G Toen ik bij AH kwam werd net filiaal 85 geopend Meer dan alleen een zakelijke relatie redactie 4 DE HEER A. T. DEKKER: Uitslag examen le assistent Simon A HSM-filiaal Kerkrade vierde carnaval pagina 10 FLITSEN In april hoopt de heer A. T. Dekker, Anemoonstraat 32 te Koog, zijn 10-jarig jubileum als gepensioneerde te vieren. Het "zalig niets doen" verveelt hem echter nog geen dag en dat komt vooral door zijn nog steeds grote betrokkenheid bij de turnsport en met name bij zijn vereniging "Simson". Boven dien mogen de heer Dekker en zijn vrouw, mevr. N. Dekker- Stienstra, zich in een uitstekende gezondheid verheugen. "Dat wij gezond mogen blijven is eigenlijk onze enige wens, zegt de heer Dekker tevreden. Ruim 45 jaren heeft hij gewerkt op de afdeling Boekhouding, waarbij de in houd van de functie natuurlijk wel steeds veranderde. De heer Dekker heeft de tijd meegemaakt, datje op zaterdag middag soms tot 6 uur op kantoor aan de gang was om alles klaar te krijgen. De heer Albert Heijn, stichter van het concern, kwam dan wel eens kijken hoe het allemaal ging. "Toen ik kwam werd net filiaal 85 geopend, de Westzijde in Zaandam", vertelt de heer Dekker. Uit de kast diept hij de lepel met inscriptie op, die hij ontving bij zijn 12V£-jarig dienstverband. Zijn vrouw ontmoette hij ook bij Albert Heijn. Die vond het toch voor de werk omstandigheden niet zo plezierig om de gehele dag bij haar verloofde op één af deling te zitten en daarom ging zij naar een andere baas: Simon de Wit! Vrijwel zijn gehele leven, vanaf zijn 10e jaar, is de heer Dekker al lid van Sim son. Hij maakte daar "gouden jaren" mee. Zelf won hij vele prijzen en was hij kampioen van de Zaanstreek. Hij maak te deel uit van het keurkorps van de Zaanse Turn Kring. Dit jaar bestaat de vereniging 100 jaar en het spreekt welhaast vanzelf, dat de "oude garde" is ingeschakeld om dit groots te vieren. De heer Dekker is lid van de feestcommissie. Een belangrijk onderdeel van het werk daarvan bestaat uit het nasnuffelen van het archief. Er J. C. A. Uylenbroek W. H. C. v. d. Aar R. E. R. Westbroek G. H. M. v. d. Meer M. F. C. J. Breuer F. J. Heisterborg L. v. d. Berg M. J. de Vries F. A. de Callafon P. P. v. Geilswijk T. A. v. Popla A. Helmus J. H. de Boer N. J. Blommaert J. C. M. Coesel Th. W. J. Huysmans J. Vos H. G. Vermeer Th. B. Arens W. M. Verbrugge C. J. Kohier E. S. Kreeftmeijer H. v. d. Zaag F. J. Steenvelt T. L. M. v. d. Kooy J. R. Nieswoog W. J. Westerhout A. L. v. d. Caaij R. O. Bernoud M. P. W. Hassfeld J. A. C. v. Kemenade J. T. v. d. Kamp J. Schaffels P. Knobbe G. J. P. Wamelink C. G. J. Koks M. C. A. Corver H. Kraak Th. Wit H. J. T. Odijk T. van der Sluys R. F. Vet B. van Katwijk H. Hiemstra L. Eikelboom J. N. Ammerlaan J. M. Schilder gehouden op 28-1-78 fil. 312 610 318 306 326 518 193 507 503 735 415 204 216 427 725 125 601 124 708 309 310 314 321 523 306 425 404 426 723 409 880 859 851 725 869 855 410 864 860 512 879 867 503 324 869 899 865 komt namelijk een jubileumboek, terwijl ook een reünie op het programma staat. De heer en mevr. Dekker verheugen zich er al op dan weer vele oude bekenden terug te zien. Dat vinden zij ook altijd zo plezierig van de kienavonden en het jaarlijkse uitstap je van Albert Heijn. "Je spreekt weer eens iemand," zegt de heer Dekker, "Als je vaak lang met iemand hebt ge werkt wil je toch wel weer eens weten hoe het hem gaat." Na het bereiken van de pensioendatum heeft de heer Dekker thuis nog enige tijd kasboekjes en ba lansboekjes uitgerekend tijdens drukke perioden. Maar dat is ook al weer jaren geleden. Toch is hij nog regelmatig met cijfers in de weer: als teller en als jurylid bij turn wedstrijden. "Ze weten me wel te vinden," constateert hij, "Ik doe het echter met veel plezier." Voor Simson heeft hij ook nog een "krantenwijkje": bezorging van het clubblad. Verder vult hij zijn tijd met o.a. kruiswoordpuzze len, terwijl een regelmatige klaveijas- avond met oude vrienden al meer dan een halve eeuw op het programma staat. "En mijn vrouw en ik fietsen beiden nog, we zijn best tevreden," besluit de heer Dekker. De heer Dekker zoals velen hem kenden: achter het bureau met het voor die tijd modernste 'rekentuigdat er te krijgen was. dat de meeste bedrijfsonderdelen van Ahold (Restaurants, Meester Wijhe en Stemvda niet!) voor de uitvoering van de ziektewet "Eigen risico dra ger" zijn? Ahold t.b.v. be ft0/*} vat» het houdt en zelf ook geen premie af- draagt. Het uit te keren :VJ kosten zijn dan wet van Ahold. De bei Wast dat een sociale verzekeringswet zich saxei laat herkennen of zij geldt voor alle Nederlanders of dat zij alleen van toepassing is, als er sprake is van hei "in loondienst werkzaam zijn". Zijn er dan verzekeringen voor werk nemers en weer andere voor alle Ne derlanders? Juist! Ais de wet met een A begint bijv. AOW. AWBZ, AKW, AAW dan is dat de afkorting van Algemeen, met andere woorden: voor een ieder vati toepassingWaar dit niet het geval is, ontbreekt deze letter en is er sprake van een werk nemersverzekering. zoals ZW, WAO, ZFW, WW en KWL. Weet u inmiddels welke wetten met deze afkortingen bedoeld worden? We zullen u even helpen: AOW: Algemene Ouderdomswet AWW: Algemene Weduwe en We zenwet AWBZ: Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten AKW: Algemene Kinderbijslagwet AAW: Algemene Arbeidsongeschikt- heidwet ZW: Ziektewet WAO: Wet op de Arbelds Qnge- Schikt heidverzekèri ng ZFW; Ziekenfondswet WW: Werkeloosheidswet KWL: Kinderbijslagwet loontrek- kenden. in januari is voor de zevenendertigste keer "De Kleine Gids voor de Neder landse sociale verzekering" versche nen. Deze succesvolle en nuttige uit gave van tic Vereeniging van Raden van Arbeid geeft al sinds jaar en dag praktische informatie over bijna alles in de sociale verzekering. Verder zijn enkele hoofdstukjes over Algemene dswet, Rijksgroepsregeling werknemers, Wet Sociale .orziening en het Voorlich- ntrum Sociale Verzekering Ook vindt men er in een duidelijk schema dat de sociale verzekerings wetten en de daarbij behorende uit voeringsorganen laat zien en een sa menvattend overzicht van de sinds I januari j.L geldende premies en uit keringsbedragen. Om het geheel te completeren is een adreslijst in het boekje geplaatst, dat de adressen vermeldt van alle bij de uitvoering van de Mxiale verzekering betrokken instellingen. De gids is voor een gulden verkrijgbaar bij elke Raad van Arbeid. Wie toezending per post wenst, moet er op rekenen dal portokosten in rekening worden gebracht. Kandidatenlijst Ondernemingsraad Albert Heijn Supermart B.V. Kiesgroep 9 Overige medewerkers SM ZB 2 zetels namens werknemersorganisaties namens niet-georganiseerden r GREMMEN C L M24 5-1946. man r DEKKER Th J 10 5 1942. man. Administrateur filiaal 1120. Enkhureen. 1068 m dienst c HEIL M H 20-12 1058 maa Verkoper filiaal U 55. Hilversum. 1975 in drenst ROMKES-WEILENSIEK.Ch O. 128-1919. vrouw. Verkoopster filiaal 1047. Zandvoort 1966 in dienst Naar aanleiding van de bij ons in de kantine opgehangen Kandi datenlijst Ondernemingsraad Al- bert Heijn Supermart B. V., Kies groep 9 /Overige medewerkers SM ZB het volgende: Namens de werknemersorganisa ties heeft de heer M. H. Heil, ver koper filiaal 1135 te Hilversum zich aangemeld als kandidaatlid in de O.R. Volgens de Kandi datenlijst echter is deze man op 20 december 1058 geboren. Deze leeftijd, 919 jaar, bewijst dat er bij Albert Heijn een erg goed leefmilieu heerst. Ik hoop, dat de heer Heil ook nog zijn 920-ste verjaardag bij AH mag meemaken. W. L. M. van Ruiten Charbonlaan 13, Sassenheim eerste verkoper B filiaal 5559 - Overveen. Ondanks dat het carnavalsgedruis al geruime tyd verstomd is, willen wy het lofwaardige initiatief van het A.H.S.M. filiaal Kerkrade om in de supermarkt een kindercarnaval te organiseren niet ongemerkt voorby laten gaan. Onder het motto "Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", kwamen meer dan 300 kinderen, in allerlei bonte kleren uitgedost, het door het personeel van het AHSM filiaal Kerkrade georganiseerde carnavalsfeest meevieren, 's Ochtends om 10 uur werd "Guus DE EERSTE" met zijn raad van elf op de tonen van de "Buuttemarsj" binnengehaald, waarna het feest losbarstte. Er werd gedanst, "geschunkeld" en onder aanvoering van de verklede mede werkers John en Jan werd er een Polo naise getrokken. De sfeer was zo aanste kelijk, dat zelfs de ouderen zich niet onbetuigd lieten. Een diskjockey ver kleed als clown zorgde ervoor dat de stemming er in bleef. En dat er stemming was, blijkt wel uit bijgaande foto. Tijdens de samenwerking tussen de Heer A. Roovers, werkzaam als sectorchef bij Albert Heijn en Mej. A. Oomen, hoofd van de Afd. delicatessen van A.H.-filiaal 1007 te Breda, is er meer dan alleen een zakelijke relatie ontstaan. Deze heeft er zelfs toe geleid dat zij op 27 januari j.l. in het huwelijksbootje zijn gestapt. Wij wensen Toon en Annette veel geluk in hun verdere leven.

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 10