'A H Zonneklaarcampagne een schot in de roos Gepensioneerden erop uit naar Berg en Dal UIT DE KRANTEN De heer G. C. Kortleve, account-manager Ahead: Uitslag examen le verkoper A AHZB pagina 10 FLITSEN Gedurende elf weken straalt deze zomer in de supermarts van Albert Heijn de actie "AH Zonneklaar" het winkelend pu bliek tegemoet. Vooral de versgroepen worden daarbij onder de aandacht gebracht. Op de ramen, in de winkels en in de ad vertenties, overal staat het thema "AH Zonneklaar" cen traal. "Juist in de zomer zijn de versgroepen uiter mate geschikt om in de publiciteit te bren gen" zegt de heer G. C. Kortleve, account manager bij reclamebureau Ahead en als zo danig verantwoordelijk voor een onderdeel van de reclame van Albert Heijn, met name het winkelmateriaal en de salespromotion (verkoopbevordering). Albert Heijn krijgt 's zomers heel wat nieuwe klanten in de su permarts, vooral voor de verse artikelen zo als groente en fruit, brood, zuivel en vlees. Vandaar dat men juist die versgroepen in het middelpunt van de belangstelling plaatst. Wekelijks wordt in de advertentie uit elke groep een aantal aanbiedingen naar voren geschoven. Daarnaast wordt de winkel aan gekleed met het thema "AH Zonneklaar", zowel aan de buiten- als binnenkant. kleur De advertenties verschijnen niet in kleur, maar voor de winkelpromotion is gekozen voor een vierkleurendruk, waardoor een fris se en zomers aandoende campagne is ont staan. De eerste drie weken kwam de groente-afde ling aan bod, daarna de andere groepen. Art director (ontwerper) Cor Versteeg "be dacht" de zon, die werd gekoppeld aan een "stilleven" van verse produkten. Eerst had men één stilleven in gedachten, waarop alle versgroepen vertegenwoordigd zouden zijn, later werd uitgegaan van een campagne waar elke versgroep afzonderlijk gevisualiseerd werd. Bij de totstandkoming van deze levensgrote posters was een belangrijke taak weggelegd voor de heer J. Wagner, hoofd Creatieve Services van Ahead. In de eerste plaats moest worden nagegaan, welke techniek gebruikt kon worden binnen de beschikbare tijd en het budget. Zijn idee ging uit naar illustraties in plaats van kleurenfotografie. Een illustrator heeft namelijk meer mogelijkheden dan de foto graaf. Zo kan hij de afmetingen van produk ten beter afstemmen binnen het geheel. Bovendien kon dan een eenvoudiger druk techniek, namelijk zeefdruk, gehanteerd worden. Kortleve: "Uiteindelijk kozen we voor de kleurenfotografie, hoe moeilijk de opdracht voor de fotograaf ook was. Want op deze manier komt het frisse en sprankelende van verse produkten het meest tot z'n recht, ook al was de druktechniek een stuk duur der". Bovendien was er geen illustrator die deze enorme klus binnen de beschikbare tijd zou kunnen oplossen. De opdracht ging naar Fotostudio John Prins in Amsterdam. 'stillevens' Vraag niet hoeveel tijd en moeite het daar heeft gekost om van elke versgroep en ten slotte ook nog van zomerse artikelen van de sector kruidenierswaren een prachtig beeld te maken. Soms was er een dag voor bereiding nodig voor men tevreden was. Alle "stillevens" werden achter elkaar ge fotografeerd, de groente het eerst. Toen deze in de winkels werd aangebracht was het net fraai zomerweer. "Mede daardoor.was het wel een schot in de roos", vindt de heer Kortleve. Na de eerste groentecampagne werd een aan tal biljetten vervangen door posters van de andere vers groepen. Kortleve: "Daarna is alles gedurende de ver dere campagne blijven hangen. Dat bleek grote besparingen op te leveren. Het weke lijks zenden van aanbiedingsbiljetten is erg kostbaar qua drukken en tijdrovend in de winkels waar ze steeds verwisseld moeten worden. Nu deden we elf weken met dezelfde biljetten". Vanaf 22 juni hing er in de super- martramen een "landschap" van vers groepen. De biljetten zijn 1.80 meter hoog en 1.60 meter breed. Dit formaat kan alleen in twee gedeelten gedrukt worden. Dat is echter zo nauwkeurig gebeurd, dat men nauwelijks ziet alleen van dicht bij dat een biljet uit twee delen bestaat. Naar de mening van de heer Kortleve straalde juist die grootte dat stukje extra overtuigingskracht uit, die de actie zo succesvol heeft gemaakt. Sommige supermarts hebben te kleine ramen voor de biljetten, maar dan kon men er aan de onderzijde iets afknippen. vers Naar de mening van de reclamemensen zijn de posters vrijwel overal uitstekend aange bracht. "Misschien werd men geïnspireerd door het mooie materiaal!" zegt de heer Kortleve. In elk geval draagt elke supermart het beeld uit, dat Albert Heijn specialist is op het gebied van verse artikelen. De fraaie biljetten waarbij de zon met de airbrush eerst apart is getekend en later is ingecopieerd in de artikelfoto voor het druk ken zullen vermoedelijk veelal na winkel- gebruik nog een nieuwe bestemming krijgen. Normaal verdwijnt dergelijk materiaal in de prullenmand, maar het lijkt de heer Kort leve heel goed mogelijk om bijv. scholen een plezier te doen met deze "stillevens". Dat moet elke bedrijfsleider zelf regelen", zegt hij, "maar ik kan me voorstellen dat er voor dit reclamemateriaal echt wel belangstelling is". Onderstaand artikeltje over een bij Al- bert Heijn gekochte bloembol stond eind mei in de Leeuwarder Courant. IN DRACHTEN Narcis staat nog steeds in bloei Drachten Ook de bloemisten in Drachten horen ervan op maar toch is het zo: de narcis in de tuin van de familie Gerrit Huitema aan het Moleneind staat nog steeds in bloeiEn alsof dat nog niet genoeg was; een van de stelen draagt liefst vier knoppen. Gewoonlijk bloeien narcissen zoals bekend in de maanden maart en april. Koninginne dag is het vrijwel altijd wel met de weelde- pracht afgelopen. De Heer Huitema zelf begrijpt er ook niets van, temeer omdat deze bloem sinds hij hem van zijn zoon Ide kreeg, nu al weer drie jaar geleden, nog nauwelijks ooit wilde bloeien. Maar misschien komt het wel van de opho ging van zijn tuintje, de laatste herfst; wie zal het zeggen. Er waren dit jaar ca. duizend deelnemers en deelneemsters aan de jaarlijkse dag tochten voor de gepensioneerden. Op drie dinsdagen in de maand mei reden in 't totaal 24 bussen met het Ahold- embleem achter de voorruit, vanuit de provincies Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Noord-Brabant naar het ten oosten van Nijmegen gelegen gebied, rond Berg en Dal. Vanzelfsprekend werd de heenrit onder broken om in het bosrijke gebied van de Utrechtse heuvelrug aan te leggen voor de koffie met gebak. Voor onze deel nemers uit het Zuiden werd de koffiestop gehouden in het in Noord-Brabant ge legen plaatsje Grave. Daar de kwaliteit van een en ander niets te wensen overliet, werd welgemoed de tocht vervolgd. Via het tussen Rijn en Waal gelegen Betuwe gebied werd in de richting Nijmegen gekoerst. Van hieruit werd al snel Berg en Dal bereikt alwaar we te gast waren bij Hotel-Restaurant Erica. Nadat een ieder een plaats aan één der tafels had gevonden, werd er allereerst een aperitief geserveerd en geconsu meerd. Nadat op deze wijze een ieder zijn dorst had gelest werd met het diner be gonnen. Tussen de soep en het dessert werd levendig gediscussieerd, terwijl al lerlei vergelijkingen tussen vroeger en nu zeker niet achterwege bleven. De ontmoeting aan tafel met diverse oud bekenden werd later voortgezet op de verschillende terrassen rondom in het park van het restaurant. Tevens maakten diverse wandelliefhebbers van de ge legenheid gebruik om in dit prachtige natuurgebied even de benen te strekken. Mede gezien het feit dat op alle drie da gen door het K.N.M.I. geen neerslag werd gemeten en de zon op twee van de drie dagen ruimschoots aanwezig was, vlogen de beschikbare uren om. Om ca. vier uur werd de terugreis aan gevangen. In en nabij Ede werd de tocht nogmaals onderbroken om de nodige krachten te verzamelen voor de laatste ruk. Gezien het prachtige weer in de namiddaguren was lang niet iedereen ge neigd de dag als geëindigd te beschou wen. De klok was echter onverbiddelijk. Kortom een verrassingstocht, zoals een der briefschrijvers het formuleerde, waar we nog lang met plezier aan zullen terug denken en volgend jaar hopen we weer van de partij te zijn. Op 31 mei jl. slaagden onderstaande herer voor het examen le verkoper A AHZB: fil. 5554 P. Pouls fil. 5506 C. B. Mecke fil. 5507 M. Schouten fil. 5802 W. v. d. Berg fil. 5542 H. Boers fil. 5666 R. P. Onderdelinden fil. 5526 F. Scheffers fil. 5514 J. J. Bierens fil. 5527 J. Meulenberg fil. 5811 F. J. Feyen fil. 5506 F. W. Dekkers fil. 5657 G. J. Woittiez fil. 5723 J. W. Gielen fil. 5681 R. M.deDreu fil. 5804 v. d. Linden fil. 5542 v. d. Heuvel fil. 5644 Broekstra fil. 5706 F. J.Zerbst

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 10