aan de redactie is hardloper PER WEEK 75 KILOMETER FLITSEN pagina 9 Dat de camping "Wilsumer Berge" twee jaar geleden onderscheiden is met de titel: één van de drie beste aan het landschap aangepaste en milieu-vriendelijkste campings in de Bondsrepubliek", wilde ook ik wel eens met eigen ogen zien. Als redaktie-assistente van Flitsen had ik van deze camping zo veel gehoord en gelezen, dat ik als vakantiebestemming dit jaar de Wil sumer Berge, vlak over de grens bij Coevorden, uitkoos. Al direkt voorbij de ingang valt de uitgestrektheid van de camping op. Je kunt er heerlijk rond het meer wandelen op de bosrijke, heuvelach tige paden. Kinderen met rubberbo ten hebben het grootste plezier en je kunt er fijn in zwemmen, maar dan moet het weer toch wel meezitten. De zon heeft het jammergenoeg af laten weten wat de pret niet mocht druk ken. Op het meer werden voor de kinderen bootwedstrijden gehouden. Er werden voetbalwedstrijden geor ganiseerd en 's avonds een lampion- nenoptocht met als eindpunt een wandeling langs het meer, hetgeen een prachtig effect gaf al die lichtjes reflecterend in het water. Elke vrijdagavond brengt menige kampeerder een bezoek aan het restaurant, waar op het terras naar hartelust wordt gebarbecued en de grote 'Zigeunerspies' er gretig in gaat. Al met al een camping, waar niet alleen rond de tent wordt gezeten, maar waar ook naar hartelust aan de georganiseerde evenementen wordt deelgenomen. De Gouden Plak voor Wilsumer Berge vind ik dan ook terecht ver diend. Hannie van Petegem Er zijn wel eens mensen die tegen de heer L. Kuiper, bedrijfs leider van de AHSM aan de Churchillaan in Eindhoven, zeg gen dat hij er zo slecht uitziet. Ze vinden hem zo magertjes in 't gezicht. Nou is 't inderdaad zo dat er aan de heer Kuiper geen onsje te veel zit. Maar dat heeft bepaald niets van doen met een slechte gezondheidstoestand. Het heeft meer te maken met de 75 kilometer die hij elke week gaat hardlopen; training en wedstrijden. Als je consequent volhoudt, krijgen de calorieën weinig kans om zich te nestelen. wel dat hij beter kon hardlopen dan an dere jongetjes. "Vooral op de lange afstand. Dat is iets wat je van kindsaf mee krijgt." In militaire dienst kon hij door die capaciteiten een belangrijke rol spelen in ontmoetingèn tussen verschillende com pagnieën. En na z'n diensttijd ging hij ook nog wel ijverig aan het trainen, maar als bedrijfsleider bij ETOS stak hij in die tijd ook nogal wat tijd in studie, en de sport raakte op de achtergrond. Afreageren De heer Kuiper is nu 41 jaar. Bij wedstrijden komt hij uit in de vetera- nenklasse. Hij komt nog regelmatig thuis met prijsjes, maar daar is het hem niet om begonnen. "Je kunt je in dat lopen enorm goed afreageren," zegt hij. "Je hebt hier toch de hele dag spannin gen met je werk, je hebt met een hoop mensen te maken. Er zijn echt wel eens momenten datje "af" bent. En dan voely ik er niets voor om 's avonds thuis voor de televisie te gaan zitten. Ik heb het gevoel dat ik door dat lopen 't ook in m'n werk langer kan volhouden." Inmiddels boeken ook de kinderen Kuiper, 13 en 10 jaar, reeksen successen in atletiekwedstrijden, maar er is een tijd geweest dat hun vader zo oud was, en toen merkte hij op school toch ook Trimmen Tot zo'n jaar of zeven, acht geleden dat trimmen intensief begon. Ik zag dat als een uitdaging, en ik ben mee gaan doen. En nu loopt mijn hele gezin, ook mijn vrouw trimt erg veel. "Ons zondagspak is ons trainingspak." Het trainingsprogramma van de heer Kuiper doet weinig onder voor dat van de doorsnee wedstrijdatleet: 's maan dags een duurloop van 15 kilometer, dinsdags snelheidswerk gedurende een kilometer of 10, 's woensdags een flinke duurloop of een avondwedstrijd, don derdags rust en vrijdags een keer heen en weer tussen zijn woning bij Waalre en Valkenswaard. Echte trainer De training op dinsdag gebeurt bij de vereniging Gen. Michaelis in Best. "Van de trainer krijg je een trainingsschema. Als je dat goed gebruikt dan merkje dat je vooruit gaat en datje het vroeger altijd verkeerd gedaan hebt." Daarnaast biedt het weekend vaak de nodige wedstrijdkilometers. Daarom ziet de heer Kuiper er wat magertjes uit. Maar u hoeft zich daarover niet ongerust te maken. De heer G. J. Heijn kijkt naar de lopende band, waarop het Brouwersbier wordt geëxpediteerd, die hij zojuist in werking heeft gesteld. Onder: Voordat het grote feest begon werden de vaten met het goede Brouwersbier onder de tonen van een vrolijke mars het "Turfschip" binnengereden.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 9