Wegrestaurant Holten officieel geopend NAUWE SAMENWERKING MET AC RESTAURANTS Depositorente 1.42 procent Wereldkampioen Harm Wiersma en topdammer Rob Clerc speelden simultaan in het nieuwe wegrestaurant Holten Stichting Spaarfonds Functiewijzigingen AHOLD ESPANA FLITSEN pagina 5 Onder grote belangstelling heeft Ir. T. Hettema, hoofd ingenieur-direkteur van Rijkswaterstaat in Overijssel, vrijdag middag 13 januari 1978 het wegrestaurant Holten officieel geopend. In overleg met Rijkswaterstaat is dit van alle moderne comfort voorziene bedrijf in korte tijd tot stand gekomen. Een miljoenenprojekt, waarbij enerzijds ge rekend is op de groei van het toerisme op de Overijsselse Heuvelrug, maar waarbij vooral vooruitgeblikt is op de geleidelijk wassende verkeersstroom tussen oost en west als de Nederlandse rijkswegen via Twente aansluiten op de Duitse auto banen. De omvang van het verkeer op rijksweg I, die volgend jaar tot bij Borne zal zijn doorgetrokken, is thans al van dien aard dat een wegrestaurant van dit kaliber - 320 zitplaatsen plus nog eens 80 op het terras - een belangrijke funktie kan ver vullen ten behoeve van de zakenwereld, toeristen, internationale chauffeurs en andere weggebruikers. De provincie Overijssel moest het tot dusver zonder een "weggebonden" res taurant stellen, specifiek voor het ver keer; dit bedrijf dat met zijn 36 arbeids plaatsen ook voor de werkgelegenheid in de regio van betekenis is, voorziet in deze leemte. Struik en Bolder Ir. Hettema deelde bij de opening mee, dat de verlichte parkeerterreinen aan weerskanten van de snelweg, door mid del van een voetgangerstunnel met el kaar verbonden, op grond van eeuwen oude streeknamen Struik en Bolder zijn genoemd. De namen komen op zgn. vooraanduidingsborden langs de weg te staan. Het verkeer naar het westen par keert op de Struik, het verkeer naar Twente op de Bolder. Deze bekendmaking had een spectacu lair karakter, doordat de betreffende borden in het restaurant met hulp van een gemotoriseerde wegenwachter wer den "onthuld". Het restaurant, dat door royale erfbeplanting en een afgeplatte dakconstructie allerminst zal detoneren in het landschap, is al enkele weken in gebruik. Het wegrestaurant Holten, dat voor wat de know-how betreft samenwerkt met de AC-Restaurants, richt zich op alle cate gorieën weggebruikers. Aangenomen wordt, dat de meesten zichzelf zullen willen bedienen en vooral snel. Voor hen biedt het zelfbedieningsrestau rant (212 zitplaatsen) een ruim assorti ment aan etenswaren en dranken. Maar ook een vertrek om babies te verscho nen, een kleutertoilet, een speelhoek voor de jeugd en een welvoorziene rook waren-, lectuur- en cadeautjeswinkel. Een kleiner restaurant (64 zitplaatsen) is er voor hen, die een maaltijd geserveerd willen krijgen of die bijvoorbeeld van een vleesfondue willen genieten, één van de specialiteiten van chef-kok Van Ee. Voorts is er nog een aparte zaal met 60 zitplaatsen voor groepen. Tenslotte is er een intiem café met bar voor vrachtwa genchauffeurs, Truckstop genaamd, compleet met douches, video en nacht service. Als ze in de truck slapen op één van de parkeerplaatsen, dan kunnen ze desgewenst van het restaurant uit wor den gewekt. De afgelopen weken is al gebleken, dat deze service op prijs wordt gesteld. Zoals ook de babyroom een enorm succes blijkt te zijn. Het wegrestaurant, dat erkend is als leerbedrijf, heeft tenslotte ook voorzie ningen getroffen voor invaliden. Van zeven uur 's morgens tot tien uur 's avonds is het in funktie, waarna er nog nachtservice is voor het vrachtverkeer, behalve in de nacht van zaterdag op zon dag. Op maandagochtend kunnen vrachtwagenchauffeurs er vanaf 4 uur weer terecht. Bezoekers worden op de hoogte gehou den van de weersvoorspellingen; er is gelegenheid voor het schriftelijk indie nen van op- en aanmerkingen, waarmee in de beleidsbepaling nadrukkelijk reke ning wordt gehouden. Het wegrestaurant Holten mag een aanwinst voor heel de provincie Overijs sel worden genoemd. De extra depositorente over het jaar 1977 is vastgesteld op 1.42%. Deze rentevergoeding wordt per ulti mo van het jaar gegeven over de laag ste stand van de spaarrekening ge durende het gehele jaar, verminderd met een bedrag van 4.000,- [dit is het bedrag dat tenminste benodigd is voor het behalen van de maximale rentetoeslag a 750,-]. De berekening van de extra rente wordt gebaseerd op bet gemiddeld depositotarief by de Amro Bank over deposito's van 100.000,-- op jaar- termyn. Genomen wordt het gemid delde van de rentetarieven, zoals de ze zh'n in de eerste week van de vier kalenderkwartalen. De uitkomst hiervan bedraagt voor dit jaar 5,97%, hierop wordt het per centage a 4,55% van de vaste rente in mindering gebracht, zodat de ex tra vergoeding op 1,42% uitkomt. Met ingang van 20 maart 1978 zal de heer J. Maillé (zone-manager) worden aangesteld als supervisor bij A hold Espana. DC ZAANDAM De heer J. A. van Putten, voor heen Hoofd Non Food DC, gaat vanaf 1 maart a.s. de functie vervullen van site-manager DC Zaandam. Hij volgt in deze functie de heer J. Joustra op. De heer Joustra zal worden belast met bijzondere op drachten binnen het direktoraat van de heer W. A. Scholte. Ter gelegenheid van de feestelijke opening van wegrestaurant Holten werd op 16 en 17 januari een simul- taandamtournooi georganiseerd. Wereldkampioen Harm Wiersma, topdammer Rob Clerc en oud we reldkampioen Piet Roozenburg na men het op tegen liefst 210 dammers. Enthousiaste dammers uit heel Twente, zoals Almelo-Hengelo-En- schede-Borne, maar ook uit Deven ter en omstreken probeerden de kampioenen beentje te lichten. Dat lukte echter niét want de heren si- multaanspelers bereikten een score van meer dan 90%. De beste 10 tegenstrevers werden beloond met een diner voor twee per sonen. Er was veel belangstelling (ook van de regionale pers) en op beide avonden was er een zeer fijne sfeer. Al met al een zeer geslaagde promo tie was de conclusie van manager W. 1. M. Muller. Maar wegrestaurant Holten was nog niet uitgestunt. want op 19 februari stond er een grote bosloop achter het restaurant op het programma met na de prijsuitreiking een "snert - feest".

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 5