Nieuwe Miro kassa's nog deze zomer in gebruik Zeven nieuwe gediplomeerde SMBL's Zwanenburg uit voor 32 kinderen van de Albro Bakkerijen te FLITSEN pagina 9 De heer R. L. H. Beijers, filialendirecteur AH Super- mart, overhandigde op 24 april j.l. de diploma's aan de zojuist geslaagde SMBL 's. Als eerste "keten" van detailhandelszaken gaat Miro er toe over in alle vestigingen hetzelfde type kassa in te voeren. Dat gaat deze zomer gebeuren. De nieuwe kassa's (NCR) leveren belangrijk meer informatie dan de drie verschillende typen die tot nu toe in gebruik zijn: meer informatie voor zowel de con sument als de onderneming. kassa's aan een computer en het gebruik maken van coderingen komen omzetge- gevens snel beschikbaar, die aan de gewenste informatie-eisen voldoen. Het Miro-assortiment is daartoe ver deeld in 32 groepen (6 food, 26 non food), terwijl nog een 100-tal artikelen een eigen codering heeft (price look ups). Dit zijn vooral de "hardlopers" in het assortiment, alsmede artikelen die veelal met dagprijzen werken. Het is mogelijk het aantal rechtstreekse code ringen verder uit de bouwen. De kassa levert een kassabon, die ook de klant veel informatie verschaft door de vermelding van de artikelgroepen of het artikel zelf. Voor de zogenaamde "price- look-up" zit de prijs in het bestand van de huiscomputer". De prijs kan in de computer op elk moment worden veranderd en daar zo'n artikel nu een vaste code kan worden toebedeeld behoeft de caissière alleen die code te onthouden en verstrekt de computer de prijs en de artikelomschrij ving. opleiding In korte tijd -tot half augustus- worden bij de Miro's 700 tot 1000 mensen opgeleid voor het nieuwe systeem. Dat is in- Leeuwarden al ingevoerd en daar zijn er geen problemen mee geweest. De heer Moerman verwacht die ook verder niet. De food-groepen hebben een kleurcode- ring gekregen, de non-food-groepen ge bruiken de eerste twee cijfers van de al in gebruik zijnde zevencijferige code. Het is met de nieuwe kassa's mogelijk in de toekomst toe te groeien naar het systeem met "streepjes-symbool." waar mee AHSM o.m. in filiaal Heemskerk proefnemingen heeft gedaan. informatie De kassabon vermeldt de groep(en) waarin de gekochte artikelen zijn inge deeld, soms het artikel zelf, het statie geld, de betalingswijze (contant, cheque), eventueel het wisselgeld, da tum en tijdstip van de aankoop het (vaste nummer van de caissière, kortom eer. veelheid aan informatie voor de klant. Het is de heer Moerman bij een eigen mini-onderzoek al gebleken, dat een en ander bijzonder op prijs wordt gesteld. Iets over 09.00 uur vertrokken we richting Badhoevedorp. De bus had vertraging want hy was zyn dakluik kwyt. By de afslag Utrecht vroeg Dennis Scheepstra of we er al waren, zo niet, dan kon hy zyn schoenen nog wel uit doen. 9.50 via Utrecht richting Arnhem. 10.10 afrit Veenendaal. Nu eerst naar het Safaripark. De buschauffeur vertel de interessante dingen over het park. Door een soort sluis kwamen we binnen. Giraffes, zebra's en struisvogels liepen langs de bus en keken nieuwsgierig naar binnen. De leeuwenfamilies waren erg lui. Voor al de mannen! Het was opvallend, dat de grond bezaaid lag met beenderen. De neushoorns zaten achter schrik draad. De kinderen genoten met volle teugen. Om 11.10 gingen we naar Arnhem. Daar zijn ze gek op rode stoplichten, want het was rood en het bleef rood. Het was erg druk. Eindelijk verder richting Zevenaar. Om 11.45 gingen we aan boord van de Nicolet (rederij Heijnen). Het was een schitterende boottocht met erg mooi weer. We hebben op het bovendek gezeten. We vertrokken om 12.05 en kwamen om 12.45 aan bij de Westerbouwing. Gewa pend met lunchpakket (prima verzorgd) fruit uit een "bodemloze" doos en drinken werd de inwendige mens ver zorgd. Maar toen het op was, waren de kinderen meteen weg, gauw de speeltuin in. Om half 3 gingen we naar een stukje gras om bingo te spelen. Erik van Velzen won de eerste leren voetbal. Ronald Stokking won ook een voetbal. Maarten van Dam een grote vlieger en Mark Scheepstra won een radio. Alle kinderen hebben prijzen gewonnenPrachtige prijzen die de heer Brehler voor de kinderen had verzameld. Om half vier gingen we richting huis na een zeer geslaagde reis. De kinderen zijn erg lief geweest. Wij wilden dan ook de leiding van Albro Bakkerijen Zwanenburg bedanken voor de bijzonder fijne dag die zij de kinderen hebben aangeboden. De dames van Velzen, Scheepstra, v. Dam en de familie Brehler. Van links naar rechts: E. v. d. Schaar, J. Jansen, F. Cleeren, G. Haanappel, H. v. Zanten, J. Berbers en C. Waardenburg. "We hebben allereerst op papier gezet welke informatie over de omzet wij graag wilden hebben," vertelt de heer P. F. Moerman, filialendirecteur Miro, over deze ontwikkeling. Men kwam tot een aantal punten als: dagelijkse omzet per artikelgroep en in totaal, aantal klanten per omzetgroep, gemiddeld besteed be drag per klant per omzetgroep, aantal artikelen per omzetgroep. Stuk voor stuk zijn dit gegevens die tot dusver niet konden worden verkregen, maar die wel een belangrijk stuk "mana- gement-informatie" betekenen. Door een rechtstreekse koppeling van de Het nieuwe systeem betekent naar zijn mening wel een omschakeling voor de Miro-medewerkers, niet alleen voor de caissières, maar ook voor de leiding gevenden, die er aan moeten wennen veel meer informatie te verkrijgen en die ook moeten leren gebruiken. "Het nieuwe kassasysteem met compu teraansluiting neemt een hoeveelheid saai werk weg en daar komt meer zinvol werk voor in de plaats", meent de heer Moerman, die dit een belangrijk plus punt vindt. "De aanloopkosten zijn hoog", zegt de heer Moerman, "Maar de invoering van dergelijke nieuwe systemen is noodzake lijk gezien de steeds toenemende infor matiebehoefte als gevolg van de snelle veranderingen waarmee met name de detailhandel wordt geconfronteerd. Slagvaardigheid en flexibiliteit kunnen hiermee sterk verbeterd worden. Ik voorzie wel dat in de toekomst ook kleinere ondernemers er mee zullen gaan werken. Het grootwinkelbedrijf moet gezien de nQip hoge startkosten wel voorop lopen. In dit ©J geval is dat Miro en daar zijn we wel een beetje trots op".

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 9