REEKS ONGEMAKKEN BELAAGT NIEUW AH-FILIAAL IN ZOETERMEER Hecht team maakt van nood een deugd Truck-stop in Leiderdorp FLITSEN pagina 3 Zonder teamgeest zouden ze het niet redden - daar in die nog volslagen onherbergzame "uitloper" van Nederlands snelst- groeiende satellietstad Zoetermeer. Midden in de woestenij waar steen voorsteen de nieuwe woonwijk Seghwaertverrijst, werd begin van dit jaar, een houten noodfiliaal van AHSM in elkaar getimmerd. Plaats van vestiging - op aanwijzingen van de gemeente - heel veelbelovend aan de Parkdreef. Een naam die toch tenminste het beeld oproept van een enigszins groene omgeving. Maar daarmee is de werkelijkheid in schrille tegen spraak: manshoge molshopen, beurtelings opgeworpen en dan weer aangevreten door dreunende draglines, en bergen bak steen markeren nu nog de plek waar AH-medewerkers pionieren sinds de opening van de SM op 15 februari jl. vuurdoop Voor de toen kersverse BL E. P. van der Schaar (31) betekent deze eerste post een ware vuurdoop. Zijn taak bestaat voor een groot deel uit improviseren en verder slijt hij vele uren op het stadhuis om er op te komen voor het bestaans recht van de SM. Wat dit laatste betreft, zijn er nogal wat hindernissen te over winnen. Zo vertelt de heer Van der Schaar dat het hele parkeerterrein was opgebroken, toen hij op een ochtend bij het filiaal aankwam. Hij kon zijn ogen nauwelijks geloven, vooral toen even later een graafmachine letterlijk grondig kwam huishouden. Navraag bij de ge meente bracht opheldèring: er moest een rioolbuis worden gelegd. -Alles goed en wel, maar zonder enige voorkennis was de parkeermogelijkheid aldus vakkun dig verwijderd. Na veel geharrewar toonden de ambtelijke instanties begrip voor het feit dat daarvoor iets in de plaats moest komen en zo heeft de SM inmiddels de beschikking gekregen over een parkeerstrook. onbereikbaar Dit is overigens nog maar een voorbeeld van recente datum. Eerder waren plot seling alle omringende lantaarnpalen verdwenen. Reden: ze moesten vier meter worden verplaatst, maar voordat het zover was, waren er wél een paar dagen verstreken. Het ergste tot nu toe was echter de periode, waarin de SM praktisch onbe reikbaar was, doordat verderop een brug zonder meer werd afgesloten. De heer Van der Schaar kon praten als brug man; het baatte niet. Een schrale troost was, dat hij met zijn kritiek op dit soort onaangekondigde ongemakken kennelijk niet alleen stond. Getuige een^ artikeltje in het huis-aan- huis verspreide Streekblad voor Midden- en Zuid-Holland: "In Seghwaert kan men niet begrijpen, dat de gemeehte zo'n ongelukkige plaats heeft uitgekozen voor de supermarkt. Met veel bombarie kondigt de gemeente aan, dat de bewo ners nu al in de eigen wijk boodschap pen kunnen doen, maar bij regenachtig weer is de winkel nauwelijks bereik baar". Alweer een onmiskenbare waarheid. Als het regent verandert de omliggende zandvlakte binnen de kortste keren in een modderpoel die niet alleen een plaag is voor de eerste bewoners, maar ook voor de bevoorrading. Diverse malen liepen er al wagens vast. Public Relations Wie nu denkt dat de heer Van der Schaar inmiddels moedeloos bij de pakken neer is gaan zitten, komt bedro gen uit. -Integendeel, niets is hem te gek om zich door de moeilijkheden heen te worstelen. Toen, na dagenlang praten op het gemeentehuis, de SM weer langs begaanbare wegen te bereiken was, moest iedereen dat weten óók. -Bij een plaatselijke kweker bestelde hij vierhon derd rozen, die stuk voor stuk aan evenzovele klanten werden aangeboden met de mededeling: "AH is blij; de weg is weer vrij". Elke nieuwe bewoner -dat wordt met naam en adres nauwkeurig bijgehouden- ontvangt sinds kort een bos tulpen en een bon die korting geeft bij aankoop van vleeswaren. Door zulke klantenbindende activiteiten speelt dit buitenbeentje onder de filialen een heel speciale rol in de bedrijvige buurt. Het handjevol bewoners én bouw vakkers weten althans de weg erheen maar al te goed te vinden. Oók al, doordat het filiaal een soort trefpunt is. De heer Van der Schaar heeft bijvoor beeld de personeelskantine open gesteld voor vergaderingen van de werkgroep Seghwaert, die regelmatig de wijkpro- blemen doorpraat. Tijdens die bijeenkomsten wordt gratis koffie geschonken. Verder zijn er in dit verband plannen in uitwerking om een muurkrant te creëren en er komt een ideeënbus ten behoeve van de wijkraad. Ook onderhoudt de heer Van der Schaar goede contacten met de politie door bijvoorbeeld klanten attent te maken op de fietsen shows die geregeld achter het politiebureau worden gehouden en waar meer dan eens gestolen of ergens onbe heerd achtergelaten rijwielen kunnen worden teruggevonden. NS-agentschap Aangezien het definitieve filiaal later 200 meter verder zal worden geopend, in de directe nabijheid van een "Sprinter"- station (voor de sneltreinverbinding Zoe- termeer-Den Haag v.v., red.) heeft BL Van der Schaar zich nu vast verzekerd van het NS-agentschap voor de verkoop van abonnementen en meerritten-kaar- ten. Om daarop de aandacht te vestigen heeft hij ter gelegenheid van de inge bruikneming van dit station op 28 mei a.s. een kleurwedstrijd voor de jeugd uitgeschreven. Dit initiatief hebben de spoorwegen gehonoreerd door 2 prijzen beschikbaar te stellen in de vorm van dagtrips voor twee personen door Neder land. Ook de SM stelt prijzen beschik baar. Tot zover enige voorbeelden van de manier waarop hij aan de weg timmert om zijn filiaal zo groot en goed mogelijk bekendheid te geven. Maar, daarvoor komt méér kijken. assortiment Trots vertelt de heer Van der Schaar dat hij zijn inmiddels tot 800 gegroeide klantenkring het héle AH-assortiment kan bieden op de slechts 400 m2 oppervlakte die de noodwinkel meet. Dit betekent wel, dat moet worden gewoe kerd met de schapruimte, die voor de meeste produkten niet meer dan één tot twee meter kan bedragen. Dat is tot daaraan toe, maar daarop zijn de bestel- hoeveelheden niét afgestemd met het nadeel dat alle code-gebonden artikelen vaak voor de helft retour moesten worden gestuurd. Om de hiermee gepaard gaande verlie zen zoveel mogelijk in te dammen, heeft BL Vkn der Schaar nu al van de CS gedaan gekregen dat in zijn geval halve plateau's worden geleverd en als het enigzins kan, bevoorraadt hij zichzelf in kleine hoeveelheden via het volwassen filiaal in Zoetermeer-centrum. Tegen over dit pluspunt staat dat vrijwel dagelijks een medewerker met de eigen auto zo'n twee uur weg is, soms voor het minste geringste. Maar men bereikt ermee, dat de klant alles krijgt wat hij wil. team Het is duidelijk dat deze optimale service niet alleen te danken is aan de heer Van der Schaar. Met zijn team van negen fulltimers en -als zij er zijn- ook de parttimers, vormt hij "één grote familie", waarmee de gang van zaken elke maandagmorgen van a tot z in de kantine wordt behandeld. De heer Van der Schaar: "Dat is nodig, want er wordt wel het een en ander van de mensen gevraagd. Op de vrijdagse koopavond bijvoorbeeld, is er na kwart voor acht geen klant meer te bekennen, maar je moet wel open blijven tot negen uur. Iedereen lacht eigenlijk pas als het druk is, op vrijdag en zaterdag. Daar voor werken ze en daaraan is het te danken dat de omzet nu elke week stijgt." Een staaltje van de inzet van de mede werkers om het zover te krijgen, is misschien nog het volgende: "We werk ten hier in het begin met een schoon maakploeg. Iedereen was het erover eens dat we ons dat niet konden permitteren en nu doen we het zelf met z'n allen. Zo wordt van de nood een deugd gemaakt". Niettemin maakt de heer Van der Schaar zich zorgen over de beheers matige kant van de zaak. "Winst is hier onder de gegeven omstandigheden niet te maken; feitelijk draaien we alleen verlies. Maar een uitdaging blijft het voor ons allen!" Vandaar dit verhaal. Filiaal 1226 is beslist niet zómaar een filiaal. Zeg nou zelf Sinds kort beschikt ook het AC Restaurant in Leiderdorp, gele gen aan de E 10/A 4 Rotterdam- Amsterdam, over een speciale accommodatie voor vrachtwagen chauffeurs. Zo'n truck-stop vindt men daar direct b(j het binnen komen aan de linkerkant, in een ruimte die voorheen diende als winkelde, en later ook als ver gaderzaal. Men vindt er een bar met tien zitplaatsen en verder dertig zit plaatsen aan tafeltjes. Dat deze truck-stop door de chauffeurs op prijs gesteld wordt, bewijst het aantal bezoekers, dat sinds de opening nog steeds stij gende is. Op dit moment be draagt dat aantal zo'n 250 per dag. De chauffeurs kunnen er van maandag tot en met vrijdag dag en nacht terecht. De truck-stop heeft een apart menu dat aange past is aan wat de chauffeurs op prijs stellen: een degelijk maal voor een schappelijke prijs. Ove rigens wordt aan het menu nog gesleuteld, men gaat wat meer kleine hapjes voor de kleine trek aan de kaart toevoegen. Een speciale service vormt de video-recorder. Met name samen vattingen van voetbalwedstrijden of andere sportieve hoogtepunten blijken veel gevraagd te zijn. In Leiderdorp beschikt men over een tiental videobandjes. Het is de bedoeling dat er in de toekomst een centraal beheer gevoerd gaat worden over deze bandjes, wat dan ook meer keuzemogelijkhe den zal geven. Tenslotte is er dan nog de wek- service. Chauffeurs die in hun wagen op het parkeerterrein over nachten, kunnen zich op elk gewenst tijdstip laten wekken. En vervolgens kunnen ze in het AC-Restaurant douchen en ont bijten.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 3