NIEUWE WIJNLIJN IN GEBRUIK GENOMEN Wie kleurden de koe het bontst AH koffieverpakkingen bekroond Slijterij Laarhoven in Alberto-organisatie Produktie per uur verdubbeld Renovatiekrant Marvelo V verder in deze Flitsen Flitsen Landelijk juni 1978 flitsen 00 35-ste jaargang no. 5 juni 1978 In mei is het eerste nummer van de Marvelo renovatiekrant verschenen. Deze nieuwsbrief verschijnt iedere 4 we ken en heeft tot doel om alle medewer kers van Marvelo op de hoogte te houden van de stand van zaken betref fende de renovatie. Speciale informatie, die voor één enkele produktieafdeling bestemd is, wordt niet in deze. krant opgenomen; de medewerkers vernemen dat via hun chefs in het werkoverleg. Jubilea 3e kwartaal pag. 2 Nieuwe commissaris mevrouw Rempt pag. 3 Simon Wageningen heropend pag. 3 ZB's hebben grote toekomst pag. 4 Onder de slogans "Ren je rot naar Simon" en "Wie kleurt de bont ste koe?" organiseerde Simon de Wit ter gelegenheid van de start van een zuivelaktie (van 13 april t/m 24 juni) een kinderkleurwedstrijd voor kin deren van 4 t/m 12 jaar. Op woensdag 10 mei jl. koos de jury onder leiding van Martin Brozius uit de 20.000 ingezonden kleurplaten de vijftig mooisten. De vijftig kinderen, die een hoofdprijs wonnen waren op zondag 21 mei j.l. met vader en moeder en broertjes en zusjes een dag te gast op de Flevohof. Aan 500 "net-niet" prijswinnaars werd een vrolijk T-shirt toegestuurd. Nieuwe winkelsluitingswet pag. 7 Ahold's afdeling Juridische Zaken pag. 6/7 Miro krijgt nieuwe kassa's pag. 9 Alberto Eindhoven pag. 12 De 15 jaar oude "wijnlijn" in het produktiebedrijf van Mar velo aan de Oostzijde te Zaandam is grotendeels vernieuwd. Er waren soms storingen en mede door de toenemende vraag naar wijnen in de filialen werd besloten de capaciteit van de installatie te verhogen: van 5000 op 10.000 flessen per uur. Jaarlijks kan dan in de dagdienst een produktie van 13 mil joen liter worden gehaald. Het 10-miljoenste pak Nog maar kort geleden introduceerde AH het nieuwe koffie-assortiment. Toch werd al op 26 mei het 10-mil joenste pak verkocht. Dit pak bevatte een speciale mededeling. De gelukkige koopster was mevrouw Prins in het Albert Heijn-filiaal Ie Etten-Leur. Ze kreeg als attentie aangeboden waardebonnen voor "een heel jaar gratis koffie". Op de foto mevrouw Prins met dc bedrijfsleider de heer Roks bij de feestelijke koffiestand. Hoewel de invoer in Nederland van ge bottelde wijnen stijgende is ging men bij Marvelo er van uit, dat er toch nog altijd genoeg te bottelen zal zijn. Vkndaar de beslissing - die vooruitliep op het besluit het gehele produktiebedrijf te renoveren - de wijninstallatie opnieuw op te zetten. Er zijn nu enkele machines bijgekomen, waardoor de produktie per uur kan worden verdubbeld. Het is nu niet meer nodig in twee (elkaar overlappende) ploegen te werken. Het personeelsbe stand in de wijnafdeling is daardoor van 18 tot 10 man verminderd. De vertrok ken acht mensen kon werk worden aan geboden in het DC en andere afdelingen van Marvelo. buffers De vernieuwing van de installatie is in drie weken tijds tot stand gekomen. Om de stilstand in de produktie veroorzaakt door de noodzakelijke verbouwings werkzaamheden zo gering mogelijk te doen zijn verhuisde de "wijnlijn" van de begane grond naar de eerste verdieping. De nieuwe installatie - grootser van opzet dan de bestaande - is voorzien van "buffers"'om de gevolgen van eventuele storingen zo veel mogelijk te beperken. Tevens is men overgegaan op een andere methode van eindverpakking. Tot nu toe werden de flessen wijn verpakt in dozen van 12 stuks, nu gaan zij op een "tray" in krimpfolie (12 flessen op een tray). Het stapelen van de tray geschiedt nu met een pallettiseermachine, die op de begane grond een plaats heeft gevonden. De lege flessen gaan met een elevator naar de eerste etage en via een lopende band gaan de volgepakte trays naar de machine, die ze op de pallets stapelt. Op 16 mei j.l. reikte Drs B. Rademaker, Voorzitter van het Nederlands Verpak kingscentrum, in de gehoorzaal van de Irenehal van het Utrechtse Jaarbeurs complex zes Gouden en tien Zilverer Noten uit aan de winnaars van de elfde verpakkingswedstrijd. AH kreeg voor haar nieuwe koffiever pakkingen een Gouden Noot. (De Noot wordt gezien als de meest efficiente ver pakking in de natuur). Met name de vermelding van de brand- datum en de gemakkelijke wijze van openen van de koffiepakken waren van doorslaggevende betekenis voor de jury. De verpakkingswedstrijd werd in 1967 voor de eerste maal georganiseerd en heeft tot doel om het niveau van de ver pakkingen in het algemeen te verhogen. hygiëne Aan de hygiëne is in deze afdeling uiter aard veel zorg besteed. De eigenlijke bottelarij is voorzien van een "zuurbe- stendige" vloer, waardoor er geen scha de optreedt wanneer er eens wat wijn wordt gemorst of een fles stuk valt. De produktie van de wijn-lijn bestaat voor ongeveer de helft uit sherry. Met de installatie kan men flessen van 0,7 liter, van 1 en 2 liter en blokpakken van 1 liter afvullen. Het overgrote deel van de produktie bestaat echter wel uit 0,7 en 1 liter flessen. De werkzaamheden aan de nieuwe wijninstallatie zijn uitgevoerd onder leiding van de heer J. H. Kelder man, projectleider renovatie bottelarij, in samenwerking met de afd. Techni sche Zaken. De reeds bestaande slytery op de Noorderkroonstraat 12, hoek Meteorenweg te Amsterdam Noord werd na enige weken sluiting op 25 mei 9.00 uur 1978 heropend onder de naam "ALBERTO W(jn- en Drankdiscount". Het interieur is op dezelfde wijze uitgevoerd als de 60 Alberto slyteryen in Nederland. Op basis van franchising heeft het echtpaar Laarhoven zich by deze organisatie aangesloten. Zy krygen daardoor de mogelykheid te profiteren van de voordelen, die byvoorbeeld een gezamenlyke inkoop en publiciteit met zich brengen.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 1