't AH-KLM VLIEGFEEST Driehonderdduizend gulden aan prijzen dT KLRQ Benoeming direkteur Detailhandelsgroep Ahold Europese Boodschappentrip voor negen AH-klanten Vlucht '77 A verder in deze Flitsen WÊ Opening Etos drogisterij in Leeuwarden Laatste oproep voor pechvogels flitsen DO 34-ste jaargang no. 8 - september 1977 BL-dag op Schiphol pag. 3 Interview met de heer M1RO pa VakalUieaktiviteiten OsUra pag. II by Ahold pag. 12 It-vend bedryf pag. 5,6 en Tot direkteur van de Detailhandelsgroep Ahold B.V. is met ingang van 1 septem ber 1977 benoemd de heer Drs J. J. van der Burg [40]. Hy zal leiding geven aan Simon de Wit B.V., Alberto B.V. en Etos B.V. De leiding over Simon de Wit berustte tot dusverre bij de heer C. Govers, die een dubbelfunktie had n.l. direkteur van Simon de Wit en van Miro. loopbaan De heer van der Burg was van 1962 tot 1967 medewerker van de Zaanse Stich ting voor Bedrijfspsychologie en Perso neelsbeleid. Daarna werkte hij gedurende 8 jaar in verschillende funkties in binnen- en bui tenland bij Koninklijke Wessanen N.V. Sedert 1975 was hij werkzaam als algemeen direkteur van een buitenlandse werkmaatschappij van Heineken N.V. Met inga - najaars- actie 'Vim esL In de act; uitgevoerd, waarbij met name gelet wordt op de algemene aanblik, hoe de schappen zyn gevuld etc. K Voor deze actie is een pryzengeld van 100.000,- ter beschikking gesteld, pit prijzenbedrag is weer onderverdeeld in 27 groepen van ieder vier prijs winnaars. Als extra attractie worden er nog drie erepryswinnaars aangewezen, die ont haald worden op een serenade van de KLM-harmonie en een etentje krijgen aangeboden, verzorgd door KLM-partyservice Op maandag, 22 augustus is het AH-KLM vliegfeest van start gegaan. Tijdens deze zeven weken durende actie zullen de 381 Albert Heijn filialen duidelijk in het teken van de KLM staan. De KLM en Albert Heijn, op het eerste gezicht misschien een vreemde combinatie, behalve dat de grondleggers van de twee bedrijven dezelfde voornaam hebben, t.w. Albert, hebben duidelijk uiteenlopende doelstellingen. Op woensdag, 10 augustus j.l. is aan de Oude Doelensteeg 5-9 te Leeuwarden een Etos drogisterij, geopend. In Leeuwarden zal de bedrijfsleider, de heer H. van der Ploeg, worden bij gestaan door drie personeelsleden. De verkoopoppervlakte bedraagt 140 m2. De drogisterij is verplicht gesloten op maandagmorgen. Tijdens de koopavond op donderdag is de winkel geopend. per helikopter naar de Holland/België voetbalwedstrijd. Let op, AH'ers zijn niet uitgesloten van deelname aan dit Albert Heijn-KLM vliegfeest. En als klap op de vuurpijl bevindt zich in het ticket nog een tweede aktie. Al degenen die van plan zijn in 1978 op vliegvakantie te gaan, die kunnen door het inzenden van een coupon in het bezit komen van een wedstrijdformulier. Zij ontvangen dit formulier, samen met al gemene informatie over charterreizen en een overzicht van door de KLM te vliegen reizen, omstreeks eind november. Wanneer zij na het boeken van een door de KLM te vliegen charterreis, dit for mulier inzenden, dan kunnen ze in aan merking komen voor restitutie van de reissom tot 750 gulden. Zes maanden lang worden er tien prijs winnaars vastgesteld, in totaal ontvan gen dus zestig mensen hun reis tot 750 gulden gratis. Op woensdag, 17 augustus kregen een aantal Nederlandse huisvrouwen de unieke kans om in een buitenlandse supermarkt hun dagelyke inkopen te doen. De bood schappentrip was één van de aktiviteiten in het kader van het AH-KLM vliegfeest. Aan de hand van een boodschappen lijstje, waarop 20 artikelen stonden, de den de dames hun inkopen in een aantal wereldsteden. Naast het voor de dames gezellige aspekt van het boodschappen doen op zo'n bij zondere wijze, was het voor Albert Heijn interessant om van de dames te ver nemen hoe hun ervaringen waren in een buitenlandse winkel vergeleken met hun Nederlandse AH-filiaal. Naast de ervaringen- en indrukken- uitwisseling werd gebruik gemaakt van de mogelijkheid om een indruk van de prijzen in tien Europese landen te krijgen. Alhoewel depechjury al heel veeLellende onder ogen heeft gehad, variërend van met bloed besmeurde trouwjurken tot verkreukelde automobielen, kunnen AH-pechvogels hun vakantie-ellende in maximaal 200 woorden nog inzenden tot 15 september a.s. aan de redaktie Flit sen, kamer 1701, Ankersmidplein 2 te Zaandam. Na die datum zal de pechjury zich zetten aan de moeilijke taak om de toppech- vogel van het jaar aan te wijzen. Deze toppechvogel zal worden getroost met een tweedaagse reis voor twee per sonen naar Londen. De iets minder grote pechvogels ont vangen als pleister op de wonde een leuke troostprijs. Foto Katoeninstituut De start van het AH-KLM vliegfeest Toch bleken de doelstellingen van beide bedrijven verenigbaar in één aktie. Al- bert Heijn beoogt met dit 'vliegfeest' een verhoging van de attentiewaarde van zijn advertenties, het verlevendigen van zijn winkelbeeld en het versterken van de binding met de klanten. En de KLM wil met deze gezamenlijke promotie de veelzijdigheid van zijn bedrijf bekend maken bij een groot publiek. Vandaar deze tijdelijke, promotionele samenwerking die van maandag 22 augustus tot en met zaterdag 8 oktober zal duren. Bij het AH-KLM vliegfeest draait het allemaal om het KLM ticket, dat d.m.v. de Albert Heijn filialen en dubbele pagina advertenties in Libelle, Margriet, Story en Viva, verspreid is onder de AH- klanten. In het ticket staat wat men moet doen om in aanmerking te komen voor de vele prijzen die ter beschikking zijn gesteld. Onder andere gaan 5000 AH-klanten een rondvlucht maken met een 747 of een DC-lo, gaan twee jongens en twee meisjes als resp. 'piloot' en 'stewardess' (in een echt uniform) naar Curacao vliegen, en gaan 20 AH-klanten

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 1