Geweldige prestatie van veteraan Wim Ad van de Loo wacht grote kans af FLITSEN pagina 11 Deze loop over 42 km en 195 meter werd georganiseerd door de Griekse atletiek- bond. Daarnaast was er ook nog een loop van een Duitse organisatie en wanneer men de daarin gestarte lopers (die andere rugnummers hadden) mee telt kwam Wim op de 13e plaats. Degenen, die hij voor moest laten gaan, waren allemaal jongeren, want hij was de eerste veteraan, die van de in totaal ruim 1800 deelnemers binnenkwam in het Olympisch stadion in Athene. massale deelname "Het is wel een van mijn meest waarde volle medailles," vertelde de heer Roe lof s na de wedstrijd. Hij was onder de indruk van de massale deelname aan de loop. Uit alle delen van de wereld(Euro- pa, maar ook Amerika en Japan) was men gekomen om opnieuw de afstand af te leggen, die Diomedon in 490 voor Christus liep om in Athene te vertellen, dat de Grieken bij Marathon de Perzen hadden verslagen. Bij het monument dat daaraan herinnert had nu de start plaats. chaotisch Dat gebeurde wel op een wat chaotische manier: Driekwart van de deelnemers ging te vroeg weg en de organisatie slaagde er niet meer in iedereen bij elkaar te krijgen. Omdat er bewolking was had men voorts besloten de start al een half uur te vervroegen in verband met de invallende duisternis 's-middags in Athene. Daar het een prestatiemara thon is geldt er een limiettijd van 6 uur en die is voor sommigen (de deelnemers lopen in leeftijd van 12 tot 86 uiteen) wel nodig ook.Door deze omstandigheden arriveerden de eerste lopers bijna drie kwartier eerder in Athene dan men daar kennelijk had verwacht. verkeer regelen Wim Roelofs: "Het was een chaos met dat verkeer. Er was nog niets afgezet. Als ik een kruispunt moest oversteken hield ik zelf de auto's maar tegen. Tenslotte kan je als hardloper niet wachten tot het licht op groen springt! Op een gegeven moment liep ik alleen tussen zes rijen auto's. Ik dacht, dat ik helemaal verkeerd was. Aan een politie agent heb ik gevraagd, zo goed en zo kwaad als het ging, hoe ik verder naar Op maandag 23 oktober j.l. werd Wim Roelofs door zijn collega's van de Centrale Slagerij in Zaandam nog eens extra in het zonnetje gezet. Tijdens de koffiepauze bood zijn afdeling hem bloemen en een platen- bon aan. Fantastisch zoalszijn col lega's meeleven I het stadion moest. Nou, dat woord snapte hij gelukkig. Ik moest rechtdoor en toen begreep ik, dat ik nog steeds de goede route te pakken had. Even later kwam ik binnen en dat was toch wel een belevenis."Als tijd werd voor de Zaan- damse crack 2. 40.15 genoteerd. Dat was gezien de omstandigheden (druk kende warmte, heuvelachtig parcours) een uitstekende prestatie. aanmoediging De volgende dag kon Wim in alle Griekse kranten zijn naam in de uitslag lezen. Voorts ontving hij een fraai diploma van de Griekse atletiekbond, evenals alle andere lopers(sters) die de loop volbrachten. Ook kreeg hij nog een herinnering van de vereniging "40+ Veteranen Holland", die de trip naar Griekenland had georganiseerd. En tenslotte heeft de heer Roelofs - die samen met zijn vrouw in Griekenland meteen twee weken vakantie hield - nog bijzondere herinneringen aan de reis overgehouden: bij het vertrek van Schip hol naar Athene werd hem succes toegewenst door de heer A. Heijn (president van de Raad van Bestuur), die toevallig met hetzelfde vliegtuig mee reisde naar het tussenstation Zurich. "Die aanmoediging heeft me vast gehol pen om tot een goed resultaat te komen," aldus de Zaandamse mara thonloper lachend. Derde plaats in de door de Griekse atletiekbond georganiseerde volksmarathon In het Golden Coast Hotel nabij Marathon kreeg Wim Roelofs (40) maan dagavond 9 oktober een blinkende zilveren medaille aan een blauwwit (Griekse kleuren) lint uitgereikt. Dit was de beloning voor de fraaie derde plaats, die hij 's middags had behaald in de jaarlijkse "volksmarathon" tussen het dorpje Marathon en Athene. Reserve doelman van de eerste divisie club Eindhoven Keepen is een vak op zich zelf. Je bent de laatste man. Je bent individueel bezig en je moet honderd procent meeleven met de wedstrijd. Het vergt veel inzicht en reactievermogen". Ad van de Loo, 21 jaar oud en le verkoper in de AHSM aan de Tarwelaan in Eindhoven, zit dit seizoen op de reservebank bij de eerste divisie club Eindhoven. Als de Joegoslavische doelman Adjanski een keer door welke oorzaak ook het veld moet ruimen is Ad zijn ver vanger. Dat had hij allemaal nog niet in gedachten toen hij zich op 8-jarige leeftijd aanmeldde bij "Oirschot Vooruit". Hij is daar trouwens ook niet als keeper begonnen: "Ik heb altijd in de spits gespeeld, zelfs nog even bij de A-jeugd. Toen moest ik toevallig een keer in het tweede elftal in het doel omdat de keeper gebles seerd was. En dat ging zo goed, dat ik het jaar daarop in het eerste stond."Overigens had Ad bij "Oir schot Vooruit" een paar zorgelijke keepersjaren. Zijn elftal maakte ach tereenvolgens drie degradaties mee. Pas het afgelopen seizoen begon men aan de weg terug: promotie van de vierde naar de derde klasse van de KNVB. "En dat seizoen heeft Eind hoven me gevolgd," vertelt hij," met als resultaat dat ik nu een contract heb gekregen."Eindhoven was niet de enige gegadigde voor deze talent rijke doel verdediger, ook NEC en VVV waren belangstellend. En een jaar eerder was amateurhoofdklasser TOP al eens aan de deur geweest. televisie Het werd dus Eindhoven, een ploeg die op het moment dat we dit schrijven, meedraait in de top van de eerste divisie. In de oefencampagne werd Ad al een paar keer in het doel getest tegen amateurclubs. Hij meent dat dat naar tevredenheid is verlo pen. "Er is wel een duidelijk merk baar niveauverschil." vindt hij," daar had ik in het begin veel moeite mee. De druk op de spelers is veel groter. Als je een bal door je benen laat glippen kost dat geld. Eindho ven zit nu tegen een periodetitel aan en dat kan je goed merken. Ik ben mee naar Groningen geweest, tien duizend man publiek, televisie erbij, dat is toch wel iets anders dan ik gewend was." aktie Zit hij op de reservebank al te springen om in aktie te komen? "Voorlopig ben ik al blij met dit contract. Ik zal best een keer de kans krijgen, dat is een kwestie van tijd. Voorlopig moet ik mijn ogen goed de kost geven. Adjanski is ook al een jaar of 33. Als die straks ergens een "dik contract" kan krijgen, gaat hij natuurlijk weg. Dan zullen we zien wie er bij Eindhoven het doel gaat verdedigen." Voorlopig doet Ad rou tine op in het C-elftal en 's zondags kijkt hij toe. Zijn voetbalcarrière ligt nog voor hem.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 11