Laatbloeier met een logboek SP-VRT FLITSEN Samenstelling OR distributiecentra aan de redactie 9Europoort naar Felixstowe en terug AHOLDS C.S.Z.-VOORMAN WIM ROELOFS: FLITSEN pagina 11 Zaankanter Wim Roelofs [39] woont met vrouw Loes, twee gezonde Zaansc donderstenen van zoontjes [8 en 9] in een huis aan de Westzanerdyk en ziet er verbazend jeugdig uit. Verbazend jeug dig tenminste voor uw verslaggever. Want deze had hem bü de woorden "Nederlands Veteranenkampioen" in gedachten onwillekeurig zo'n beetje met "Smurfen-vader Abraham" geassoci eerd. Dat de gelijkenis niet groot was, dat kunt u zelf op de foto zien. Ten overvloede vernam hy van de heer Roelofs, dat in de amateur-atletiek het veteranendom -evenals het leven trou wens- by veertig begint. Daar Wim Roelofs dit jaar veertig wordt, behoort hij vanaf 1 januari 1978 tot de Veteranen. Dat hebben ze dan ook in Hoenderlo op 22 april van dit jaar geweten. Want toen liep hij 15 km in 50 minuten en 23 seconden en werd Nederlands Kampioen van de Vete ranen. Hij kreeg er de gouden plak voor. Zijn eerste "Gouden", maar bepaald niet zijn eerste en enige sportprijs. De grote glazen prijzenkast in de huiskamer van deze "hardloop-crac" getuigt van een respektabele reeks overwinningen. Zoals bijvoorbeeld: de Z.V.V. halve Marathon (21 km. 97,50 m in 1 uur, 7 minuten en 59 seconden) te Zaandam, de Ned. Kamp Veldloop te Hoog Soeren voor veteranen, waar hij brons won, de A.V. Zaanland cross (waar hij zich in de weg vergiste, daardoor iets om liep en tóch pis eerste over de streep ging), de Vestingloop te Edam (waar hij een -inmiddels volledig genezen- spier blessure opliep) de Spanderswoudloop in Hilversum, waar hij een nieuw klubre- kord vestigde (20 km 1.06.31). Sinds zijn 38e jaar is hij lid van AVZ-atletiek- vereniging Zaanland. Daardoor lid van de KNAU, de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. Ook de regionale pers besteed er de laatste jaren aandacht aan...Wim Roelofs is geregeld in het Sportnieuws. "sluimerend talent" Frappanter echter nog dan die overwin ningen is het verbluffende feit, dat deze C amateur-atleet pas op zijn vijf-en-dertig- ste jaar aan hardlopen begon te doen. Een laatbloeier dus, die tot die tijd praktisch geen sport had beoefend be halve dan regelmatig tafeltennissen in de Vereniging "Flits", wat hij wel met enthousiasme deed, maar waarin hij beslist niet uitblonk. Maar wél een laatbloeier met een duidelijk "sluime rend talent", daar wijst de ontwikkeling van de laatste jaren op en dat vindt ondermeer ook zijn masseur, waaraan hij veel steun heeft. Steun heeft hij ook aan zijn zaanse sponsor, dameskapsalon van Elswijck, die zijn onkosten voor training en wedstrijd betaalt, (als ama teur verdient hij uiteraard niets met zijn overwinningen) En ook van het mede leven van de inpakafdeling van de CSZ, waar hij werkt, geniet hij. Men infor meert geregeld naar zijn wedstrijden en gaf hem na zijn "gouden plak" samen een platenbon. jubileum Wim Roelofs is sinds drie jaar op die inpakafdeling van de Centrale Slagerij voorman, verantwoordelijk voor "etiket teren, inpakken en wegsturen". Oor spronkelijk van Simon afkomstig, werd hij zes jaar geleden, samen met Simon door het Ahold concern overgenomen. Omdat hij bij Simon van meet af aan op de vleesafdeling had gezeten, gaat het hem nu bij Ahold ook "naar den vleze". Van zijn veertig levensjaren heeft hij vijfentwintig bij Simon (en Ahold) door gebracht, hij viert dit jaar zijn jubileum, is dus eigenlijk "dubbel feestvarken" zogezegd. Wanneer hij tenminste niet "driedubbel feestvarken" wordt door nóg een spektakulaire zege te behalen bij de veteranen. De overwinning in de Marathon (42 km 195 m op de baan én op de weg), die op 10 juni te Sneek wordt gehouden: Of hij wint of niet, in ieder geval is zijn voorbereiding degelijk, langdurig en gedisciplineerd. Van iedere kilometer -hij traint elke dag na het werk en loopt 100 km per week- houdt hij een logboek bij, dat er niet om liegt: Van dag tot dag bijgehouden, trainingen in blauwe inkt, wedstrijden in rode. Vanwege zijn jubileum heeft hij een leuk plan. Hij wil in 't najaar met zijn vrouw met vakantie naar Griekenland, baker mat van de Atletiek. En daar gaat hij aan de klassieke Marathon deelnemen. De personeelsvereniging van filiaal 1171 te Hellevoetsluis heeft onlangs in plaats van een "gewone" feestavond een weekend naar Engeland georganiseerd. Onderstaand volgt een kort reisverslag van dit weekend. 99] 99 Maandag 6 maart kwam de heer Lagendijk vragen of er belangstelling was om een weekend naar Engeland te gaan. Velen hadden er zin in en zodoende moesten heel wat paspoor ten worden verlengd en aangevraagd. Dat werd bellen met het gemeente huis, hoe lang dat wel ging duren, 10 dagen was het antwoord, dat ging net, de datum van vertrek was vastgesteld op 18 maart. Die dinsdagmorgen was het bijzon der druk in het gemeentehuis. Iedere dag werd er over het reisje gesproken en werd er gekheid over gemaakt; de sfeer was daardoor erg gezellig. Dit was ook iets wat velen nog nooit hadden ondernomen: varen en dan nog wel naar Engeland. Vrijdagmor gen, 17 maart gingen diegenen, die hun paspoort nog niet hadden, het gauw halen, maar 's middags kwam de onheilstijding: de reis zou niet doorgaan, want er werd gestaakt. Waar, dat wisten we nog niet. Maar de "Townsend-Thorensen European Ferries" kon niet naar Felix stowe varen. Dus bleven we allemaal thuis. Velen deden klusjes die ze anders nooit gedaan hadden, want alle plannen gingen nu de mist in. Maandag, 20 maart, werd er gespro ken over het weekend 1 april-2 april. Dit werd gezien als een 1 april-mop. Later ging ook deze datum niet door. Maar eindelijk was het dan zover, de nieuwe datum werd bekend ge maakt. Het werd 15 april en deze keer ging het wel door. Aan boord was het erg gezellig; er werd geborreld, gekaart en veel gelachen. Om ca. half drie ging de bar dicht en gingen de meesten van ons de slaapstoelen opzoeken. De jongelui maakten er nog een feestje van, maar toch werd er wel geslapen, al was het wel wennen. Om 5 uur (Engelse tijd) waren de meesten weer op en gingen we voor de inwendige mens zorgen en om 6 uur waren we in Engeland. Daar stonden twee bussen voor ons klaar en kon de tour beginnen. We bezochten een water molen en daarna de tuin van Ran dolph Churchill, die erg mooi aange legd was. Alleen jammer dat we wat te vroeg in het seizoen waren, anders was het nog mooier geweest. Daarna bezochten we een oude "pub" (ca. 300 jaar oud), erg gezellig. We dronken daar goede koffie of wat sterkers, waarna er in Ipswich werd gegeten. En zo werd het weer tijd om terug naar het schip te gaan om de terugreis te aanvaarden. De stem ming was opperbest. Om ca. 11 uur (Ned. tijd) waren we weer in de Europoort. Moe maar wel voldaan. De bus stond klaar om ons het laatste stukje naar huis te rijden. Al met al was het een geslaagd week end. Met dank aan allen, die zich hiervoor ingespanpen hebben, de dames Herpers Stroo de heren: Van Roon Langendijk en Peter Mink. En niet te vergeten onze chauffeur, de heer Herkenraad. Naam Plaats A. Aaras DC Zaandam A. Aydemir DC Zaandam B. J. F. A. Bastings DC Tilburg F. Brun DC Zaandam J. Diependaal DC Beverwijk G. Dil DC Zaandam E. J. J. Kreugel DC Zaandam P. J. Kruyswijk HK R. Lioe-A-Joe DC Zaandam C. A. van Loon DC Tilburg P. C. M. Maas DC Tilburg A. H. Muis DC Zaandam J. W. M. Nijssen HK W. A. Obbens DC Tilburg H. Salverda DDC Zaandam A. M. Schapendonk DC Tilburg F. H. M. Vermetten DC Tilburg J. W. de Wit DC Tilburg C. A. Zoutewelle DC Tilburg 21 leden 2 vacatures Voorzitter: N. J. Visser Waarnemend voorzitter: W. A. Scholte. Secretaris: J Breeschoten Te huur: in de maand september luxe stacaravan (4 personen) met douche, warm en koud water, radio en TV. Standplaats: op de Veluwe bij Nun- speet. Tel.: 075-161612 (na 6 uur). RECTIFICATIE In het mei-nummer Flitsen staat bij de samenstelling Onderne mingsraad Miro B. V.: w.n. Koning P. F. J. 1709 dit moet zijn w.n. Koning P. F. J. 1759

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 11