Simon's flitsende koffie- aktie met vele prijzen Project D '80een goed voorbeeld van inspraak en samenspraak Nieuwe kassa's een uitkomst voor Jobbyzaken BEDRIJFSDIRECTEUR DISTRIBUTIE DE HEER N. J. VISSER FLITSEN pagina 3 Om ook in de jaren '80 te kunnen voldoen aan de wensen van de afnemers (filialen) heeft de sector Distributiecentra de koers voor de komende jaren uitgezet in het z.g. Project D '80. 'De wijze waarop een en an der zal worden uitgevoerd, is een goed voor beeld van inspraak en van samenspraak met alle betrokkenen vindt de bedrijfsdirecteur Distributie de heer N. J. Visser. "Alle groe peringen zijn er bij ingeschakeld. Dat welis waar enigszins ten koste van de snelheid van de besluitvorming, maar daar staat een naar mijn mening groter pluspunt tegenover: er worden geen beslissingen genomen die niet van alle kanten bekeken en belicht zijn Allereerst een korte uiteenzetting over het project D'80. Bij het doortrekken van de huidige ontwikkeling naar de naaste toekomst kwam tot uiting, dat de distributiecentra capaciteitsproblemen zouden krijgen. In Zaandam is geen uitbreiding mogelijk, in Tilburg nog wel. Mechanisering en automatisering zouden de groei niet kunnen opvangen en zou bovendien teveel gaan kosten, zo bleek uit de studie. meer service Ook in 1985 moet men daarom nog rekenen op een arbeidsintensieve orga nisatie De filialen, afnemers van de DC's, wilden echter meer service, zoals een kortere leadtime (tijd tussen bestel ling en aflevering) en meer afleveringen per week. De mensen in de DC's zagen echter het liefst de ploegendienst afge schaft. Andere problemen: een hoog ziekteper centage en in Zaandam een gebrek aan arbeidskrachten. Een van de vragen, die in de studie aan de orde kwamen, was of men moest kiezen voor een kleiner aantal grote DC's van meer dan 400 man of een groter aantal kleinere van minder dan 100 man. Zouden kleinere DC's echter qua kosten nog wel betaalbaar zijn? De slotconclusie kwam er op neer, dat het alleen al uit kostenoverwegingen - nog afgezien van andere voordelen - verantwoord was kleinere DC's te stich ten. Dat hield o.m. in: een vermindering in de toekomst van het aantal arbeids plaatsen in de DC's van Tilburg en Zaandam. "Dat zal geleidelijk gaan." aldus de heer Visser. "We proberen de veranderingen af te stemmen op de ruimte en de mogelijkheden die de personele organisatie ons toestaat." Een organisatiewijziging grijpt soms diep in in het leven van de betrokkenen: werk op een andere plaats, nieuwe collega's en chefs, andere werkzaamhe den, nieuwe opleiding of training, selec tieprocedures. van ploegen- naar dag dienst met afbouw ploegentoeslag enz. De heer Visser: "De conclusie van onze OR was, dat de bestaande afd. Perso neelszaken van de DC's niet opgezet was om een dergelijk project te begeleiden. Men kwam met het voorstel om voor deze begeleiding en de wenselijkheid om met iedereen van gedachten te wisselen over mogelijkheden, problemen, ver wachtingen, herplaatsing, een aparte man aan te stellen. De gehele besluitvorming in het kader van het project D'80 is om al deze redenen zeer zorgvuldig opgezet. Per winkelgroep (Albert Heijn, Simon, Miro enz.) komt er een projectgroep (die voor AH is er al) voor het kritisch beoordelen van al hetgeen er voor iedere groep als uitvloeisel van het project aan adviezen naar voren komt. Zonodig worden die op basis van nieuwe gegevens aangepast. De projectgroep is ook verantwoordelijk voor de uitvoering van goedgekeurde adviezen. functie projectgroepen In een projectgroep zijn vertegenwoor digd: de computerafdeling, de filialen- organisatie, de distributie-organisatie en de personele begeleider. Als voorzitter van alle projectgroepen treedt de be drijfsdirecteur Distributie op. De projektgroep onderhoudt nauwe con tacten met de volgende vier groepen, d. direct betrokken zijn bij de uitvoering van D'80: afnemers, die akkoord dienen te gaan met een veranderde wijze van dienstverlening en de daarmee ge paard gaande toerekening van de kosten. Ondernemingsraad, die advies geeft met betrekking tot de belangen van de werknemers en de continuïteit van het bedrijf. De vakbondsvertegenwoordigers, die de belangen van de georganiseerde werknemers behartigen. "fk bon er wet happy moe. Je kunt nu zien wat Je doet. Vroeger wist Je alleen Je omzet, nu worden de cijfers uitgesplitst per afdeling". De heer P. Lange rhuizen, Jobbybeheerder in Uden, prest over de nieuwe Sweda kassa's waarmee de Jobby's sinds augustus zijn uitgerust. "Vroeger was het aliemaai minder nauwkeu rig, ja kon vaststellen dat het Rep als een trein, maar dat was niet geba seerd op cijfers". Het Jobby assor timent wordt onderverdeeld in d© volgende afdelingen: hout, rijwielen plus accessoires, gereedschappen, tuinartikslen, sanitair, wandbekle- ding plus verf, auto-accessoires en ijzerwaren. Sommige hebben ook keukens en in één vindt man een foto-fifmafdefing. Nu de Sweda kassa's worden ge bruikt, zijn al die artikelen geco deerd naar de afdaling waar ze thuis horen. Die codering moet op de kassa worden aangeslagen. "Een kwestie van wannen", volgens ver koper Bert Verbruggen. "Uiteindelijk gaat het zelfs vlugger. Je hoeft deze maar erg Hebt in te drukken. Boven dien rekent hij voor je uit hoeveel wisselgeld je moet terug geven". Een ander voordeel is nog dat het verwisselen van de kassarol, bij de vorige kassa's altijd een moeizame klus, nu in een handomdraai gebeurt. De caissières, die met de Sweda's gingen werken, zijn daarvoor bij de fabrikant in Amersfoort een dag ge ïnstrueerd. Nu loopt de zaak op rel ieves. De beheerders weten hoe hun diverse afdelingen het "doen" en ook Zaandam heeft de mogelijkheid om aan de hand van de wekeHjks opgestuurde gegevens de vinger aan de Job by po Is te houden. Kader en personeel, die op de hoogte gehouden moeten worden over de aan de gang zijnde studies en de voortgang, die men bij de uitvoering van het projekt maakt. De projektgroep dient de plannen weer voor te leggen aan een stuurgroep; deze bestaat uit: voorzitter W.A. Scholte (directeur DDN), drs. E. de Zoete (bedrijfdirecteur systemen), drs. R.J. Stoelenga (algemeen stafdirecteur) en N.J. Visser (bedrijfsdirecteur Distribu tie). De stuurgroep dient eerst de gedachte van de projektgroepen goed te keuren alvorens tot uitvoering kan wor den overgegaan. De heer Visser: "Al met al is het een lange weg voordat er iets gebeurt. Toch vind ik het een goede zaak, dat alle groeperingen worden ingeschakeld. De heer T.J. v.d.Laan, hoofd afdeling verkoop Simon, zei het héél duideljjk: "Simon wil een behoorlek deel van de koffiemarkt terugwinnen met een nieuw assortiment Simon koffie." Gedurende het uur dat Flitsen by de heer v.d.Laan te gast was is het duidelijk geworden waarom Simon haar koffie over een andere boeg gaat gooien. Een paar punten maken het al duidelijk: De verpakking moest toch nodig vernieuwd worden en Simon wilde graag koffie gaan verkopen met het eigen Simon- gezicht. De nieuwe verpakking was dus een uitgelezen gelegenheid om twee vliegen in één klap te slaan. Simon wil een produkt verkopen dat zich kan meten met merkartikelen, en dankzij de "open vers tot" aanduiding op de pakken koffie zal de consument het verschil met andere merken koffie zeker kritisch gaan bekijken. Het nieuwe assortiment bestaat uit: Dessert, Santos en Korting. Dessert zouden wij willen omschrijven als een fijne dessert melange, samenge steld uit Guatemala en Costa Rico koffiesoorten, die een rinsgeurig karak ter aan de melange geven: koffie om van te genieten. Santos is een mildgeurige koffie die hoofdzakelijk bestaat uit fijne Brazi liaanse koffiesoorten, aangevuld met een Columbiasoort: koffie voor elk moment van de dag. Korting is een melange die bestaat uit eenvoudige Afrikaanse koffiesoorten met als resultaat: een pittig en eerlijk kopje koffie. koffiesfeer Vanaf 18 oktober staat ieder Simon filiaal geheel in het teken van SIMON koffie. Naast een nieuwe koffieworp, heeft het koffie- en theeschap een permanente en sfeervolle aankleding gekregen, waarin de nieuwe koffiever pakkingen - naast de overige merken - een centrale plaats innemen. Ook de Simon advertenties staan voor een belangrijk deel in de nieuwe koffie sfeer. Inmiddels is een paginagrote advertentie verschenen, waarin de nieuwe koffie soorten zijn geïntroduceerd tegen extra voordelige prijzen. Met ingang van 19 oktober 1978 ziet het Simon koffie assortiment er als volgt uit: Dessert snelfilter maling 250 gram, Santos snelfilter maling 250 gram, San tos snelfilter maling 2 x 250 gram verpakking, Santos standaard maling 250 gram en Santos bonen in een 500 gram verpakking. Korting snelfilter ma ling 2 x 250 gram verpakking en Korting bonen in een 500 gram verpakking. De Dessert koffie is verpakt in een donker bruine verpakking, de Santos in een helderrode en de Korting heeft een groene kleur gekregen. winkelverkoopwedstrijd Van week 42 t/m week 46 een daverende winkelwedstrijd met kans op vele fraaie prijzen en een barbecuefestijn voor het voltallige personeel van de winnende filialen. leder filiaal wordt beoordeeld op: ade omzetstijging Simon koffie t.o.v. voorgaande perioden. b. de aankleding van de winkel in zijn geheel en het koffieschap in het bijzonder. flitsend Dat deze aktie flitsend genoemd mag worden zonder enige overdrijving, mag blijken uit het feit dat als de wedstrijd op zaterdag 18 november wordt afgesloten, de dinsdag daarop (21 november) de winnaars worden bepaald, en nog die zelfde dag hiervan in kennis worden gesteld. Precies een week later zal er voor de prijswinnaars een Barbecue Festijn in de Kloosterhoeve te Harmeien worden georganiseerd (dinsdag 28 no vember a.s. om 15.00 uur). Het voltalli ge personeel inclusief parttimers van 5 supermarkten, 5 ZB's en 1 S-Discount zullen een geweldige happening meema ken met muziek, artiesten én een persoonlijke prijs voor ieder personeels lid van de winnende SM, ZB of S- Discount. Deze prijzen zullen door middel van een verloting "weggegeven" worden. Parijs Een weekend Parijs voor 2 personen, een draagbare tv, een Espresso koffiezetap paraat, een radio-cassetterecorder en verschillende transistorradio's zijn enke le van de te winnen prijzen. Als de winnende filialen feestvieren in Harmeien, zal Zaandam zorgen voor de bezetting van het betreffende filiaal!

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 3