragen fonds. Er werd tevens op aangedrongen, dat ook de Raad van Bestuur op korte termijn dit bestuur aanvult.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 5