"omgeturnd" Mooi uit met Miro-mode In zes maanden drie AC-wegrestaurants Hypermarkten krijgen nieuwe mode-aanpak Collectieve verzekering automobielen personeelsleden pagina 3 Om als marktleider in de Nederlandse wegrestaurants de positie te handhaven zijn de afgelopen 6 maanden weer 3 AC wegrestaurants volledig in een nieuw jasje gestoken, t.w. de restaurants Lei derdorp, Reeuwijk en Sevenum. Deze restaurants doen nu wat formule en aankleding betreft niet onder voor de recentelijk geopende vestigingen in Meerkerk, Holten, Thieu en Minder hout. Behalve een volledig nieuwe aankleding van de self service-lijn en de sfeervolle eethuisjes valt vooral de inbreng van de Truckstop op. Van deze speciaal voor vrachtwagen chauffeurs ingerichte accommodaties bezit AC er nu 6 in Nederland. Dit geheel betekent dat de 3 verbouwde AC's nu optimaal de in Nederland op de weg zittende marktsegmenten kan bedie nen, t.w. vrachtwagenchauffeurs, tou- risten en zakenlieden. Het rigoureus verbouwen van de 3 restau rants heeft niet alleen een bouwkundige krachtsinspanning met zich meege bracht maar, omdat de wegrestaurants tijdens de verbouwing open zijn geble ven, is uiteraard ook een enorme presta tie geleverd door het personeel ter plekke. De Minister van Economische Zaken is na overleg met de contactcommissie motorrij tuigverzekering akkoord ge gaan met een verhoging per 1 juli 1978 van de premies voor personenauto-, vrachtauto- en motoren- en scooterverze keringen. Voor ons personeelscontract is deze verhoging van kracht geworden per 3 juli j.l., dat wil zeggen nieuwe aanmeldingen en mutaties van bestaande posten, worden vanaf die da tum op het nieuwe tarief berekend. Tevens zal voor die onderde len van de cascoverzekerin gen waarvoor geen eigen risi co gold (ruitbreuk, brand, diefstal etc.) met ingang van 3 juli j.l. per gebeurtenis f 100,- eigen risico wofden bere kend. Een overzicht van de belang rijkste gegevens en van de premies is op verzoek ver krijgbaar bij de afdeling ver zekeringen HK 1718, telefoon 075-592902. Een kleine acht jaar na de start van Miro mogen de tien hypermarkten zich binnen kort beroepen op het feit dat zjj er gekleed op staan. Dat wil zeggen dat het confec- tie-assortiment fiks wordt uitgebreid, zowel op het gebied van dames-, heren- als kindermode. Om met mevrouw Lampe, inkoopleider confectie, te spreken: "Miro biedt nu een brede keus die kwalitatief en modieus is en toch betaalbaar." Er komt een hele organisatie voor kijken om de textiel-afdeling hieraan aan te passen. Daar kwam "Flitsen" spoedig achter via gesprekken met de modegevoelige me dewerkers die de hele wereld afreizen om een kwalitatief goed en toch betaalbaar produkt op de markt te brengen. herenconfectie Nauwelijks anders gaat de heer A. van Velsen te werk als inkoper herenconfec tie. Die omvat bij Miro eigenlijk alles wat de modebewuste man van vandaag pleegt te dragen, op pakken en zware jassen na. Miro mikt daarmee op jeugdige kleding; maar dan wel verkrijgbaar in de maten 36 tot 46. Een maatrange die volgens de heer Vermeulen zo ruim is, dat er maar een klein deel van de Nederlandse markt mee wordt gemist. collectie Waar die kleding zoal vandaan komt? De heersende lijn neemt de heer Ver meulen goed in zich op tijdens beurzen van Hongkong tot Parijs, van Grieken land tot Israël, maar ook wel dichter bij huis in Düsseldorf en Frankfort. Die opeenhoping van gegevens vormt hij naar eigen mening en op basis daarvan krijgen fabrikanten opdracht de kleding voor Miro te vervaardigen. Mevrouw M. Lampe en de heer J. M. Vermeulen. kinderkleding Kinderen in de leeftijdsgroep 2 tot en met 12 jaar zijn bij Miro eveneens goed en leuk in de kleren te steken tegen lage prijsjes. Voor het assortiment dat vooral voor meisjes een enorme variatie biedt, is de heer G. van der Swaluw zo'n zes jaar verantwoordelijk. In tegenstelling tot zijn collega-inkopers voor kleding voor volwassenen, ligt zijn reisgebied om de collectie te kunnen samenstellen helaas hoofdzakelijk in het Verre Oosten, India en de zuidelijke landen van Europa. Dat heeft te maken met het feit, dat de produktiekosten in die gebieden van de wereld nog laag zijn. De heer G. van der Swaluw met twee van zijn jonge klantjes De heer Van der Swaluw wijst er op, dat vaak wordt vergeten dat de produktie kosten van kinderconfectie net zo hoog liggen als die van dames- en herenkle ding. Dit komt doordat er wel veertien maten bestaan, waarvoor steeds snijpa- tronen moeten worden gemaakt, en verkleind moeten worden. Een kostenopdrijvende aangelegenheid, waardoor in Nederland nauwelijks meer fabrikanten te vinden zijn van kinder kleding. Vandaar dat de bron steeds verder moet worden opgezocht, ook al om de verkoopprijs hier redelijk te kunnen houden. In het volgende nummer van Flitsen zullen we schrijven over hetgeen de heer Van der Swaluw ons vertelde over de trends in de kindermode najaar 1978. damesmode Neem de heer J. M. Vermeulen, sinds eind vorig jaar inkoper damesmode bij Miro. Hij vindt dat de klant bij Miro duidelijk een bepaalde lijn moet kunnen onderscheiden. Tot nu toe schaars in jurken, biedt Miro van komend najaar af, als de confectieafdelingen aangepast zijn, een constant keuzevak van japon nen. Maar dat moet dan wel betaalbare, draagbare mode zijn, meent de heer Vermeulen. "Wij zijn beslist geen trend setters; daarvoor moet je in boetiekjes zijn. Maar, wat wij bieden kan niettemin modieus zijn en niet te vergeten hoog waardig van afwerking. Zódanig dat de klant een eigen identiteit herkentvalue for money oftewel waar voor je geld". Het verschil in niveau met vroeger is, dat je toen bij Miro bijvoorbeeld een broek kon kopen, zondermeer. Nu zijn ze er ook met bandplooien of smalle pijpen. De trend wordt ook wat dit betreft beter gevolgd. De heer Van Velsen: "Ieder kan bij ons vinden wat op dat moment aktueel is, vooral voor de leeftijdsgroep tussen de 25 en 45 jaar. Zeker als er maar iets sportiefs aan zit, op voorwaarde dat het allemaal lekker moet zitten. Daarnaast moeten bij he renkleding hoge eisen worden gesteld aan kwaliteit en pasvorm. Daarop let de man zelf misschien nog niet eens, maar dan toch zeker diens vrouw, terwijl zij relatief niet duur uit wil zijn. Miro houdt het op een draagbaar gemiddelde". De heer A. van Velsen.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 3