Een dagje Phantasialand AHSM-BEDRIJFSLEIDERS TE GAST OP SCHIPHOL flitsen pagina 3 FLITSEN Op de foto de heer F. I. Ahlqvist, direc teur A.H. Superman B.V. en de heer Mr. J. F. A. de Soet, Plaatsvervangend Algemeen Directeur KLM Nederland, vlak nadat zij in hun openingswoord de promotionele samenwerking tussen Al- bert Heijn en de KLM hadden aange kondigd. Op maandag, 15 augustus kwamen de bedrijfsleiders van de 381 AHSM-vestigingen bijeen voor de presentatie van de aktiviteiten van AHSM voor het tijdvak eind augustus t/m december 1977. Al gauw bleek dat het een najaar zou worden met vele belangrijke promoties met als hoogtepunt het 7 weken du rende 'vliegfeest' van Albert Heijn en KLM, dat inmiddels al van start is gegaan. Het was dan ook niet toevallig dat het Aviodome op de lucht haven Schiphol was uitgeko zen als passende omgeving voor deze bijeenkomst. Naast de presentatie in het Aviodome, waar ook de lunch plaatsvond, werden het 'vrachtgebouw', 'hangar 11' en de afdeling 'motorenrevisie' door de bedrijfsleiders be zocht. De bijstaande foto's geven een goede indruk van deze zeer informatieve en ge zellige BL-dag. Personeelsblad Ahold N.V. September 1977 34e jaargang no. 8 verschijnt 10x per jaar Oplage: 25.500 Redactiesecretariaat: Ankersmidplein 2. Kamer 1701 Zaandam Tel. 075-593026 Hoofdredactie: Mevrouw T. Plooijer Redactieleden: J. Breeschoten H. M. Christiaanse D. van Dijk W. Haeser Mej. T. Harder B. van der Knaap J. Kragten A. W. Kuipers Th. v. d. Lee H. Malag A. de Roo D. N. Rövekamp M. de Ruyter F. van Rijk J. J. F. Snepvangers M. D. A. Sneijder Redactie en vormgeving i samenwerking met PR Bureau v. Hulzen, Voorschoten De Limburgse BL's arriveren op Schiphol De A.H.S.M. bedrijfsleiders uit Gronin gen en Maastricht arriveerden op de B.L.-dag per vliegtuig; naar later bleek was dit voor de bedrijfsleiders een 'vlie gende start van het Albert Heijn-KLM vliegfeest". Op de foto de "Groningers" vlak na hun aankomst op Schiphol. Rrringg, de wekker. Met een slaperig gezicht ontwaakt bij het krieken van de dag het personeel en aanhang van Albert Heijn Orionstraat en Albert Heijn Roostenlaan. Het was zondag morgen, 5 juni. We kwamen, som mige nog duf van een te korte nacht rust, om acht uur bij elkaar. Alle maal Nee voor één van onze aktief- ste personeelsleden bleek acht uur zondagmorgen veel te vroeg. Omdat het alsmaar later werd, zijn ze door onze bedrijfsleider uit bed getrom meld. Om kwart voor negen vertrokken we richting Roostenlaan die al vol on geduld op ons zaten te wachten. De reis naar Phantasialand te Brühl in Duitsland was begonnen. Van veel aktiviteit in de bus was nog geen sprake. Maar rond tien uur werden de meesten toch wel goed wakker. Bij Vaals, het drielandenpunt, hebben we bij de Wilhelminatoren ons eerste rustpunt gehad. Lekker een kop koffie of thee, zelfs werd op sommige tafels al bier gesignaleerd, de doorge winterde drinkers. Ook verdwenen hier en daar stukken Limburgse vlaai in hongerige kelen. Phantasialand bood voor elk wat wils. Wandelend door de Berliner- strasse anno 1880 of rijdend met een ouderwetse tram bezochten we een groot theater met Franse, Engelse en Spaanse akrobaten. Natuurlijk konden we het niet na laten onze soortgenoten te bezoeken; het apentheater. Na een voorstelling van ongeveer een half uur van deze elektronische apen kwamen we weer buiten. De lucht begon te betrekken, maar dat bracht echter geen domper op de vreugde. Schuin aan de over kant van de weg doemde een dolfina rium op. Daar hebben we naar de vermakelijke kapriolen van "Flip pers" gekeken. Van al het water in dat dolfijnenbassin hadden we nog niet genoeg. We waagden ons daarna zelfs in het nat door een trip met de waterachtbaan. Alleen van buiten nat vonden we dat het tijd werd om ons ook van binnen te bevochtigen. We hebben een heer lijk glaasje bier [nou ja, glaasje] in de Mexicaanse stad op het marktpleintje gedronken. Achter de fontein op dat pleintje zagen we een bord met "Casa Magnetica". Op er naar toe. Daar dachten we dat ons bier ons naar het hoofd gestegen was. Water stroomde omhoog, biljardballen rol den naar boven en al dat soort dingen meer. Kortom al het onmoge lijke bij elkaar. Wat niet onmogelijk was; onze maag begon te rammelen. Een heerlijk etentje in het Mexi caanse restaurant was wel op zijn plaats. Verzadigd gingen we naar een groot meer. Op een hoekpunt lag het schip van Columbus gemeerd. Van daaruit kan je met een soort gondels een tochtje over het meer maken. Nat maar met buikpijn van het lachen stapten we de bóót weer uit. Na een lekker ijsje hebben we een wandeling om het meer gemaakt. Er was een soort sprookjesbos zoals de Efteling. Tussen de bomen stonden verschil lende sprookjesfiguren opgesteld. Jeugdsentiment en kinderlijke nei gingen vierden hoogtij. Met Roodkapje en de wolf nog in ons achterhoofd reden we met de mono rail over heel het park. We zagen zo nog veel dingen waar we nog niet geweest waren. In de verte was een westerndorp, kompleet met bank, saloon, gevangenis, drukkerij, pony park. De gevangenis werd druk bezocht. Ettelijke collega's werden ongewild opgesloten. Na ons als cowboys aangesteld te hebben kro pen we vol goede moed en met de stoere cowboyblik in een immens grote achtbaan. Albert-Heijn gilletjes klonken over heel het park. Na nog diverse attracties bezocht te hebben, begon de tijd te dringen, zodat we ons naar de uitgang moes- ten haasten. Zo verlieten we Phantasialand met een weemoedige blik in onze ogen. In Weert in de Poort van Limburg konden we voldaan onze benen strek ken bij een dansje en een drankje. We hadden een geweldige dag achter de rug. Dat zag je ook duidelijk op de tevreden gezichten van iedereen. Daarom ook veel dank aan de bedrijfsleiders en organisatoren. Eigenlijk ook aan alle personeels leden die samen gezorgd hebben dat de dag een enorm succes werd. Zo'n dag is zeker voor herhaling vatbaar.

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 3