,,'t Is effe zoeken geweest' 99Inpakken - wegwezen We kenden Heemskerk helemaal niet Verkassen voorde kinderen soms moeilijk5 Voor de zevende maal Kerst in de marinestadf Met Meester GB] naar USSR en USA MEVROUW M. RIJK: MEVROUW C. DE KIVET: MEVROUW T. KELER: MEVR. A. RAVEN: MEVR. A. KNIPPING: mm FLITSEN pagina 9 Als manlief wordt opgestoten in de vaart der Ahold-volkeren, dan heeft dat heel vaak ook voor vrouw en kinderen de no dige consequenties. Bevordering naar de top van bijvoorbeeld een Simon- of AH-SM filiaal betekent in bijna alle gevallen verhuizing naar een andere woonplaats. Dus voor moeder: afstand doen van de wellicht vertrouwde woning en voor de kinderen: intrede doen op een nieuwe school. De ene familie blijkt daar in de praktijk heel wat gemakkelijker overheen te stappen dan de andere. Flit sen laat nu eens enkele echtgenotes van bedrijfsleiders van supermarkten aan het woord, die dit jaar de Kerst voor het eerst in een andere woning doorbrengen. 99 Eén van hen is mevrouw M. Rijk. Ze is getrouwd met de bedrijfsleider van de Simon SM in het Noordhollandse Heemskerk. De laatste functie die de heer Rijk had was chef van de afdeling kruidenierswaren in de Simon SM in Vlaardingen. Een fraaie promotie dus, maar wel verhuizen voor vrouw en dochter Karin van acht jaar. Nu had de van origine Zeeuwse familie al enige ervaring met verhuizen. Achtereenvol gens woonde zij in Rotterdam, Goes, Haarlem, Vlaardingen en nu Heems kerk. Vanuit de hoge flat kijkt mevrouw Rijk uit over het vlakke land en ze is er best tevreden mee. Tien maanden gele den is de familie Rijk in de nieuwe woonplaats neergestreken. "We kenden Heemskerk helemaal niet", vertelt de vrouw des huizes, "vroeger was ik hier ooit eens op het station geweest. Dat was het enige. Gelukkig hadden we nog kennissen uit de tijd dat we in Haarlem woonden en die banden hebben we nu weer stevig aangehaald". De kerstdagen zal het gezin niet in Heemskerk doorbrengen. Als de kerst drukte in de winkel achter de rug is, spoedt het drietal zich snel naar Zeeland om daar de feestdagen in de familie kring te vieren. "Dat is al jarenlang een traditie. Enkele uren nadat de zaak dicht is gegaan starten we de auto en een paar uur later zijn we dan waar we wezen willen", aldus mevrouw Rijk, die altijd erg met haar man meeleeft tijdens de piekdagen. "Natuurlijk, ik ben zeer geinteresseerd in de omzet en hoe het allemaal gaat. Als het nodig is, help ik. Leuk werk in combinatie met de huis houding." Mevrouw C. de Kivet, die deze zomer van Wageningen naar Bussum verhuis de, hoopt dat de reeks "verplaatsingen" niet al te lang meer zal zijn. Haar man is bedrijfsleider van de Simon SM aan de Laarderweg in Bussum; in Wageningen was hij assistent-bedrijfslfeider. Een pro motie dus, maar het betekende voor zijn vrouw en kinderen (zoon van dertien en dochter van tien) dat zij hun geliefde Wageningen, waar zij maar liefst zes 99 mms 99 Bij mevrouw T. Keler verschijnt er bepaald geen glimlach op het gezicht als het woord: verhuizen valt. Dat is zo langzamerhand ook wel begrijpelijk, want de echt genote van de bedrijfsleider van de AHSM aan de Kapittelweg in Hilversum, kan al een aardig rijtje plaatsnamen achter elkaar zetten. Plaatsen waar de familie [man, vrouw en twee kinderengewoond hebben, wel te verstaan. Amersfoort, Alkmaar, Tiel, Bussum, Bilthoven, Vianen en Hilversum zijn gemeenten, die de familie Keler al binnen hun grenzen hebben gehad. Er zouden wel heel dringende redenen moeten zijn die mevrouw Keler nu nog enthousiast voor een verhuizing zouden kunnen maken, '"t Is nu wel mooi geweest", is haar mening. Haar man werkt overigens al twee jaar in de AH-vestiging in de Radiostad. Hij pen delde eerst heen en weer tussen het koophuis dat de familie in Vianen had en zijn zaak. "We zijn op zoek gegaan naar een huis in Hilversum met het oog op onze kinderen. We hebben nu gelukkig een heerlijk huis kunnen vin den, waarin we het allemaal erg naar ons zin hebben". De kerstdagen zal de familie in de nieuwe woning doorbrengen en daar verheugt iedereen zich van tevoren al op. Zo'n driekwart jaar woont mevrouw A. Raven nu in Den Helder en zonder overdrijving kan worden gezegd dat zij en haar man het daar geweldig naar hun zin hebben. Met hun twee zonen bewo nen ze een fraaie eengezinswoning aan de rand van een forse nieuwbouwwijk in de Marinestad. Op het ogenblik is er achter zelfs nog vrij uitzicht, maar dat zal in de toekomst veranderen. Mevrouw Raven is blij met haar huis, dat toch wel even ruimer is dan de flat die ze daarvoor in Amsterdam bewoonden. Haar man is bedrijfsleider van de AHSM in de Marsdiepstraat. "Een heleboel mensen denken dat deze plaats erg klein is, maar dat valt best mee. Vooral het centrum van de stad is erg gezellig en je kunt er heel goed winkelen. Wij hadden geen bezwaar om hier naar de kop van Noord-Holland te trekken, maar dat kwam natuurlijk ook, omdat wij zo'n mooi huis konden krijgen", vertelt mevrouw Raven, die al drie weken nadat haar echtgenoot was overgeplaatst in haar nieuwe woning kon trekken. Door de geboorte van de tweede zoon en op veijaardagen hebben al heel wat familie leden zich naar Den Helder begeven en die waren allemaal vol lof over het huis en de omgeving. De kerstdagen zal de familie Raven naar alle waarschijnlijk heid bij de huiselijke haard door brengen. Wellicht komen de nodige familie en kennissen in noordelijke richting gereden, al was het alleen maar om eens wat nader kennis te maken met de uitgebreide wijncollectie van de heer des huizes. In augustus stond er een advertentie in de krant dat je in september en oktober met Mr. G. B. J. Hiltermann mee kon naar Rusland en de V.S. Ik heb daarop ingeschreven en kon tot myn vreugde mee. Eerst vlogen we naar Moskou, waar het Rode Plein werkelijk indrukwek kend is door de Byzantijnse architec tuur. Vooral de Basiliek die Iwan de Verschrikkelijke liet bouwen, waarna hij de architect de ogen uit liet steken. Daarna vlogen we naar Irkoetsk aan het Baikal meer in Siberië aan de Mongoolse grens. Een prachtig zoet- watermeer en gezellige mensen van allerlei rassen, afstammelingen van bannelingen. Daarna 5 dagen in de Transsiberi- sche trein terug naar Moskou. Het landschap is vrij eentonig maar het verblijf in de trein werkelijk iets aparts. Overvloedig eten maar nau welijks water om je te wassen. In de coupés een commune-achtige toestand waar ons gezelschap zich met groot gevoel voor humor bij aan paste. Van Moskou naar Leningrad. Een prachtstad, een soort kruising tussen Amsterdam en Venetië. Je kunt zien dat Peter de Groote in Holland veel heeft opgestoken. Het Winterpaleis met schilderijen van Rembrandt, Rubens, Leonardo da Vinciëtc. is werkelijk ongelooflijk, je loopt er uren gefascineerd rond hoe wel ik meestal na een uur in een museum slaap krijg. Na een korte adempauze in Holland dóór naar de VS. Eerst een dag oponthoud in Londen door de sta king, wat een sof. Daarna overal open deuren in het Pentagon, State Department, Wallstreet, Harvard, de Marinebasis Norfolk, een gesprek met de zwarte gemeenteraad van Washington. Wat een ervaring en wat een voorrecht om in de Westerse Wereld te mogen leven ondanks al onze democratische "ongediscipli neerdheid" Mr. G. B. J. die ook doctor is in de geschiedenis, gaf overal historische tekst en uitleg, zowel in Siberië als in de V.S. Zo'n deskundige commentator weet je wel wakker te houden. H K E W/ÊkifcJJAAl? jaar hadden gewoond, moesten verlaten. "Het was niet gemakkelijk om een huis te vinden in het Gooi" zegt mevrouw de Kivet, "we hebben nog wel eens plannen gehad om een huis te kopen, maar de prijzen lagen zo hoog dat we er niet aan zijn begonnen. Bovendien zitje dan nog met het risico, datje ooit weer eens moet verhuizen". De echtgenote van de Simon-SM-be- drijfsleider constateert, dat het voor de kinderen vaak nog niet zo gemakkelijk is om te verkassen. "Ze worden uit hun vertrouwde omgeving gehaald, moeten naar een andere school en missen natuurlijk hun vriendjes en vriendin nen". De familie is terechtgekomen in een flat in Bussum-Zuid en de heer De Kivet kan op de fiets in tien minuten van huis naar de zaak rijden. Dat betekent tussen de middag ook even naar huis om te eten en dat wordt door vrouw en kinderen zeker op prijs gesteld. Zijn echtgenote: "Het huis dat we nu bewonen is door Ahold helemaal opgeknapt. We hebben het wel moeten nemen, omdat er bijna geen andere mogelijkheid was en mijn man weinig zin had om nog langer te pendelen tussen Wageningen en Bus sum". De Kerst wordt in ieder geval in de eigen woning doorgebracht. "We gaan naar de kerk, we eten lekker en verder zijn we gezellig onder elkaar. Als het mooi weer is gaan we wandelen met z'n vieren. Misschien ligt er wel sneeuw, dan kunnen we lekker sneeuwballen gooien. Voor mijn man zijn het dagen om te ontspannen na alle kerstdrukte in de winkel", aldus mevrouw De Kivet", we doen dan eens een paar dagen precies wat we zelf willen". De kerstviering in huiselijke kring geldt ook voor mevrouw A. Knipping, de vrouw van de AHSM bedrijfsleider in Uden. Man, vrouw en twee dochters zijn uit Dongen gekomen,, maar ze zijn na enkele maanden al aardig gewend in hun gemeente. "In Dongen woonden we erg gezellig en ik moet dan ook eerlijk zeggen dat ik niet direct 'hoera' riep toen mijn man met het bericht thuis kwam dat hij naar Uden was overge plaatst. We waren nogal gehecht aan de omgeving waar we woonden en dan moet je je toch vertrouwd maken met het idee dat je weggaat, 't Is effe zoeken geweest maar gelukkig hebben we hier een leuk koophuis kunnen vinden". De kinderen, Jacqueline en Esther zijn inmiddels al goed ingeburgerd op hun school, waar bij een prettige bijkomstigheid was dat deze niet al te ver weg was. Tijdens de kerstdagen willen vader, moeder en kinderen eens lekker uitblazen. Kb&rt*S£g kj ieoujaak

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 9