"Als je succes hebt met een zaak werkt het prettig" J. G. HUIS IN 'T VELD: Dankbetuigingen FLITSEN pagina 9 Langs deze weg wil ik namens man en kinderen al diegenen bedanken die mijn 12Vx jarig zakenjubileum tot een onver getelijke dag hebben gemaakt. Nogmaals bedankt voor alle bloemen en cadeaus. Mw. A. W. Jonkers- Bestelcentrale Heel hartelijk dank ik, ook namens mijn man en kinderen, de Directie, en collega's voor de gelukwensen, bloemen en cadeaus ontvangen bij ons 25 jarig huwelijksfeest. Fam. G. Dekker IJmuiden. Hiermede dank ik alle medewerkers van filiaal 1134 te Ridderkerk heel hartelijk voor de prachtige cadeaus, de bloemen en de fijne afscheidsavond bij mijn 65e veijaardag. Mevr. S. Edischoven Gezondheidsredenen waren er de oor zaak van dat ik niet op één dag mijn jubileum heb gevierd, maar eigenlijk op meerdere dagen. Op 25 april kreeg ik thuis reeds vele gelukwensen in de vorm van brieven, kaarten, bloemstukken en telegrammen en dat zelfde herhaalde zich nog eens op 7 juni, de dag waarop de officiële viering in het Hoofdkantoor plaats vond. Daar mocht ik ook nog vele persoonlijke gelukwensen, bloemen en cadeaus in ontvangst nemen. In de tussenliggende weken kwam er nog een andere verras sing en wel in de vorm van een groot aantal kaarten, dat ik ontving als groet van onze gepensioneerden, omdat ik niet bij de uitstapjes aanwezig kon zijn. De belangstelling van u allen heeft mij heel goed gedaan. Graag had ik u ieder hiervoor persoon lijk bedankt, maar door de veelheid hiervan was dit niet mogelijk. Daarom door middel van deze Flitsen, allen héél, héél hartelijk dank. G. Meijn Voor uw belangstelling, uw gelukwen sen, uw cadeaus bij mijn 40-jarig jubi leum, wil ik u zeer hartelijk bedanken. L. P. M. van Gils Extra editie Zelfs een extra editie van AHuispost liet men verschijnen ter gelegenheid van mijn 25-jarig zakenjubileum. Een grote verrassing evenals de vele andere cadeaus, bloemen en grote be langstelling. Ik zag er tegenop maar het werd een prachtdag. Iedereen hartelijk dank daarvoor mede namens vrouw en kinderen die er ook van genoten. J. Kleppe Badhoevedorp Gaarne wil ik mede namens mijn vrouw Directie, de heren P. Wintjens (GL), H. Heeroma (PZ), alle collega's groep 8830, oud collega's, hartelijk danken voor de cadeaus en bloemen die wij mochten ontvangen bij 't afscheid ter gelegenheid van mijn pensionering. G. B. van Hees Utrecht Hiermede dank ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, de Directie, het Personeelfonds en de onderhoudsdienst voor de prachtige bloemen - cadeaus en felicitaties. Verder ook onze dank aan allen die er toe hebben bijgedragen om van mijn 40 jarig zakenjubileum zo-'n fijne dag te maken. J. F. Tuinman OD Zaandam Dat ouders, die niet meer verplicht verzekerd zijn ingevolge de zieken fondswet en waarvan de zoonis) of dochterls) een bepaalde periode va kantiewerk verricht(en) een bepaald bedrag aan premie terug kunnen ont vangen van het betreffende zieken fonds. Uw zoon(s) of dochterls) dient (dienen) daarvoor het volgende te doen: En verklaring vragen aan de part. verzekeringsmaatschappij om trent de voor hen betaalde premie over de gewerkte periode Een verklaring vragen (salaris- afrekening is 'ook goed) aan het bedrijf, omtrent de gewerkte va kantieperiode. Met beide verklaringen kan hi) of zij naar het desbetreffende ziekenfonds gaan. Deze keert dan een bedrag uit dat overeenkomt met de premie van de laagste klasse van de particuliere ver zekeringsmaatschappij over de pe riode dat vakantiewerk is verricht. U wist toch, nu we het toch over vakantiewerkers hebben, dat als zij in 1978 minder dan de zgrv belasting vrije voet (voor ongehuwden f 5 570,- in 1978) hebben verdiend en méér dan f 95,- aan loonbelasting is ingehouden zij deze belasting kun nen terugontvangen. Men dient daar toe bij de belastinginspectie een zgn T-formulier aan te vragen; veelal kan dit telefonisch. Dit formulier dient na invulling bij de belastinginspectie te worden ingediend Het recht op kinderbijslag is mede afhankelijk van de mate waarin de ouders bijdragen in de kosten van het onderhoud van hun kind. Als "het kind" eigen inkomsten heeft worden deze geacht te zijn besteed aan het onderhoud van dat kind In komsten uit vakantiewerk voor zover deze inkomsten een bedrag van het wettelijk minimumloon over 1 maand (momenteel f 1.673) niet overschrij den, beïnvloeden het recht op kinder bijslag NIET Hierbij is door de Staatssecretaris van Sociale Zaken, die onlangs een en ander heeft be paald, uitgegaan van de gedachte, dat als regel vakantiewerk door scho lieren/studenten wordt gedaan om de eigen vakantie zelf geheel of ten dele te kunnen bekostigen. «uuwff [ÖVfUPtó'^l Verkopen leer je niet op een school. Dat moet je in je hebben". Als we de heer J. G. Huis in 't Veld vragen of hij dat verkopersbloed in zich had, haalt hij lachend een wat vergeelde foto tevoorschijn. We zien een vrolijk lachend gezelschap poseren vóór een Albert Heijn-etalage. "Dat was tijdens een braderie in 1952", vertelt hij, "bij het 700-jarig bestaan van de stad Breda. We verkochten in vier dagen tijd 1200 Edammer kazen Ik moest het maar zien te redden". En hij redde het. In Laren werd de be- zorg-wijk van Albert Heijn onder zijn bewind sterk uitgebreid: "We gingen ge woon bij de mensen aanbellen. In Bruns- sum later ook. Daar ging ik elke week een dag met mijn twee beste bediendes op stap om klanten te werven. Dat heeft de omzet daar wel verhoogd. Dat was in de dertiger jaren. Alle zaken gingen achter uit, maar de mijne ging vóóruit". De heer Huis in 't Veld heeft nog wel meer voorbeelden van zijn verkopers- talenten. Het zijn allemaal voorvallen uit een langdurig Albert Heijn-verleden. Het is alweer twaalf jaar geleden dat hij om gezondheidsredenen met vervroegd pen sioen ging. We gingen hem in zijn flat in Breda opzoeken, om wat meer te weten te komen over de bijna veertig jaren die daaraan voorafgingen. Het vak leerde hij overigens bij particu liere kruideniers. "Ik regelde toen samen met m'n baas de hele inkoop", vertelt hij, "daarom haalde ik later bij Albert Heijn ook zo gemakkelijk mijn vak diploma's". Na de particuliere kruide niers volgde de militaire dienst, en toen was de heer Huis in 't Veld twintig jaar oud. Hij kon kiezen uit een zevental be trekkingen, en verkoos die van bediende bij Albert Heijn. Dat betekende verhui zen van Twello naar Hilversum, want daar stond in de Havenstraat het eerste AH-filiaal in zijn carrière. Reeds na een week werd hij overgeplaatst naar Laren, en in 1933 had hij het al tot bedrijfsleider geschopt. Die functie ging hij uitoefenen in Brunssum. In 1937 werd Breda zijn standplaats, en daarbij is het gebleven. Hij legt uit waarom hij zich bij Albert Heijn altijd als een vis in 't water heeft gevoeld: "Daar was alles op verkopen ingesteld". Wat hij daarvan kon, heeft de heer Huis in 't Veld kunnen bewijzen in de periode direct na de bevrijding in 1945. Bevoorrading door Zaandam was er nog niet. In Breda werd hij min of meer ingeschakeld als grossier voor alle plaatselijke kruideniers. De distributie- dienst leverde de koopwaar. "Ik heb in die acht maanden goed verdiend voor de baas", stelt hij nu, 33 later, tevreden vast. Anders dan veel van zijn generatiegeno ten was de heer Huis in 't Veld verheugd met de invoering van de zelfbediening bij AH. "Het was in 't begin wel lachen. Weinigen wisten er eigenlijk iets van af. De winkels waren er ook niet op inge steld. Er was ook niets verpakt. Alles ging in zakken van dezelfde kleur, met een stempel erop". Alleen in zijn Bredase zaak lag het iets anders: "Mijn winkel was in 1942 ver bouwd. Er was een nieuwe, eikenhouten inventaris in gezet, met een toonbank van tien meter lengte. Daar ben ik alle kleine artikelen in vakjes op gaan zetten. Zo kreeg je al een soort zelfbediening. En dat ging prima. Spullen waar ze in andere winkels mee bleven zitten, werden naar mij gebracht: wij zouden ze wel kwijt "Tijdens de braderie te Breda in 1952 verkochten we in 4 dagen 1200Edammer kazen Totzover een blik in het verleden met de heer Huis in 't Veld, die graag nog eens in contact zou komen met de vele mensen met wie hij in zijn lange Bredase periode heeft samengewerkt. Daarom bij dezen zijn telefoonnummer: 076-149180. raken. Toen is al bewezen dat zelfbedie ning zou aanslaan bij de mensen". Niettemin is het in die vijftiger jaren ook voor hem een kwestie van experimenteren geweest. Hij vertelt hoe hij in veertien dagen tijd zijn koffieverkoop verdubbel de door de pakken koffie tussen de sui ker te zetten. Een ander voorbeeld: "Toen de mensen uit Indië terug kwamen, heb ik honderd dozen rijst be steld. De hele winkel stond er vol mee. Maar in de tweede week had ik al tachtig dozen verkocht. En er zaten toch veertig pakken in zo'n doos. Ja, als je een beetje succes in een zaak hebt, werkt het pret tig". We raken er steeds meer van door drongen met een volbloed verkoper te maken te hebben. Toen hij in 1933 be drijfsleider werd, was verkopen ook het enige wat hij kon: "Dat ging toen heel anders dan nu. Ik wist geen klap van ad ministratie. Ik werd voor het blok gezet.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 9