Vakantiepark 't Wolfsven: een fijn vakantiestekkie pagina 10 FLITSEN De heer M. van Zandvoort Mevrouw M. van der Sanden - van Eenbergen Badmeester Jos Janssen De tienduizenden recreanten, die jaarlijks hun vrye weken doorbrengen in het vakantiepark 't Wolfsven in het Brabantse Mierlo zyn er vermoedelijk bijna allemaal onkundig van dat deze recreatieve voorziening eigendom is van Ahold. "Ach, dat is voor hen ook niet zo belangrijk", vindt bedrijfsleider R. Lageman, die nu dagelijks bezig is te organiseren, improviseren en dirigeren. Een staf van twintig mensen staat hem daarbij terzijde en ieder van hen weet, dat het daar in het lommerrijke zuiden van ons land "flink aanpoten" is in het hoogseizoen. De Dit vakantiepark dat zorgvuldig is aan gelegd in een bestaand bos was oor spronkelijk van Simon de Wit. Het bestaat vanaf 1963. Bedrijfsleider Lage man is er sinds 1967 actief. In de vakantieweken heeft hij een dikke vier duizend mensen op zijn terrein, dat zullen er in de toekomst nog meer worden. Het aantal kampeerplaatsen wordt namelijk op 1250 gebracht en in januari worden nog eens vijftig nieuwe bungalows gebouwd. Afgelopen juni gingen al vijftig nieuwe huisjes in de verhuur. Ze zijn vervaardigd van alumi nium, hebben een A-vorm en vallen in de bossen en struiken amper op. Een koelkast, centrale verwarming en een kleurentelevisie behoren tot de stan daard uitrusting. kinderen "Ons streven is hier, om het de kinderen naar de zin te maken. Als het weer minder wordt, willen de ouders wel weg, maar die komen er dan gewoon niet toe, omdat hun kinderen daar niets voor voelen", vertelt de heer Lageman, die zich soms burgemeester, dominee, pas toor en hoofd van de politie tegelijk voelt. Ondanks de vele gasten die 't Wolfsven vaak herbergt is de rust er wel gewaarborgd. De tenten en caravans zijn over tal van terreinen in het bos verspreid, natuurlijke begroeiing zorgt overal voor een goede afscheiding en de echte recreatie speelt zich op ruime afstand van de woon- en slaapplaatsen af. stamgasten Het vakantiepark mag zich in een fikse populariteit verheugen. De heer Lage man: "Als de inboeking voor de vakan tiecamping in maart tyïgint, zijn we voor het hoogseizoen in één dag vol. Er zijn gasten die al vele jaren de weg naar Mierlo weten te vinden". De riante sta caravans, soms omgeven door een echte tuin, lijken meer op tweede woningen dan op een eenvoudig vakantieverblijf. Nu het aantal bungalows is uitgebreid De heer R. Lageman BL zal het park gedurende het hele jaar geopend blijven. Dat geldt eveneens voor het gloednieuwe overdekte zwembad, waarvan ook de inwoners van Mierlo en Geldrop dank baar gebruik maken. In de loop der jaren is met name tussen de gemeente Mierlo en de leiding van 't Wolfsven een goede samenwerking tot stand gekomen, waarvan beide partijen de vruchten plukken. receptie Marion de Vries, zelf inwoonster van Mierlo, is belast met de leiding van de receptie. De vriendelijke woorden van de vakantiegangers komen over de balie naar haar toe, maar ook de boze uitla tingen van de gasten. Marion, die eigenlijk zwemlerares van beroep is, schrikt niet meer van die uitschieters. "Je kent de problemen, die zich kunnen voordoen. Met name als het weer slecht camping heeft zo'n duizend plaatsen, dat wil zeggen voor tenten en caravans, waarby ook de vaak luxueuze sta-cara- vans welkom z^jn. Verder heeft 't Wolfsven op dit moment 68 bungalows. Tot de voorzieningen waarvan de vakantiegan gers gebruik kunnen maken behoren o.m. een natuurbad, een overdekt zwembad, een wasserette, een Taveerne, een roei vijver, een Toko [winkel], een speeltuin en een visvijver. De sportievelingen kunnen bovendien nog eens hun krachten meten op de midget-golfbaan en op de platformtennisbaan. is, gaan de mensen mopperen. Dan maken de kinderen zich smerig, de moeders moeten meer wassen, dus zijn er te weinig centrifuges in de wasserette. Is het daarentegen warm, dan komen er eveneens klachten. De kinderen zitten hele dagen in het zwembad, drinken te veel koude dranken, krijgen geen goede maaltijden met alle gevolgen van dien. Wiens schuld is dat? Nou, dat is niet moeilijk voor de mensen. Ons park krijgt de schuld, "want zeggen ze, de toiletten worden niet goed schoonge- houden". Toch doet Marion haar werk graag. Vijf seizoenen is ze al actief en altijd weer heeft ze plezier in de omgang met al die verschillende soorten mensen. Toko De heer J. H. van Doodewaard is bedrijfsleider van de Toko. Dat doet hij nu vijf seizoenen, maar in totaal is hij al negen jaar actief in Mierlo. De drie bouwvakweken zijn voor hem de top pers. "Dat geldt ook voor de weekeinden tussen Pinksteren en het hoogseizoen. Dan kan het ook behoorlijk druk zijn". De meest verkochte artikelen in zijn winkel zijn: eerste levensbehoeften zoals: brood en zuivelartikelen, maar ook kranten en batterijen. Van Doodewaard heeft gemerkt, dat de mensen bij slech ter weer wat steviger gaan eten. Nassi, bami en macaroni doen het goed als het weer enigszins guur is. Is het weer goed, dan gaan gemakkelijk verteerbare pro- dukten als yoghurt en vla er met een grote regelmaat in bij de vakantiegan gers. Het is één van de aspecten van zijn vak, die bedrijfsleider Van Doodewaard zo aardig vindt. "Je bent veel afhankelij ker van de weersomstandigheden dan je collèga's in dorps- of stadszaken. Boven dien maak je veel prettige mensen mee en zie je ook nog eens mannen bood schappen doen". De heerj. H. van Doodewaard BL Toko De receptioniste Marion de Vries het zwembad Vanaf 1 mei van dit jaar is badmeester Jos Janssen in dienst van 't Wolfsven. Trots toont hij zijn nieuwe overdekte zwembad, waarvan het hoofdbad de afmetingen 20 bij 10 meter heeft; Iedereen had eigenlijk gedacht, dat dit overdekte bad wel op slot zou kunnen op dagen, dat de zon behoorlijk brandt. De praktijk heeft echter anders geleerd. De jonge badmeester kan dat wel begrijpen: "Als het echt warm is, hebben de mensen wel eens behoefte aan wat schaduw. Die is door de drukte buiten bijna niet te vinden, vandaar dat men naar binnen trekt. Bovendien vinden ze binnen heerlijk, koel water en dat is natuurlijk ook wat waard." Jos Janssen zal zich ook gaan bezig houden met de schoolkinderen uit Mier lo, die van het bad gebruik gaan maken. Daarnaast begeleidt hij bejaarde zwem mers en zwemsters. "Wat we hier ook hebben is het zwemmen voor ouders en kinderen. Dat duurt drie kwartier per keer. We doen dan spelletjes en wijzen de ouders op de eventuele zwakke punten in het zwemmen van hun kinde ren. Dat is tot nu toe een succes". de Taveerne Taveerne-oftewel kantinebeheerder F. Noorlander heeft in de vier seizoenen, dat hij in het vakantiepark werkt, kunnen constateren dat de Nederlandse kinderen patates frites met een kroket of een worstje nog altijd tot hun absolute lievelingsgerecht rekenen. "We hebben wel geprobeerd wat aan die smaak te veranderen door met dagmenu's te beginnen. Het resultaat was dat de ouders die dagmenu's wel aten, maar dat de kinderen om hun frites bleven vragen". De seizoengasten, die soms vele maanden op 't Wolfsven te vinden zijn, behoren niet tot de grote klanten van Noorlanders zaak. "Ik moet het van de echte vakantiegasten hebben. Die mensen hebben een bepaald bedrag voor hun vrije weken uitgetrokken en dat willen ze besteden, ook aan eten. De gasten die we hier hebben komen werkelijk uit alle lagen van de bevolking, maar ik moet zeggen dat het met iedereen prettig werken is". a! veertien jaar Veertien jaar lang is mevrouw M. van der Sanden-Van Eenbergen, al een trouwe gaste van 't Wolfsven. "We wonen hier vlakbij, en de sta-caravan die we hebben, laat zich niet zo eenvoudig verplaatsen, vandaar dat we hier maar blijven". Een enkele keer is de familie Van der Sanden wel eens op vakantie naar een andere camping geweest o.m. in West-Duitsland. "We prefereren de ze, omdat we inmiddels zoveel mensen kennen, onze kinderen hier gemakkelijk van huis naar toe kunnen komen en je hier lekker rustig zit". 'inventaris' Eindhovenaar M. van Zandvoort is zeer tevreden over zijn vakantiestekkie waar ook hij al jaren komt. "Ik zit hier gemiddeld zo'n vier maanden per jaar, vandaar dat ze mij een beetje bij de inventaris beginnen te rekenen. Je wordt hier met rust gelaten, er zijn geen onaangenaam strakke regels, zodat het verblijf hier steeds weer uitermate ple zierig is". Zijn fraaie sta-caravan staat keurig in een carré-vorm met tal van andere mobiele "tweede huizen". Ik mag graag wat prutsen aan dat ding en dat gebeurt als het weer wat minder is. Eerlijk als ik per 1 april op het terrein mag, dan ben ik dezelfde dag nog hier te vinden. Ach, als het kon, zou ik hier blijven", aldus de heer Van Zandvoort. De heer F. Noorlander, kantinebeheerder Vf.l

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 10