DIT ZIJN UW OR LEDEN Service-aspect rijdt Ahold in de (winkelwagen) wielen FLITSEN pagina 9 In april vonden de verkiezingen voor de ondernemingsraden van de diverse Aholdwerkmaatschappijen plaats. De dit jaar talrijke verkiezingsaktiviteiten van de O.R. kandidaten weer spiegelden zich in de opkomst van de kiezers: deze was zonder meer goed te noemen. Bij Meester Wijhe bracht zelfs 92% van de kiezers hun stem uit! De nieuw gekozenen gaan in de periode 1978-1981 de belangen van personeel en bedrijf behartigen. De namen van de O.R. leden van de distributiecentra waren bij het sluiten van de kopij nog niet bij de redactie bekend. Wij zullen de namen van deze O.R. leden in het juni-nummer publiceren. Ondernemingsraad Marvelo BV B. Cecen, G. de Graaf, J. V. M. de Groot, Mej. G. Jansen, D. J. Mellema, Mej. M. J. C. Meijs, Mej. C. M. M. v.d. Oord, P. Postma, W. A. Waij, N. de Wit. 10 leden voorzitter W. Wachter Waarnemend voorzitter: P. C. Vink Sekretaris G. Arnold. Ondernemingsraad Grootverbruik BV N. H. J. Algera, Mw. A. Bosman-Kie- wiet, F. v.d. Kooy, J. Mulder, K. Visser. 5 leden. Voorzitter: J. Pieters Sekretaris: G. Arnold. H. van Dijk 804 Mw. M. A. E. van Gelder-v.d. Belt 807 P. W. Valkenburg 809 R.v.d.Ing HK G. Klein 804 Mej. J. Lesage 811 Mej. R. Muller 826 F. J. Scheffer 823 C. S. Smit 814 L. W. v.d. Voet 806 D. de Wolde 810 15 leden 2 vakatures Voorzitter J. Bulthuis Waarnemend voorzitter: C. Govers w.n. Hasseink, A. 1709 Schouten, Mw. N. 1706 Smits, Mw. E. A. J. 1701 Steinbach, Mw. E. J. 1721 Tricht, Mw. A. van 1702 Zijlstra, B. 1705 Totaal 20 leden Voorzitter: C. Govers Sekretaris: W. J. Bleijs Waarnemend voorzitter: P. F. Moerman Ondernemingsraad Vers Vleesgroep Ondernemingsraad Simon BV Ondernemingsraad Albert Heijn Supermart BV A. H. van der Aa 1145 W. H. J. van den Besselaar 1049 Mej. S. C. Childs 1132 Th. J. Dekker 1120 Chr. van Dongen ZM Mw. J. A. van Dijk-van der Heijden 1032 A.J.J.Goes 1128 J.J.G. de Groot ZPOF P. den Haas 1107 B. H. A. Heshusius 1222 H. ten Hove 1024 J. ten Hove 1150 H. A. Ipenburg 5559 H. G. Janssen 1094 P. H. M. Leenhouts 1058 Mw. W. D. M. Lobbe-van Kuijk 1187 A. Loof 1096 F. P. Martinius 1028 Mw. J. F. M. Pennings-Volman 1198 A.J. Plagge 1093 Mw. Ch. O. Romkes-Wellensiek 1047 Mej. J. de Vries 1172 Mw. G. van der Woord-Bloeders 1134 Mw. G. M. Wijgert-van Leijenhorst5581 25 leden 1 vakature Voorzitter: F. I. Ahlqvist Waarnemend voorzitter: R. L. H. Beijers Sekretaris: B. H. den Boer. Ondernemingsraad Restaurants R. Barsingerhorn AC Beekbergen, R. Benninga HK, J. Bollee Wegrest. Hol ten, Mej. Buntshoek AC Oud Leusden, J. v.d. Dries Wegrest. Nederweerf, P. A. van Dijk AC Lage Weide, B. Ehlert AC Reeuwijk, B. Geerlings AC Meerkerk, H. Geerlings AC Stroe, D. Horree Wegrest. Nederweert, Mej. E. v.d. Kort AC Heerlen, P. Kortenbos AC Leider dorp, F. Lanfers AC Zurich, F. Ligtvoet AC Zevenaar, Mw. H. F. Noordijk AC Grevelingen, Mw. H. Oosterveen AC Sevenum, M. Postma AC Stroe, P. Velthuis AC Beekbergen. 18 leden Voorzitter: F. W. I. Lachotzki Waarnemend voorzitter: S. Eusman Sekretaris: J. F. R. Hattink. Ondernemingsraad Miro BV Beurs-Mersmann, Mw. G. A. Braven, C. G. den Bronk, A. C. Casteren, W. H. N. M. van Eik,D. van Kenter, L. P. M. Nabben, W. M. G. Raats, Mej. J. A. Verheijen, Mw. B. Verloop, C. Vermeer, H. G. Vluggen, M. H. Vlugt, R. R. de Zondervan. K. Totaal: 14 leden 1 vakature Voorzitter J. J. Sekretaris W Waarnemend voorzitter: Th. W. de 723 853 739 851 HK 723 725 429 853 193 124 B. Bruggeman H. G. Donselaar E. Ducheine Mw. A. Eimers H. van Geel F. van Herwaarden T. Maas W. Roelofs C. Schoon B. B. Schouten R. Voorthuijsen G. A. Zeelen 13 leden 1 vakature Voorzitter: J. Rommertz Waarnemend voorzitter: CS Rijswijk CS Maarssen CS Eindhoven CS Maarssen CS Zaandam CS Rijswijk CS Eindhoven CS Zaandam CS Zaandam CS Eindhoven CS Zaandam CS Zaandam - dat bij de voorbereiding van de vakantie de ziekenfondsverzeke ring niet vergeten mag worden. - dat bij vakantie in Nederland het van belang is de ziekenfonds papieren mee te nemen. Daarmee gewapend kunt u terecht bij prak tisch iedere huisarts. Voor het in roepen van zijn hulp kan de arts kontante betaling van het zieken fondstarief vragen, welk bedrag u echter van het eigen ziekenfonds terug ontvangt tegen overlegging van de kwitantie. - dat de voorgeschreven geneesmid delen aan de apotheker moeten worden betaald. Tegen overleg ging van de kwitantie betaalt het ziekenfonds in de woonplaats de betaalde kosten terug. dat bij vakantie buiten Nederland u zich het beste tegen de kosten van geneeskundige hulp kunt verzekeren door het sluiten van een zogenaamde reisverzekering. Daarbij dient u er wel rekening mee te houden dat in deze reis- polissen vaak is bepaald dat kosten in verband met bestaande ziekten of kwalen, niet worden vergoed. In een aantal landen bestaat de mogelijkheid te profiteren van de sociale verdragen welke Neder land met die landen heeft geslo ten. Wilt u hiervan gebruik maken dan dient tijdig vóór het vertrek bij het ziekenfonds om een verklaring te worden gevraagd. dat u wel moet beseffen dat het recht op geneeskundige hulp bijna nergens zo omvangrijk is als in Nederland. Ook in de verdrags- landen zal u nogal eens moeten bijbetalen. Met het oog daarop kan ook voor de verdragslanden een reisverzekering van betekenis zijn. In alle gevallen doet u er goed aan vóór de reis informatie in te winnen bij het ziekenfonds waar u veelal voorlichtingsbladen kanv verkrijgen over hoe men in voor komend geval in de verdrags landen moet handelen. W. A. Scholte Ondernemingsraad Concerndiensten Sekretariaat Th. 702 216 v.d. Burg Nabben van Dui men van der Lee Boogaart, C. Grolle-Kleijn, Mw. A. 1707 Henrotte, L. A. 1702 Hermans, J. H. W. 1707 Hoogstraten, Mw. Th. van 1704 w.n. Huibers, W. M. HK w.n. Koning, P. F. J. 1709 Koorn, C. R. n?uz Lous, A. L. 1701 Mendel, E. J. 1708 Moor, Mw. M. Y/de 1707 Nammensma, S. 1703 Neeven, P. HK 1319 Olde,J.J. HK 1215 Ondernemingsraad Albro Tilburg BV A. Bertens, A. Coolen, H. Djadoenath, J. Janssens, P. ten Kate, Mw. J. Kouwenberg-Lengkeek, T. Verhoef. 7 leden Voorzitter: G. Oudega Waarnemend voorzitter: L. Klein Sekretaris: P. ten Cate Ondernemingsraad Etos BV H. Budde, Leiden; Mw. J. Coense, Eindhoven; M. Pieters, Budel; T. Sijs, Alkmaar; H. Vencken, Valkenswaard; J. v.d. Velde, Amsterdam; Mej. P. Vermeer, Enschede; Mej. B. Vink, Ulvenhout; J. Wagemans, Geleen. 9 leden Voorzitter: J. van Rooten Waarnemend voorzitter: J. J. v.d. Burg Sekrètaresse: W. v.d. Plas Ondernemingsraad Alberto BV M. J. van Donselaar, Sittard; G. J. A. van Driel, Zandvoort; B. ten Hoove, Groningen; H. Kalkman, Amsterdam M. Toet, Heemskerk; Mw. H. S. IJssen- nagger, Amsterdam. 7 leden 1 vakature Voorzitter: P. van Wissen Waarnemend voorzitter: G. van Driel Sekretaris: H. Kalkman Ondernemingsraad Albro Zwanenburg BV P. van Dam, A. v.d. Lugt, B. van Manen, H. Meekel, C. J. Meijer, J. Oexeman, L. Rummens, A. J. van Vel sen. 8 leden Voorzitter: G. Oudega Waarnemend voorzitter: T. L Winkel Sekretaris: P. van Dam Ondernemingsraad Verbrumar BV Plaats M. C. Baijens 215 J. Burggraaf 316 J. W. Dekker 1401 R. Elfrink KL101 P. Groenescheij 315 E. Gijtenbeek BG12 A. L. A. de Heij 1404 B. Jovanovic BG02 M. van Marion 219 A. J. Smout KL103 Mw. A. A. M. Tol-Konijn 107 Mw. S. E. de Vries-de Jong 116 Mw. A. Wiik Amesen 112 J. de Wildt 120 15 leden 1 vakature Voorzitter: D. Vethaak Waarnemend voorzitter: G. J. Heijn Sekretaris: A. van Gaaien Ondernemingsraad Detailhandelsgroep Diensten Plaats Wormer W113 522 505 304 W116 BG08 306 W213 520 524 J. den Bakker F. C. Blok A. Bosman R. S. Cascone A. K. P. van Eekelen S. A. Grootjes F. J. Petra P. Schipper R. J. Schreuder A. J. Teeling Mw. C. Zwart-Kramer 11 leden Voorzitter: W. A. Scholte Sekretaris: W. J. Appel Ondernemingsraad Melkexport Sterovita BV C. v.d. Assem, M. C. J. Braes, W. P. J. Faasen, T. Jouwsma, A. J. Stobbelaar, T. Verhoeff, A. C. P. de Vogel. 7 leden Voorzitter: E. de Leeuw Waarnemend voorzitter: Mw. J. Baren- i dregt Sekretaris: W. P. J. Faasen. Ondernemingsraad Meester Wijhe BV H. J. Beumer, R. R. Beumer, T. Brink, G. J. Elferink, H. Helmink, J. Heridrik- sen, G. Hulleman, F. Huizingh, J. H. Tiggelhoven, G. A. Tompoh, E. Vene man. 11 leden Voorzitter: P. v.d. Berg Waarnemend voorzitter: E. de Haan Sekretaris: H. de Groot. E. J. van Akkeren Mej. E. Dirkx Filiaal 822 819 Toen Ahold alweer zo'n vijfentwintig jaar geleden de winkelwagen in Nederland introduceerde uit het oog punt van klantenservice, zal nie mand hebben vermoed welke vin dingrijke -andere- bestemming meni ge gebruiker later aan deze lijvige boodschappenmand op wieltjes zou weten te geven. Evenmin kon toen worden voorzien, dat de levensduur van de wagentjes zou worden bekort doordat ze -veelal volgeladen- over de meest oneffen hindernissen worden voortgetrokken of geduwd. De praktijk heeft geleerd, dat men zich vaak in de win kei wagen wielen rijdt. Daarvan weet de heer F. C. Blok, medewerker van de Dienst Technische Projekten (DTP), lang zamerhand mee te praten. Als chef-inkoper van o.a. de winkel inventarissen ondervindt hij dat van de momenteel 50.000 in omloop zijnde wagentjes jaarlijks ongeveer tien procent moet worden vernieuwd. Een wagentje kost -inkoop- ca. hon derd gulden, bij elkaar dus een aar dige schadepost. De heer Blok: "niet bevorderlijk is het systeem, dat de wagen mee mag worden genomen naar de parkeer plaats van de diverse filialen. Daarop is de constructie niet berekend. -Laspunten laten los en de wielen raken ontzet doordat ze bedoeld zijn om over een gladde vloer te rollen. Nu is het zo dat de wagens trottoir op en af worden gereden". Schadelijk blijkt ook, dat de wagens in de respectievelijke filialen zelf te lijden hebben, doordat ze als vul- wagen worden gebruikt, terwijl het verrijden van de tot slangen in elkaar geschoven wagens ook ontwrichtend werkt. Dit alles zou nóg overkomelijk zijn, doordat defecte wagens nog kunnen worden gerepareerd. Maaimachte loos staat men tegenover diefstal. Wat moet je nou met een winkel wagen? -Teveel om op te noemen, onthult de heer Blok. Op hun kop, benut het publiek ze als konijnen hok, als kipperen, als plantenkorf, maar ook als barbecue. De wieltjes worden dan door de jeugd gesloopt als onderstel voor zeepkisten of onder de planken voor het zo popu laire skateboarding. onderhoud Aan het onderhoud wordt sinds twee jaar het nodige gedaan. Met een Duitse firma sloot Ahold in 1976 een contract voor regelmatig schoonma ken en repareren. Dat gebeurt bij het filiaal in een busje waarin een wasautomaat is gemonteerd, die vier tot vijf wagens tegelijk kan reinigen. Tevens worden dan de wielen ge smeerd of gerepareerd. Volgens de heer Blok zal aldus de vervanging van onklaar geraakte wagens enigs zins kunnen worden teruggebracht. Wat niet wegneemt dat ideeën voor een zo doelmatig mogelijk gebruik bijzonder welkom zijn. Mits ze uit voerbaar zijn. De heer Blok en de zijnen hebben al gespeeld met de gedachte aan luchtbanden of een speciale vering, maar dat zou de wagentjes weer te duur maken. Mocht u dus een goed idee hebben om de levensduur van de winkelwa gen te verlengen en het zoekraken van de wagens te voorkomen, neem dan kontakt met ons op.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 9