"Je hebt niets aan die Pech-gedicht DE GROOTSTE PECHVOGEL ,Onze uitgestelde huwelijksreis viel in het water" Oma was het nog niet verleerd WIELRENSTER WILLY KWANTES NA SEIZOEN VOL PROBLEMEN MET KNWU: pagina 12 FLITSEN Op 5 juni j.I. zyn we met onze twee dochters naar Zuid-Frankryk vertrok ken, heerlyk naar het zonnige zuiden. De reis verliep prima, alleen had onze jongste dochter overgegeven, kleren onder, slaapzak onder, doch dit kon de pret niet drukken. We kwamen doodmoe aan, maar het was stralend weer dus dat was geweldig. Twee dagen duurde de pret. Toen begon de ellende: harde wind en regen 4 dagen lang. Eindelijk, de zevende dag: de zon. stralend weer, een zucht van ver lichting ging op, maar, o'wee dit duurde maar twee dagen. Tot overmaat van ramp kreeg onze dochter een aanval van valse kroep, afschuwelijk. Gelukkig stond er een dokter op de camping, die medicijnen voorschreef. Mijn vrouw midden in de nacht met de buurman naar de apotheek, mensen wakker gebeld, en na veel gebaren hadden we de juiste medi cijnen. Toen hebben we de hele nacht moeten stomen met keteltjes water, dat was geen pretje. Gelukkig was ze de vol gende dag aardig opgeknapt. Alleen weer die regen, regen, regen. Van ellende moesten we regenkleding en laarzen kopen, want die neem je toch niet mee naar het zonnige zuiden? Vier dagen duurde die ellende: maandag morgen, de hele tent stond blank. We hebben de kinderen bij aardige mensen in een caravan ondergebracht. Wij maar water hozen en inpakken en wegwezen. 300 km. verder zijn we een hotel ingedoken, een kamer met bad, heerlijk. ,,Pechduivels" Begin juli maakten wy met onze in Aber deen wonende dochter een afspraak om naar ons 13e kleinkind, dat daar ge boren was, te komen kyken. We zouden enige dagen by haar verblyven en dan een reisje naar de eilanden gaan maken, waarvoor zy alle gegevens had verza meld, hotel besproken, ferry geregeld etc. De tweede dag dat we in Aberdeen waren, kreeg zij een hernia aanval en moest plat te bed. Mama grootmoeder werd de hulpkraamverzorgster voor de baby, opa de kok en butler. We keken zeven dagen de zaak aan en moesten toen gaan denken aan onze terugreis. Een latere boot nemen, zo bleek bij navraag, was onmogelijk. Alles volgeboekt tot midden augustus. Vrien den van onze dochter waren met vakan tie. Met geen mogelijkheid kon iets georganiseerd worden. Ten einde raad stelden wij voor de 8 weken oude baby maar in onze wagen mee te nemen. Koelbox werd met 7 flesjes gevuld. In de auto twee thermosflessen met kokend water om de flessen op temperatuur te brengen, 's Morgens om 7 uur weg om 625 km naar Huil te rijden. Onderweg stilhouden, kind verluieren, voeden etc. Tot overmaat van ramp raakten we de juiste weg nog kwijt en hebben 75 km omgereden met duizend angsten van oma, dat we de North Sea Ferries zouden missen met alle gevolgen van dien. Toen met de reiswieg aan boord. Sjouwen door de autobergplaatsen, trap op trap af naar de cabine, 's Nachts kind op de grond i.v.m. schommelen van de boot. En Gode zij dank, de volgende morgen na de laatste fles aan boord te hebben gegeven veilig om 9 uur weer in de Meern. Theo. P. A. M. Ruijs, gepensioneerde A-H-jer (68 j.) De volgende dag ging er een hoeraatje op: de zon scheen, vol goede moed gingen we weer op weg, we zouden de volgende dag onze 12V2-jarige huwelijks dag vieren, dus dan mag je toch wel een mooie dag verwachten. Maar, o'wee, onderweg kwamen die dreigende wolken weer. We zoeken wel een camping in Echternach, dachten we, dan valt het misschien wel mee. Daar aangekomen gingen we de natte troep uitpakken, alles dreef nog. Mijn vrouw was zo woedend, dat ze een ruk aan de voor tent gaf, en krak was het. Stokken moesten afgezaagd en ingekort worden, plastic over de tent (want het regende weer) en daar stond de zaak dan weer. Kletsnat. We hebben het nog twee dagen vol gehouden, toen hebben we onze vakantie maar 10 dagen ingekort. Tijdens de reis terug verloor mijn dochter nog een schoen en dat was dat. 's Avonds toen we thuiskwamen stond er tot onze grote verrassing een mooi bloemstuk namens Albert Heijn en dat was toch wel weer enig. Cees en Nelleke Keppel (filiaal 1217) Na het lezen van het Ahold krantje Schrijf ik nu mijn pechverhaal Het gaat over geen binnenbrandje Lees en luister allemaal Met goede moed de vakantie begonnen Naar Cadzand toe met goede moed Om daar lekker te gaan zonnen Want dat doet een ieder goed Maar al op de derde morgen Slecht weer lag in het verschiet Wij maakten ons daarom geen zorgen Altijd zon dat kan toch niet Daarom gingen wij naar de cantine Mijn verloofde en ik hadden veel plezier Wij zaten daar niet zonder benzine Af en toe wel zonder bier Na een paar gezellige uurtjes Zijn wij toen weer opgestaan Zij aan zij lopend en pratend Ras naar onze tent gegaan Eindelijk daar aangekomen Ik schrok me toen een ongeluk Weg waren mijn vakantiedromen Heel mijn auto die was stuk De politie gauw verwittigd Die kwam helemaal van Sluis Die heeft de zaak nader bekeken Maar de dader was niet thuis En wat dacht u van de schade Toen ik het hoorde werd ik ziek Het was schrik niet goede genade Om en om zowat duizend piek Maar daar zal ik wel overkomen Mijn pechverhaal dat is nu uit S-Discount betaalt goede lonen De schade die ik leed komt er wel weer uit. Mej. Petra Heusschen, Gemert S-Discount Gemert "Het is goed waardeloos. Je hebt niets aan die flauwekul. Willy Kwantes windt er geen doekjes om. Ze is als wielrenster het afgelopen seizoen veel in het nieuws geweest, maar op een manier waar ze zelf weinig gelukkig mee is: Samen met haar collega, concurrente en vriendin Keetie Van Oosten-Hage besloot ze niet naar de wereldkampioenschappen in Venezuela te gaan, en daar zijn heel wat sportkolommen over vol geschreven. Willy werkte ten tijde van het interview als uitzendkracht op het hoofdkantoor in Zaandam. Ze is 21 jaar oud, en fietst al een jaar of negen, als wielrenster dan wel te verstaan. Die vroege start komt op rekening van haar neef Cees Stam. bekend stayer. Willy: "Ik ging altijd naar hem kijken, en ik vond het leuk. Toen wilde ik het zelf ook gaan doen. Om bij de dames mee te mogen doen, moet je zestien zijn, maar ik ben intussen wel gaan trainen. En ik deed mee aan clubwedstrijden." Willy was vijftien toen bondscoach Frans Mahn haar ontdekte. Hij vroeg dispensatie voor haar aan, en dat betekende dat ze op haar vijftiende in echte wedstrijden kon gaan meedoen. Dat waren criteria van een kilometer of veertig, en ze won er dat eerste jaar direkt al drie. Ze werd meteen ook opge nomen in de selektie voor de wereld kampioenschappen, een eer die meestal alleen is voorbehouden aan rensters met een aantal jaren ervaring. Over die wereldkampioenschappen in het Zwitserse Mendrisia vertelt ze: "Ik ben daar zevende geworden. Het was een erg spannende eindsprint. Ik ben recht op gaan zitten om te kijken hoe Keetie het deed. Ze werd derde, met een heel klein stukje achterstand. Nu kijk ik natuurlijk niet meer naar anderen, nu spurt ik voor me zelf." praatjesmaker Maar dat ontzag voor Zeeuwse Keetie zit er nog wel steeds in. Behaalde Willy in haar eerste jaar een reeks tweede plaat sen, allemaal achter oppermachtige Keetie, nu, zes jaar later, geeft ze nog steeds volmondig toe haar mindere te zijn: "Het is ongelooflijk hoe hard die fietsen kan. In het begin zeiden ze dat ik haar na een paar jaar zou gaan kloppen, maar ze steekt nog steeds boven me uit. Ze groeit eigenlijk met me mee. Ze heeft net dat kleine beetje meer dan ik. In het begin kon ik ook niet goed met haar op schieten. Ik was een beetje over het paard getild, en zij zag me natuurlijk als een kleine praatjesmaker. Maar nu gaat het best. Dat komt ook omdat ik ouder geworden ben, we zitten een beetje op dezelfde golflengte. Gelukkig maar, want ik had een complex van haar." In die zes jaar groeide Willy naar de absolute top van ons vaderlandse dames- wielrennen. Ze won een veertigtal wed strijden, had ook successen op de baan, zowel met sprint als met achtervolging, en zag haar opmars slechts gestuit door een beenbreuk in 1974. Die kostte haar twee seizoenen. Dit vooijaar ging ze het weer proberen, maar het duurde tot juni voor ze haar oude ritme weer te pakken had. Venezuela Maar in juni pakte ze haar eerste zege weer, en binnen de kortste keren kreeg ze de toezegging dat ze in de selektie voor Venezuela zat. Maar toen kwam de domper: ze werd slechts als tweede reserve opgesteld. Willy: "Ik had in een krant weer eens gezegd dat de begelei ding van de damesploeg niet goed was. Iedereen klaagt er over." Alleen Willy deed dat in het openbaar, en dat kostte haar de vaste plaats in de selektie. Toen Keetie van Oosten dat hoorde, besloot ze spontaan om ook niet mee te gaan. Een gesprek met de heren van de KNWU bracht hen even van dat idee af, maar thuis gekomen besloten Willy en Keetie toch voet bij stuk te houden: "We hadden geëist dat die mevrouw dit jaar voor het laatst mee zou gaan, maar daar wilden ze pas na de wereldkampioenschappen over praten. Maar dat zeggen ze al zes jaar." Ze gingen dus niet naar Venezuela. De wedstrijden daar zijn inmiddels verleden tijd, en het is een beetje stil geworden rond de "affaire". "Ik weet niet of we er wijzer van zijn geworden," mijmert Willy. "Je hoort nu niets meer. Iedereen doet of z'n neus bloedt. Het is toch een grote schande dat het zo gegaan is. Keetie had daar gegarandeerd twee wereldkampioenschappen gehaald. Maar dat is zeker niet belangrijk. Zijn ze er eigenlijk voor het wielrennen of voor de gezelligheid?" Om de stilte te doorbreken, liet Willy onlangs in een interview weten dat ze er over dacht volgend jaar voor een ander land te gaan rijden. Duitsland werd ge noemd. Willy: "Ik dacht dat ze daar misschien van zouden schrikken, dat ze er dan eens over zouden gaan nadenken. Serieuze plannen om van nationaliteit te veranderen, heb ik niet. Maar als de begeleiding volgend jaar niet verandert, gaan wij niet. We moeten maar gaan proberen zo goed te rijden, dat ze niet om ons heen kunnen."

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 12