Najaarsaanpak steunt de op 3 peilers G. J. Heijn startte bierlijn op d BL-dagen in Breda Naar groei van vleesomzet ook in 1979 K. Dorsman: "Voldoende munitie om jaar goed uit te gaan" Hoe i E. P. BALLEDUX PRESENTEERT BROUWERS BIER pagina 6 De drie peilers van de najaarsaanpak zoals die op 21 en 22 augustus tijdens de BL-dagen in Breda aan een 400-tal bedrijfsleiders werd gepresenteerd zijn prijscorrigerende maatre gelen, een nieuwe begin-van-de-week-aanpak en een vuurwerk van eind-van-de-week-akti- viteiten, aldus de heer K. Dorsman, verkoop directeur van AHSM. Advertenties De aktiviteiten zullen met advertenties flink ondersteund worden en ook het winkelmateriaal heeft "Voortdurend laag" als centraal thema. De begin-van-de-week-aanpak, waarmee tot dusverre reeds goede resultaten werden bereikt, kreeg met ingang van week 35 een drastische uitbreiding. Vanaf die week bevat de aanbieding elke week zes artikelen. De dertig procent van de omzet op maandag, dinsdag en woensdag moet omhoog. De advertenties worden aan deze strategie aangepast. Winkels in de winkel Alle afdelingen hebben met ingang van week 36 een nieuwe naam gekregen. "In 't gezonde groen/AH Groentehal" werd Onbetwist hoogtepunt van de BL-dagen in Breda was de wijze waarop bij de SKOL- brouwerij AH's nieuwe bier, het Brouwers Bier, z 'n introduktie kreeg. Na een welkomstwoord aldaar door SKOL- directeur Van den Dool werd onthuld waar het allemaal om draaide. Die onthulling maakte de heer E.P. Balie- dux, verkoopleider houdbaar bij AHSM, lijfelijk waar door uit een groot biervat tevoorschijn te komen. De Nederlander is een forse bierdrinker: 83 liter per jaar benadert de hoeveelheid melk die we jaarlijks per hoofd van de bevolking drinken. "Het Albert Heijn's marktaandeel in bier moet veel hoger kunnen zijn", aldus de heer Balledux. Een uitvoerige studie heeft geleid tot een nieuwe bier-aanpak bij AH. Belangrijk daarbij is nu het Brouwers Bier, met een nieuwe uitmonstering, en gepresenteerd in een compleet assortiment. Een consumentenonderzoek heeft uitgewezen dat AH's eigen bier zich kwalitatief met de beste merken kon meten. Het Brouwers Bier dat daarvoor in de plaats kwam kreeg "een bierig etiket" mee. Het distantieert zich ook qua assortiment volledig van het oude "kruideniersbier". Ook het bier verkopen per flesje behoort tot het verleden. De klant van vandaag koopt een krat bier. Zo schetste de heer Balledux aan de hand van dia's de nieuwe bieraanpak. Tenslotte bracht de heer G.J. Heijn, lid van de Raad van Bestuur van Ahold tezamen met de heer A. van Spaendonk, lid van de Raad van Bestuur SKOL, met een druk op de knop de produktie van het nieuwe Brouwers Bier op gang. Nog geruime tijd bestond tenslotte de gelegenheid om dit bier ook te proeven, waarmee duidelijk werd waarom de organisatoren van deze dagen hadden aangedrongen op gebruikmaking van het openbaar vervoer bijvoorbeeld "In 't AH Groentewinkeltje". De andere benamingen zijn geworden: "In 't AH Slagers winkeltje", "In 't AH Zuivelwinkeltje", "In 't AH Bakkers- winkellje", "In 't AH Fijne vleeswarenwinkeltje", "In 't AH Diepvrieswinkeltje", "In 't AH Beauty en Body winkeltje", "In 't AH Bloemenwinkeltje" en "In 't AH Wijnwinkeltje". "Eind-van-de-week-aanpak" De nieuwe namen spelen een belangrijke rol in de "eind-van-de-week-aanpak". De winkeltjes moeten in de publiciteit duidelijker overkomen, onder het motto "In de winkel vol winkeltjes van AH". Hierdoor moet duidelijk worden welke mogelijkheden AH allemaal onder één dak te bieden heeft (one-stop-shopping). "We hebben klanten genoeg", aldus de heer Dorsman, "maar er zijn er nog te weinig die alles bij ons kopen." Per week 36 wordt deze aktie ondersteund met hele pagina advertenties, waarvan de lay-out duidelijk de nadruk legt op de indeling in de winkeltjes. Alle winkeltjes worden bovendien gebracht op levensgrote raam-affiches. De covergirl van de week Tenslotte gaf de heer Dorsman een overzicht van de akties zoals die vanaf week 36 op de planning stonden. Zo illustreerde hij zijn betoog door de theedoek te tonen die in week 37 de zuivelaktie zou kunnen ondersteunen, de nieuwe covergirl, die in dezelfde week gelanceerd werd, de nieuwe thee-aanpak van week 38 en nog een aantal andere akties, die in de komende weken gestalte gaan krijgen. Ook bij Albert Heijn wordt oktober naar voren geschoven air de wijnmaand. Vanzelfsprekend zullen sinterklaas, kerst en oudjaar ook voor de nodige levendigheid zorgen. "Er is voldoende munitie om 1978 goed uit te gaan", vond de heer Dorsman. "Maar u zult moeten bepalen hoe u die gebruikt. We hopen dat u met goede schoten raak schiet." De prijsverlaging varkensvlees, zoals die van week 36 tot en met week 39 door AH werd gepresenteerd, werd tijdens de BL-dagen in Breda nader toegelicht door de heer C. v.d.Broek, verkoopleider vlees bij AHSM. Doel van deze aktie was het realiseren van een omzetstijging - de heer v.d. Broek zei een stijging van 10 procent te verwachten - en het versterken van de positie van AH als belangrijkste slager voor de klant. "Deze aktie moet een start zijn om ook in 1979 een sterke groei in het vlees te realiseren," aldus de heer v.d.Broek. "Het zal van uw inzet afhangen hoe succesvol deze campagne wordt. Wij kunnen alleen zorgen dat het veld goed bespeelbaar is, u moet het spel bepalen." "Een najaar vol plussen. Met die kensche Beijers en A.F. gen in Breda hu de totdantoe in j AHSM en AH2 operations bij d onderdelen. Terwijl op het projel afgelopen jaar getoom Constandse in vogelvl verlopen zijn. "Dat geeft aanleiding i beter op kunnen zette De heer Constandse li het stiefkind zijn dat q zijn met een sterk J wordt ook agressief g« vestigingen. Voor de jaar moeten zijn. D binnenstadvestigingenj plaatsen. AHZB moq worden, met een sterlq onze organisatie." Links boven de hee\ Daaronder komt de der houdbaar bij A biervat stappen. Ree vele bedrijfsleiders van Albert Heijn dii schip te Breda. Daa man, A. F. Constat H. M. v. d. Broek, Brouwersbier. Geheel onderaan v.l. Buitenkamp, P. P. B en IV. J. de Wit. M komst in het Turfschi

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 6