Je wordt steeds Vakantie-aktiviteiten in Ostara-parken J. J. Keune jr. en de fotografie: FLITSEN pagina 11 In alle Ostara vakantieparken zijn tij dens het seizoen speciale activiteiten ontplooid. In de Zanding in Otterlo werkten de 3 bedrijfsleiders J. F. van Norden (cam ping), A. Beider (Taveerne) en P. W. T. Buma (Toko) eendrachtig samen in de Veluwse Boerenweek. Mede dankzij alle medewerk(st)ers werd het een groot succes. 't Wolfsven organiseerde een zeer ge slaagde Vlaamse markt. In Wilsumer Berge werd naar hartelust het volksdansen beoefend en in de Krabbeplaat stond het zeilen hoog op het programma. Van alle actitiviteiten laten we u een paar foto's zien. Het team uitsluitend part-time krach ten] dat met een geweldige inzet zorgde voor een fijne Veluwse Boerenweek in het vakantiepark De Zanding te Otterlo. [Foto rechts "Als ik nu foto's zie die ik zes jaar geleden maakte, begrijp ik niet dat ik die toen goed vond. Dat betekent dat je vooruit gegaan bent. De heer J. J. Keune jr., chef admini stratie en interne dienst op het PB in Zaandam, heeft twaalf jaar geleden niet beseft waar hij aan begon. Toen werd zijn dochter geboren, en zoals iedere rechtgeaarde vader maakte hij een hoop foto's van de kleine meid. "Ik had een boxje, een eenvoudig gevalletje. De resultaten waren ook niet zo denderend. Later heb ik een beter toestel gekocht, met meer mogelijkheden. En ook een flitser. omhoog te halen. En om de twee jaar hebben we een tentoonstelling van de club." De heer Keune kan zich zo lang zamerhand rekenen tot de cate gorie "ver gevorderden". Sinds een jaar of drie maakt hij deel uit van de technische commissie van zijn vereni ging. Met nog drie andere leden zit hij bovendien in een soort beoor delingscommissie. Waarop wordt een foto in grote lijnen beoordeeld? "We kijken naar visie, compositie en af druktechniek. Zelf is de heer Keune zich gaan toe leggen op het meer grafische werk. "Ik werk met grafisch materiaal. Zo kun je bijvoorbeeld een negatief om kop iëren op een harde film, waar door de grijze tinten wegvallen. Daar ben ik mee aan het experimenteren". "En dan doe ik nogal wat aan dia's. Vooral macro-werk, dat wil zeggen details. Zoals het formaat-vullend opnemen van een bloemknop." En zo zoetjesaan werden de resul taten beter." En daarmee was de kiem voor zijn hobby wel gelegd. De heer Keune vertelt verder: "Ik ben een boekje gaan kopen en een vergrotingsappa raat, zodat ik zelf kon gaan afdruk ken. En dat is steeds uitgebreider geworden. Ik heb nu een spiegel reflex-camera aangeschaft." "Je gaatje werk steeds kritischer be oordelen. En ik liet het ook door anderen bekijken, die verder waren dan ik. Daar steek je wat van op. Hoe moet je vergroten Hoe kun je de kwaliteit opvoeren? Ik ben zelf films gaan ontwikkelen, waardoor de kwaliteit ook aanmerkelijk beter wordt. Als je dat door een fotograaf laat doen, gooit hij alle films in een bad dat een gemiddelde samenstel ling heeft. Als je het zelf doet, pas je het aan aan je film, en dan kun je veel meer uitje negatief halen." Na twee jaar trad een nieuwe fase in in deze vrijetijdsbesteding van de heer Keune: "Je zit wat voor jezelf te knoeien, en dan wil je wel eens wat anders. Toen heb ik contact gezocht met de fotoclub hier. Daarop zitten mensen die verder zijn dan jij, en dan krijg je verschillende technieken on der ogen. Je leert bijvoorbeeld por tretfoto's maken. Om dat goed onder de knie te krijgen, daar ben je maanden mee bezig. Dat is één van de moeilijkste onderwerpen in de fotografie. Je moet proberen de men sen zo op hun gemak te stellen, dat je ze fotografeert als ze zichzelf zijn. Dat is enorm moeilijk. Ze verstarren gauw." Over de clubactiviteiten vertelt hij: "Je krijgt regelmatig bepaalde op drachten. Daar zit dan een wedstrijd element in. We zijn aangesloten bij de Bond van Fotografen, en zo houden we ook een onderlinge com petitie met andere clubs. Je komt in contact met steeds betere fotografen, en daar hoop je het eigen werk mee Volksdansen in het vakantiepark De Wilsumer Berge Indrukken van de Vlaamse markt van 't Wolfsven De jachthaven bij het vakantiepark De Krabbeplaat.

Personeelsbladen | 1977 | | pagina 11