Nieuwe centrale ondernemingsraad geïnstalleerd "Oude" COR vergaderde voor de laatste maal w Toeslag Spaarfonds part-timers ter discussie Stichting Ontspantiingsgebouw opgeheven Samen op de foto ja, gezellig! NIEUWS YAN HET SPAARFONDS FLITSEN De nieuwe Centrale Ondernemingsraad zorgde in zyn eerste vergadering op 8 juni voor een toch wel enigszins verrassende beslissing: naast de heer J.Ph. Ypma als secretaris koos men de heer R.S.Cascone[lid van de COR1 tot tweede secretaris. Daar ging geruime tijd intern beraad aan vooraf. Na de heropening van de vergadering deelde de heer F.J.Petra mee, dat de meerderheid van de COR om principiële redenen de voorkeur gaf aan een uit zijn midden gekozen secreta- ris(de heer Ypma is door de onderne ming als secretaris aan de COR ter beschikking gesteld,Redaktie). Bena drukt werd, dat dit standpunt zeker niet moest worden uitgelegd als kritiek op het werk van de heer Ypma.Niemand uit de COR kon zich echter voor deze functie beschikbaar stellen daar het een full-time job zou betekenen. Vandaar de gedachte een tweede secretaris te benoe men, waarvoor wordt voorgedragen de heer Cascone.Met de heer Ypma-die wegens vakantie de vergadering niet bijwoonde-zal een taakverdeling worden afgesproken. "Tenminste als de heer Ypma wel secretaris wil zijn binnen een dergelijke constructie".wordt nog opge merkt door een COR-lid. De nieuwe COR werkte verder enige huishoudelijke punten af inzake het commissiewerk,op- leidingsactiviteiten(30 oktober t/m 3 november bij Buro Zuidema te Reste ren), de bespreking van de intentiever klaring van Ahold over het OR-werk, de verhouding met de diverse onderne mingsraden en de functie ten aanzien van de Uitgangspunten Personeelsbeleid (UPB). Dame Aan het begin van de vergadering had de heer Heijn de nieuwe COR-leden voor geïnstalleerd verklaard en hen veel wijsheid toegewenst. Tot zijn genoegen constateerde hij, dat er in het COR-werk ook een stuk continuïteit zit,daar ver- scheidene leden van de "oude"COR er weer bij waren. Wel vond hij het jammer, dat een concern met zoveel vrouwelijke personeelsleden geen kans had gezien een dame naar de COR af te vaardigen. "Volgende keer hopelijk beter",merkte de heer Heijn op,die er aan toe voegde, dat door het vertrek van mevrouw De Vries als enig vrouwelijk COR-lid ook de part-timers niet meer in de COR zijn vertegenwoordigd. Ook dat vond hij bijzonder jammer, daar het om een personeelsgroep gaat die uit het bedrijf niet is weg te denken. De heer Heijn vond het plezierig te kunnen beginnen met een nieuwe COR in een bedrijf zonder al te grote zorgen."Ik wens u veel kracht en wijsheid toe en een klein pietsie eelt op de ziel is ook een aanbeveling" besloot hij. Donderdagmorgen 8 juni vergaderde de Centrale Ondernemingsraad!COR] voor het laatst in zyn oude samenstelling.Dit was voor de voorzitter de heer A.Heyn aanleiding tot een korte terugblok op de activiteiten van de afgelopen drie jaren. "Er is veel goed werk verricht",stelde hij vast.Hij vond het jammer dat er naar zijn weten,behalve dan bij Ahold, nog nooit een analyse was gemaakt van de problemen die het OR-lidmaatschap voor iemand met zich meebrengt.Wel is er weer gesproken over ontslag van OR-leden in het nieuwe ontwerp WOR. In Flitsen is gemeld, dat part-timers niet de volle toeslag op de basis-rente van het Spaarfonds ontvangen. Dit is een al sinds lang bestaande regeling. Daar werd echter niet de hand aan gehouden, waardoor part-timers in de afgelopen jaren wel de volle toeslag ontvingen. "Het komt vervelend over, dat dit nu niet meer gebeurt", zei mevr. S. E. de Vries-de Jong in de COR-vergadering op 8 juni j.l. "Men vindt het ook niet rechtvaardig. Waarom is het geld van part-timers voor Ahold maar de helft waard van wat anderen in Ahold inleveren? Part-timers hebben misschien wel ten onrechte 100% gehad, maar dat was toch wel terecht!" "Natuurlijk is het geld van part-timers net zo veel waard als van full-timers", reageert de heer Heijn, "Men krijgt dan ook dezelfde rente! De extra rentetoe slag heeft echter te maken met de bedrijfsresultaten. Het stukje meedelen hierin op basis van de spaarregeling behoort tot de arbeidsvoorwaarden. Zo als dit ook voor een aantal andere arbeidsvoorwaarden geldt, ontvangen part-timers naar verhouding van het aantal te werken uren". Hij kon er inkomen dat het vervelend was dit jaar opeens geconfronteerd te worden met de juiste toepassing van het reglement. Er zal worden bekeken om welke bedragen het gaat en dan wordt er op teruggekomen. De heer A. Joftg kwam in de COR op 8juni j.l. nog even terug op de opheffing van het Ontspanningsgebouw te Zaandam, waardoor enige AH-verenigingen in ruimteproblemen kwamen. De heer A.Heijn deelde mee, dat de nog bestaande stichting Ontspanningsgebouw zal worden opgeheven. Hij zei voorts te geloven.dat de moeilijkheden voor de verenigingen zo goed mogelijk zijn opgelost en dat iedereen "in redelijke mate" gelukkig is. De muziek vereniging gaat zelfstandig verder-niet onder de naam Albert Heijn-en krijgt uniformen en instrumenten mee. De drumband heeft zich bij een ander korps aangesloten. De heer Heijn:"Ik heb bij ons nog nooit een gerucht gehoord, dat iemand ook maar de neiging had om een OR-lid weg te werken.We hebben ook de laatste jaren echter wel veel leden verloren: door promotie en dat is veel interessanter". De COR-voorzitter wees op het onder zoek, dat bij Ahold door het buro van drs. P.C. de Jong onder OR-leden was ingesteld naar de problemen waarmee zij in hun werk door hun OR-lidmaat schap te maken hebben.Dit onderzoek heeft geleid tot de "intentieverklaring" van de Raad van Bestuur, die is besproken door de COR."Dit is wellicht het meest belangrijke stuk,dat we gepro duceerd hebben", aldus de heer Heijn, die de vertrekkende COR-leden namens Ahold, zijn collega's in de Raad van Bestuur en zichzelf dankte voor hun inzet in OR en COR. "U komt niet alleen ter vergadering, maar u bestu- Personeelsblad Ahold N V. Juli 1978 35ste jaargang no. 6 verschijnt 10x per jaar Oplage: 27.000 Redactiesecretariaat- Ankersmidplein 2, Kamer 1701 Zaandam Tel. 075-593026 Hoofdredactie: Mevrouw T. Plooijer Redactieleden: J. Breeschoten W. Haeser Mej. T. Harder B. van der Knaap J. Kragten A W. Kuipers Th. v. d. Lee H. Malag A. de Roo D. N. Rövekamp M. de Ruyter J. J. F. Snepvangers M. D. A. Sneijder Redactie en vormgeving in samen werking met PR Bureau v. Hulzen, Voorschoten deert de stukken ook en zonodig wint u zelfstandig informatie in",merkte hij verder op. Hij hoopte en vertrouwde, dat de vertrekkende leden enig"missie-of zendingswerk" zouden verrichten om het OR-werk meer bekendheid te geven. Voor opname van spaargeld na het overlijden van de spaarder wordt een regeling getroffen ten aanzien van echt paren. Tot dusver moest men wachten tot alle formaliteiten ten aanzien van het erfrecht waren vervuld. Echtparen zul len nu de mogelijkheid krijgen hun rekening op beider naam te zetten. Hetzelfde zal gebeuren bij het Pensioen fonds. Dit deelde de heer J.W.Brinkhuis in de Centrale Ondernemingsraad d.d. 8 juni mee.Er werd nog wel even over gesproken of men ook bij andere vormen van samenleven dan het huwelijk de mogelijkheid van gezamenlijke reke ningen moest openstellen. Hieraan zit ten echter nogal wat "haken en ogen". "Laten we het maar aan anderen overla ten de daaraan verbonden problematiek uit te zoeken", aldus de heer Heijn. De heer R.S.Cascone had uitgezocht, dat men in dergelijke gevallen via een notaris tot een regeling kon komen en de heer Brinkhuis adviseerde dat dan maar te doen wanneer men daar behoefte aan had. Ter gelegenheid van de eerste verga dering en de vele "nieuwegezichten" die hun intrede hadden gedaan ging de Centrale Ondernemingsraad don derdag 8 juni op de foto. Fotograaf Bob Fleumer wilde de foto graag maken bij het plantsoen op het voorplein van het Hoofdkantoor. Het gehele gezelschap ging daarom onder aanvoering van COR-voorzit ter A. Heijn naar buiten. "We gaan vissen", lichtte de heer Heijn de heer J. Poulen van de recep tie in, die de uittocht verbaasd gade sloeg. Antwoord van de heer Poulen: "heel verstandig, mijnheer 1. A. J. Plagge, AHSM; 2. Chr. van Dongen, AHSM; 3. R. S. Cascone, DGD; 4. R. R. Beumer, Meester; 5. M. Pieters, Etos; 6. C. Schoon, vers vlees; 7. P. Maas, DC; 8. M. Toet, Alberto; 9. H. Helmink, Meester; 10. A. Heijn (voorzitter); 11. C. Smit, VBM; 12. B. Geerlings, Res taurants; 13. J. W. M. Nijssen, DC; 14. R. S. Benninga, Restaurants; 15. F. J. Petra, DGD; 16. D. van Eik, Simon; 17. C. R. Koorn, Miro; 18 T. Verhoef, Albro Tilburg; 19. J. C. M. de Groot, Marvelo; 20. J. H. W. Hermans, Miro; 21. W. H. N. M. van Casteren, Simon; 22. N. H. J. Al- gera, Grootverbruik; 23. T. Harder Notulen; 24. A. J. Stobbelaar, Stero- vita; 25. A. J. Smout, CD; 26. C. van Dalsem, Flitsen; 27. J. J. G. de Groot, AHSM; 28. G. van Manen, Albro Zwanenburg. Afwezig de secretaris de heer J. Ypma en de heer H. A. Ipenburg.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 2