Ci WAT DOET U MET KERSTMIS 1977? IM In Memoriam pagina 8 FLITSEN Mevrouw P. Vree zal op 28 de cember 1977 haar 40-jarig zaken- jubileum bij het produktiebedrijf in Zaandam vieren. Zij begon als inpakster op de voormalige olieafdeling, waar zij vier jaar bleef. Daarna werd zij overgeplaatst naar de expeditie van de verpakkingsafdeling om vervolgens als inpakster tewerk gesteld te worden op de 'echte' verpakkingsafdeling. Daar heeft zij de gehele ontwikkeling mee gemaakt van het hand-inpakken tot het volledig automatisch in pakken van de produkten. Ook nu werkt zij daar nog steeds voor halve dagen. Gezien haar ervaring is zij dan ook overal inzetbaar. Momenteel verzorgt zij, naast haar inpak-werkzaam- heden, ook op een bijzonder plezierige wijze de koffie- en thee voorziening voor de afdeling. Mevrouw J. H. Buntsma kwam op 4 januari 1953 in dienst van ons concern, als medewerkster op de toenmalige afdeling Statistiek en Pensioenen. Via de Loon-afdeling en Perso neelszaken ging zij naar de Bouw- afdeling, waar zij de meeste van de 25 jaar heeft gewerkt. De laatste mutatie kwam een klein jaar geleden, toen zij naar de Personeelsdienst van de Detail- handelsgroep werd overgeplaatst. Al jaren zit zij in het bestuur van de Personeelsvereniging, die - zoals de meesten van u weten o.m. de jaarlijkse kienavonden verzorgt. Het jubileum zal gevierd worden op 4 januari 1978. De heer Kwakernaak kwam op 5 januari 1953 in dienst bij Meik export Sterovita B. V. als monteur op de toen nog voor Europa ex clusieve melkverpakkingsafde ling. In de begintijd voor hem nog een onbekend terrein. Tot op heden is hij in deze functie op die afdeling werkzaam, waarbij zijn door ervaring verkregen kennis een grote bijdrage levert om de klanten van die kwaliteitsverpak king te voorzien, die men altijd van Sterovita verwacht heeft en nog steeds verwacht. Op 23 december 1977 is de heerJ. J. Voerman 40 jaar, via Simon de Wit B. V., bij Verbrumar B. V. in dienst. Begonnen in de Weste Wagen straat als jongste bediende in Rot terdam en via de winkels Blaak - Goudserijweg - Binnenweg - Wol- phaartsbocht werd hij in 1942 "chef" noodwinkel Statenweg. Alle genoemde winkels waren op dat moment wegens bombarde ment verdwenen. In deze moeilijke tijden werd hij nog twee maal overgeplaatst, n.l. Hoefkade en Schieweg - waarna hij in betere tijden n.l. in 1954, de tweede Z.B. van Rotterdam mocht gaan leiden aan de Burg. Baumanlaan. Via Venlo - Hoefkade en toch weer Burg. Baumanlaan is de heer J. J. Voerman vanaf 10 de cember 1969 tot op heden Be drijfsleider van de Netto-Markt te Sliedrecht. De heer Voerman viert zijn jubi leum op 23 december a.s. gezellig thuis. Een rectificatie op de rectificatie van de vorige jubileumlyst, daar werd de heer J. J. Voerman na- melfjk vermeld als AHSM-BL in plaats van "VBM-BL". Op 29 oktober j.l. is in de leeftijd van 60 jaar geheel onverwachts overleden de heer GERRIT ONRUST Hij was sedert 20 januari 1933 in dienst van het produktiebedrijf in Zaandam. Laatstelijk als chef van de afde ling limonade/advocaat. Wij verloren in hem een zeer gewaardeerde collega en mede werker. Zijn vrouw en kinderen wensen wij veel sterkte toe om dit grote verlies te kunnen dragen. MARVELO ZAANDAM Na een langdurig moedig gedra gen lijden is op maandag 7 no vember j.l. mevrouw LUNTJE VAN FRANEKER- VAN WAARDENBERG op 39-jarige leeftijd overleden. Op 23 november 1970 trad zij in onze dienst als caissière in filiaal Nieuwe Binnenweg, Rotterdam. Na een voltooide administratrice- opleiding volgde in '71 haar benoeming in filiaal Dr. Wiardi Beckmansingel te Vlaardingen, waarna overplaatsing in '73 naar filiaal Verdilaan te Naaldwijk volgde. In '74 maakte haar ziekte het werken niet meer mogelijk. Wij verliezen in haar een bijzonder gewaardeerd medewerkster. Ons medeleven gaat uit naar haar echtgenoot. Albert Heijn Supermart B.V. Op 14 november j.l. is in de leef tijd van 72 jaar overleden de heer J. HETTINGA Gepensioneerd bedrijfsleider van Albert Heijn. Moge hij rusten in vrede. Met leedwezen geven wij kennis dat op 6 november j.l. na een kortstondige ziekte is overleden onze zeer gewaardeerde collega en vriend, de heer G. J. DA VELAAR Hij bereikte de leeftijd van 57 jaar, waarvan hij meer dan twin tig jaar op onze groenteafdeling werkzaam was. Wij zullen hem node missen. Het gezamenlijk personeel Albert Heijn Jan van Scorelstraat 138, Utrecht. J. v. Belkum-v. d. Zon Gouda Mede namens mijn vrouw betuig ik mijn hartelijke dank aan de Raad van Be stuur, directie, personeelszaken en col lega's, voor de prachtige bloemen, cadeaus en de geweldige ontvangst bij mijn 40-jarig jubileum. Het is voor ons een onvergetelijke dag geworden. J. H. v. d. Salm Den Haag Voor de vele gelukwensen die wij op onze trouwdag mochten ontvangen van onze collega's, zouden wij graag ieder een willen bedanken. Dini en Coen van Harmeien, Rotterdam. Hierbij bedank ik, mede namens mijn vrouw en kinderen, allen die van mijn 25-jarig zakenjubileum een onvergete lijke dag hebben gemaakt. J. Bastiaans Zoetermeer In deze rubriek kunnen dankbetui gingen, adreswijzigingen, vraag- en aanbod etc. etc. gratis geplaatst worden. FAMILIEBERICHTEN Langs deze weg wil ik een ieder hartelijk dankeh voor de vele blijken van belang stelling ter gelegenheid van mijn 25-jarig zakenjubileum. Th. de Kivet Bussum Met erg veel genoegen zullen wij ons de viering van mijn 25-jarig jubileum blijven herinneren. Allen die ons donderdag 3 november kwamen feliciteren, of op andere wijze hun gelukwensen aanboden, dank ik van ganser harte, mede namens mijn echtgenote en dochters. Jacq. J. Wulms Leiderdorp Langs deze weg willen mijn man en ik, de directie van Ahold, GL en collega's van 8882 en andere collega's BL en medewerkers van 1068 hartelijk danken voor de brief, bloemen en cadeaus, ont vangen bij ons 25-jarig huwelijksfeest op 15 oktober j.l. Wij zijn er u erg dankbaar voor. Gaarne wil ik mede namens mijn vrouw en kinderen de Directie Detailhandels- groep Ahold, Personeelsfonds, col lega's en oud-collega's hartelijk bedan ken voor de vele cadeaus en bloemen, die wij mochten ontvangen bij mijn 25- jarig jubileum. A. Visser Bussum Mede namens mijn vrouw en kinderen wil ik allen die er aan hebben mee gewerkt dat mijn jubileumdag voor ons onvergetelijk is geworden, hartelijk be danken. A. Giere Gaarne wil ik mede namens mijn man, Directie en allen die zich ingezet hebben om mijn 25-jarig jubileum tot een gewel dige dag te maken hartélijk dank zeg gen. Mevr. T. Klaasse-v. IJsseldijk Amsterdam Voor mevrouw L. de Jong, hoofd caissière bij de AHSM in het Noordbrabantse Uden zijn de Kerst dagen zonder meer in te delen bij de hoogtijdagen van het jaar. Al was het alleen maar omdat zij dan met man en kinderen eens lekker uitgebreid Mevr. L. de Jong kan ontbijten. Met name de eerste Kerstdag staan ontbijten, borrelen en dineren centraal. "Als we de avond voor Kerst terugkomen van de nachtmis, dan liggen de geschenken klaar onder de boom", vertelt me vrouw De Jong, die de tweede dag altijd met haar gezin naar ouders en schoonouders gaat. De cadeaus voor de oma 's en opa 's worden dan nooit vergeten. Marga Bekker [20], caissière in de Simon SM in Heemskerk viert de Kerst nooit buitenshuis. De eerste Kerstdag begint bij haar met de gang naar de kerk en verder wordt die dag in de gezelligheid van de huiselijke kring doorgebracht. "Dat is best lekker na al die drukke dagen, die je dan in de winkel hebt gehad", vindt Marga. Thuis ontbreekt de kerst boom niet en haar ouders zorgen die dagen ook voor een fraai gedekte en goed gevulde tafel. Tweede Kerstdag is de Simon werkneemster met vrien den en vriendinnen vaak in een dancing te vinden. Daarvoor hoeft ze niet zo ver te gaan want in Heems kerk en Beverwijk zijn dancings genoeg. Vader en moeder Van der Hoff uit Den Helder vieren de eerste Kerstdag steevast in eigen huis met hun drie dochters en hun vrienden. "Dat is een goede gewoonte geworden" zegt dochter Joan van der Hoff, admini stratief medewerkster van de AHSM in Den Helder, ~"we geven elkaar dan cadeautjes en op die dag tafelen we uitgebreid. Dat is wel niet zo goed voor de lijn, maar het is wel erg lekker. Ik vindt het altijd erg gezellig en sfeervol, vooral als de kaarsen branden". Na het gezellig onderonsje op de eerste dag vertrekt Joan de volgende dag met haar vriend naar Den Haag voor een bezoek aan haar a.s. schoonouders. Joan van der Hoff Jolanda Bode Jolanda Bode net 19] houdt het over het algemeen erg rustig tijdens de Kerstdagen. De caissière bij de Si mon SM in Bussum vindt het wel een prima mogelijkheid om eens goed uit te rusten. "Bij ons thuis doen we er niet zo veel aan. We geven elkaar geen geschenken en een boom heb ben we ook niet. Dat vinden we teveel rompslomp. De eerste Kerst dag gaan we vaak kaarten en niet te vergeten lekker eten, want dat ont breekt echt niet". De volgende dag zoekt Jolanda vaak een goede jurk uit de kast om met vrienden en vrien dinnen naar een kerstbal te gaan. Hoofdcaissière Carla Mijwaard [21] van de AHSM aan de Kapittelweg in Hilversum viert al de nodige jaren Kerst op z'n Belgisch. Ook dit jaar gaat zij weer naar haar familie, die in het land van onze zuiderburen is neergestreken en tot dusver heeft ze daar nog nooit spijt van gehad. "In België ligt het accent vooral op de avond voor de Kerst. Dan wordt er buitenshuis gegeten in een of ander restaurant. Daar doen we natuurlijk aan mee en bovendien staat er thuis eveneens hel nodige voor de inwen dige mens". De eerste echte Kerst dag betekent voor haar uitslapen met een hoofdletter. De ochtend wordt dan meestal doorgebracht met gezel lig ontbijten en eens uitgebreid pra ten met elkaar. In de middaguren zakt een deel van het gezelschap nog wel eens af naar een café of dancing om daar met z'n allen plezier te maken. In de loop van de volgende dag gaan Carla en haar familie dan weer naar Nederland terug. Carla Mijwaard

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 8