Ik denk nog vaak terug aan die gemiste titel woiüiMr O -tti Nl ■■■■Hi A fAf. a mmm Simon voetbaltoernooi 1978 Amsterdam H h] wjöii HANS SENDERS. SPELER VAN AMATEUR-HOOFDKLASSER GELDROP: AH voetbaltoernooi regio Breda FLITSEN pagina 11 Betaald voetbal heeft me nooit veel gedaan. Ik heb er veel vrienden in, en als ik die dan zo hoor, dan speel ik toch maar liever voor m 'n plezier bij Geldrop. Het publiek gaat ook lie ver naar de top van het amateurvoetbal kijken. Wij trekken regelmatig drie-, vierduizend man Hans Senders, 27 jaar oud, sector-chef in de AHSM op de Heuvel in Geldrop, heeft zojuist een bewogen voetbalseizoen achter de rug. Hij speelt bij de amateurhoofdklasser Geldrop die op een glorieus kampioen schap van z'n afdeling een tamelijk dramatische nacompetitie om het kam pioenschap van Nederland liet volgen. Hans: "We stonden tegen Hoogeveen op het punt om kampioen te worden. De feesten waren al georganiseerd. En toen haalden we het net niet, we verloren met 2-1. Tegen VUC hadden we daarna alsnog kampioen kunnen worden, maar het liep niet meer, en we verloren weer." Zo denkt hij nog wel eens terug aan die gemiste titel waar ze zo dichtbij waren, en hij voelt dan enige verwantschap met de spelers van het Nederlands elftal, die Het was de bedoeling dat op 18 juni j.l. 6 AH-filialen uit West-Brabant tegen el kaar zouden stryden. Doordat verschil lende filialen buiten Breda geen elftal op de been konden brengen, bleef het by de 4 filialen uit Breda, aangevuld met 2 andere elftallen. Het is een bijzonder geslaagd toernooi geworden, dat gespeeld werd op sport park "de Wisselaar" in Breda. Door ziekte van de heer Markus floot de heer v. Gils alle negen wedstrijden op een fantastische manier. De spelers en supporters bleven niet verstoken van eten en drinken, doordat ieder filiaal wel iets aanbood. Het werd een prachtig zon overgoten toernooi. De finale ging tussen AH Valkeniers plein en AH Moerwijk. Het was een, vooral aan Valkenierszijde, zenuwach tige wedstrijd, die verdiend werd gewon nen door AH Moerwijk met 1-0, omdat zij een homogener team hadden. De eindstand luidde: 1. AH Moerwijk 2. AH Valkeniersplein 3. Staal BV 4. AH Bisschopshoeve 5. AH de Burcht 6. de Rakkers Het is de bedoeling dat het organisatie comité het komend jaar hard aan de slag gaat voor volgend jaar een groter opge zet toernooi te organiseren. 12 AH filialen uit Brabant moeten dan gaan strijden om een wisselbeker. We hopen dat dit toernooi een traditie gaat worden in Breda. Han Staps AH Valkeniersplein Breda in Argentinië even aan een wereldkam pioenschap hebben mogen ruiken. In dat Argentinië speelden trouwens twee oude bekenden van hem mee: "In een jaar dat wij kampioen werden, werd Mulo tweede, en daarin speelden toen de gebroeders Van de Kerkhof. Hij heeft overigens wel eens aanbiedin gen gehad van betalende verenigingen. Zo toonden Willem II. Twente, VVV en Den Bosch belangstelling, maar de aanbiedingen waren financieel niet dus danig, dat Hans er de overstap voor waagde: "Ik doe het alleen, als ik een erg goede aanbieding krijg, niet voor een paar centen. Je moet gewoon ergens inrollen, net als de Van de Kerkhofjes." Twintig aktieve voetbaljaren heeft hij er inmiddels al op zitten. Op 7-jarige leeftijd kwam hij bij het Eindhovense Tivoli, dat hem acht jaar later goed genoeg vond voor het eerste elftal. Dat betekende toen voetballen in de derde klasse van de KNVB. Op 18-jarige leeftijd ging hij over naar Geldrop: "Ik kreeg verkering, en bij Tivoli was het niet zo gezellig. Sinds ik bij Geldrop speel, is m'n vrouw meegegaan naar het voetballen. Ze heeft geen wedstrijd meer overgeslagen. Het is daar één grote familie." N Met dat Geldrop beleefde hij feestelijke promoties en trieste degradaties, en momenteel speelt het team dus in de top van het nationale amateurvoetbal. "We hebben een mengeling van geroutineer de oudere en jonge spelers, "zegt Hans daarover, "en daar maken we het nu al twee jaar mee." Zelf speelt hij links- of rechtbuiten, terwijl men hem ook wel eens als spits heeft opgesteld. Op al die plaatsen scoort hij vrij regelmatig. Dit seizoen maakte hij als buitenspeler 14 doelpunten, slechts drie minder dan in de spits van het elftal. Zijn talenten leidden diverse malen tot selektie in het districtsteam van Zuid I, dat vorig jaar bij de dis trictselftallen kampioen van Nederland werd. En zo staat de nieuwe competitie alweer bijna voor de deur. Voor Hans Senders wordt het hoogstwaarschijnlijk z'n laat ste seizoen. Het tweede kind in gezin Senders dient zich aan, werk en studie vragen de nodige aandacht, en dat betekent alles bij elkaar minder moge lijkheden voor de sport. Twee keer per week trainen, plus de hele zondag weg voor wedstrijden, zoals gezegd, waar schijnlijk gaat hij het nog één jaar opbrengen. Met uiteraard de hoop dat hij afscheid kan nemen met een kampi oenschap van Nederland. Foto boven: Hans Senders is een tegenstander te vlug af Evenals verleden jaar was ook dit jaar weer een voetbaltoernooi georganiseerd voor de Simon filialen in Amsterdam. Plaats van handeling het D.W.V. terrein in Amsterdam-N. De volgende filialen namen deel: 1. Nieuwmarkt (winnaar van 1977 en houder van de wisselbeker) 2. Westerstraat 3. Postjesweg/Rijnstraat 4. Ferdinand Bolstraat 5. Holendrecht 6. Jan van Galenstraat 7. Kraaiennest 8. Linnaeusstraat 9. ZB II 10. ZB III 11. Kinkerstraat 12. Mosplein De ploegen waren ingedeeld in 4 poules van 3 ploegen, waarvan de eerste twee overgingen naar de volgende ronde. De eerste ronde gaf meteen al een enorme verrassing: Kraaiennest versloeg Nieuwmarkt met 3-1!! In een zeer aantrekkelijke wedstrijd werd Nieuw markt van de mat gespeeld. Door deze uitslag behoorde Kraaiennest ineens tot de favorieten. Dat Kraaiennest niet teleurstelde bleek uit de 2e wedstrijd: Linnaeusstraat ging de boot in met 4-1 en kon de koffers inpakken. De kwartfinale tegen Rijnstraat werd een schuttersfestijn (3 x voor een gulden of zoiets). Tot de rust gaf Rijnstraat redelijke tegenstand (2-0), maar na de "thee" bleek dat de jongens van Kraai ennest zin hadden in een (voetbal)feest- je. Het werd een zevenklapper (7-0). Halve finale: ZB II-Kraaiennest. Een wervelende start van ZB II bezorgde Kraaiennest een 2-0 achterstand. Deze was echter voor de rust te niet gedaan (2-2). Na rust barstte Kraaiennest ou derwets los en liep naar een 5-2 voor sprong! Hierna kreeg ZB II de kans om op 5-3 te komen, maar de keeper van Kraaiennest stopte spectaculair een strafschop. Dat het vlak voor tijd toch nog 5-3 werd, was alleen interessant voor de statistieken. En toen de grote finale: Kraaiennest-Westerstraat Het scheen dat Kraaiennest de wedstrijd tegen ZB II nog in de benen had (of was het de pils, die op deze overwinning rijkelijk vloeide?) Wat het ook was, de rust brak aan met een stand van 2-0 voor de Westerstraat, die daarmee de cup al in huis dacht te hebben. Maar was het wederom de thee die het uitgebluste team van Kraaiennest nieu we energie gaf? of de bekende pils dat na een eventuele overwinning op ze stond te wachten? In een zéér spannende 2e helft gaf Kraaiennest alles wat ze hadden en dat bleek te veel voor de Westerstraat. 2 minuten voor tijd kwam Kraaiennest langszij, na eerst een penalty te hebben benut. Dit betekende verlenging!! 2 x 10 minuten. Kraaiennest had de langste adem en via twee uitgekiende counters werd de Westerstraat op dë knieën gebracht. Twee prachtige doelpunten en de stand was 4-2 voor Kraaiennest. Een geweldige prestatie en een prachtige afsluiting van het geslaagde toernooi. De heer Van Duimen reikte tenslotte de beker uit aan de ploeg van Kraaiennest, die zich gedurende een jaar de trotse eigenaar mag noemen van deze prach tige wisselbeker. Nederlandse hnisvrouw'

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 11