"Vliegfeest voor 5000 AH-klanten A.H. voetbaltournooi zóne Eindhoven Geslaagden Simon Caissière kursus I11,1J FLITSEN pagina 11 KLWl In enkele weken tijd maakten maar liefst 5000 AH-klanten een rondvlucht boven Nederland. Zij waren de gelukkige winnaars in het AHKLM-vliegfeest die in september en oktober met een Boeing 747 of een DC-10 van Schiphol opstegen. Het gezelschap dat op zondag 2 oktober de lucht in gaat, krijgt het zwaar te verduren. Forse rukwinden verstoren de gewoonlijk ongestoorde glijvlucht van de Boeing 747. Omdat er zware wolkenvelden hangen, moet de "kist" bovendien op een hoogte van 800 meter blijven. Tenslotte gaan al deze mensen de lucht in om vervolgens beneden hun land in zakformaat te zien. Dit lage vliegen, en de lage snelheid -240 knopen, terwijl de Boeing normaal bijna twee keer zo hard gaat- maken het toestel een willige prooi van de elemen ten. Vandaar ook dat we onder de meer dan 300 passagiers wel eens een bleek neusje ontwaarden. Maar de meesten genoten met volle teugen van de tocht. Voor velen was het bovendien de eerste keer dat ze in een vliegtuig zaten, en dan is de sensatie des te groter. Purser Pieters zorgt via de geluidsinstallatie voor de nodige toelich ting. Hij vertelt het een en ander over het vliegtuig, het kerosineverbruik, de grootte van de vier motoren e.d., en over het landschap dat onder ons langs glijdt. "los" Nadat de Boeing door een tractor naar een platform gesleept is, worden de motoren gestart. Het geluid daarvan, en de daarop volgende acceleratie van het Op 25 september j.l. vond in Njjnsel [NB] het AH Voetbaltournooi zone Eindhoven plaats. De plaatselijke pers had er al over geschreven, terwyl omroep Brabant 3 dagen lang het in zyn "regionale agen da" omriep. De opkomst was dan ook zeer goed! Om 9.30 uur deed de zone-manager de heer Schuurman de aftrap. 9 filialen hebben toen tot 18.30 uur op een zeer sportieve manier tegen elkaar gestreden. Een bedrijfsleider zag een medewerker lopen, zegt tegen collega BL: "Ik heb nooit geweten dat Jaap zo snel was, toch morgen eens in de gaten houden!" Een keeper gekleed in lange, korte broek, met bretels en pet, kreeg kort na aanvang van een wedstrijd, terwijl hij moppen aan het tappen was, de bal legen zijn hoofd (de bal vond alvlug zijn weg, met de pet, naar het doel!). Zegt hij: "Zijn we al begonnen?" 0-1. Uitslag Heren: le prijs filiaal 1250, 2e vliegtuig, maakt je bewust van de nietige krachten van je automobieltje. Binnen 800 meter zijn we "los". Links zien we de Westeinderplassen van Aalsmeer, rechts Hoofddorp. Via de Kagerplassen en Leiden naderen we de kust. Een grijze Noordzee, met dreigende schuimkoppen. Het Westland, T. M. G. Boeschoten fa. 735 H. M. Bommezijp 732 1. Bont 608 A. Bouw 310 E. R. Cost 429 L. van Ditmarsch 315 M. A. L. Frau 122 W. F. de Gast 312 E. M. Gooier 898 A. de Graaf 431 A. A. M. van Hees 427 J. Hella 737 T. Kremer 201 M. Kuiper 204 G. Levinga 216 A. E. T. Maas 702 T. D. C. Mannaart 414 C. A. Meijer 726 H. P. Meijnen 317 G. Moerkerk 309 J. Moerland 429 I. v.d. Neut 519 H. v.d. Plas 616 I. Pronk 431 S. Rietveld 310 M. H. J. v. Rossem 312 M. L. Schwarz 108 J. W. van Seders 311 E. J. W. Stelte 325 J. M. Terluin 898 E. C. Uittenbosch 703 L. C. v.d. Wardt 317 S. C. Wouters 732 met z'n talloze kassen, de haven van Rotterdam. Boven Zeeland breekt de zon door, het leven is er nog steeds goed. Er wordt een lunch rondgedeeld. Die smaakt prima, al zal niet iedereen er optimaal van genoten hebben. We ma ken alweer een bocht naar links, en gaan noordwaarts terug, richting Moerdijk. Een wonderlijk mooie regenboog volgt ons. Purser Pieters legt uit dat de gezagvoer der tracht om de buien heen te vliegen, en dat het daardoor komt dat het vliegtuig meer trilt dan normaal. De molens van Kinderdijk, Gouda, de Reeuwijkse Plassen. Vanaf deze hoogte valt je op hoe keurig ons land in rechte stukjes verdeeld is. We komen weer bij de kust. zien de Scheveningse Pier. Zandvoort en IJmuiden. WIJZIGING STATUTEN AANGENOMEN fn de op 21 october 1977 gehouden vergadering van aandeelhouders Ahold N.V. zijn de voorstellen tot wijziging van de statuten en toekenning van participaties aangenomen. Na verkrijgen van de wettelijke goedkeuring zal worden overgegaan tot het doen van de reeds eerder bekend gemaakte formele uitkering. Dit betekent dus dat de houder van 1 gewoon aandeel wordt gerechtigd tot 1 participatie in het door de Stichting Ahold Internationaal op Curacao beheerde vermogen. prijs filiaal 1124, 3e prijs filiaal 1077 (tevens sportiviteitsprijs); poedelprijs fi liaal 1229. Hoe het kwam weten we niet meer, maar toen de dames aan het voetballen waren, was het zeer druk langs de lijn! Het is dan ook een leuk gezicht ze te zien "voetballen". Er zat duidelijk lijn in hun spel! Met zijn tienen allemaal richting goal lopen, duwen en de bal niet vergeten! Uitslag dames: filiaal 1145 (verdiend) no 1, 1256 won de 2e prijs door middel van strafschoppen (waarbij behalve de bal ook kluiten gras hun weg naar het doel vonden) terwijl de combinatie 1188/ 1124 de 3e prijs in de wacht sleepte. De prijzen werden om 19.00 uur uitge reikt door de zone-manager de heer Schuurman, die de wens uitsprak dat volgend jaar weer zo'n geslaagd evene ment zal plaatsvinden! Wim van der Lubbe, filiaal 1256, Nuenen. Rectificatie In het september-nummer van Flitsen vermeldden w|j op de Pagina EigenWijs, dat de afkor ting VHBO stond voor Voorberei dend Hoger Beroepsonderwijs. Dit moet echter zijn: Vooroplei ding Hoger Beroepsonderwijs. Het diploma V. H. B. O. staat niet gelyk aan 3 jaar HAVO, maar aan 5 jaar HAVO. In de buurt van Schiphol gaan met veel geraas de wielen weer naar buiten. "Dat betekent dat we over een minuut of tien weer aan de grond staan," zegt Pieters, "maar voor die tijd laten we u nog even de parel van Amsterdam zien." Dat blijkt de Bijlmer te zijn... Als we weer aan de grond staan, verontschuldigt de heer Pieters zich ervoor dat niet alle passagiers hun eigen provincie hebben kunnen zien. Dat was aanvankelijk wel de bedoeling, maar de weersomstandigheden staken er een stokje voor. Als we de opgetogen gezich ten zien van de honderden die even later via de slurf de Boeing verlaten, menen we te mogen vaststellen dat men toch wel het plezier aan de tocht beleefd heeft dat Albert Heijn en de KLM in gedachten hadden. Aan de serie foto's inkopers Miro ont brak nog een drietal. Ditmaal konden deze beweeglijke heren eindelijk achter hun bureau worden gevonden. Van boven naar beneden: C. P. Willemse [glasporselein, aarde werk, luxe en fantasieartikelen G. R. M. Poort [woningtextiel, huis- houdtextiel, ondergoed, nachtkleding en vloerbedekking L. H. Geertse [doe 't zelf artikelen].

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 11