"AH uw warme bakker" Vliegtickets voor AH-klanten "Skipper of the Flying Dutchman Opleidingsbijeenkomsten binnen g Alberto 3Sommigen barsten in huilen uit9 Uw bij geheimen zijn veilig Edith en Hanneke personeelsblad ahold n.v. A. HEIJN BENOEMD TOT P No ../31 i 3 Introduced by: Function "he President, PI it sen 60 34-ste jaargang no. 9 - oktober 1977 Op 30 augustus j.l. ontving de heer A. Heijn uit handen van de heer Mr. J. F. A. de Soet, plaatsvervangend algemeen direkteur KLM Nederland, de oor konde behorende bij het lidmaatschap van de World Society of Skippers of the Flying Dutchman. Deze onderscheiding wordt door de KLM toegekend aan diegenen, die direkt of indirekt een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan de ontwikkeling van de luchtvaart en met name de Nederlandse luchtvaart. This is to certify that is an honorary SKIPPER OF THE FLYING DUTCHMAN and a member of the World Society of Skippers of the Flying Dutchman The Hague, 7,J. Deze maand wordt een begin ge maakt met een geprogrammeerde opleiding binnen Alberto. Men stond bij Alberto voor de vraag "hoe kunnen wij blijven voortbestaan met onze medewerkers in een zich steeds meer wijzigende maatschappelijke positie?". Directie en de afd. Opleidingen heb ben zich daarover beraden, en dat resulteerde in een drietal tweedaagse bijeenkomsten voor alle beheerders van Alberto-füialen. Bedrijfsdirec teur J. P. Verkuijl zal hier een toelichting geven op de doelstellingen van deze najaarsopleiding, terwijl de leiding van het geheel berust bij de heren C. Jenster en F. Boers. Centrale thema's zijn de invloeden, maatschappelijk, technisch en eco nomisch, op het functioneren van Alberto."1 De AHSupermart in Coevorden liet op een originele wijze weten dat er thans ook "warm brood wordt verkocht. Is het niet moeilyk voor secretaressen om volledig inzicht te hebben in de persoonlijke gegevens van de Ahold- medewerkers van hoog tot laag? Nou, Edith Koopman en Hanneke Gingnagel, hebben er geen enkele moeite mee. Ze werken allebei sinds kort bij de CPD en hebben nog niet meegemaakt dat iemand om per soonlijke gegevens van een werkne mer vroeg. Bij de vraag, stel dat dit zou gebeuren, reageren ze alle twee bijzonder fel. "We zeggen niets. Blijven ze aanhouden dan verwijzen wij ze door naar onze directe chef. Per telefoon wordt helemaal geen informatie verstrekt." Duidelijk is dus dat uw persoonlijke en strikt vertrouwelijke gegevens vol komen veilig zijn bij de CPD en bij Hanneke en Edith, die hun werk verschrikkelijk afwisselend (maar zeer druk) vinden. "Je hebt geen tijd om je te vervelen." Een onzer verslaggevers had een lang gesprek met drs. P. J. van Dun, hoofd CPD. Zijn relaas vindt u op de pagina's 5, 6 en 7. "Ik loop al drie kwartier op u te wachten." Een winkelende dame in de AHSM in Gorinchem begroet aldus op maandag 5 september de drie in smette loos blauw gehulde KLM-stewardessen die daar de winkel in stappen met han denvol folders en wedstrjjdformulieren. Ze zjjn drie van de achttien KLM-gast- vrouwen die in de periode van 29 augus tus tot en met 23 september alle Albert Hejjn-zaken in Nederland af gingen in het kader van de aktie "Welkom aan boord btf 't AH-KLM-vliegfeest". Even later zyn ze omringd door tiental len boodschappen wagentjes. In al die wagentjes wordt een KLM- poster gedeponeerd, waarop in de vorm van een strip-verhaal van alles over de KLM wordt verteld. Verder krijgen ze allemaal een AH- KLM-feestticket, waar een wedstrijd formulier in zit. Hierop moeten AH-kas- sastroken geplakt worden (zes stuks, van verschillende data, verspreid over ten minste vier weken) en er staan twee vragen op die dan bij goede beantwoor ding kans geven op één van de prijzen uit het pakket ter waarde van 300.000 gulden. Bovendien bevat dit feestticket, een klein boekje is het eigenlijk, een aantal AH-voordeelcoupons, met 1,- en 0,50 korting. Elke week maakt AH in de krant en in de winkel 2 artikelen be kend, waarop men met deze voordeel coupons korting krijgt! problemen op, al zorgen de zenuwen een paar keer voor paniek bij een onder vraagde dame.- "Ja, we willen eerst weten of ze wel eens gevlogen hebben," legt Suzanne uit, "want het is het leukst als het de eerste keer is. Dat proberen we dus uit te vis sen." Een bediende uit de Gorcumse winkel verklapt ons dat er dames zijn die al de hele morgen in de winkel rondhangen. Suzanne kan het nog sterker vertellen: "In Utrecht is het gebeurd dat ze achter ons aan reden naar de volgende winkel, en daar ook weer boodschappen gingen doen." De mensen reageren allemaal erg en thousiast, vertelt ze tot slot: "Sommigen barsten in huilen uit als ze een prijs gewonnen hebben. Ze laten van schrik alles uit hun handen vallen." Maar uiteindelijk is de belangstelling van de rond de stewardessen samen drommende menigte vooral gericht op de rondvluchten boven Nederland, in een Boeing 747 of een DC-10, die verdiend kunnen worden. In totaal gingen in de aktie-periode 2500 van die kaartjes van de hand, die dus in de maand oktober zo'n 5000 AH-klanten de lucht in brengen. In de Gorcumse AHSM mogen Karin Prawiro Martojo, Audrey Vierveijzer-Fitzgerald en Su zanne de Groot tien van die vliegreizen uitdelen. "Heeft u wel eens gevlogen," is de vraag waar ze mee beginnen, en als de klant daarop ontkennend antwoord, en ook te kennen geeft het wel eens te willen, moet de volgende vraag goed beantwoord worden: "Wat betekenen de letters K.L.M.?" Dat levert in Gorcum weinig

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 1