UII.LU1.Bm1 30 JAAR TAFELTENNIS BIJ ALBERT HEIJN Ahold produktiebedryven Distributie carnaval '78 Carnaval bij Albert Heijn in Hoensbroek pagina 10 FLITSEN Bijna 30 jaar geleden is de tafeltennis vereniging Albert Hegn opgericht. En nu, zo'n 29 jaar later is er min of meer een hernieuwde "Oprichting" geweest, en "Albert Heyn" staat nu weer volop in bloei. Wie en wat is de vereniging? Veel bekendheid schijnt er niet over deze club te zijn.' maar let op: ze worden beroemd, berucht en vooral KAM PIOEN. Elke maandagavond vanaf 7 uur wordt er in het Ontspanningsgebouw aan de Klamperstraat (Zaandam) gekletst, kof fie gedronken en zelfs getafeltennist. De club is 6 tafeltennistafels rijk en met 3 teams wordt er in de Amsterdamse en 2 teams in de Zaanse competitie gespeeld. Het eerste team is in de eerste helft van de competitie 1977/1978 geprolongeerd naar de 4c Klasse, dankzij de kampioenen A. den Bakker. B. v. d: Hilst, R. Boon en invallers K. Bosman en J. den Bakker. Een goed begin voor het 30ste seizoen Ook bracht dit seizoen een nieuw Geslaagden voor het' examen le verkoper A AHZB Geslaagden examen Etos- verkoopster/verkoper Dhr. T. Sijs; Mej. L. H. ter Brink; Mej. M. Pijlman; Mej. K. Willard; Mej. G. Reitsma; Mej. J. van Geest; Mej. J. van Essen; Mej. C. Kuipers; Mej. B. Vink; Mej. G. Pots. Op 4 januari j.l. slaagden onder staande dames voor het examen le verkoopster Etos. J. van Hal; W. Heemskerk; M. Hoogeboom; J. Kuipers; E. Rid derhof; S. Strijbos; Y. Valbracht; A. v. d. Vleuten. bestuur, en mede hierdoor werd het clubblad "Tafeltennisnieuws" opgericht. Naast de competitiewedstrijden en trai ning is er ook deze keer weer het tradi tionele kerst-tournooi georganiseerd. Op 19 december. Het was een zgn. handi- captournooi. Dat wilde zeggen, dat je die avond niet je eigen batje mee be hoefde te nemen, want daar zou het bestuur wel voor zorgen. Een woord van lof hoor, voor deze mensen. Alleen helaas er was een vergissing in het spel. De batjes waren niet volgens de regels in elkaar getimmerd. De één was 3 maal te groot en dus ook 3 keer zo zwaar, de ander was van schuimrubber of er zat een groot gat in Nou wilde niemand het bestuur op zijn tenen trappen, dus werd er ijverig met deze misbaksels gespeeld, 't Werd een uiterst gezellige avond, en eindigde pas laat in de avond. De vijf winnaars werden onder de prijzen bedolven en onder de verlie zers werden nog 3 flessen wijn verloot. En natuurlijk werd iedereen getrakteerd op de ook jaarlijks terugkerende repen chocola van een bekend merk. Zeg, kom ook eens op een maandagavond langs. We wachten wel op u. Inlichtingen kunt u krijgen bij Ans Groenescheij (W512 - tel. 2835). B. Istipliler 5794 J. N. Kooke 5663 P. van Geenen 5570 A. Verstege 5545 P. van Lindenberg - 5737 F. J. Meissen 5566 H. v.d. Lely 5598 C. Bondt 5538 R. Lagrand 5794 A. Varentwijck 5518 J. Giezen 5689 R. Bakker 5806 Hde Nijs 5501 D. Bartens 5585 E.Jansen 5799 E. J. Fanchamps 5775 P. H. Beckers 5753 J. v.d. Boogaard 5777 H. M. Boot 5612 P. van Heugten 5553 E. v.d. Meere 5527 J. Kemperman 5944 J. de Krijger 5797 H. Langbroek 5710 P. Leantand 5700 G. IJsselstein 5679 J. van Hooft 5506 H. Spoor 5781 P. Meijer 5540 Op zaterdag 28 januari vond in Oisterwijk een ware AHOLD- invasie plaats! Ruim 800 distri butie-medewerkers vierden in ge bouw Kleijn Speyck hun jaarlijk se carnaval. De stemming zat er al spoedig in. Daarvoor zorgden Prins Carnaval en de Raad van Elf van de carna- velsvereniging "De Vattebieren", de charmante dansmariekes, het dansorkest "Atlantic" en de luid toeterende blaaskapel. Reeds na korte tijd waren de nuchtere noorderlingen niet meer te onder scheiden van de zuiderlingen. Het hossende, joelende, warre lende en dorstige festijn bereikte een hoogtepunt toen Adèle Bloe- mendaal op het podium ver scheen. Op de van haar bekende wijze bracht zij een aantal succes nummers, die door de zaal luid ruchtig werden meegezongen. Het was reeds ver irt de kleine uurtjes toen de deelnemers weer met bussen naar hun woonplaats terugkeerden. Hierbij zijn vele afspraken gemaakt om deze wijze van verbroedering tussen noord en zuid bij het carnaval 1979 voort te zetten. ALAAFH! Op zaterdag 14 januari j.l. ver zorgde de uit ongeveer 60 per sonen bestaande Ritmic Group uit Schinveld een show, waarbij iedereen in de gelegenheid werd gesteld kennis te maken met enkele nummers van de carnavals L. P. van Eysde tot de Mookerhei, die de Ritmic Group mede dank zij de A.H.S.M. Limburg heeft kunnen maken. De elpee, samen gesteld uit 19 carnavalshits, werd in alle Limburgse A.H.S.M.- filialen verkocht. [Vervolg van pag. 1 geven, dat het economisch gezien beslist zin heeft met het eigen produktiebedrijf in Zaandam door te gaan. Voorwaarde is echter, dat onze concurrentiemoge- lijkheid duchtig wordt versterkt. Pas dan kan het door Ahold gewenste rendement ten volle worden gereali seerd", aldus de heer Vink. Wat gaat er allemaal in die Zaandamse Oostzyde gebeuren? In grote Ijjnen dit: De voormalige koekfabriek (de koek- produktie verhuisde enkele jaren gele den naar Tilburg) wordt gesloopt. Op het vrijkomende terrein (1500 m2) ver rijst een magazijn, dat door zijn centrale ligging een vermindering van de interne transportkosten en betere bewaking van de goederenstroom gaat opleveren. Verder zullen de bestaande gebouwen (totale vloeroppervlakte ca. 30.000 m2) gedeeltelijk worden gerenoveerd en, waar nodig, aangepast aan de te moder niseren produktielijnen. Er is - uiteraard - gedacht over en gestu deerd op nieuwbouw, bijvoorbeeld op een industrieterrein. Nieuwbouw zou echter de totale kosten ongeveer hebben verdubbeld De wijnbottelarij wordt ingrijpend vernieuwd. Reeds in april zal - via moderne apparatuur - de vulcapaci- De kosten moeten sterk in de hand worden gehouden [Vervolg van pag. 2] Vanuit de COR werd opgemerkt, dat er destijds veel onrust over de OWA is geweest en dat deze nog niet hele maal is geweken. Men vroeg zich af of er geen reserves zijn te vormen waaruit men een tijdelijk teveel aan mensen in bepaalde sectoren kan handhaven totdat zij door toegeno men activiteiten weer nodig zijn. Het personeel zou aan zo'n reserve mo gelijk kunnen bijdragen door een deel van de uitkering via de winstde- lingsregeling daarvoor te bestem men. Dr. De Vries had er begrip voor dat er nog enige onrust heerst: "Een ver standig bestuur laat alles goed in el kaar passen, maar er zal altijd wel enige onrust zijn. Maatregelen moet men goed op elkaar afgestemd laten verlopen. Onrust is nooit helemaal weg te werken, maar kan wel tot een mini mum worden beperkt. Daar moet het beleid op zijn afgestemd. Ik ben het er mee eens dat bij overblijvende fricties iets moet worden gedaan. Dat gebeurt ook." Een van de COR-leden wist te vertel len, dat er destijds veel geruchten waren geweest. Zo zouden van een bepaalde afdeling 56 mensen worden ontslagen. Bij onderzoek bleek de gehele afdeling uit 30 man te be staan! Bepleit werd eeji open com municatie om geruchten tegen te gaan. "Dat lukt nooit", dacht de heer Heijn, "geruchten houd je altijd. Door deze tegen te spreken zijn ze niet verdwenen." Hij benadrukte, dat er geen pro gramma van kostenbewaking door de Raad van Bestuur is opgelegd aan 4e werkmaatschappijen. Die hebben zelf hun verantwoordelijkheid." Prof. dr. Kreiken was van mening, dat de COR zelf best eens op papier zou kunnen zetten welke mening hij heeft over de kostenbewaking. Hij was verder van oordeel, dat de COR mede een taak heeft bij de bestrij ding van onrust in het bedrijf. Dr. De Vries: "Een ieder in het bedrijf moet scherp waarnemen en signaleren wanneer iets kan worden verbeterd." De heer Heijn sloot dit onderwerp af met te zeggen, dat het vooral door de menselijke aspecten om een moeilijk probleem gaat: "Daar mogen we zeker niet achteloos aan voorbijgaan en dat doen we ook niet". teit zijn opgevoerd tot 10.000 flessen per uur. De koffieafdeling, die onlangs al een geduchte verbetering onderging, wordt verder uitgebreid. Dit heeft al geleid tpt een verdubbeling van de ca paciteit voor vacuümkoffie. Voorts zal een nieuwe koffiebranderij wor den ingericht. Ruggesteuntje is de wetenschap, dat de omzet van Albert Heijn-koffie in de AH-Supermarts thans 80% boven het niveau van een half jaar terug ligt. De mechanisatie van de theeverpak king wordt nog dit jaar voltooid, ter wijl de laatste hand wordt gelegd aan vernieuwing van het thee- en choco ladeassortiment en verbetering van de drop fabricage. In de pasta-afdeling is een 40 jaar oude pindabrander inmiddels ver vangen door een hypermoderne vol- continu-brander en wordt uitgebreid geëxperimenteerd met apparatuur ter verbetering van de 'smeervast- heid' van de verschillende pasta's. Enkele zwakkere groepen verdwijnen uit het produktieassortiment. In de komende jaren wordt de fabricage van limonade, advokaat, pudding poeder, vermicelli en macaroni ge staakt. Overigens vormen zij in to taal nog slechts 5 a 6% van Mar velo's omzet. Voorts gaat de fabricage van ontbijt koek in maart naar de bakkerij te Tilburg. Ondanks het kleiner worden van het as sortiment rekent Marvelo voor de ko mende 4 jaar op een stijging van de to tale produktie ten behoeve van de levering aan de verschillende Ahold-on- derdelen. De voornaamste groei moet echter komen uit de levering aan der den. die in vergelijking met de huidige omzet in hoeveelheid moet verdubbelen. Hierin zal vooral een uitbreiding van de export een rol moeten spelen. Personeelsblad Ahold N.V. Februari 1978 35ste jaargang no. 2 verschijnt 10x per jaar Oplage. 27.000 Redactiesecretariaat: Ankersmidplein 2. Kamer 1701 Zaandam Tel. 075-593026 Hoofdredactie: Mevrouw T. Plooijer Redactieleden: J. Breeschoten H. M. Christiaanse D. van Dijk W. Haeser Mej. T. Harder B. van der Knaap J. Kragten A. W. Kuipers Th. v. d. Lee H. Malag A. de Roo D. N. Rövekamp M. de Ruyter F. van Rijk J. J. F. Snepvangers M. D. A. Sneijder Redactie en vormgeving in samenwerking met PR Bureau v. Hulzen, Voorschoten

Personeelsbladen | 1978 | | pagina 10