ZO MAAR Jl VAN DEI 678FILIALEN pagina 12 FLITSEN f caissière Clara Wijdenes Bijna drie jaar is caissière Clara Wijdenes in dienst van de Netto- markt. Ze komt uit Heerhugowaard en ze vindt het een voordeel dat ze haar werk zo dicht bij de huiselijke haard heeft. Heeft ze er nooit moeite mee om al die - soms ook veranderde prijzen - zo pijlsnel aan te slaan tijdens de piekuren? "Ach, dat wordt me wel vaker gevraagd, maar het is een soort automatisme. Daar denk je amper meer bij na. Dat gaat gewoon van zelf. Wat ik prettig vind, is datje hier zo veel vertrouwde gezichten hebt, die steeds weer naar de zaak terugkeren. Een ander belangrijk punt is de goede sfeer. Die zorgt er voor datje elke morgen weer met plezier naar je werk toe gaat." Ie assistent R. Stouten Plezier in het werk eveneens voor eerste assistent R. Stouten, die al C. Smit weer zes jaar in dienst is. "Een taak, die mij toebedeeld is, is het zorgen voor de displays als er bijzondere reclame-acties zijn, zoals b.v. de weekaanbiedingen. De displays moeten opvallend en aantrekkelijk zijn. De beste plaats daarvoor is de z.g. kop bij de ingang. Daar stallen we de artikelen dan uit op een in het oog springende manier. Dat is niet zo eenvoudig, want je moet voortdurend iets nieuws verzinnen, waarmee je de klant kunt boeien." De creatieve invallen van de eerste assistent zijn overigens bijna altijd succesvol, want het is een feit dat de bijzondere inkopen, die voor die weekaanbiedingen worden gedaan, over het algemeen met gezwinde spoed uit de zaak verdwijnen. Zo is en blijft de Nettomarkt in Heerhugowaard een zaak, die zowel haar klanten als haar personeel behoudt. R. Stouten i8»i ww»*1» had zijn wieg niet in deze omgeving staan. Veel Amsterdammers en Zaankanters keerden de overvolle Randstad de rug toe om in het vlakke Noordhollandse land een nieuwbouwwoning te betrekken. Vandaar dat de Nettomarkt veel. jonge klanten heeft. De wat oudere mensen, die tot de vaste klantenkern gerekend mogen worden, zijn over het algemeen afkomstig uit de Westfriese regio. Het koopgedrag in de Nettomarkt in de nog immer groeiende "slaapstad" is ook anders dan in buurtwinkels. Vergelijkingen leerden de heer Stroomer en zijn mensen dat het aantal klanten daar hoger ligt, maar dat de omzet gelijk is. De ruime verbruikersmarkt mag zich toch verheugen in een groot aantal vaste kopers. Een fiks deel van die vaste groep vertoont zich slechts één keer per week in de zaak, maar dan wordt ook in het groot ingekocht. Vooral de vrijdag (met de koop avond) en de zaterdag zijn de top dagen in Heerhugowaard. De eerste aanblik van het gebouw, waarin de Nettomarkt in Heerhugowaard een plaats gevonden heeft, verraadt niets van de ruime en gezellige winkelruimte, die de klant binnen de rode bakstenen muren aantreft. Dertigduizend inwoners heeft Heerhugowaard op het ogenblik. Jaren lang was het zelfs de snelst groeiende gemeente van ons land. De Nettomarkt bleef daarbij niet achter. Zo 'n ze ven jaar geleden begon de zaak met een oppervlakte van 200 vierkante meter. Dat aantal meters bedraagt nu 2000. Kortom een filiaal dat er recht op heeft om eens voor het voetlicht gehaald te worden. bedrijfsleider P. H. A. M. Stroomer De Nettomarkt in Heerhugowaard ligt even buiten het centrum. Dat is misschien een klein nadeel, maar een belangrijk voordeel is dat de bezoekers over een zee van parkeerruimte kunnen beschikken. "En dat is een duidelijk pluspunt", zegt bedrijfsleider P.H.A.M. Stroomer, "Negentig procent van onze klanten komt per auto, de andere tien procent loopt of pakt de fiets". Dagelijks zijn twintig personeelsleden aan de slag in de heldere verbruikersmarkt. Het totaal aantal werknemers van het "Nettomarkt gebeuren" is echter veel groter omdat er tal van concessionarissen zijn, een soort onderhuurders eigenlijk, die in de zaak op hun beurt ruimte hebben gehuurd. Een greep uit deze "bijzaken": slager, drogist, groenteboer, slijterij, autoshop en een warme bakker. De combinatie wordt zowel door klanten als personeel aantrekkelijk gevonden. De heer Stroomer: "Je mag gerust stellen, dat al die afdelingen gunstig op elkaar inwerken. Kijk eens, als iemand louter en alleen voor de bakker binnenkomt, zal het toch heel vaak gebeuren dat hij met meer dan alleen brood en banket de winkel verlaat. De laatste twee jaar hebben we hier een mooie zaak gekregen. Jarenlang was het pionieren in deze plaats, maar nu kan je werkelijk op een prettige wijze je boodschappen doen in onze Nettomarkt". Tachtig procent van de huidige inwoners van Heerhugowaard P. H. AM. Stroomer Clara Wijdenes C. Smit assistent-bedrijfsleider "Ja, we moeten er op die dagen goed tegenaan", is de mening van assistent-bedrijfsleider C. Smit, die al ruim zes jaar werk zaam is in de Nettomarkt en dat is net een half jaartje korter dan zijn chef. "Deze verbruikersmarkt is een echte week-eindwinkel. Gedurende die dagen zie je grote scharen van vaste klanten. Natuurlijk heb je hier de jonge gezinnen, maar vlak ook de grotere families uit de omgeving niet uit". De heer Smit vindt het contact met de vele klanten steeds weer het boeiende van zijn beroep. "Je komt hier veel prettige mensen tegen. De West-Friezen zijn over het algemeen erg gemoedelijk en dat kan ik zeer waarderen. Trouwens de sfeer in deze zaak is erg goed. We hebben weinig verloop en dat is altijd het beste bewijs dat de mensen zich hier op hun gemak voelen." De assistent-bedrijfsleider krijgt regelmatig de kans om een kijkje in de "grote keuken" van het bedrijf te nemen. Hij is lid van de ondernemingsraad Verbrumar en ook nog eens van de Centrale Ondernemingsraad. "Gelukkig hebben we een complete bezetting hier in de zaak, zodat ik de gelegenheid heb om de vergaderingen bij te wonen.Ik doe dat OR werk erg graag omdat dit je wat meer inzicht verschaft in het totale bedrijfsgebeuren."

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 12