Unieke Schotse minipaardjes te gast bij AHSM Nunspeet RODE KRUIS puzzelspelen actie aan de redactie Ahold-medewerkers schrijven marketingboek Werelddierendag te Nunspeet pagina 4 FLITSEN Het was woensdagmiddag 4 oktober in Nuns peet goed te merken dat het werelddieren dag was. De plaatselijke vesti ging van Albert Heijn, filiaal 1209, was op het idee geko men om een gratis keuring voor huisdieren uit Nunspeet en omgeving te organiseren. Bovendien was er een primeur voor Nederland te zien: Schotse minipaardjes, eigen dom van een inwoner van Nunspeet. Aan de dierenkeuring namen 148 die- reneigenaren deel, vaak kinderen. De Nunspeetse dierenartsen, de heren H.A. R. Kok en M.J. Frijlink kregen heel wat dieren te onderzoeken. Het waren honden, poezen, konijnen, maar ook kippen en geiten ontbraken niet. Er kwam zelfs een jochie met een tamme kraai! Niet altijd ging het keuren even gemakkelijk. Sommige dieren wilden, zodra ze uit de doos of mand gepakt werden, van de gelegenheid gebruik maken om de wijde wereld te verkennen. Dat probeerde ook een konijn, tot groot verdriet van de kleine eigenaar, die meende z'n beest al kwijt te zijn. Met vereende krachten wist men de langoor echter weer te grijpen. Nadat de dieren door een van de beide artsen bekeken waren kwamen ze bij een jury, die uit drie mensen bestond. Hier werden de huisdieren nogmaals kritisch onder de loep genomen. Op het parkeerterrein van Albert Heijn konden de bezoekers de minipaardjes bewonderen. De eigenaar had er drie (van de vier) meegebracht. Het bleken bijzonder vriendelijke, aanhalige beest jes te zijn, die voor niemand bang waren. De eigenaar, de heer Van Capel- le, heeft een vakantietehuis en wil dit met zijn minipaardjes aantrekkelijk maken. De paardjes kunnen kinderen dragen en een gewicht van 1000 kg trekken. De eigenaar is erg enthousiast over zijn dieren, die bijzonder aanhankelijk en lief zijn.,,Je kunt ze bij wijze van spreken in de kamer hebben." Het is de bedoeling om er in de toekomst mee te gaan fokken. Volgens de heer Van Capelle is de belangstelling voor deze dieren groot. Uit heel het land krijgt hij reacties. In Nunspeet kon er ook nog een prijs mee gewonnen wor den. Men moest dan het totale gewicht raden. Rond de klok van vijf uur waren alle huisdieren bekeken en kwam er een eind aan deze middag. De stunt van bedrijfs leider Verouden mag, gezien de belang stelling, zeker geslaagd genoemd wor den. Het AHSM-filiaal 1255 in het winkel centrum "Coevering" te Geldrop organi seerde op initiatief en onder leiding van Ria van Weert, eerste verkoopster houd baar, op 4 oktober ter gelegenheid van Wereld 'Dierendag, een dierenkeuring. Om 14.00 uur verzamelden de eerste kinderen zich met hun huisdieren onder de overkapping van het winkelcentrum. De opkomst was, mede door een inlegvel in AHuispost, geweldig: honden, katten, konijnen, kavia's, kippen, parkieten, schildpadden en zelfs een meeuw. Na de keuring, die door de dierenarts Van der Rijt werd uitgevoerd, kregen alle dieren een heerlijke maaltijd voorgescho teld. Voor de negen best verzorgde huis dieren waren er prijzen ter beschikking gesteld, die na afloop in de kantine van het filiaal werden uitgereikt. Hierna vond een rondrit met de win- naartjes en hun baasjes of bazinnetjes in een echte 'sjees'door de wijkplaats. Al met al kon Ria op een geslaagde mid dag terugblikken. Nieuws over de verbouwing bij AHSM filiaal 1059. Vuur warkvolk van Albert en Heyn an de Deventerstroate te Apeldoorne. zoals ulle weten krieg wie een brekerieë in de tent. en noe wollen wie uil effen vertellen wat er giet gebeun. 't allereerste krie een bult warkvolk in de tent vuur de brekerieë van alles wat hoge keels uut Zaandam en nog vuul meer van dat volk van weke drieendartig tot achtendartig. wie goat as eerste breken op de slagerië. 1. slagerië woar dwars doar henne kunt kieken en doar worie nie ok geliek u hul pen wie krieg dur nog een paar deerns bie om 't volk te helpen. 2. de glazen kasten wordt anders ummezet en dun kumt nog een stukie bie an umt verpakte vleis uut te verkopen. 3. ieskolde toarte ku temee uut een iesbak kriegen. 4. neie deur'n um in en uut te goan. Onlangs is by Wolters-Noordhoff te Groningen verschenen het boek "Marketing en Detailhan del". Het is het eerste [Neder landstalige! boek dat de aktuele onderwerpen detailhandelsmar- keting, detaillistenmarketing en account management grondig be handelt. Schryvers van het boek zyn werkzaam by Ahold. Het zyn de heren Wim van der Ster, verkoopleider drogmetica AHSM en Pieter van Wissen, bedrijfsdi recteur Alberto. Het boek kost 56,25 en is by de boekhandel te bestellen. 5. wie krieg neie geldbakken, met van die optelmachines uut Zweden (dat kump een ende vort). 6. de tent wollen wie opkalevatern met varse varfe en plaat ies. 7. alle spullegies wart andersum zet, zoals de Heren dat uur u doktert heb 8. degruuntn wurt ok wat an u doan. 9. brood wurt weg u breuken en op een an dere plaatse neerezet. 10. wie muiten temee lussen an de andre kantte. in weke achtendartig goat wie een paar dagen dichtte, dan bent wie u sleuten tut een don derdag, vriedagmargen goat wie weer lus met een bult tumult, in de kraante een stuk met goedkoop spul derin um de mensen noar onze tent te halen, begriepie wietens assie wat weten wilt kijt vroagen an oe groepgaze van de varse afdeling muj wezen bie Pastoors, ent de groepbaze van 't spul wat langer goed bief Andries de Zunne van Bergen, de sigarenboer uut de Beek- stroate of bie onze grote boas A. Beekman. de bedrieven die an de brekerieë warkt: 1. de boas vant holt en de keien is Mulder. 2. van de koelings en vriezers, iesbakken en andere trammelant is Fridina. 3. van de elektriese droaden-toestand, dat dut Schilder 4. varven en kleursgeven, dat dut Talen 5. de hoge meneer van Albert en Heijn uut Zaandam die alles mut regeln en in de gaten mut holden, das Lohmann. De heer Scheffer le groente-verkoper Filiaal 1059 Apeldoorn 24 KRUISWOORDSPELEN 24 REBUSSPELEN 24 WOORDENSPELEN 24 KIJKSPELEN 24 LUISTERSPELEN met grammofoonplaat w haal het puzzelspelen T MAGAZINE GAUW IN HUIS: 10.000 VERKOOPPUNTEN AFHALEN f 1,50 BIJ: POSTKANTOREN AMRO-B ANKEN OVERAL WAAR TIJDSCHRIFTEN VERKOCHT WORDEN TELEFONISCH BESTELLEN: a f 2,25 (incl. verzendkosten) 070 - 46.95.95 (alleen tijdens kantooruren) of 070 - 50.13.81 ('s avonds en in 't weekend) of 070 - 68 84 50 ('s avonds en in 't weekend) Maar u doet natuurlijk wel mee, want het Rode Kruis heeft uw steun nodig voor de negen hulpverlenende taken, waarvoor de opbrengst van deze actie is bestemd. Ook daarover vindt u alle informatie in het magazine. Als lezer van Flitsen wordt het u gemakkelyk gemaakt deel te nemen aan de Nationale Rode Kruis Puzzelspelen Actie ,78 ƒ1979, die deze week van start gaat. Het is een zeer bijzondere actie, om meer dan één reden. Natuurlijk staat het doel voorop: de financiële middelen bijeenbrengen voor de voortzetting van NEGEN bclangryke Rode Kruis taken in binnen- en buitenland. Maar de deelnemers dingen ook mee naar een enorm prijzenpakket met een totale waarde van liefst driekwart miljoen gulden. Bovendien kan men niet alleen de bekende kruiswoordpuzzels, rebus sen en woordenspelen oplossen, maar ook twee nieuwe spelopgaven: kyk- en luisterspelen. Dat laatste is een unieke zaak, want voor het eerst in de geschiedenis van puzzel acties kan men een grammofoonplaat beluisteren, waarop de imitator Robert Paul de stem van bekende Nederlanders nabootst. Bij elk van de 24 luisterspelen in dit Rode Kruis puzzelseizoen moet men raden welke van de drie opgegeven stemmen de "echte" is. Het grammofoonplaatje bevindt zich in een uitvoerig puzzelmagazine, dat het Nederlandse Rode Kruis voor deze actie heeft vervaardigd. U kunt boekje plaatje bestellen door 2,25 over te maken op giro 62.000 van Rode Kruis, Den Haag, of door een briefkaart, waarop 2,25 aan postzegels bijgeplakt is, te zenden aan Rode Kruis, Postbus 62.000, Den Haag. Dit bedrag van 2,25 is inclusief de verzendkosten. Direct na ontvangst van uw overschrij ving of briefkaart wordt het magazine, waarin de grammofoonplaat is geplakt, aan u toegestuurd. U kunt dit magazine in vele van onze filialen kopen, maar ook bij Postkantoren, AMRO banken overal waar tijdschriften verkocht worden. Het Nederlandse Rode Kruis heeft de laatste jaren een nog telkens toenemend succes met zijn puzzelacties. Steeds groter wordt het aantal deelnemers, dat veel plezier beleeft aan het oplossen van de spelen en dat zijn oplossingen opstuurt met enerzijds de kans op waardevolle prijzen en anderzijds de zekerheid dat daarmee een groot aantal hulpverlenende taken van het Rode Kruis wordt gesteund. De verwachting bestaat dat dankzij de nieuwe kijk- en luisterspelen nog meer Nederlanders aan de nieuwe actie gaan meedoen. Als u dat óók wilt en in het bezit wilt komen van het honderd pagina's dikke puzzelmagazine met grammofoonplaat je, stuur dan snel op één van boven staande wijzen 2,25 naar het Rode Kruis. Ook als u niet aan het inzenden van oplossingen toekomt zal deze uitga ve voor u een halfjaar lang puzzelplezier betekenen. PER BRIEFKAART BESTELLEN: a f 2,25 (incl. verzendkosten) extra bijplakken Adresseren: NEDERLANDSE RODE KRUIS POSTBUS 30427 Het personeel van de Albert Heijn Superman 1230, Koterweg 2, Barneveld, op de foto vóór de opening van het filiaal.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 4