CONDITIE ERG BELANGRIJK Highlights voor AHSM-er Badmintontrainer Möhlmann: FLITSEN pagina 9 99 99 Er waren er die Rinus Möhlmann vorig jaar zomer voor gek verklaarden. Anderen voorspelden in ieder geval dat hij het als coach van de badmintonclub Tilburg bijzonder moeilijk ging krijgen. Als we nu, ruim een jaar later, met hem praten, kunnen we vaststellen dat hij de pessimisten in het ongelijk heeft gesteld. Möhlmann, produkt-ontwikkelaar op het PB, resp. plv. hoofd kwaliteitont wikkeling van de Operationele Eenheid Bakkerijen, is een badminton-fanaat. Hij is 31 jaar oud, en heeft meer dan de helft van die jaren badminton gespeeld. Veertien jaar was hij toen hij voor het eerst racket en shuttle hanteerde bij een jeugdcentrale in Tilburg. Na een paar jaar werd hij lid van de inmiddels ge fuseerde vereniging Ragazzi. Daar be gon hij in het derde team, en klom in een paar jaarVp naar het eerste, dat eerste klas in de landelijke competitie speelde. Later werd men hoofdklasser, met als coryfeeën o.m. de in badminton-kringen vermaarde gebroeders Huub en Ruud van Ginneken. "Die kregen toen alle aandacht," vertelt Rinus, "ik zelf heb altijd onder die top gehangen." Niet temin drong hij wel door tot de centrale training in Brabant, en ook nationaal. Vanaf zijn zestiende jaar was hij A- speler. Hij was een keer Brabants kam pioen in het dubbelspel. In de enkel spelen versperde altijd één der broers Van Ginneken hem de weg naar de finale. Hij speelde vier jaar lang in Bra bantse demonstratieteams, bij openin gen van sporthallen e.d. BC Tilburg Via een fusie ontstond in 1970 een nieuwe badmintonclub, simpelweg BC Tilburg geheten. Het eerste team daar van kwam al gauw in de hoofdklasse terecht, en daarin speelde Rinus Möhl mann nog een jaar of drie mee. Toen kwam hij een tijd op non-actief door een niersteen-operatie. Daarna speelde hij nog een tijdje in het tweede team, maar vorig jaar zomer moest hij het badmin ton van een andere kant gaan bekijken. Een handvol topspelers verliet de BC Tilburg, om naar Den Bosch te gaan. En Möhlmann stond voor de niet geringe taak uit de overblijvende spelers een team te vormen dat zich in de hoofd klasse zou kunnen handhaven. Hij was toen trouwens ook al districtstrainer geworden. In de plaatselijke kranten liet hij vorig jaar weten slechts na grote aarzeling aan dit karwei begonnen te zijn, uit liefde voor zijn club en voor de badminton- sport. Pessimisme alom, maar het won der geschiedde: op het uiterste nippertje handhaafde de ploeg zich. En toen dat gebeurde, speelde Rinus zelf als invaller mee in het tweede, dat speelt in de lan delijke le klas, om ook dat team net voor degradatie te behoeden. "Eigenlijk speel ik liever zelf niet meer," zegt hij, "om me volledig op de begelei ding van de spelers te kunnen concen treren. Dat is erg belangrijk. Er zijn altijd problemen die opgelost moeten worden. Verder stel ik de teams zelf op. En ze moeten gecoached worden, voor af." bedrüfstoernooi Hij is momenteel B-trainer, en gaat vol gend jaar beginnen aan de studie voor het C-diploma, de hoogste bevoegdheid. In zijn actieve spelers-periode trainde hij trouwens al een groot aantal clubs in de omgeving van Tilburg. Op Papendal volgde hij een paar aanvullende cursus sen, gegeven door de Deense bondscoach Sdrensen. Bij de BC Tilburg heeft hij nu om te beginnen de selectie van de eerste drie teams onder zijn hoede. Daarnaast traint hij een tweede groep, met spelers die potentieel aansluiting met de top kunnen krijgen. Voor het eerst is door de club nu een aparte conditietrainer aangetrokken. Rinus: "Badminton is een erg zware sport. Het is bijvoorbeeld veel zwaarder dan tennis, dat is bewezen door metin gen. Het gaat ook veel sneller. Conditie is bij badminton erg belangrijk. We trainen twee keer per week, en in de opbouwperiode drie keer. Verder gaan we dit jaar een aantal oefenwedstrijden spelen, o.m. tegen het Duitse Solingen." Zo staat een nieuwe badmintoncompe- titie voor de deur. Maar samen met Rinus Möhlmann vragen we ons af hoeveel van de 40.000 Nederlandse bad- mintonspelers werkzaam zijn bij Ahold. Zouden dat er niet zoveel zijn, dat een bedrijfstoernooi georganiseerd kan wor den? Belangstellenden kunnen zich in ieder geval met hem in verbinding stellen. 99 Het vorig jaar werkte hij nog by AHSM Geleen. Momenteel viert hy met de zeven 'man' sterke Zuidlimburgse formatie "Highlight" de eerste successen in de wereld van de muziekbusiness. Jos Schepman, 28 jaar en sinds een jaar of zes woonachtig in het mooie Maasdorp Grevenbicht, ondergaat de ingrypende verandering in zyn leven én de muzikale successen nogal rustig. Maar toch heeft hy reden om trots te zyn op de prestaties van hem en van Highlight: zes weken genoteerd op de vaderlandse hitlysten en daarop doorgedrongen tot de tiende plaats met de hit 'California', die nu ook in België [vierde] en Duitsland hoge ogen gooit; televisie-opnamen voor de Nederlandse, Duitse, Belgische, Engelse en Italiaanse televisie. Het is niet niets. Ongeveer een jaar geleden moest Jos, of hij wilde of niet, zijn werkzaamheden bij Albert Heijn in Geleen stop zetten. Het afscheid van zijn collega's in die zaak viel hem een beetje zwaar. Jos is vol lof over die collega's en de werksfeer daar in Geleen. "Albert Heijn in Geleen is de fijnste zaak waar ik ooit gewerkt heb. Er was een hele fijne spontaniteit onder de medewerkers. Als er iets was, wist men elkaar ontzettend goed op te vangen. En meneer Duysens was een hele fijne baas", herinnert Jos zich nog. Vanaf begin 1974 was Jos gitarist bij de toen opgerichte groep Highlight. "Mu ziek is altijd mijn hobby geweest. Toen ik elf, twaalf jaar was, begon ik met gitaar spelen. Ik heb in verschil lende orkestjes gezeten," vertelde hij. Foto's in een inmiddels bijna volgeplakt groot album bewijzen dat. Foto's van de gitarist Jos toen hij nog speelde bij Jugurtha en de formatie Wall Street. Vanuit die laatste groep maakte Jos de overstap naar Highlight. Een verande ring die het begin inluidde van grote successen. "We kregen het erg druk. De optredens namen echter op een gegeven moment zoveel tijd en inspanningen in beslag, dat ik de muziek niet meer kon combineren met het werk bij Albert Heijn", zegt Jos. Met een beetje pijn in het hart zei hij zijn collega's dus vaar wel. Hij had er ongeveer vier maanden gewerkt in het magazijn en in de winkel. Een korte tijd, maar voor Jos genoeg om helemaal in .te burgeren. 'nieuwe platen' Intussen worden de tijden voor Highlight sinds de hit "California" steeds drukker en beter. In augustus duiken Jos en zijn zes mede-Highlight-ers de studio in voor de opnamen van een elpee en eey.single. Beide platen komen begin september op de markt. "We zijn hard op weg om op de professionele toer te gaan. Ik denk dat we over een jaar of anderhalf wel zover zijn", meent Jos, getrouwd met Florence en vader van een dochtertje Gonnie van één jaar. Met zijn gezinnetje is Jos nog regelmatig in Albert Heijn in Geleen te zien. Om er inkopen te doen en zijn collega's van vroeger te treffen. Jos zijn leven gaat helemaal gevuld worden met muziek, bijna elke avond is hij nu weg. De toekomst is no,g eeh ver rassing, nog wat onzeker misschien, maar een ding weet Jos met stelligheid: "Als ik ooit weer gewoon zou moeten werken, zou dat bij Albert Heijn in Geleen zijn".

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 9